Қалалық мәслихаттың 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 16/161-4с "2009 жылға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2009 жылғы 30 сәуірдегі N 21/207-4с шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 5 мамырда N 14-1-94 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Шымкент қаласы Әділет басқармасының 2010 жылғы 5 мамырдағы N 1-10444/02 хатымен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Шымкент қаласы Әділет басқармасының 2010.05.05 N 1-10444/02 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 2 тармағының 2), 4) тармақшасына және 3 тармағына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 23 сәуірдегі N 17/214-IV "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2008 жылғы 12 желтоқсандағы N 12/135-IV шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешіміне сәйкес қалалық мәслихат ШЕШЕМІЗ:
1. Қалалық мәслихаттың "2009 жылға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 16/161-4с (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 14-1-85 тіркелген, 2009 жылдың 9 қаңтарында "Шымкент келбеті", "Панорама Шымкента" газеттерінде жарияланған; қалалық мәслихаттың 2009 жылғы 27 қаңтардағы N 17/174-4с "Қалалық мәслихаттың 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 16/161-4с "2009 жылға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы", нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 14-1-88 тіркелген, 2009 жылдың 13 ақпандағы "Шымкент келбеті", "Панорама Шымкента" N 12 газеттерінде жарияланған; қалалық мәслихаттың 2009 жылғы 20 ақпандағы N 18/182-4с "Қалалық мәслихаттың 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 16/161-4с "2009 жылға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы", нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 14-1-89 тіркелген, 2009 жылдың 13 наурыздағы "Шымкент келбеті", "Панорама Шымкента" N 19 газеттерінде жарияланған, шешімдерімен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1- тармақта:
1) - тармақшада:
"33 169 279" деген сандар "35 998 302" деген сандармен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 23 декабря 2008 года N 16/161-4с "О бюджете города Шымкента на 2009 год"
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 30 апреля 2009 года N 21/207-4с. Зарегистрировано управлением юстиции города Шымкента Южно-Казахстанской области 5 мая 2009 года N 14-1-94. Утратило силу в связи с истечением срока - письмо Управления юстиции города Шымкента от 5 мая 2010 года N 1-10444/02
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока - письмо Управления юстиции города Шымкента от 05.05.2010 N 1-10444/02.
В соответствии с подпунктом 2) , 4) пункта 2 и  пунктом 3 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 23 апреля 2009 года N 17/214-IV "О внесении изменений и дополнений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 12 декабря 2008 года N 12/135-IV "Об областном бюджете на 2009 год" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата "О бюджете города Шымкента на 2009 год" от 23 декабря 2008 года N 16/161-4с (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 14-1-85, опубликовано 9 января 2009 года в газетах "Шымкент келбеті", "Панорама Шымкента", внесены изменения и дополнения решением городского маслихата от 27 января 2009 года N 17/174-4с "О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 23 декабря 2008 года N 16/161-4с "О бюджете города Шымкента на 2009 год", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 14-1-88, опубликован 13 февраля 2009 года в газетах "Шымкент келбеті", "Панорама Шымкента" N 12, внесены изменения и дополнения решением городского маслихата от 20 февраля 2009 года N 18/182-4с "О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 23 декабря 2008 года N 16/161-4с "О бюджете города Шымкента на 2009 год", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 14-1-89, опубликован 13 марта 2009 года в газетах "Шымкент келбеті", "Панорама Шымкента" N 19) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры 33 169 279 заменить цифрами 35 998 302;

"15 591 640" деген сандар "14 161 841" деген сандармен ауыстырылсын;
"15 660" деген сандар "215 483" деген сандармен ауыстырылсын;
"3 469 793" деген сандар "1 994 870" деген сандармен ауыстырылсын;
"14 092 186" деген сандар "19 626 108" деген сандармен ауыстырылсын;
2) – тармақшада:
"31 700 950" деген сандар "34 477 973" деген сандармен ауыстырылсын;
4) – тармақшада:
"200 000" деген сандар "252 000" деген сандармен ауыстырылсын;
3 – тармақта:
"134 000" деген сандар "183 331" деген сандармен ауыстырылсын;
4 – тармақ мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2009 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен алдын бөлінген ағымдағы мақсатты трансферттер 4 000 000 мың теңгенің мақсаты өзгертіліп келесідей шығындарға қарастырылсын:
жолдарды орташа жөндеуге – 2 652 000 мың теңге;
жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке – 26 113 мың теңге;
үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге – 1 982 мың теңге;
мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуге – 51 114 мың теңге;
еңбекпен қамту бағдарламасына – 58 170 мың теңге;
тұрғын үй көмегін төлеуге – 60 461 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке – 46 160 мың теңге;
табысы аз отбасылардағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 160 000 мың теңге;
елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға – 70 000 мың теңге;
елдi мекендердi абаттандыруға және көгалдандыруға – 276 000 мың теңге;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге – 250 000 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 348 000 мың теңге".
5 – тармақ алынып тасталсын:
6 – тармақ алынып тасталсын:
7 – тармақ мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2009 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттер есебінен келесідей шығындарға қарастырылсын:
табысы аз отбасылардағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 45 455 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке – 8 340 мың теңге;
ВИЧ жұқтырған балалары бар отбасыларға сәбиге қарау бойынша ай сайын өтемақы төлеуге 9 938 мың теңге".
7-1 тармақ алынып тасталсын:
7-4 тармақта:
екінші абзацта "7 503 231" деген сандар "6 917 243" деген сандармен ауыстырылсын;
бесінші абзац алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 7-6 тармақпен толықтырылсын:
"7-6. 2009 жылға арналған қала бюджетінде өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей шығындарға қарастырылғаны ескерілсін:

цифры 15 591 640 заменить цифрами 14 161 841;
цифры 15 660 заменить цифрами 215 483;
цифры 3 469 793 заменить цифрами 1 994 870;
цифры 14 092 186 заменить цифрами 19 626 108;
в подпункте 2):
цифры 31 700 950 заменить цифрами 34 477 973;
в подпункте 4):
цифры 200 000 заменить цифрами 252 000;
в пункте 3:
цифры 134 000 заменить цифрами 183 331;
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть в городском бюджете на 2009 год за счет изменения целевого назначения ранее выделенных целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 4 000 000 тысяч тенге на следующие расходы:
на средний ремонт дорог – 2 652 000 тысяч тенге;
на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов – 26 113 тысяч тенге;
на материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому – 1 982 тысяч тенге;
на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида – 51 114 тысяч тенге;
на программу занятости – 58 170 тысяч тенге;
на выплату жилищной помощи – 60 461 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 46 160 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 160 000 тысяч тенге;
на освещение улиц населенных пунктов – 70 000 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 276 000 тысяч тенге;
на обеспечение санитарии населенных пунктов – 250 000 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы – 348 000 тысяч тенге";
пункт 5 исключить;
пункт 6 исключить;
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Предусмотреть в городском бюджете на 2009 год за счет целевых текущих трансфертов из областного бюджета на следующие расходы:
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 45 455 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 8 340 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной компенсации по уходу за ребенком семьям, имеющим ВИЧ-инфицированных детей в сумме 9 938 тысяч тенге";
пункт 7-1 исключить;
в пункте 7-4:
в абзаце втором цифры 7 503 231 заменить цифрами 6 917 243;
абзац пятый исключить;
дополнить пунктом 7-6 следующего содержания:
"7-6. Предусмотреть в городском бюджете на 2009 год в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на следующие расходы:

білім беру объектілерін күрделі жөндеуге – 47 815 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарын құруға – 588 261 мың теңге;
жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге – 270 577 мың теңге;
жолдарды орташа жөндеуге – 300 000 мың теңге;
көркейту нысандарын жөндеуге – 321 186 мың теңге";
мынадай мазмұндағы 7-7 тармақпен толықтырылсын:
"7-7. 2009 жылға арналған қала бюджетінде өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей шығындарға қарастырылғаны ескерілсін:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға – 1 904 757 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және қалалардың көшелерін салуға және қайта жаңартуға – 1 007 281 мың теңге";
мынадай мазмұндағы 7-8 тармақпен толықтырылсын:
"7-8. 2009 жылға арналған қала бюджетінде өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей шығындарға қарастырылғаны ескерілсін:
көркейту нысандарын жөндеуге – 157 040 мың теңге";
мынадай мазмұндағы 7-9 тармақпен толықтырылсын:

на капитальный ремонт объектов образования – 47 815 тысяч тенге;
на открытие социальных рабочих мест – 588 261 тысяч тенге;
на организацию молодежной практики – 270 577 тысяч тенге;
на средний ремонт дорог – 300 000 тысяч тенге;
на ремонт объектов благоустройства – 321 186 тысяч тенге";
дополнить пунктом 7-7 следующего содержания:
"7-7. Предусмотреть в городском бюджете на 2009 год в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на следующие расходы:
на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 904 757 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов – 1 007 281 тысяч тенге";
дополнить пунктом 7-8 следующего содержания:
"7-8. Предусмотреть в городском бюджете на 2009 год в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров целевые текущие трансферты из областного бюджета на следующие расходы:
на ремонт объектов благоустройства – 157 040 тысяч тенге";
дополнить пунктом 7-9 следующего содержания:

"7-9. 2009 жылға арналған қала бюджетінде өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей шығындарға қарастырылғаны ескерілсін:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға – 931 308 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және қалалардың көшелерін салуға және қайта жаңартуға – 492 499 мың теңге";

"7-9. Предусмотреть в городском бюджете на 2009 год в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров целевые трансферты на развитие из областного бюджета на следующие расходы:
на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 931 308 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов – 492 499 тысяч тенге";

467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
007
Қаланы және елді мекендерді көркейтуді дамыту
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
12
Көл i к және коммуникация
01
Автомобиль көл i г i
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
09
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
009
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін салу және қайта жаңарту
13
Басқалар
09
Басқалар
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
014
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Шымкент қалалық мәслихатының
2009 жылғы 30 сәуірдегі
N 21/207-4с шешіміне 3 қосымша
Шымкент қалалық мәслихатының
2008 жылғы 23 желтоқсандағы
N 16/161-4с шешіміне 4 қосымша
2009 жылға арналған қаладағы аудандардың бюджеттік бағдарламалары
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әк i мш i с i
Бағдарлама
1
2
3
Шығындар
249 772
01
Жалпы сипаттағы мемлекетт i к қызметтер көрсету
96 164
Абай ауданы
27 943
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
27 943
123
Қаладағы аудан аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппаратының жұмыс істеуі
27 943
001
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету
27 943
Әл - Фараби ауданы
26 759
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
26 759
123
Қаладағы аудан аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппаратының жұмыс істеуі
26 759
001
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету
26 759
Еңбекші ауданы
41 462
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
41 462
123
Қаладағы аудан аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппаратының жұмыс істеуі
41 462
001
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету
41 462
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру

467
Отдел строительства района (города областного значения)
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
09
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
019
Развитие теплоэнергетической системы
467
Отдел строительства района (города областного значения)
009
Развитие теплоэнергетической системы
12
Транспорт и коммуникации
01
Автомобильный транспорт
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры
09
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
009
Строительство и реконструкция автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
13
Прочие
09
Прочие
452
Отдел финансов района (города областного значения)
014
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 3 к решению
Шымкентского городского маслихата
от 30 апреля 2009 года N 21/207-4с
Приложение 4 к решению
Шымкентского городского маслихата
от 23 декабря 2008 года N 16/161-4с
Бюджетные программы районов в городе на 2009 год
Функциональная группа
Сумма, тыс. тенге
Функциональная подгруппа  Наименование
Администратор бюджетных программ
Программа
1
2
3
Затраты
249 772
01
Государственные услуги общего характера
96 164
Абайский район
27 943
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
27 943
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
27 943
001
Функционирование аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
27 943
Аль-Фарабийский район
26 759
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
26 759
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
26 759
001
Функционирование аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
26 759
Энбекшинский район
41 462
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
41 462
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
41 462
001
Функционирование аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
41 462
06
Социальная помощь и социальное обеспечение