"2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-IV шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 17 сәуірдегі N 13/153-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 27 сәуірде N 2497 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - ШҚО мәслихатының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы N 01-672/01-06 хатымен
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - ШҚО мәслихатының 2009.12.22 N 01-672/01-06 хатымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 108-бабына , «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және «2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 1184 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 515 қаулысына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ Қ АБЫЛДАДЫ:
1. «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-ІV шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 2491, «Дидар» газетінің 2009 жылғы 6 қаңтардағы № 1, «Рудный Алтай» газетінің 2009 жылғы 6 қаңтардағы № 1 сандарында жарияланған, «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-ІV шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 6 ақпандағы № 11/145-ІV шешіммен енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 2496, «Дидар» газетінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 24-25, «Рудный Алтай» газетінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 26-27 сандарында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. 2009 жылға арналған облыстық бюджет 1 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 107197069,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 16628576,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 777431,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 89791062,6 мың теңге;
2) шығындар – 107116786,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 50771,0 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1123000,0 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV "Об областном бюджете на 2009 год"
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 17 апреля 2009 года N 13/153-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 27 апреля 2009 года за N 2497. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма ВКО маслихата от 22 декабря 2009 года № 01-672/01-06
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма ВКО маслихата от 22.12.2009   № 01-672/01-06.
В соответствии со статьей 108 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 515 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 2008 года № 1184 «О реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2009-2011 годы», Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ :
1. Внести в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата «Об областном бюджете на 2009 год» от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2491, опубликовано в газете «Дидар» от 6 января 2009 года № 1, «Рудный Алтай» от 6 января 2009 года № 1 с внесенными изменениями и дополнениями решением от 6 февраля 2009 года № 11/145-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV «Об областном бюджете на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2496, опубликовано в газете «Дидар» от 26 февраля 2009 года № 24-25, «Рудный Алтай» от 26 февраля 2009 года № 26-27) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить областной бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 107197069,6 тысяч тенге, том числе по:
налоговым поступлениям – 16628576,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 777431,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 89791062,6 тысяч тенге;
2) затраты – 107116786,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50771,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1123000,0 тысяч тенге;

бюджеттік кредиттерді өтеу – 1072229,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 559705,5 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 559705,5 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -530193,7 мың теңге;
6) тапшылықты қаржыландыру – 530193,7 мың теңге»;
2) 5-1 тармақта:
тоғызыншы абзацтағы «218225» сандары «221469» сандарымен ауыстырылсын;
жиырма бесінші абзацтағы «2000235» сандары «1695554» сандарымен ауыстырылсын;
жиырма алтыншы абзацтағы «1096558» сандары «791877» сандарымен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы отызыншы абзацпен толықтырылсын:
«әлеуметтік жұмыс орындары мен жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге - 617509 мың теңге.»;
3) 5-2 тармақта:
екінші абзацтағы «4771351» сандары «3171351» сандарымен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы «салуға» сөзінен кейін «және (немесе) сатып алуға» сөздерімен толықтырылсын;
төртінші абзацтағы «дамытуға және жайластыруға» сөздері «дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға» сөздерімен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы «дамытуға және жайластыруға» сөздері «дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға» сөздерімен ауыстырылсын;
жетінші абзацтағы «2485224» сандары «1951324» сандарымен ауыстырылсын;
сегізінші абзац алынып тасталсын;
тоғызыншы абзацтағы «3000000» сандары «2257337» сандарымен ауыстырылсын;
оныншы абзацтағы «909371» сандары «849371» сандарымен ауыстырылсын;
он бірінші абзацтағы «1750835» сандары «569521» сандарымен ауыстырылсын;
4) 5-3 тармақтағы «салуға және сатып алуға» сөздері «салуға және (немесе) сатып алуға» сөздерімен ауыстырылсын;
5) 5-4 тармақта:
үшінші абзацтағы «218225» сандары «221469» сандарымен ауыстырылсын;
оныншы абзацтағы «35466» сандары «46961» сандарымен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы он бірінші абзацпен толықтырылсын:
« 17 қосымшаға сәйкес әлеуметтік жұмыс орындары мен жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге - 617509 мың теңге.»;
6) 5-5 тармақта:
екінші абзацтағы «909371» сандары «849371» сандарымен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы «салуға» сөзінен кейін «және (немесе) сатып алуға» сөздерімен толықтырылсын;
төртінші абзацтағы «дамытуға және жайластыруға» сөздері «дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға» сөздерімен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы «дамытуға және жайластыруға» сөздері «дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға» сөздерімен ауыстырылсын;
жетінші, сегізінші, тоғызыншы абзацтар алынып тасталсын;
оныншы абзацтағы «3000000» сандары «2257337» сандарымен ауыстырылсын;
7) 5-6 тармақтағы «салуға және сатып алуға» сөздері «салуға және (немесе) сатып алуға» сөздерімен ауыстырылсын;

погашение бюджетных кредитов – 1072229,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 559705,5 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 559705,5 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 530193,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита – 530193,7 тысяч тенге.»;
2) в пункте 5-1:
в абзаце девятом цифры «218225» заменить цифрами «221469»;
в абзаце двадцать пятом цифры «2000235» заменить цифрами «1695554»;
в абзаце двадцать шестом цифры «1096558» заменить цифрами «791877»;
дополнить абзацем тридцатым следующего содержания:
«617509 тысяч тенге - на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики.»;
3) в пункте 5-2:
в абзаце втором цифры «4771351» заменить цифрами «3171351»;
в абзаце третьем после слов «на строительство» дополнить словами «и (или) приобретение»;
в абзаце четвертом слова «развитие и благоустройство» заменить словами «развитие, обустройство и (или) приобретение»;
в абзаце пятом слова «развитие и обустройство» заменить словами «развитие, обустройство и (или) приобретение»;
в абзаце седьмом цифры «2485224» заменить цифрами «1951324»;
абзац восьмой исключить;
в абзаце девятом цифры «3000000» заменить цифрами «2257337»;
в абзаце десятом цифры «909371» заменить цифрами «849371»;
в абзаце одиннадцатом цифры «1750835» заменить цифрами «569521»;
4) в пункте 5-3 слова «строительство и приобретение» заменить словами «строительство и (или) приобретение»;
5) в пункте 5-4:
в абзаце третьем цифры «218225» заменить цифрами «221469»;
в абзаце десятом цифры «35466» заменить цифрами «46961»;
дополнить абзацем одиннадцатым следующего содержания:
«617509 тысяч тенге - на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики согласно приложению 17.»;
6) в пункте 5-5:
в абзаце втором цифры «909371» заменить цифрами «849371»;
в абзаце третьем после слов «на строительство» дополнить словами «и (или) приобретение»;
в абзаце четвертом слова «развитие и благоустройство» заменить словами «развитие, обустройство и (или) приобретение»;
в абзаце пятом слова «развитие и обустройство» заменить словами «развитие, обустройство и (или) приобретение»;
абзацы седьмой, восьмой, девятый исключить;
в абзаце десятом цифры «3000000» заменить цифрами «2257337»;
7) в пункте 5-6 слова «строительство и приобретение» заменить словами «строительство и (или) приобретение»;

8) мынадай мазмұндағы 5-7 – 5-10 тармақтармен толықтырылсын:
«5-7. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде жұмыспен қамтылуды қамтамасыз етуге мынадай шараларды қаржыландыру үшін республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және дамытуға нысаналы трансферттер көзделсін:
мектептерді, ауруханаларды және басқа да әлеуметтік объектілерді күрделі, ағымдағы жөндеуге – 4289400 мың теңге, соның ішінде:
спорт объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеу – 110000 мың теңге;
мәдениет объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеу – 722900 мың теңге;
білім беру объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеу – 1226500 мың теңге;
денсаулық сақтау ұйымдарын күрделі, ағымдағы жөндеу – 2054700 мың теңге;
әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеу – 175300 мың теңге;
облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалар және елді мекендер көшелерін жөндеуге және ұстауға – 3494296 мың теңге;
кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға - 291400 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және дамытуға және елді мекендерді жайластыруға – 4856204 мың теңге;
5-8. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте кадрлар даярлау және қайта даярлауға республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін, 901831 мың теңге мөлшеріндегі сома мына облыстық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері арасында бөлінсін:
Шығыс Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы - 144543 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысының білім басқармасы - 757288 мың теңге;
5-9. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде, жұмыспен қамтылуды қамтамасыз етуге республикалық бюджеттен берілген трансферттер есебінен мынадай іс-шараларды қаржыландыру үшін аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер және дамытуға нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
18 қосымшаға сәйкес мектептерді және басқа да әлеуметтік объектілерді күрделі, ағымдағы жөндеуге – 1503587 мың теңге, соның ішінде:
спорт объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеу – 69227 мың теңге;
мәдениет объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеу – 329132 мың теңге;
білім беру объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеу – 1069423 мың теңге;
әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеу – 35805 мың теңге;
19 қосымшаға сәйкес аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалар және елді мекендер көшелерін жөндеуге және ұстауға – 3090415 мың теңге;

8) дополнить пунктами 5-7 – 5-10 следующего содержания:
«5-7. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на обеспечение занятости в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров для финансирования следующих мероприятий:
4289400 тысяч тенге – на капитальный, текущий ремонт школ, больниц и других социальных объектов, в том числе:
110000 тысяч тенге – капитальный, текущий ремонт объектов спорта;
722900 тысяч тенге – капитальный, текущий ремонт объектов культуры;
1226500 тысяч тенге – капитальный, текущий ремонт объектов образования;
2054700 тысяч тенге – капитальный, текущий ремонт организаций здравоохранения;
175300 тысяч тенге – капитальный, текущий ремонт объектов социального обеспечения;
3494296 тысяч тенге - на ремонт и содержание автомобильных дорог областного и районного значения, улиц городов и населенных пунктов;
291400 тысяч тенге - на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах;
4856204 тысяч тенге – на ремонт и развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов;
5-8. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на подготовку и переподготовку кадров, сумму в размере 901831 тысяч тенге распределить по следующим администраторам областных бюджетных программ:
Управление здравоохранения Восточно-Казахстанской области – 144543 тысяч тенге;
Управление образования Восточно-Казахстанской области – 757288 тысяч тенге;
5-9. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) за счет трансфертов из республиканского бюджета на обеспечение занятости в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров для финансирования следующих мероприятий:
1503587 тысяч тенге – на капитальный, текущий ремонт школ и других социальных объектов согласно приложению 18, в том числе:
69227 тысяч тенге – капитальный, текущий ремонт объектов спорта;
329132 тысяч тенге – капитальный, текущий ремонт объектов культуры;
1069423 тысяч тенге – капитальный, текущий ремонт объектов образования;
35805 тысяч тенге – капитальный, текущий ремонт объектов социального обеспечения;
3090415 тысяч тенге - на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов согласно приложению 19;

20 қосымшаға сәйкес кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға - 291400 мың теңге;
21 қосымшаға сәйкес инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді жайластыруға – 4489510 мың теңге;
22 қосымшаға сәйкес инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді жайластыруға – 200038 мың теңге;
5-10. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді жайластыруға облыстық бюджеттен Глубокое ауданының бюджетіне, соның ішінде Винное ауылының су құбыры желілерін күрделі жөндеуге 10065 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.»;
9) 10-тармақта:
үшінші абзацтағы «180760,0» сандары «136572,0» сандарымен ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы «21634,0» сандары «65822,0» сандарымен ауыстырылсын;
10) 14-тармақтағы «1148990,0» сандары «977114,0» сандарымен ауыстырылсын;
11) 15-тармақтағы «956794,0» сандары «948053,0» сандарымен ауыстырылсын;
12) 2 қосымшада :
«Инвестициялық жобалар» бөлімінде:
«Білім беру» 04 функционалдық тобында:
«Облыстың білім басқармасы» 261 әкімшісі бойынша:
«Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру» 004 бағдарламасы алынып тасталсын;
«Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі» 11 функционалдық тобында:
«Облыстың құрылыс басқармасы» 271 әкімшісі бойынша:
«Оңтүстік» арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту» 035 бағдарламасы алынып тасталсын;
«Инвестициялық бағдарламалар» бөлімі алынып тасталсын;
13) 14 қосымшада:
тақырыбындағы «салуға» сөзінен кейін «және (немесе) сатып алуға» сөздерімен толықтырылсын;
реттік нөмірі 2 жолда «398712» сандары «371196» сандарымен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«3 Семей қаласы 27516»;
14) 15 қосымшада:
тақырыбындағы «дамытуға және жайластыруға» сөздері «дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға» сөздерімен ауыстырылсын;
4 бағандағы «дамытуға және жайластыруға» сөздері «дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға» сөздерімен ауыстырылсын;
15) 16 қосымшада:
тақырыбындағы «салуға және сатып алуға» сөздері «салуға және (немесе) сатып алуға» сөздерімен ауыстырылсын;
3 бағандағы «салуға және сатып алуға» сөздері «салуға және (немесе) сатып алуға» сөздерімен ауыстырылсын;
16) 1 , 5 , 6 , 8 , 12 , 13 қосымшалар осы шешімнің 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ,   6 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
17) осы шешімнің 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 қосымшаларына сәйкес 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 қосымшалармен толықтырылсын.

291400 тысяч тенге - на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах согласно приложению 20;
4489510 тысяч тенге – на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов согласно приложению 21;
200038 тысяч тенге – на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов согласно приложению 22;
5-10. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджету Глубоковского района на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров, в том числе на капитальный ремонт водопроводных сетей села Винное в сумме 10065 тысяч тенге.»;
9) в пункте 10:
в абзаце третьем цифры «180760,0» заменить цифрами «136572,0»;
в абзаце четвертом «21634,0» заменить цифрами «65822,0»;
10) в пункте 14 цифры «1148990,0» заменить цифрами «977114,0»;
11) в пункте 15 цифры «956794,0» заменить цифрами «948053,0»;
12) в приложении 2:
в разделе «Инвестиционные проекты»:
в функциональной группе 04 «Образование»:
по администратору 261 «Управление образования области»:
программу 004 «Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования» исключить;
в функциональной группе 11 «Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность»:
по администратору 271 «Управление строительства области»:
программу 035 «Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны «Оңтүстік» исключить;
раздел «Инвестиционные программы» исключить;
13) в приложении 14:
в заголовке после слов «на строительство» дополнить словами «и (или) приобретение»;
в строке, порядковый номер 2, цифры «398712» заменить цифрами «371196»;
дополнить строкой следующего содержания:
«3 город Семей 27516»;
14) в приложении 15:
в заголовке слова «развитие и обустройство» заменить словами «развитие, обустройство и (или) приобретение»;
в графе 4 слова «развитие и обустройство» заменить словами «развитие, обустройство и (или) приобретение»;
15) в приложении 16:
в заголовке слова «строительство и приобретение» заменить словами «строительство и (или) приобретение»;
в графе 3 слова «строительство и приобретение» заменить словами «строительство и (или) приобретение»;
16) приложения 1, 5, 6, 8, 12, 13 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему решению;
17) дополнить приложениями 17, 18, 19, 20, 21, 22 согласно приложениям 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.

939511,2
006
Мамандандырылған білім  беру ұйымдарында дарынды  балаларға жалпы білім  беру
807884,6
018
Жаңадан енгізілетін білім  беру объектілерін ұстауға  аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы  ағымдағы трансферттер
52792,0
026
Білім беру саласында  мемлекеттік жүйенің жаңа  технологияларын енгізуге  аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы  ағымдағы трансферттер
374094,0
048
Негізгі орта және жалпы  орта бiлiм беретiн  мемлекеттiк мекемелердегi физика, химия, биология  кабинеттерiн оқу  жабдығымен жарақтандыруға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы  ағымдағы трансферттер
172067,0
058
Бастауыш, негізгі орта  және жалпы орта білім  беретін мемлекеттік  мекемелерде лингафондық  және мультимедиалық  кабинеттер құруға  аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы  ағымдағы трансферттер
188394,0
04
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен  кейінгі білім беру
3004032,3
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
188932,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі  білім беру ұйымдарында  мамандар даярлау
188932,0
261
Облыстың білім басқармасы
2815100,3
024
Техникалық және кәсіптік  білім беру ұйымдарында  мамандар даярлау
2815100,3
05
Мамандарды қайта  даярлау және  біліктілігін арттыру
1095266,0
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын iшкi  icтер атқарушы органы
94564,0
007
Кадрлардың біліктілігін  арттыру және қайта  даярлау
94564,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
158721,0
003
Кадрлардың біліктілігін  арттыру және қайта  даярлау
14178,0
060
Даярлау және қайта  даярлау
144543,0
261
Облыстың білім басқармасы
841981,0
010
Кадрлардың біліктілігін  арттыру және қайта  даярлау
84693,0
060
Даярлау және қайта  даярлау
757288,0
09
Бiлiм беру саласындағы  өзге де қызметтер
4321055,5
261
Облыстың білім басқармасы
1733193,0
001
Білім басқармасының  қызметін қамтамасыз ету
53012,0
004
Облыстық мемлекеттік  білім беру мекемелерінде  білім беру жүйесін  ақпараттандыру
36140,0
005
Облыстық мемлекеттік  білім беру мекемелері  үшін оқулықтар мен  оқу-әдiстемелiк кешендер  сатып алу және жеткізу
16416,0
007
Облыстық ауқымда мектеп  олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шаралар және  конкурстар өткізу
70124,0
008
Өңірлік жұмыспен қамту  және кадрларды қайта  даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім  беру объектілерін  күрделі, ағымды жөндеу
262893,0
009
Аудандардың (облыстық  маңызы бар қалалардың)  бюджеттеріне өңірлік  жұмыспен қамту және  кадрларды қайта даярлау  стратегиясын іске асыру  шеңберінде білім беру  объектілерін күрделі,  ағымдағы жөндеуге  берілетін ағымдағы  нысаналы трансферттер

939511,2
006
Общеобразовательное обучение одаренных  детей в  специализированных  организациях  образования
807884,6
018
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
52792,0
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования
374094,0
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
172067,0
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
188394,0
04
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
3004032,3
253
Управление здравоохранения области
188932,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
188932,0
261
Управление образования области
2815100,3
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
2815100,3
05
Переподготовка и повышение  квалификации  специалистов
1095266,0
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
94564,0
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров
94564,0
253
Управление  здравоохранения  области
158721,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
14178,0
060
Подготовка и переподготовка кадров
144543,0
261
Управление образования области
841981,0
010
Повышение квалификации и переподготовка кадров
84693,0
060
Подготовка и переподготовка кадров
757288,0
09
Прочие услуги в области образования
4321055,5
261
Управление образования области
1733193,0
001
Обеспечение деятельности Управления образования
53012,0
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
36140,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
16416,0
007
Проведение школьных  олимпиад, внешкольных  мероприятий и конкурсов областного масштаба
70124,0
008
Капитальный, текущий  ремонт объектов  образования в рамках  реализации стратегии  региональной занятости и переподготовки кадров
262893,0
009
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров

35805,0
018
Республикалық бюджеттен  берілетін нысаналы  трансферттер есебінен  үкіметтік емес секторда  мемлекеттік әлеуметтік  тапсырысты орналастыру
64209,0
022
Медициналық-әлеуметтік  мекемелерде тамақтану  нормасын ұлғайтуға  аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы  ағымдағы трансферттер
34356,0
026
Медициналық-әлеуметтік  мекемелерінде күндіз болу бөлімшелерінің желісін  дамытуға аудандар  (облыстық маңызы бар  қалалар) бюджеттеріне  берілетін нысаналы  ағымдағы трансферттер
44145,0
113
Жергiлiктi бюджеттерден  трансферттер
948053,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық  шаруашылық
7731103,0
01
Тұрғын үй шаруашылығы
1792000,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1792000,0
010
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық  тұрғын үй қорының тұрғын  үйін салуға және (немесе) сатып алуға дамуға  берілетін нысаналы  трансферттер
594000,0
012
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды  дамытуға, жайластыруға  және (немесе) сатып алуға дамуға берілетін нысаналы трансферттер
1198000,0
02
Коммуналдық шаруашылық
5939103,0
279
Облыстың энергетика және коммуналдық  шаруашылық басқармасы
5939103,0
001
Энергетика және  коммуналдық шаруашылық  басқармасының қызметін  қамтамасыз ету
37333,0
010
Сумен жабдықтау жүйесін  дамытуға аудандар  (облыстық маңызы бар  қалалар) бюджеттеріне  дамуға берілетін нысаналы трансферттер
849371,0
015
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту  және кадрларды қайта  даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде  инженерлік  коммуникациялық  инфрақұрылымды жөндеуге  және елді мекендерді  жайластыруға берілетін  ағымдағы нысаналы  трансферттер
4499575,0
016
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту  және кадрларды қайта  даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде  инженерлік  коммуникациялық  инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді  жайластыруға дамуға  берілетін нысаналы  трансферттер
200038,0
019
Өңірлік жұмыспен қамту  және кадрларды қайта  даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде  инженерлік  коммуникациялық  инфрақұрылымды жөндеу  және елді мекендерді  жайластыру
193786,0
113
Жергiлiктi бюджеттерден  трансферттер
159000,0
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк
3606271,4
01
Мәдениет саласындағы қызмет
832220,0
262
Облыстың мәдениет басқармасы
797263,2
001
Мәдениет басқармасының  қызметін қамтамасыз ету
30206,0
003
Мәдени-бос уақыт  жұмыстарын қолдау
95617,0
005
Тарихи-мәдени  құндылықтарды сақтауды  және оларға  қолжетімділікті  қамтамасыз ету

35805,0
018
Размещение государственного социального заказа  в неправительственном секторе за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
64209,0
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях
34356,0
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях
44145,0
113
Трансферты из местных бюджетов
948053,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
7731103,0
01
Жилищное хозяйство
1792000,0
271
Управление строительства области
1792000,0
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
594000,0
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1198000,0
02
Коммунальное хозяйство
5939103,0
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
5939103,0
001
Обеспечение деятельности Управления энергетики и коммунального хозяйства
37333,0
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
849371,0
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
4499575,0
016
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
200038,0
019
Ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
193786,0
113
Трансферты из местных бюджетов
159000,0
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
3606271,4
01
Деятельность в области культуры
832220,2
262
Управление культуры области
797263,2
001
Обеспечение деятельности Управления культуры
30206,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
95617,0
005
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним