Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданының "Гладковский залив" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі тұсындағы Бұқтырма су қоймасының сол жағалауындағы Гладковский бұғазының су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 16 маусымдағы N 100 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 17 шілдеде N 2507 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің 39, 116-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 1-тармағының 8-1) тармақшасына,"Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданының "Гладковский залив" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі тұсындағы Бұқтырма су қоймасының сол жағалауындағы Гладковский бұғазының су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуінің шекаралары" жобасына сәйкес және жер үсті суларының ластануын, қоқысталуын және сарқылуын болғызбау, сондай-ақ өсімдіктер мен жануарлар әлемін сақтау үшін су объектілерін тиісті санитарлық-гигиеналық және экологиялық талаптарға сәйкес жағдайда ұстау мақсатында, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.12.2016 № 392 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Белгіленсін:
1) осы қаулының қосымшасына сәйкес Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданының "Гладковский залив" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі тұсындағы Бұқтырма су қоймасының сол жағалауындағы Гладковский бұғазының су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуі;
2) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданының "Гладковский залив" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі тұсындағы Бұқтырма су қоймасының сол жағалауындағы Гладковский бұғазының су қорғау аймағының аумағын шаруашылыққа пайдаланудың арнайы режимі мен су қорғау белдеуінің аумағында шектеулі шаруашылық қызмет жүргізу режимі.
2. Шығыс Қазақстан облысы табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы (В.Е.Чернецкий) "Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданының "Гладковский залив" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі тұсындағы Бұқтырма су қоймасының сол жағалауындағы Гладковский бұғазының су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуінің шекаралары" жобасын заңнамамен белгіленген құзыретіне сәйкес шаралар қабылдау үшін Ұлан ауданының әкіміне және мемлекеттік жер кадастрында есепке алу үшін және су қоры мен жер ресурстарының пайдаланылуына және қорғалуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру үшін, арнайы уәкілеттік берілген мемлекеттік органдарға тапсырсын.

Об установлении водоохранной зоны и водоохранной полосы залива Гладковский на левобережье Бухтарминского водохранилища в створе земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Гладковский залив" Уланского района Восточно-Казахстанской области и режима их хозяйственного использования
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 16 июня 2009 года N 100. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 17 июля 2009 года за N 2507
В соответствии со статьями 39, 116 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, подпунктом 8-1) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", проектом "Границы водоохранной зоны и полосы залива Гладковский на левобережье Бухтарминского водохранилища, в створе земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Гладковский залив" Уланского района Восточно-Казахстанской области" и в целях поддержания водных объектов в состоянии, соответствующем санитарно-гигиеническим и экологическим требованиям, для предотвращения загрязнения, засорения и истощения поверхностных вод, а также сохранения растительного и животного мира, Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 22.12.2016 № 392 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1) водоохранную зону и водоохранную полосу залива Гладковский на левобережье Бухтарминского водохранилища в створе земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Гладковский залив" Уланского района Восточно-Казахстанской области согласно приложению к настоящему постановлению;
2) специальный режим хозяйственного использования на территории водоохранной зоны и режим ограниченной хозяйственной деятельности на территории водоохранной полосы залива Гладковский на левобережье Бухтарминского водохранилища в створе земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Гладковский залив" Уланского района Восточно-Казахстанской области согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
2. Управлению природных ресурсов и регулирования природопользования Восточно-Казахстанской области (Чернецкий В.Е.) передать проект "Границы водоохранной зоны и полосы залива Гладковский на левобережье Бухтарминского водохранилища в створе земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Гладковский залив" Уланского района Восточно-Казахстанской области" акиму Уланского района для принятия мер в соответствии с установленной законодательством компетенцией и специально уполномоченным государственным органам для учета в государственном земельном кадастре и для осуществления государственного контроля за использованием и охраной водного фонда и земельных ресурсов.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Г.В. Пинчукке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Б. САПАРБАЕВ
Келісілді:
Су ресурстарын пайдалануды
реттеу және қорғау жөніндегі Ертіс
бассейндік инспекциясының бастығы К. Көбегенов
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігі Мемлекеттік санитарлық-
эпидемиологиялық қадағалау комитетінің
Шығыс Қазақстан облысы бойынша
департаментінің директоры Т. Ерубаев
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2009 жылғы 16 маусымдағы № 100
қаулысына қосымша
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданының "Гладковский залив" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі тұсындағы Бұқтырма су қоймасының сол жағалауындағы Гладковский бұғазының су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуі
р/
с
Су объектісі,
оның учаскесі
Су қорғау аймағы
Су қорғау белдеуі
Шекара-
сының ұзындығы, (шақырым)
Алаңы,
(га)
Орташа
ені (метр)
Шекара-
сының ұзындығы, (шақырым)
Алаңы,
(га)
Орташа
ені
(метр)
1.
Шығыс Қазақстан
облысы Ұлан
ауданының
"Гладковский
залив" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі
тұсындағы
Бұқтырма су
қоймасының сол жағалауындағы
Гладковский
бұғазы
3,0

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Пинчука Г.В.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Б. Сапарбаев
Согласовано:
Начальник
Иртышской бассейновой инспекции
по регулированию использования и
охране водных ресурсов К. Кобегенов
Директор
Департамента комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан по Восточно-Казахстанской области Т. Ерубаев
Приложение к
постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 16 июня 2009 года
№ 100
Водоохранная зона и водоохранная полоса залива Гладковский на левобережье Бухтарминского водохранилища в створе земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Гладковский залив" Уланского района Восточно-Казахстанской области
№ п/п
Водный объект,
его участок
Водоохранная зона
Водоохранная полоса
Протяженность
границы,
(км)
Площадь,
(га)
Средняя
ширина,
(м)
Протяженность
границы,
(км)
Площадь,
(га)
Средняя
ширина,
(м)
1
Залив
Гладковский на
левобережье
Бухтарминского
водохранилища в
створе
земельного
участка
товарищества с
ограниченной
ответственностью
"Гладковский
залив" Уланского
района Восточно-
Казахстанской
области
3,0

140,1
300-
1000
2,8
14,0
20-55
Ескертпе: су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуінің шекаралары мен ені "Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданының "Гладковский залив" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі тұсындағы Бұқтырма су қоймасының сол жағалауындағы Гладковский бұғазының су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуінің шекаралары" бекітілген жобасының картографиялық материалдарында көрсетілген.
Шығыс Қазақстан облысы табиғи
ресурстар және табиғат пайдалануды
реттеу басқармасының бастығы В. Чернецкий

140,1
300-1000
2,8
14,0
20-55
Примечание: границы и ширина водоохранной зоны и водоохранной полосы отражены в картографическом материале утвержденного проекта "Границы водоохранной зоны и полосы залива Гладковский на левобережье Бухтарминского водохранилища в створе земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Гладковский залив" Уланского района Восточно-Казахстанской области".
Начальник управления природных ресурсов
и регулирования природопользования
Восточно-Казахстанской области В. Чернецкий