Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қорының учаскелеріндегі орманды пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы N 17/226-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 22 қаңтарда N 2522 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 сәуірдегі № 19/228-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 12.04.2018 № 19/228-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 21.04.2016 № 2/18-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Бүкіл мәтін бойынша "ставкалары" деген сөздер тиісінше "мөлшерлемелері" деген сөздермен ауыстырылды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 21.04.2016 № 2/18-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман кодексінің 14, 88 және 105-баптарына, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 506, 510-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 5-тармағына, "Мемлекеттік орман қоры аумағында орманды жанама пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 18-02/405 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11882 болып тіркелген), "Мемлекеттік орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орман пайдалану үшін төлем ставкаларын есептеуге арналған ережелер мен әдістемелік нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 12 маусымдағы № 344 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5719 болып тіркелген) сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 21.04.2016 № 2/18-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Бекітілсін:
1) Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қорының учаскелерінде шайыр және ағаш шырындарын дайындауға арналған төлемақы мөлшерлемелері (№ 1 қосымша);

О ставках платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 21 декабря 2009 года N 17/226-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 22 января 2010 года за N 2522. Утратило силу - решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 12 апреля 2018 года № 19/228-VI
Сноска. Утратило силу - решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 12.04.2018 № 19/228-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ. В заголовок внесены изменения на казахском языке, заголовок на русском языке не изменяется; по всему тексту внесены изменения в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьями 14, 88 и 105 Лесного Кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, статьями 506, 510 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 18-02/405 "Об утверждении Правил побочного пользования лесом на территории государственного лесного фонда" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11882), приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 июня 2009 года № 344 "Об утверждении Правил и Методических указаний для расчета ставок платы за лесные пользования в государственном лесном фонде и в особо охраняемых природных территориях" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5719) Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 21.04.2016 № 2/18-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) ставки платы за заготовку живицы и древесных соков на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области (приложение 1);

2) Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қорының учаскелерінде қосалқы сүрек ресурстарын дайындауға арналған төлемақы мөлшерлемелері (№ 2 қосымша);
3) Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде жанама орман пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері (№ 3 қосымша);
4) Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығының қажеті үшін, ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру, туристік, рекреациялық және спорттағы мақсаттар үшін пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері (№ 4 қосымша).
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Орманды пайдалануға арналған төлемақы ставкалары туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2004 жылғы 22 желтоқсандағы № 9/118-ІІІ шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 2095, 2005 жылғы 8 қаңтардағы № 2-3 "Дидар", 2005 жылғы 8 қаңтардағы № 3-4 "Рудный Алтай" газеттерінде жарияланған).
2) "Орманды пайдалануға арналған төлемақы ставкалары туралы" 2004 жылғы 22 желтоқсандағы № 9/118-ІІІ шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2005 жылғы 18 қазандағы № 13/196-III шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 2399, 2005 жылғы 5 қарашадағы № 107-108 "Дидар", 2005 жылғы 3 қарашадағы № 168 "Рудный Алтай" газеттерінде жарияланған).
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Б. Адианов
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы В. Ахаев
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2009 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 17/226-IV шешіміне
1 қосымша
Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қорының
учаскелерінде шайыр және ағаш шырындарын дайындауға
арналған төлемақы мөлшерлемелері
№ р/с
Атауы
Өлшем
бірлігі
Бірлік үшін
төлемақы ставкасы
(АЕК)
1. Шайыр дайындау (қылқан жапырақты)
1
Қысқа мерзімді орман пайдалану
кезінде
кг
0,05
2
Ұзақ мерзімді орман пайдалану
кезінде
га
1,6
2. Ағаш шырындарын дайындау (жапырақты)
1
Қысқа мерзімді орман пайдалану
кезінде
литр
0,03
2
Ұзақ мерзімді орман пайдалану
кезінде
га
0,8
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының 2009 жылғы
21 желтоқсандағы № 17/226-IV
шешіміне 2 қосымша
Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қорының
учаскелерінде екінші дәрежелі ағаш ресурстарын дайындауға
арналған төлемақы мөлшерлемелері
р/с
Ағаш-бұта тұқымдастарының
атаулары
Екінші дәрежелі ағаш
ресурстарының түрлері (АЕК)
Қабығы,
центнер
Бұтағы,
центнер
Түбірі,
центнер
Бүршігі,
кг
1
Қарағай

2) ставки платы за заготовку второстепенных древесных ресурсов на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области (приложение 2);
3) ставки платы за побочные лесные пользования на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области (приложение 3);
4) ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области для нужд охотничьего хозяйства, в научно-исследовательских, культурно-оздоровительных, туристских, рекреационных и спортивных целях (приложение 4).
2. Признать утратившим силу:
1) решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 22 декабря 2004 года № 9/118-III "О ставках платы за лесные пользования" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативно правовых актов за № 2095, опубликовано в газете "Дидар" от 8 января 2005 года № 2-3, "Рудный Алтай" от 8 января 2005 года № 3-4);
2) решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 18 октября 2005 года № 13/196-III "О внесении изменений в решение от 22 декабря 2004 года № 9/118-III "О ставках платы за лесные пользования" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативно правовых актов за № 2399, опубликовано в газетах "Дидар" от 5 ноября 2005 года № 107-108, "Рудный Алтай" от 3 ноября 2005 года № 168).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Б. Адианов
Секретарь Восточно-Казахстанского
областного маслихата В. Ахаев
Приложение 1
к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 21 декабря 2009 года
№ 17/226-IV
Ставки платы за заготовку живицы и древесных соков
на участках государственного лесного фонда
Восточно-Казахстанской области
п/п
Наименование
Ед. изм.
Ставка платы за
единицу (МРП)
1. Заготовка живицы (хвойные)
1
При краткосрочном лесопользовании
кг
0,05
2
При долгосрочном лесопользовании
га
1,6
2. Заготовка древесных соков (лиственные)
1
При краткосрочном лесопользовании
литр
0,03
2
При долгосрочном лесопользовании
га
0,8
Приложение 2
к решению Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 21 декабря 2009 года № 17/226-IV
Ставки платы за заготовку второстепенных древесных ресурсов
на участках государственного лесного фонда
Восточно-Казахстанской области
п/п
Наименование
древесно-кустарниковых пород
Виды второстепенных древесных
ресурсов (МРП)
Кора,
цент
нер
Ветви,
центнер
Пни,
центнер
Почки,
кг.
1
Сосна

10 шақырымға дейін - 1,30;
10,1 - 25 шақырым - 1,20;
25,1 - 40 шақырым - 1,00;
40,1 - 60 шақырым - 0,75;
60,1 - 80 шақырым - 0,55;
80,1 - 100 шақырым - 0,40;
100 шақырымнан жоғары - 0,30.
Ортақ пайдаланылатын жолдардан қашықтығы екінші дәрежелі ағаш ресурстарын дайындау орындарынан бастап жолға дейінгі ең қысқа аралық бойынша картографиялық материалдар бойынша айқындалады және жергілікті жердің бедеріне қарай мынадай коэффициенттер бойынша түзетіледі:
жазық бедер - 1,1;
жоталы бедер немесе батпақты жер - 1,25;
таулы бедер - 1,5;
2) 20 градустан жоғары беткейлі тау жоталарынан босату кезінде - 0,7.
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының 2009 жылғы
21 желтоқсандағы № 17/226-IV
шешіміне 3 қосымша
Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қорының
учаскелерінде орманды жанама пайдалануға
арналған төлемақы мөлшерлемелері
№ р/с
Орман пайдаланудың
және ресурстардың түрлері
Шикізат түрі
Өлшем бірлігі
Жеке тұлғалар үшін тегін жинау мен дайындау нормасы
Нормадан жоғарғы бірлік үшін АЕК төлемақы ставкасы

до 10 км - 1,30;
10,1 - 25 км - 1,20;
25,1 - 40 км - 1,00;
40,1 - 60 км - 0,75;
60,1 - 80 км - 0,55;
80,1 - 100 км - 0,40;
более 100 км - 0,30.
Удаленность от дорог общего пользования определяется по картографическим материалам по кратчайшему расстоянию от места заготовки второстепенных древесных ресурсов до дороги и корректируется в зависимости от рельефа местности по следующим коэффициентам:
равнинный рельеф - 1,1;
холмистый рельеф или заболоченная местность - 1,25;
горный рельеф - 1,5;
2) при отпуске на горных склонах с крутизной свыше 20 градусов - 0,7.
Приложение 3
к решению Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 21 декабря 2009 года № 17/226-IV
Ставки платы за побочные лесные пользования
на участках государственного лесного фонда
Восточно-Казахстанской области
№ п/п
Виды лесных
пользований и
ресурсов
Вид сырья
Ед.
изм.
Норма для
бесплатного
сбора и
заготовки
физическими
лицами
Ставка
платы в
МРП, свыше
нормы за
единицу