Халықтың нысаналы топтарын анықтау және 2009 жылы оларды жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғау жөніндегі шаралар туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 12 ақпандағы N 166 каулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қаласындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 12 наурызда N 5-2-106 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 1627 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2009.12.30 N 1627 қаулысымен.
“Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы” Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 31-бабы 1-тармағының 13)14) тармақшаларына сәйкес,«Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 Заныңың 5-бабы 2-тармағы және 7-бабы 2, 6-тармақтары, 18-1-бабы 3-тармағының 1) тармақшасының негізінде, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Семей өңірі аумағында тұратын нысаналы топтар белгіленсін, оларға мыналар кіреді:
1) табысы аз адамдар;
2) жиырма бір жасқа дейінгі жастар;
3) балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен ата- ананың қамқорлығынсыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі балалар;
4) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар;
5) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді,көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдар бар азаматтар;
6) зейнеткерлік жас алдындағы адамдар (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған);
7) мүгедектер;
8) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар;
9) бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар;
10) оралмандар;
11) есірткіге тәуелді және АҚТҚ-инфекциясын жұқтырған азаматтар жатады;
12) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын бітірушілер;
13) жұмыс беруші - заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші - жеке тұлғаның қызметін тоқтатуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылған адамдар;
14) мектептер мен кәсіптік оқу орындарының түлектері;
15) өндірісті ұйымдастырудың өзгеруіне, соның ішінде қайта ұйымдастыру және (немесе) жұмыс көлемінің қысқаруына байланысты толық емес жұмыс күні режимінде жұмыс істейтіндер;
16) еңбекақысы сақталмайтын демалыстағы адамдар;
17) жазғы демалыс уақытындағы студенттер мен мектептер оқушылары;
18) 50 жастан асқан әйелдер;
19) 55 жастан асқан ер азаматтар;
20) ұзақ уақыт (бір жылдан астам) жұмыс істемейтін адамдар.
Ескерту. Қаулы 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20-тармақтармен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2009.06.10 N 690 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз).

Об определении целевых групп населения и мер по их социальной защите от безработицы в 2009 году
Постановление акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 12 февраля 2009 года N 166. Зарегистрировано Управлением юстиции города Семей Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 12 марта 2009 года за N 5-2-106. Утратило силу постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 30 декабря 2009 года N 1627
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 30.12.2009 N 1627.
В соответствии с подпунктами 13)14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», на основании пункта 2 статьи 5 и пунктов 2, 6 статьи 7, подпункта 1) пункта 3  статьи 18-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149–II «О занятости населения», акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить целевые группы, проживающие на территории Семейского региона, в которые входят:
1) малообеспеченные;
2) молодежь в возрасте до двадцати одного года;
3) воспитанники детских домов, дети–сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет;
4) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6) лица, предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
7) инвалиды;
8) лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
9) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
10) оралманы;
11) наркозависимые и ВИЧ-инфицированные граждане;
12) выпускники организаций высшего и послевузовского образования;
13) лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя - юридического лица либо прекращением деятельности работодателя - физического лица, сокращением численности или штата работников;
14) выпускники школ и профессиональных учебных заведений;
15) занятые в режиме неполного рабочего времени, в связи с изменением в организации производства, в том числе при реорганизации и (или) сокращения объема работ;
16) лица, находящиеся в отпусках без сохранения зарплаты;
17) студенты и учащиеся школ во время летних каникул;
18) женщины старше 50 лет;
19) мужчины старше 55 лет;
20) лица, не работающие длительное время (более одного года).
Сноска. Пункт 1 дополнен подпунктами 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 в соответствии с постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 10.06.2009 N 690 (вводится в действие по истечению 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. «Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғау жөніндегі шараларды:
1) жұмысқа орналастыру;
2) кәсіптік оқуға жіберу;
3) ақылы қоғамдық жұмыстарға тарту;
4) жастар тәжірибесіне қатыстыру;
5) әлеуметтік жұмыс орындарына орналастыру шараларын қолданған кезде халықтың нысаналы топтарына басымдық берсін.
3. Қаулының орындалуын бақылау «Семей қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесіне жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласы әкімінің
міндетін атқарушы                                 С. Оразалиев

2. Государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ г. Семей» предоставлять приоритет целевым группам населения при оказании мер по социальной защите от безработицы:
1) трудоустройстве;
2) направлении на профобучение;
3) привлечении к общественно-оплачиваемым работам;
4) участии в молодежной практике;
5) трудоустройстве на социальные рабочие места.
3. Контроль за выполнением постановления возложить на государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ г. Семей».
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
И.о. акима города Семей                 С. Уразалиев