Семей қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2009 жылғы 29 желтоқсандағы N 23/167-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қаласындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 30 желтоқсанда N 5-2-120 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2011 жылғы 28 ақпандағы N 01-26/89 хатымен
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2011.02.28 N 01-26/89 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95–IV Бюджет кодексінің 7375 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облысы мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 17/222–IV «Облыстың 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 2521 болып тіркелген) шешіміне сәйкес Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған қалалық бюджет 123-қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2010 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 704 662,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 935 630 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 178 067 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 613 957 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 977 008,3 мың теңге;
2) шығындар – 13 867 762,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 9 625 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 9 793 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 168 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 15 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 15 000 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-) 187 725,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 187 725,1 мың теңге:
қарыздардың түсімі – 9 793 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 168 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланылатын қалдықтары – 178 100,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2010.12.14 N 32/218-IV шешімімен (01.01.2010 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Бекітілсін:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланының) жергілікті атқарушы органның резерві – 130 345 мың теңге.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2010.01.29 N 24/176-IV, 2010.07.28 N 29/200-IV , 2010.11.02 N 31/214-IV шешімдерімен (01.01.2010 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете города Семей на 2010-2012 годы
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 29 декабря 2009 года N 23/167-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции города Семей Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 30 декабря 2009 года за N 5-2-120. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма аппарата маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 28 февраля 2011 года N 01-26/89
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма аппарата маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 28.02.2011 N 01-26/89.
В соответствии со статьей 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 21 декабря 2009 года № 17/222-IV «Об областном бюджете на 2010-2012 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 25 декабря 2009 года № 2521) маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 704 662,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 935 630 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 178 067 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 613 957 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 977 008,3 тысяч тенге;
2) затраты – 13 867 762,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 625 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 9 793 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 168 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 15 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 15 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-) 187 725,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 187 725,1 тысяч тенге:
поступление займов – 9 793 тысяч тенге;
погашение займов – 168 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 178 100,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 14.12.2010 N 32/218-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
2. Утвердить:
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) – 130 345 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 29.01.2010 N 24/176-IV; от 28.07.2010 N 29/200-IV; от 02.11.2010 N 31/214-IV (вводится в действие с 01.01.2010).

3. Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығын, төлем көзінен салық салынатын шет ел азаматтарының табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығын және әлеуметтік салықты есептеу Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 52 бабына сәйкес, Шығыс Қазақстан облысының мәслихаты белгілеген нормативтер бойынша іске асырылады.
4. Қалалық қазынашылық бөлімі 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қалалық бюджетке кірістер сомасын белгіленген нормативтер бойынша есептеуді жүргізсін.
5. Қала бюджетінде мына шығындар ескерілсін:
1) азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек;
2) ауылды елді мекендерде тұратын денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім және мәдениет мамандарына әлеуметтік көмек көрсетуге бір алушыға отын алуға – жылына 5000 теңге.
6. Қазақстан Республикасы Еңбек Кодексінің 238 бабына сәйкес ауылдық (селолық) мекендерде жұмыс істейтін білім беру және мәдениет салаларының азаматтық қызметкерлерінің еңбек ақысын және тарифтік ставкаларын бюджеттік қаражаттар есебінен қалалық жағдайларда бұл қызметтердің түрлерімен айналысатын азаматтық қызметкерлердің еңбек ақысымен және ставкалармен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылату белгіленсін.
Ауылдық (селолық) мекендерде жұмыс істейтін білім беру және мәдениет салалары мамандарының қызмет тізілімін жергілікті атқарушы орган жергілікті өкілетті органмен келісе отырып анықтайды.
7. 2010 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау барысында секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізімі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2010 жылға арналған бюджетте ауыл шаруашылық мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер көлемі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Бюджетте ауылдық округтердің, кенттердің бюджеттік бағдарламалары 678 қосымшаларға сәйкес ескерілсін.
10. Семей қаласының 2010 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджет есебінен нысаналы ағымдағы трансферттер мына шараларды қаржыландыру үшін қарастырылсын:
кейбір санаттағы азаматтарға материалдық көмек көрсетуге (Ұлы Отан соғысына қатысқандарға, Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына) – 144915 мың теңге;
Ауғанстанда қаза тапқандардың отбасыларына материалдық көмек көрсетуге – 780 мың теңге;
Қазақстан Республикасының алдында еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге – 1566 мың теңге;
облыс алдында еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге - 3410 мың теңге;
жеткілікті түрде қамтамасыз етілмеген отбасылардағы балаларды жоғары оқу орындарында оқытуға (оқудың бағасы, стипендиялар, жатақханада тұру) - 26521 мың теңге;
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр-ана" атағын алған немесе 1,2 дәрежедегі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге – 12 255 мың теңге;
бірге тұратын 4 және көбірек ер жетпеген балалары бар көп балалы аналарға біржолғы көмек көрсетуге – 7 075 мың теңге;
Ұлы Отан соғысына қатысушыларды және мүгедектерді тұрғын үймен қамтамасыз етуге – 61 161 мың теңге;

3. Зачисление индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источников выплаты, подоходного налога с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты и социального налога, производится в соответствии со статьей 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан по нормативам, установленным Восточно-Казахстанским областным маслихатом.
4. Городскому отделу Казначейства с 1 января 2010 года производить зачисление сумм доходов в городской бюджет по установленным нормативам.
5. Учесть в бюджете города затраты:
1) на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан;
2) на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования и культуры, проживающим в сельской местности по приобретению топлива на одного получателя - 5000 тенге в год.
6. В соответствии со статьей 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим образования и культуры, работающим в аульной (сельской) местности за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов образования и культуры, работающих в аульной (сельской) местности определяется местным исполнительным органом, по согласованию с местным представительным органом.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру, в процессе исполнения бюджета на 2010 год, согласно приложению 4.
8. Утвердить объем поступлений в бюджете на 2010 год от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения, согласно приложению 5.
9. Учесть в бюджете бюджетные программы сельских округов, поселков, согласно приложениям 678.
10. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2010 год целевые текущие трансферты из областного бюджета для финансирования следующих мероприятий:
на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих) – 144915 тысяч тенге;
на оказание материальной помощи семьям, погибших в Афганистане – 780 тысяч тенге;
на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед Республикой Казахстан – 1566 тысяч тенге;
на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью – 3410 тысяч тенге;
для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии) – 26521 тысяч тенге;
на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1, 2 степени – 12255 тысяч тенге;
на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей – 7075 тысяч тенге;
на обеспечение жильем участников и инвалидов Великой Отечественной войны – 61161 тысяч тенге;

Семей» спорттық клубы» МКҚК спорттық іс-шараларға қатысуына – 25 000 мың теңге;
Семей қаласын іркіліксіз жылумен қамтамасыз ету үшін бірінші кезектегі жұмыстарды жүргізуге - 50 000 мың теңге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2010.04.21 N 27/188-IV, 2010.07.28 N 29/200-IV, 2010.11.02 N 31/214-IV шешімдерімен (01.01.2010 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-1. Семей қаласының 2010 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын:
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстауға – 50 597 мың теңге;
«Өзін-өзі тану» пәнін енгізу үшін – 24 508 мың теңге;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға – 46 967 мың теңге, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру – 8 194 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттерін құру – 38 773 мың теңге;
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндіз емделу бөлімшелері желісін дамытуға – 13 921 мың теңге;
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға – 12736,3 мың теңге;
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 22 000 мың теңге;
Ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінің өсуіне байланысты 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 4 800 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай біржолғы материалдық көмек төлеуге және жол жүруін қамтамасыз етуге – 82 930 мың теңге, оның ішінде:
біржолғы материалдық көмек төлеуге – 82 230 мың теңге;
жол жүруді қамтамасыз етуге – 700 мың теңге;
Арнаулы ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың құрылымдарын ұстауға арналғанға – 16 356 мың теңге;
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 46 012 мың теңге;
Ауылдық елді мекендер сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 1 383 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын әске асыруға - 92 625 мың теңге.
Ескерту. 10-1-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2010.04.21 N 27/188-IV, 2010.07.28 N 29/200-IV, 2010.11.02 N 31/214-IV, 2010.12.14 N 32/218-IV шешімдерімен (01.01.2010 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-2. Семей қаласының 2010 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы даму трансферттер қарастырылсын:

на участие в спортивных мероприятиях КГКП Спортивный клуб «Семей» - 25 000 тысяч тенге;
на проведение первоочередных работ для обеспечения бесперебойного теплоснабжения города Семей - 50 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 21.04.2010 N 27/188-IV; от 28.07.2010 N 29/200-IV; от 02.11.2010 N 31/214-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
10-1. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2010 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
На содержание вновь вводимых объектов образования – 50 597 тысяч тенге.
Для внедрения предмета "Самопознание" – 24 508 тысяч тенге.
На реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы – 46 967 тысяч тенге, в том числе:
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 8 194 тысячи тенге;
создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 38 773 тысяч тенге.
На развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях – 13 921 тысяч тенге.
На увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях – 12 736,3 тысяч тенге.
На выплату государственной адресной социальной помощи – 22 000 тысяч тенге.
На выплату государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума – 4 800 тысяч тенге.
Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны для выплаты единовременной материальной помощи и на обеспечение проезда к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне – 82 930 тысячи тенге, в том числе:
для выплаты единовременной материальной помощи – 82 230 тысяч тенге;
на обеспечение проезда – 700 тысяч тенге.
На содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии – 16 356 тысяч тенге.
На проведение противоэпизоотических мероприятий – 46 012 тысяч тенге.
Для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 1 383 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 92 625 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10-1 с изменениями, внесенными решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 21.04.2010 N 27/188-IV; от 28.07.2010 N 29/200-IV; от 02.11.2010 N 31/214-IV, от 14.12.2010 N 32/218-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
10-2. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2010 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:

Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 179 314 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға – 134 054 мың теңге;
- жылуэнергетикалық жүйесін дамыту үшін, соның ішінде инвестициялық жобасына: Семей қаласының қазіргі бар жылумен қамтамасыз ету жүйесін модерлендіру және қайта құру - 3 300 000 мың теңге;
Ескерту. 10-2-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2010.11.02 N 31/214-IV шешімдерімен (01.01.2010 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-3. 2010 жылғы жергілікті бюджет түсімдер құрамында республикалық бюджеттен ауылдық елді мекендер сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін кредиттер 9 793 мың теңге сомасында қарастырылғанын есепке алу.
10-4. Семей қаласының 2010 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер мен нысаналы трансферттер жұмыспен қамтамасыз ету шеңберіндегі аймақтық жұмыспен қамту мен кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға келесі іс-шараларды қаржыландыру үшін қарастырылсын:
қалалар мен елді мекендердің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын жөндеуге және жайластыруға – 273 533 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалардың және елді мекендердің көшелерін жөндеуге және күтіп-ұстауға – 447 473 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалардың және елді мекендердің көшелерін салуға және қайта жаңартуға – 94 023 мың теңге;
мектептерді және басқа да әлеуметтік объектілерді күрделі және ағымдағы жөндеуге – 288 010 мың теңге, оның ішінде:
мәдениет объектілеріне - 146 325 мың теңге;
білім беру объектілеріне – 136 629 мың теңге;
әлеуметтік қамсыздандыру объектілеріне – 5 056 мың теңге.
Ескерту. 10-4-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2010.07.28 N 29/200-IV шешімімен (01.01.2010 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-5. Семей қаласының 2010 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін әлеуметтік жұмыс орындары мен жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге ағымдағы нысаналы трансферттер 139 800 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге – 64 200 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарын жасауға – 75 600 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ 10-1, 10-2, 10-3, 10-4, 10-5 тармақшалармен  толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының  2010.01.29 N 24/176-IV шешімімен (01.01.2010 бастап қолданысқа енгізіледі).

на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы – 179 314 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы – 134 054 тысячи тенге;
на развитие теплоэнергетической системы, в том числе на инвестиционный проект: модернизация и реконструкция существующей системы теплоснабжения города Семей – 3 300 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10-2 с изменениями, внесенными решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 02.11.2010 N 31/214-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
10-3. Учесть, что в составе поступлений местного бюджета на 2010 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета в сумме 9 793 тысячи тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
10-4. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2010 год целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на обеспечение занятости в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров для финансирования следующих мероприятий:
на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов – 273 533 тысячи тенге;
на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов– 447 473 тысячи тенге;
на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов – 94 023 тысячи тенге;
на капитальный и текущий ремонт школ и других социальных объектов – 288 010 тысяч тенге, в том числе:
объектов культуры – 146 325 тысяч тенге;
объектов образования – 136 629 тысяч тенге;
социального обеспечения – 5 056 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10-4 с изменениями, внесенными решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 28.07.2010 N 29/200-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
10-5. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2010 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в сумме 139 800 тысяч тенге, из них:
на расширение программ молодежной практики – 64 200 тысячи тенге;
на создание социальных рабочих мест – 75 600 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктами 10-1, 10-2, 10-3, 10-4, 10-5 в соответствии с решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 29.01.2010 N 24/176-IV (вводится в действие с 01.01.2010).

10-6. Семей қаласының 2010 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен дамуға ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын:
бұрынғы кәсіби техникалық мектепті № 11 жалпы білім беретін орта мектебіне қайта жаңартуға – 40 000 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ 10-6 тармақшамен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2010.04.21 N 27/188-IV шешімімен (01.01.2010 бастап қолданысқа енгізіледі).

10-6. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2010 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
на реконструкцию здания бывшей профессионально-технической школы под среднюю общеобразовательную школу № 11 – 40 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-6 в соответствии с  решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 21.04.2010 N 27/188-IV (вводится в действие с 01.01.2010).

27 168,0
06
2
451
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
700,0
2
451
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
85 155,0
06
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
95 056,0
06
9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
95 056,0
06
9
451
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 060,0
06
9
451
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 052,0
06
9
451
018
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде әлеуметтiк қамсыздандыру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
10 669,0
06
9
451
022
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
275,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 522 081,0
07
1
Тұрғын үй шаруашылығы
625 720,0
07
1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
62 160,0
07
1
458
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
999,0
07
1
458
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
61 161,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
563 560,0
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
134 054,0
004
Инженерлік коммуниациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыру
206 206,0
019
Тұрғын үй салу
110 592,0
020
Тұрғын үй сатып алу
112 708,0
07
2
Коммуналдық шаруашылық

27 168,0
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
700,0
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
85 155,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
95 056,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
95 056,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81 060,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 052,0
018
Капитальный, текущий ремонт объектов социального обеспечения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
10 669,0
022
Материально-техническое оснащение государственных органов
275,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 522 081,0
1
Жилищное хозяйство
625 720,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
62 160,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
999,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
61 161,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
563 560,0
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
134 054,0
004
Развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
206 206,0
019
Строительство жилья
110 592,0
За счет средств местного бюджета
110 592,0
020
Приобретение жилья
112 708,0
2
Коммунальное хозяйство

№ 23/167-IV шешiмге
4-қосымша
2010 жылға арналған жергілікті бюджеттің орындалу
процессінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар
тізімі
Функ
цио
нал
дық
топ
Әкім
шісі
Бағ
дар
лама
Атауы
1
3
4
5
4
Білім беру
464
Аудан (облыстық маңызы бар қала) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Қалалық мәслихаттың хатшысы                      Қ. Мирашев
2009 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 23/167-IV шешiмге
5-қосымша
2010 жылға арналған бюджетте ауыл шаруашылық мақсатындағы
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер көлемі
Атауы
Сомасы (мың теңге)
2010 жылға арналған бюджетте ауыл шаруашылық мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер көлемі
0
Қалалық мәслихаттың хатшысы                    Қ. Мирашев
2009 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 23/167-IV шешiмге
6–қосымша
2010 жылға арналған бюджеттегі ауылдық округтер мен
кенттердің бюджеттік бағдарламалары
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының  2010.11.02 N 31/214-IV (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
мың теңге
Бюджеттік
бағдарла
маның
атауы
Барлығы
Соның ішінде бағдарламалар бойынша
001 «Қаладағы
аудан,
аудандық
маңызы бар
қаланың,
кент, ауыл
(село),
ауылдық
(селолық)
округ
әкімінің
қызметін
қамтамасыз
ету
жөніндегі
қызметтер»
Соның ішінде
009 «Елді
мекендердің
санитариясын
қамтамасыз
ету»
014 «Елді
мекендердің
сумен
жабдықтауды
ұйымдастыру»
023
«Мемлекеттік
органдарды
материалдық -
техникалық
жарақтандыру»
(республикалық
бюджеттен
берілетін
трансферттер
есебiнен
Ауылдық
округтің,
кенттің
атауы
жергі
лікті
бюд
жет
есебі
нен
респуб
ликалық
бюджеттен
берілетін
трансферттер
есебiнен
1
Абыралы

к решению № 23/167-IV
от 29 декабря 2009 года
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения бюджета на 2010 год
Функцио
нальная
группа
Админи
стратор
Программа
Наименование
1
2
3
4
04
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Секретарь городского маслихата                      К. Мирашев
Приложение 5
к решению № 23/167-IV
от 29 декабря 2009 года
Объем поступлений в бюджет на 2010 год от продажи
земельных участков сельскохозяйственного назначения
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
Объем поступлений в бюджет на 2010 год от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения
0
Секретарь городского маслихата                   К. Мирашев
Приложение 6
к решению № 23/167-IV
от 29 декабря 2009 года
Бюджетные программы сельских округов, поселков
в бюджете на 2010 год
Сноска. Приложение 6 в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 14.12.2010 N 32/218-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
тысяч тенге
Наимено
вание
сельс
кого
округа,
поселка
Наимено
вание
бюджет
ной
прог
раммы
Всего
В том числе по программам
001
"Услуги по
обеспечению
деятельности
акима района
в городе,
города
районного
значения,
поселка,
аула (села),
аульного
(сельского)
округа"
Из них
009
"Обеспечение
санитарии
населенных
пунктах"
014
"Организация
водоснабжения
населенных
пунктов"
023
"Материально -
техническое
оснащение
государственных
органов"
(за счет
трансфертов из
республиканского
бюджета)
за счет
местного
бюджета
за счет
трансфертов
из
республиканского
бюджета
1
Абралинский