2009 жылы Курчатов қаласының қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің шақыру учаскесіне тіркеу жылы он жеті жасқа толатын, сондай-ақ шақыру учаскесіне бұрын тіркелмеген Қазақстан Республикасының еркек жынысты азаматтарын тіркеуді өткізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қаласы әкімінің 2009 жылғы 9 ақпандағы N 13 шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Курчатов қаласындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 13 ақпанда N 5-3-66 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қаласы әкімінің 2009 жылғы 8 маусымдағы N 2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қаласы әкімінің 2009.06.08 N 2 шешімімен.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 33-бабы 1-тармағы 13) тармақшасына, «Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі № 74 Заңының 17-бабына сәйкес Курчатов қаласының әкімі ШЕШЕДІ:
1. Курчатов қаласының қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің шақыру учаскесіне тіркеу жылы он жеті жасқа толатын, сондай-ақ шақыру учаскесіне бұрын тіркелмеген Қазақстан Республикасының еркек жынысты азаматтарын тіркеу 2009 жылдың қаңтар–наурызында өткізілсін.
2. Курчатов қаласының қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің шақыру учаскесіне тіркеу жылы он жеті жасқа толатын, сондай-ақ шақыру учаскесіне бұрын тіркелмеген Қазақстан Республикасының еркек жынысты азаматтарын тіркеуді өткізу жөніндегі комиссияның құрамы мен жұмыс кестесі құрылсын және бекітілсін (12-қосымшалар).
3. Қаланың қорғаныс істері жөніндегі бөлім бастығына ұсынылсын (Балтеков Қ. С., келісім бойынша):
1) тіркеу өткізуге шақыру пунктін дайындау;
2) тіркеуді өткізуге сапалы түрде дайындалу және оны өткізу бойынша барлық қажетті құжаттамаларды әзірлеу;
3) тіркеуді сапалы түрде және уақтылы өткізуді қамтамасыз ету;
4) шақыруға дейінгі аурулардың емделуіне және сауығуына бақылауды күшейту.
4. «Курчатов қаласының қалалық ауруханасы» коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының бас дәрігеріне ұсынылсын (Сұлтанов А. Д., келісім бойынша):
1) жасөспірімдерді сапалы медициналық куәландырудан өткізу үшін қажет мөлшерде тәжірибелі дәрігер мамандарды және орта медицина персоналын бөлу;
2) қаланың емдеу мекемелерінде комиссиямен амбулаторлық емдеуге немесе стационарлық тексеруге жіберілген тұлғалардың кезектен тыс қабылдану тәртібін белгілеу;
3) шақыруға дейінгілердің кеуде мүшелерін флюорографиялық тексеру, кардиологиялық және басқа тексеру түрлерінің талдауларын уақтылы қабылдануын ұйымдастыру;

О проведении приписки граждан мужского пола Республики Казахстан, которым в год приписки исполняется семнадцать лет, а также юношей старших возрастов, не прошедших ранее приписку, к призывному участку отдела по делам обороны города Курчатова в 2009 году
Решение акима города Курчатова Восточно-Казахстанской области от 9 февраля 2009 года N 13. Зарегистрировано Управлением юстиции города Курчатова Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 13 февраля 2009 года за N 5-3-66. Утратило силу решением акима города Курчатова Восточно-Казахстанской области от 8 июня 2009 года N 2
Сноска. Утратило силу решением акима города Курчатова Восточно-Казахстанской области от 08.06.2009 N 2.
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении в Республики Казахстан», статьей 17 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 74 «О воинской обязанности и воинской службе» аким города Курчатова РЕШИЛ:
1. Приписку граждан мужского пола Республики Казахстан, которым в год приписки исполняется семнадцать лет, а также юношей старших возрастов, не прошедших ранее приписку, к призывному участку отдела по делам обороны города Курчатова, провести в январе-марте 2009 года.
2. Образовать и утвердить состав и график работы комиссии по проведению приписки граждан мужского пола Республики Казахстан, которым в год приписки исполняется семнадцать лет, а также юношей старших возрастов, не прошедших ранее приписку, к призывному участку по делам обороны города Курчатова (приложения 12).
3. Рекомендовать начальнику городского отдела по делам обороны (Балтеков К. С., по согласованию):
1) подготовить к проведению приписки призывной пункт;
2) разработать всю необходимую документацию по качественной подготовке и проведению приписки;
3) обеспечить своевременное и качественное проведение приписки;
4) усилить контроль за лечением и оздоровлением больных допризывников.
4. Рекомендовать коммунальному государственному казенному предприятию «Городская больница города Курчатова» (Султанов А. Д., по согласованию):
1) выделить необходимое количество опытных врачей-специалистов и средний медицинский персонал для качественного медицинского освидетельствования юношей;
2) установить в лечебном учреждении города внеочередной прием направленных комиссией на амбулаторное лечение или стационарное обследование;
3) организовать своевременный прием анализов флюорографического обследования органов грудной клетки, кардиологического и других видов обследования допризывников;

4)  шақыруға дейінгілерді тексеруді және емдеуді қамтамасыз ету.
5. Медицина комиссиясының төрайымына ұсынылсын (Сейтқалиева М. Т., келісім бойынша):
1) тіркеуге жататын әрбір жасөспірімге арналған амбулаторлық аурудың медициналық картасын, оның қосымшасымен бірге (025-1у және 63 нысандары) әзірлеу;
2) шақырылатын жасөспірімдерді барлық дәрігер мамандардың медициналық куәландыруын ұйымдастыру;
3) тіркеу жөніндегі комиссияның хаттамалар кітабының дұрыс толтырылуына, диагнозының негізділігіне баса назар аудара отырып, күнделікті бақылау жүргізу;
4) шақыруға дейінгі жасөспірімдерді қосымша тексеруге және емдеуге уақтылы жіберілгендігін тексеру;
5) жасөспірімдерді медициналық тұрғыдан куәландыру жұмысын талдау.
6. Меншік нысанына қарамастан қала ұйымдарының, кәсіпорындарының және оқу орындарының басшылары:
1) тізімдерді нақтыласын, Курчатов қаласының қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің шақыру учаскесіне тіркеу жылы он жеті жасқа толатын, сондай-ақ шақыру учаскесіне бұрын тіркелмеген Қазақстан Республикасының ер азаматтарын тіркеуді есепке алсын және тіркеуден өту үшін шақыруға дейінгі жасөспірімдерге қажетті уақыт берсін;
2) тізімде енгізілген барлық жасөспірімдерді жауапты тұлғалардың басшылығымен ұйымдасқан түрде медициналық куәландыруға ұсынсын;
3) әрбір жасөспірімге жұмыс (оқу) орнынан анықтама, мінездеме және басқа қажетті құжаттар белгіленген мерзімде берілсін.
7. Тіркеуді өткізуге байланысты барлық шығындар жергілікті бюджет қаражаттары есебінен жүргізілсін, ол үшін қаржы бөлімі бекітілген шығындар сметасы аясында қорғаныс істері жөніндегі бөлімге қажетті қаражаттар бөлсін.
8. Қаланың полиция бөлімінің бастығына (Айтқазин Қ. Ж., келісім бойынша) медицина комиссиясының жұмысы кезеңінде шақыру пунктінде қоғамдық тәртіптің қадағалануын қамтамасыз ету, бөлім бастығының хабарлауы бойынша шақыру теліміне тіркелуден бас тартқан азаматтарды іздестіруде және қорғаныс істері жөніндегі бөлімге жеткізуге жәрдемдесу ұсынылсын.
9. Қорғаныс істері жөніндегі бөлімге (Балтеков Қ. С., келісім бойынша) білім беру мекемелерімен бірлесе отырып, тіркеу жылы он жеті жасқа толатын Қазақстан Республикасының ер азаматтарын  Қазақстан Республикасының Қорғаныс Министрлігінің әскери техникалық мектептеріне, сондай-ақ Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының әскери оқу орындарына оқуға жіберу үшін іріктеу өткізу ұсынылсын.
10. Курчатов қаласы әкімінің «2008 жылы Курчатов қаласының қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің шақыру учаскесіне тіркеу жылы он жеті жасқа толатын Қазақстан Республикасының еркек жынысты азаматтарын тіркеуді өткізу туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 3 шешімінің күші жойылды деп танылсын (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне 2008 жылдың 22 қаңтарында 5-3-52 нөмірмен тіркелген, «Дидар» газетінде 2008 жылдың 31 қаңтардағы 13 нөмірінде, «Рудный Алтай» газетінде 2008 жылдың 02 ақпандағы 16-17 нөмірлерінде жарияланған).

4) обеспечить обследование и лечение допризывников.
5. Рекомендовать председателю медицинской комиссии (Сейткалиева М. Т., по согласованию):
1) подготовить на каждого юношу, подлежащего приписке, медицинскую карту амбулаторного больного, с вкладным листком к ней (форма 025-1у и форма 63);
2) организовать медицинское освидетельствование допризывников всеми врачами-специалистами;
3) вести ежедневный контроль за правильностью заполнения книги протоколов комиссии по приписке, обращая особое внимание на обоснованность диагноза;
4) проверять своевременность направления допризывников на дополнительное обследование и лечение;
5) анализировать работу медицинского освидетельствования юношей.
6. Руководителям организаций, предприятий, учебных заведений города, независимо от форм собственности:
1) уточнить списки, охватить учетом всех граждан юношей 1992 года рождения, и предоставить допризывникам необходимое время для прохождения приписки;
2) организованно представить всех включенных в списки юношей на медицинское освидетельствование, под руководством ответственных лиц;
3) в установленные сроки представить на каждого юношу справки с места работы (учебы), характеристики и другие необходимые документы.
7. Все расходы, связанные с проведением приписки произвести из средств местного бюджета, для чего отделу финансов выделить необходимые ассигнования отделу по делам обороны в пределах утвержденной сметы расходов.
8. Рекомендовать городскому отделу полиции (Айтказин К. Ж., по согласованию) на период работы медицинской комиссии обеспечить поддержание общественного порядка на призывном пункте, по уведомлениям начальника отдела по делам обороны содействовать в розыске и доставке граждан, уклоняющихся от приписки к призывному участку, в отдел по делам обороны.
9. Рекомендовать отделу по делам обороны (Балтеков К. С., по согласованию) в период проведения приписки граждан к призывному участку совместно с учреждениями образования проводить отбор юношей для направления на учебу в военно-технические школы Министерства Обороны Республики Казахстан и военно-учебные заведения Республики Казахстан и Российской Федерации.
10. Признать утратившим силу решение акима города Курчатова от 29 декабря 2007 года № 3 «О проведении приписки граждан мужского пола Республики Казахстан, которым в год приписки исполняется семнадцать лет, к призывному участку отдела по делам обороны города Курчатова в 2008 году» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-3-52 от 22 января 2008 года, опубликовано в газетах «Дидар» от 31 января 2008 года № 13, «Рудный Алтай» от 02 февраля 2008 года №№ 16-17).

11. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау Курчатов қаласы әкімінің орынбасары Е. В. Старенковаға жүктелсін.
12. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Курчатов қаласының әкімі                            Р. МУСИН
Курчатов қаласы әкімінің
2009 жылғы 9 ақпандағы
№ 13 шешіміне 1-қосымша
2009 жылы Курчатов қаласының қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің шақыру учаскесіне тіркеу жылы он жеті жасқа толатын, сондай-ақ шақыру учаскесіне бұрын тіркелмеген Қазақстан Республикасының ер азаматтарын тіркеуді өткізу жөніндегі комиссияның құрамы
Комиссия төрағасы:
Балтеков Қанихан Сайлауұлы - Курчатов қаласының қорғаныс істері жөніндегі бөлім бастығы (келісім бойынша)
Төраға орынбасары:
Старенкова Елена Васильевна – Курчатов қаласы әкімінің орынбасары
Комиссия мүшелері:
Толежанов Жандырбек Есімханұлы – Курчатов қаласы полиция бөлімі бастығының орынбасары (келісім бойынша)
Сейітқалиева Мейрамгүл Темірханқызы - «Курчатов қаласының қалалық ауруханасы» коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын жасөспірімдер дәрігері, медициналық комиссия төрайымы (келісім бойынша)
Комиссия хатшысы:
Маралова Қарлығаш Амангелдіқызы - Курчатов қаласының қалалық ауруханасы» коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын медбикесі (келісім бойынша)
Курчатов қаласы әкімінің
2009 жылғы 9 ақпандағы
№ 13 шешіміне 2-қосымша
Тіркеу жылы он жеті жасқа толатын, сондай-ақ шақыру учаскесіне бұрын тіркелмеген Қазақстан Республикасының ер азаматтарын тіркеуді өткізу жөніндегі комиссияның жұмыс кестесі
п/п
Жасөспірімдер санаты
Жасөспірімдер саны
Күндер бойынша жасөспірімдер саны
03.02.2009ж.
04.02.2009ж.
1.
№ 3 орта мектеп
25
-
25
2.
Мектеп-гимназия
25
25
-
3.
Кәсіптік мектеп
10
-
10
4.
Жұмыс істейтіндер
18
18
-
5.
Барлығы

11. Контроль за исполнением данного решения возложить на заместителя акима города Курчатова Старенкову Е. В.
12. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Курчатова                  Р. МУСИН
Приложение 1 к решению
акима города Курчатова
от 9 февраля 2009 года
№ 13
Состав комиссии по проведению приписки граждан
мужского пола Республики Казахстан, которым в год
приписки исполняется семнадцать лет, а также юношей
старших возрастов, не прошедших ранее приписку, к
призывному участку по делам обороны города Курчатова
Председатель комиссии:
Балтеков Канихан Сайлауович, начальник отдела по делам обороны города Курчатова (по согласованию)
Заместитель председателя:
Старенкова Елена Васильевна, заместитель акима города Курчатова
Члены комиссии:
Толежанов Жандырбек Есимханович, заместитель начальника отдела полиции города Курчатова (по согласованию)
Сейткалиева Мейрамгуль Темирхановна, подростковый врач коммунального государственного казенного предприятия «Городская больница города Курчатова», председатель медицинской комиссии (по согласованию)
Секретарь комиссии:
Маралова Карлыгаш Амангельдиновна, медицинская сестра коммунального государственного казенного предприятия «Городская больница города Курчатова» (по согласованию)
Приложение 2 к решению акима
города Курчатова
от 9 февраля 2009 года
№ 13
График работы комиссии по проведению приписки граждан
мужского пола Республики Казахстан, которым в год
приписки исполняется семнадцать лет, а также юношей
старших возрастов, не прошедших ранее приписку,
к призывному участку по делам обороны города Курчатова
п/п
Категория юношей
Количество юношей
Сроки работы медицинской комиссии
03.02.09 г.
04.02.09 г.
1
Средняя школа № 3
25
-
25
2
Школа-гимназия
25
25
-
3
Профессиональная школа
10
-
10
4
Работающие
18
18
-
5
Всего

78 43 35
Ескерту:
1. Жасөспірімдер қорғаныс істері жөніндегі бөлімге жауапты тұлғалар басшылығымен сағат 8.00-ге дейін жеткізілсін.
2. Тіркеу комиссиясының жұмысы сағат 8.30–дан басталады.
3. Комиссияның кезекті отырысы ағымдағы жылдың 31 наурызына дейін апта сайын сәрсенбі күндері өткізіледі.

78 43 35
Примечание:
1. Юношам необходимо явиться в отдел по делам обороны в указанные дни к 8.00 часам под руководством ответственных лиц.
2. Начало работы комиссии по приписке 8.30 ч.
3. Очередные заседания комиссии будут проводиться до 31 марта текущего года еженедельно по средам.