2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 13/2- ІV «2009 жылға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы» шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық маслихатының 2009 жылғы 19 ақпандағы N 15/4-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облыстық Әділет департаментінің Риддер қалалық әділет басқармасында 2009 жылғы 25 ақпанда N 5-4-109 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Риддер қаласы мәслихатының аппараты 2010 жылғы 05 қаңтардағы N 2/04-10 хаты
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - (Риддер қаласы мәслихатының аппараты 2010.01.05 N 2/04-10 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылдың 4 желтоқсандағы № 95-ІV Бюджет Кодексінің 109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 23 қаңтардағы № 148-ІІ «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Заңының 6-бабы 1 тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2008 жылдың 4 желтоқсандағы № 95-ІV «2009-2011 жылдарға арналған республика бюджеті туралы» Заңына, 2009 жылдың 6 ақпандағы № 11/145-IV “2008 жылдың 19 желтоқсандағы № 10/122-IV «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» шешімге өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы” (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеуі Тізілімінде 2009 жылдың 17 ақпандағы  2496 нөмірмен тіркелген) облыстық мәслихат сессиясының шешіміне сәйкес, Риддер қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Риддер қалалық мәслихатының 2008 жылдың 29 желтоқсандағы № 13/2-ІV «2009 жылға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы» (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылдың 9 қаңтарында 5-4-102 нөмірмен тіркелген, 2009 жылдың 16 қаңтарда «Лениногорская правда» газетінің № 3 санында жарияланған)  шешімге келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. Шешімнің 1 тармағы келесі редакцияда жазылсын:
№ 1 қосымшаға сәйкес 2009 жылға арналған қала бюджеті келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 1662604 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері - 1452025 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12387 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 10900 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 187292 мың теңге;
2) шығындар – 1759581 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – 96977 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 96977 мың теңге.
2. Шешімнің мәтіні келесі мазмұнда 5-1, 5-2, 5-3 тармақтармен толықтырылсын:
“5-1. Қалалық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттер 2349 мың теңге көлемінде, № 3 қосымшаға сәйкес, қарастырылсын, соның ішінде:
1236 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне;

О внесении изменений и дополнений в решение от 29 декабря 2008 года № 13/2-IV "О бюджете города Риддера на 2009 год"
Решение маслихата города Риддера Восточно-Казахстанской области от 19 февраля 2009 года N 15/4-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции города Риддера Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 25 февраля 2009 года за N 5-4-109. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо аппарата маслихата города Риддера от 05 января 2010 года № 2/04-10
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - (письмо аппарата маслихата города Риддера от 05.01.2010 № 2/04-10).
В соответствии со статьей 109 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV «Бюджетный Кодекс Республики Казахстан», подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-II «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 96-IV «О республиканском бюджете на 2009-2011 годы», решением сессии областного маслихата от 6 февраля 2009 года № 11/145-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV «Об областном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2496 от 17 февраля 2009 года), Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
Внести в решение Риддерского городского маслихата от 29 декабря 2008 года № 13/2-IV «О бюджете города Риддера на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-4-102, опубликовано в газете «Лениногорская правда» от 16 января 2009 года № 3) следующие изменения и дополнения:        1. Пункт 1 решения изложить в следующей редакции:
«Утвердить бюджет города на 2009 год согласно приложению №1 в следующих объемах:
1) доходы - 1662604 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1452025 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям -12387 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 10900 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 187292 тысяч тенге;
2) затраты - 1759581 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 96977 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 96977 тысяч тенге."
2. Текст решения дополнить пунктами 5-1, 5-2, 5-3 следующего содержания:
«5-1. Предусмотреть в городском бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в размере 2349 тысяч тенге, согласно приложению № 3, в том числе:
1236 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;

846 мың теңге – аз қамтылған отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеміне;
267 мың теңге - ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
5-2. Қалалық бюджетте 2005-2010 жылдары Қазақстан Республикасында білім беруді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттер 29501 мың теңге көлемінде, № 4 қосымшаға сәйкес, қарастырылсын, соның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика,химия,биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтандыруға – 4097 мың теңге;
республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен білім берудің мемлекеттік жүйесіне оқытудың жаңа технологияларын енгізуге – 25404 мың теңге.
5-3. Қалалық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген мақсатты даму трансферттері 73916 мың теңге көлемінде, № 5 қосымшаға сәйкес, қарастырылсын:
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласының ұзындығы 5,6 км су құбыры-кәріз желілерін қайта құруға 73916 мың теңге.
3. 6 тармақтағы “21831 мың теңге“ саны “29407 мың теңге” санына ауыстырылсын.
4. № 1, 4 қосымшалар жаңа басылымда нақты шешімнің № 1, 2 қосымшаларына сәйкес бекітілсін.
5. Нақты шешімнің № 3, 4, 5, 6 қосымшаларына сәйкес шешім № 5, 6, 7, 8 қосымшалармен толықтырылсын;
6. Осы шешім 2009 жылдың 1-ші қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезекті сессияның төрағасы                В. Бондаренко
Қалалық мәслихат хатшысы                  А. Ермаков

846 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей;
267 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
5-2. Предусмотреть в городском бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в размере 29501 тысяч тенге, согласно приложению № 4, в том числе:
на оснащение оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 4097 тысяч тенге;
на внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета - 25404 тысяч тенге.
5-3. Предусмотреть в городском бюджете целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в размере 73916 тысяч тенге, согласно приложению № 5:
на реконструкцию водопроводно-канализационной сети протяженностью 5,6 км города Риддер Восточно-Казахстанской области – 73916 тысяч тенге.».
3. В пункте 6 цифру «21832 тысяч тенге» на «29407 тысяч тенге».
4. Приложения № 1, 4 изложить в новой редакции согласно приложениям № 1, 2 к настоящему решению.
5. Дополнить приложениями № 5, 6, 7, 8 согласно приложениям № 3, 4, 5, 6 к настоящему решению.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель очередной сессии       В. БОНДАРЕНКО
Секретарь городского маслихата      А. ЕРМАКОВ
Приложение № 1 к решению XV сессии
Риддерского городского маслихата

7416
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ  азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж, түзету мен қалпына келтіруге байланысты куәліктерді бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
1436
05
Шет елге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж
769
06
Шетелдіктердің паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
7
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін  мемлекеттік баж
32
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін  мемлекеттік баж
469
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
53
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
48
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
199
2
Салықтық емес түсiмдер
12387
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
7032
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
7032
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
7032
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
5355
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
5355
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
5355
3
Негiзгi капиталды сатудан түскен түсімдер
10900
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
10900
1
Жердi сату
10000
01
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
10000
2
Материалдық емес активтерді сату
900
02
Жер участкелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем
900
4
Трансферттердің түсімдері
187292
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
187292
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
187292
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер

7416
04
Государственная пошлина,  взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и  восстановлением записей актов   гражданского состояния
1436
05
Государственная пошлина,  взимаемая за оформление  документов на право выезда за   границу на постоянное  место жительства и приглашение в  Республику Казахстан лиц из  других государств, а также за  внесение изменений в эти  документы
769
06
Государственная пошлина,  взимаемая за выдачу на  территории Республики Казахстан визы к паспортам иностранцев и лиц без гражданства или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
7
07
Государственная пошлина,  взимаемая за оформление  документов о приобретении  гражданства Республики  Казахстан, восстановлении  гражданства Республики  Казахстан и прекращении  гражданства Республики  Казахстан
32
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
469
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его  ежегодную регистрацию
53
10
Государственная пошлина,  взимаемая за регистрацию и  перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за  исключением холодного  охотничьего, сигнального,  огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или  раздражающими веществами,  пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5ДЖ и калибра до 4,5 мм  включительно)
48
12
Государственная пошлина за  выдачу разрешений на хранение   или хранение и ношение,  транспортировку, ввоз на  территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
199
2
Неналоговые поступления
12387
01
Доходы от государственной  собственности
7032
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной  собственности
7032
04
Доходы от аренды имущества,  находящегося в коммунальной  собственности
7032
06
Прочие неналоговые поступления
5355
1
Прочие неналоговые поступления
5355
05
Поступления дебиторской,  депонентской задолженности  госучреждений, финансируемых из местного бюджета
07
Возврат неиспользованных  средств, ранее полученных из местного бюджета
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
5355
3
Поступления от продажи  основного капитала
10900
03
Продажа земли и  нематериальных активов
10900
1
Продажа земли
10000
01
Поступления от продажи  земельных участков
10000
2
Продажа нематериальных активов
900
02
Плата за продажу права аренды земельных участков
900
4
Поступления трансфертов
187292
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного  управления
187292
2
Трансферты из областного бюджета
187292
01
Целевые текущие трансферты