2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 14-3-ІV "2009 жылға арналған аудан бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 9 ақпандағы N 16-4-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бородулиха ауданындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 24 ақпанда N 5-8-82 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 28 желтоқсандағы № 406 хатымен
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009.12.28 № 406 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік Кодексінің 109 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы” Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 6 ақпандағы № 11/145-IV «2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-ІV «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы»,(Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылы 27 ақпанда № 2496 санымен тіркелген) шешіміне сәйкес Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бородулиха аудандық мәслихатының «2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 14-3-ІV «2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы» (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2008 жылдың 30 желтоқсанында № 5-8-72 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2009 жылғы 8 қаңтардағы № 2(6264), 2009 жылғы 16 қаңтардағы № 3 (6265) сандарында жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
2009 жылға арналған аудан бюджеті 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) түсімдер – 1875329,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 442373 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3805 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2542 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1426609,3 мың теңге;
2) шығындар – 1892689,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді төлеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активті операциялары бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы(профицит) – 17360,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 17360,6 мың теңге.

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 23 декабря 2008 года N 14-3-IV "О районном бюджете на 2009 год"
Решение Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 9 февраля 2009 года N 16-4-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Бородулихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 24 февраля 2009 года за N 5-8-82. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 декабря 2009 года № 406
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.12.2009 № 406.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении в Республике Казахстан» и решением областного маслихата от 6 февраля 2009 года № 11/145-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV «Об областном бюджете на 2009 год», регистрационный номер № 2496 от 17 февраля 2009 года, Бородулихинский районный маслихатРЕШИЛ:
1. Внести в решение Бородулихинского районного маслихата «О районном бюджете на 2009 год» от 23 декабря 2008 года № 14-3-IV (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-8-72 от 30 декабря 2008 года, опубликовано в районной газете «Пульс района» от 8 января 2009 года № 2 (6264), от 16 января 2009 года № 3 (6265)) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
Утвердить районный бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 1875329,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 442373 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3805 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2542 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1426609,3 тысяч тенге;
2) затраты 1892689,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -17360,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 17360,6 тысяч тенге.

2. Республиалық бюджет қаражаты есебінен бөлінген жалпы сомасы 194463,3 мың теңге дамытуға арналған трансферттер аудан бюджетіндегі нысаналы ағымды трансферттер ретінде есепке алынсын, соның ішінде:
3656 мың теңге – мемлекеттік атаулы әулеметтік көмекті төлеуге;
1659 мың теңге – жеткілікті қамтамасыз етілмеген отбасылардан шыққан 18 жасқа дейінгі балаларға арналған мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
14488 мың теңге – Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005–2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, соның ішінде 8193 мың теңге негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға, 6295 мың теңге мемлекеттік білім беру жүйесіне оқытудың жаңа технологияларын енгізуге;
445,3 мың теңге – селолық елді мекендердегі әулеметтік сала мамандарын әулеметтік қолдау шараларын іске асыру үшін,соның ішінде білім беру саласында 178 мың теңге, мәдениет саласында 89,1 мың теңге, дене шынықтыру және спорт саласында 178,2 мың теңге;
174215 мың теңге – сумен жабдықтау жүйесін дамытуға, соның ішінде:
15000 мың теңге – Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының  Белағаш селосының сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға;
38920 мың теңге – Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының  Коростели селосының сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға;
85795 мың теңге – Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының  Дмитриевка селосының сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға;
15000 мың теңге – Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының  Петропавловка селосының сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға;
19500 мың теңге – Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының  Бородулиха селосының (2 кезек) сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға.
3. № 1 қосымша осы шешімге арналған № 1 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
4. № 4 қосымша осы шешімге арналған № 4 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
5. Осы шешім Әділет басқармасында мемлекетік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                                    Қ. Галиев
Аудандық мәслихаттың хатшысы                      Б. Аргумбаев
Аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 9 ақпандағы
№ 16-4-IV шешіміне
№ 1 қосымша
2009 жылға арналған аудан бюджетi
Санаты
сыныбы
Ішкі
сыныбы
Ерек
шелігі
Табыстардың атауы
Сомасы
(мың теңге)
I. Табыстар

2. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты, трансферты на развитие за счет средств  республиканского бюджета в общей сумме 194463,3 тысяч тенге, в том числе:
3656 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
1659 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей;
14488 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005 – 2010 годы, из них 8193 тысяч тенге на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования, 6295 тысяч тенге на внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования;
445,3 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов, из них в сфере образования 178 тысяч тенге, в сфере культуры 89,1 тысяч тенге, в сфере физической культуры и спорта 178,2 тысяч тенге;
174215 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения, из них:
15000 тысяч тенге – на реконструкцию сетей водоснабжения села Бель-Агач Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области;
38920 тысяч тенге – на реконструкцию сетей водоснабжения села Коростели Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области;
85795  тысяч тенге – на реконструкцию сетей водоснабжения села Дмитриевка Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области;
15000  тысяч тенге – на реконструкцию сетей водоснабжения села Петропавловка Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области;
19500 тысяч тенге – на реконструкцию сетей водоснабжения села Бородулиха (2-я очередь) Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области.
3. Приложение № 1 изложить в новой редакции согласно приложению № 1 к настоящему решению.
4. Приложение № 4 изложить в новой редакции согласно приложению № 4 к настоящему решению.
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции и вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии                               К. Галиев
Секретарь районного маслихата                     Б. Аргумбаев
Приложение № 1
к решению районного маслихата
от 9 февраля 2009 года № 16-4-IV
Районный бюджет на 2009 год
Кате
гория
Класс
Под
класс
Специ
фика
НАИМЕНОВАНИЕ ДОХОДОВ
Сумма
(тысяч тенге)
I. Доходы

254
08
Заңдық мәні іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшiн алынатын мiндеттi төлемдер
3387
1
Мемлекеттiк баж
3387
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берiлетін талап арыздардан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету iстерi арыздарынан, ерекше жүргізілетін істері бойынша арыздардан (шағымдардан) сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық төрелік) соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшiрмелерін беру туралы шағымдардан алынады
1900
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегені үшін,сондай-ақ, азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттiк баж
691
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды рәсімдегені үшін,сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгізгені үшiн мемлекеттiк баж
450
06
Шетелдіктердің паспорттарына және немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін мемлекеттік баж
3
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу,Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды рәсiмдегені үшiн мемлекеттiк баж
14
08
Тұрғылықты жерiн тiркегені үшін мемлекеттiк баж
250
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттiк баж
20
10
Жеке және заңды тұлғалардан азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тiтiркендiретiн заттар толтырылған аэрозольдi және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуатты 7,5 ДЖ-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейiнгiлерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттiк баж
22
12
Қаруды және оның оқтарын сақтау алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат беру үшiн алынатын мемлекеттiк баж
37
2
Салықтық емес түсiмдер

254
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
3387
1
Государственная пошлина
3387
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
1900
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
691
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительство и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
450
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу на территории Республики Казахстан визы к паспортам иностранцев и лиц без гражданства или заменяющим  их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
3
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
14
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
250
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
20
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей,  аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
22
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
37
2
Неналоговые поступления