2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 14-3-IV "2009 жылға арналған аудан бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 21 қазандағы N 20-2-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бородулиха ауданындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 4 қарашада N 5-8-96 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 28 желтоқсандағы № 406 хатымен
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009.12.28 № 406 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңның 6-бабы 1 тармағының 1) тармақшасына, облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 16 қазандағы № 15/202-IV сессиясының «2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-IV «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде 2009 жылғы 26 қазандағы № 2514 санымен тіркелген) шешіміне сәйкес Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 14-3-IV «2009 жылға арналған аудан бюджеті туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде 2008 жылдың 30 желтоқсанында № 5-8-72 санымен тіркелген, аудандық «Аудан тынысы» газетінің 2009 жылғы 8 қаңтардағы № 2 (6264), 2009 жылғы 16 қаңтардағы № 3 (6265) сандарында жарияланған) шешімге, 2009 жылғы 9 ақпандағы № 16-4-IV «2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 14-3-IV «2009 жылға арналған аудан бюджеті туралы» өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде 2009 жылдың 24 ақпанында № 5-8-82 санымен тіркелген, аудандық «Аудан тынысы» газетінің 2009 жылғы 27 ақпандағы № 9-10 (6271-6272) сандарында жарияланған) шешімге, 2009 жылғы 21 сәуіріндегі № 17-2-IV «2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 14-3-IV «2009 жылға арналған аудан бюджеті туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде 2009 жылдың 28 сәуіріндегі № 5-8-85 санымен тіркелген, аудандық «Аудан тынысы» газетінің 2009 жылғы 8 мамырдағы № 22-23 (6284-6285) сандарында жарияланған) шешімге, 2009 жылғы 17 шілдедегі № 18-10-IV «2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 14-3-IV «2009 жылға арналған аудан бюджеті туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде 2009 жылғы 24 шілдедегі № 5-8-91 санымен тіркелген, аудандық «Аудан тынысы» газетінің 2009 жылғы 31 шілдедегі № 35-36 (6297-6298) сандарында жарияланған) шешімге келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение от 23 декабря 2008 года N 14-3-IV "О районном бюджете на 2009 год"
Решение Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 октября 2009 года N 20-2-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Бородулихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 4 ноября 2009 года за N 5-8-96. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 декабря 2009 года № 406
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.12.2009 № 406.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением областного маслихата от 16 октября 2009 года № 15/202-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV «Об областном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2514 от 26 октября 2009 года), Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бородулихинского районного маслихата «О районном бюджете на 2009 год» от 23 декабря 2008 года № 14-3-IV (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-8-72 от 30 декабря 2008 года, опубликовано в районной газете «Пульс района» от 8 января 2009 года № 2 (6264), от 16 января 2009 года № 3 (6265), с внесенными изменениями и дополнениями решением от 9 февраля 2009 года № 16-4-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 23 декабря 2008 года № 14-3-IV «О районном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-8-82 от 24 февраля 2009 года, опубликовано в районной газете «Пульс района» от 27 февраля 2009 года № 9-10 (6271-6272)), решением от 21 апреля 2009 года № 17-2-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 23 декабря 2008 года № 14-3-IV «О районном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-8-85 от 28 апреля 2009 года, опубликовано в районной газете «Пульс района» от 8 мая 2009 года № 22-23 (6284-6285)), решением от 17 июля 2009 года № 18-10-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 23 декабря 2008 года № 14-3-IV «О районном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-8-91 от 24 июля 2009 года, опубликовано в районной газете «Пульс района» от 31 июля 2009 года № 35-36 (6297-6298)) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

«2009 жылға арналған аудан бюджеті 1-ші қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) түсімдер – 1961732,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 417390 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4625 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 8277 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1531440,6 мың теңге;
2) шығындар – 1979355,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелер– 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді төлеу– 0 мың теңге;
4) қаржылық активтер операциялары бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -17623,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 17623,1 мың теңге».
2. Облыстық бюджеттің қаражаты есебінен қарастырылған ағымдағы нысаналы трансферттер сомасы 1024,3 мың теңгеге азайтылсын, оның ішінде:
- «Белағаш топтық су құбырын 1-кезекті, 2-кезекті қайта жөндеулері» нысаны бойынша жер пайдалануға мемлекеттік акті және техникалық құжат, құқық беретін құжаттарды рәсімдеуге 58,3 мың теңге;
- жеке санаттағы әлеуметтік көмекті қажет ететін азаматтарға 966 мың теңге, оның ішінде:
- оқу орынын аяқтағаннан кейін селоларда және ауылдарда жұмыс істеуге келген (мұғалімдер, дәрігерлер) жас мамандарға материалдық көмек көрсету қаражаты – 847 мың теңгеге азайтылсын;
- аз қамтылған отбасылардағы балаларды жоғары оқу орындарда (оқыту құны, шәкірт ақы, жатаханада тұру) оқыту үшін - 261 мың теңге;
- кейбір санаттағы азаматтарға материалдық көмек көрсету қаражаты (ҰОС қатысушыларына, ҰОС мүгедектеріне, ҰОС қатысушыларына теңестірілген жандарға және ҰОС мүгедектеріне теңестірілген жандарға, әскерилердің жесірлеріне) - 142 мың теңгеге көбейтілді.
3. Республикалық бюджет қаражаты есебінен ағымдағы нысаналы трансферттер азайтылсын:
- жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау өңірлік стратегиясын іске асыру шеңберінде елді мекендерді көркейту және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге 19 мың теңге;
4. Республикалық бюджет қаражаты есебінен ағымдағы нысаналы трансферттер көбейтілсін:
- селолық тұрғындардың әлеуметтік саладағы мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 5,3 мың теңге;
5. Шешімнің 2 тармағындағы «оның ішінде денсаулық сақтау саласының мамандарын 267,3 мың тенге» сөздері алынып тасталсын.
6. 1457810 қосымша осы шешімге арналған 1457810 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
7. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы:                                А. Майер
Аудандық мәслихаттың хатшысы:                   Б. Аргумбаев
Бородулиха ауданы мәслихатының

«Утвердить районный бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 1961732,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 417390 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4625 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 8277 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1531440,6 тысяч тенге;
2) затраты 1979355,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 17623,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 17623,1 тысяч тенге».
2. Уменьшить целевые текущие трансферты, предусмотренные за счет средств областного бюджета в сумме 1024,3 тысяч тенге, в том числе:
- 58,3 тысяч тенге на оформление правоустанавливающих документов, технического паспорта и государственного акта на землепользование по объекту «Реконструкции Бельагачского группового водопровода 1-я очередь, 2-я очередь»;
- 966 тысяч тенге на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан из них:
- уменьшить средства на оказание материальной помощи молодым специалистам (учителям, врачам), желающим работать в селах и аулах после завершения учебного заведения -847 тысяч тенге;
- для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии) -  261 тысяч тенге;
- увеличены средства на оказание материальной помощи некоторым категория граждан (участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ семьям погибших военнослужащих) - 142 тысяч тенге.
3. Уменьшить целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
- 19 тысяч тенге на ремонт инженерно- коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров.
4. Увеличить целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
- 5,3 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
5. В пункте 2 решения слова «в том числе в сфере здравоохранения 267,3 тысяч тенге» исключить.
6. Приложения 1457810 изложить в новой редакции согласно приложениям 1457810 к настоящему решению.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии:                            А. Майер
Секретарь районного маслихата:                  Б. Аргумбаев
Приложение № 1
к решению районного маслихата

220
18
Жылжымайтын мүлiкке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттiк тiркегені үшiн алынатын алым
1070
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
150
5
Құмар ойын бизнеске салық
59
02
Тіркелген салық
59
08
Заңдық мәні іс-әректтерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшiн алынатын мiндеттi төлемдер
3474
1
Мемлекеттiк баж
3474
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берiлетін талап арыздардан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету iстерi арыздарынан, ерекше жүргізілетін істері бойынша арыздардан (шағымдардан) сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшiрмелерін беру туралы шағымдардан алынады
1720
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегені үшін, сондай-ақ, азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттiк баж
1091
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды рәсімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгізгені үшiн мемлекеттiк баж
269
06
Шетелдіктердің паспорттарына және немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін мемлекеттік баж
3
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды рәсiмдегені үшiн мемлекеттiк баж
14
08
Тұрғылықты жерiн тiркегені үшін мемлекеттiк баж
250
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттiк баж
14
10
Жеке және заңды тұлғалардан азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тiтiркендiретiн заттар толтырылған аэрозольдi және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуатты 7,5 ДЖ-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейiнгiлерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттiк баж
22
12
Қаруды және оның оқтарын сақтау алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат беру үшiн алынатын мемлекеттiк баж
37
21
Тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
54
2
Салықтық емес түсiмдер

220
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
1070
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
150
5
Налог на игорный бизнес
59
02
Фиксированный налог
59
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и(или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
3474
1
Государственная пошлина
3474
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
1720
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1091
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда заграницу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
269
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу на территории Республики Казахстан визы к паспортам иностранцев и лиц без гражданства или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
3
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
14
08
Государственная пошлина за регистрацию места жительства
250
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
14
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного, охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
22
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
37
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста-машиниста
54
2
Неналоговые поступления