"Зырян ауданының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" 2008 жылғы 25 желтоқсандағы № 15/3-IV шешіміне өзгертулер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зырян ауданы мәслихатының 2009 жылғы 23 сәуірдегі N 19/5-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Зырян аудандық әділет басқармасында 2009 жылғы 29 сәуірде N 5-12-81 тіркелді. Қабылданған мерзімінің бітуіне байланысты күші жойылды - Зырян аудандық мәслихатының 2010 жылғы 16 наурыздағы № 02-05-81 хаты
Ескерту. Қабылданған мерзімінің бітуіне байланысты күші жойылды - (Зырян аудандық мәслихатының 2010.03.16 № 02-05-81 хаты).
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқарулар және өзін-өзі басқарулар туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына сәйкес, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 109 бабына, «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» (2009 жылғы 27 сәуірдегі № 2497 нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Реестірінде тіркелген) 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10-129–IV шешіміне қосымшалар және өзгертулер енгізу туралы» 2009 жылғы 17 сәуірдегі № 13/153–IV облыстық мәслихат сессиясының шешіміне Зырян ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2008 жылғы 25 желтоқсандағы № 15/3-IV «Зырян ауданының 2009 жылға арналған бюджеті туралы» шешіміне (2009 жылдың 8 қаңтарындағы № 1 «День за днем» газетінде жарияланған, № 5-12-74 нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Реестірінде тіркелген), 2009 жылғы 19 ақпандағы № 17/4-IV мәслихат шешіміне енгізілген өзгертулерге, «2009 жылға арналған Зырян ауданының бюджеті туралы» 2008 жылғы 25 желтоқсандағы № 15/3-IV шешіміне өзгертулер енгізу туралы» (2009 жылдың 12 наурызындағы № 10 "День за днем" газетінде жарияланған, 2009 жылғы 27 ақпандағы № 5-12-77 нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Реестірінде тіркелген) бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары есебімен, келесі өзгертулерді енгізу:
1) 1 тармаққа келесі өзгертулерді енгізу:
1 қосымшаға сәйкес «2009 жылға арналған ауданның бюджетін келесі көлемде бекіту:
кірістер – 2673593 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері бойынша – 1493102 мың теңге;
салық емес түсімдер бойынша -10530 мың теңге;
негізгі капиталдан сатудан түскендер бойынша –35000 мың теңге; трансферттер түсімдері бойынша – 1134961 мың теңге;
шығындар – 2691157,7 мың теңге;
бюджет (профицит) тапшылығы – 17564,7 мың теңге;
бюджет тапшылығын (профицит пайдалану) қаржыландыру - 17564,7 мың теңге;
2) осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес 1 қосымшаны жаңа редакцияда баяндалсын;
3) берілген шешімнің 2 қосымщасына сәйкес 2 қосымшаға өзгертулер енгізілсін:
1 функционалдық топ бойынша:
«107052» сандары «106886» сандарына ауыстырылсын;

О внесении изменений в решение от 25 декабря 2008 года № 15/3-IV "О бюджете Зыряновского района на 2009 год"
Решение маслихата Зыряновского района Восточно-Казахстанской области от 23 апреля 2009 года N 19/5-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Зыряновского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 29 апреля 2009 года за N 5-12-81. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо Зыряновского маслихата от 16 марта 2010 года № 02-05-81
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Зыряновского маслихата от 16.03.2010 № 02-05-81).
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 17 апреля 2009 года № 13/153-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 10-129-IV «Об областном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2497 от 27 апреля 2009 года) маслихат Зыряновского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение «О бюджете Зыряновского района на 2009 год» от 25 декабря 2008 года № 15/3-IV (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-12-74, опубликован 8 января 2009 года, в газете «День за днем» № 1), с внесенными изменениями в решение маслихата от 19 февраля 2009 года № 17/4-IV, «О внесении изменений в решение от 25 декабря 2008 года № 15/3–IV, «О бюджете Зыряновского района на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-12-77, 27 февраля 2009 года, опубликован 12 марта 2009 года в газете «День за Днем» № 10), следующие изменения:
1) В пункт 1 внести следующие изменения:
«Утвердить бюджет района на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
доходы – 2673593 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1493102 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям -10530 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала –35000 тысяч тенге; поступлениям трансфертов – 1134961 тысячи тенге;
затраты – 2691157,7 тысяч тенге;
дефицит (профицит) бюджета –17564,7 тысяч тенге»;
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 17564,7 тысяч тенге;
2) приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению
3) В приложение 2 внести изменения согласно приложению 2 данного решения.
По 1 функциональной группе цифры «107052» заменить цифрами «106886»;

«105061» сандары «104507» сандарына ауыстырылсын;
«16714» сандары «16324» сандарына ауыстырылсын;
«4857» сандары «4734» сандарына ауыстырылсын;
«5216» сандары «5175» сандарына ауыстырылсын;
«1991» сандары «1989» сандарына ауыстырылсын;
«291» сандары «198» сандарына ауыстырылсын;
«32» саны «155» санына ауыстырылсын;
«0» саны «41» санына ауыстырылсын;
«204» сандары «131» сандарына ауыстырылсын;
«390» санымен «Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру» жолы енгізілсін;
«390» санымен «Зырян ауданының әкім аппараты» жолын енгізілсін;
7 функционалдық топ бойынша:
«31747» сандары «42956» сандарына ауыстырылсын;
«13800» сандарымен «Коммуналдық шаруашылық» жолы енгізілсін;
«13800» сандарымен «Қаладағы аудан,аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық)округ» жолы енгізілсін;
«13800» сандарымен «Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегияларын жүзеге асыру шеңберінде елді мекендерді абаттандыру және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды жөндеу» жолы енгізілсін;
«11209» сандарымен «республикалық бюджеттен трансферттер есебінен» жолы енгізілсін;
«9016» сандарымен «Зырян қаласының әкімінің аппараты» жолы енгізілсін;
«2193» сандарымен «Серебрянск қаласының әкім аппараты» жолы енгізілсін;
«2591» сандарымен «Аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінің қаражат есебінен» жолы енгізілсін;
«2084» сандарымен «Зырян қаласының әкім аппараты» жолы енгізілсін;
«507» сандарымен «Серебрянск қаласының әкім аппараты» жолы енгізілсін;
«31747» сандары «29156» сандарына ауыстырылсын;
«12198» сандары «11205» сандарына ауыстырылсын;
«10835» сандары «10047» сандарына ауыстырылсын;
«954» сандары «749» сандарына ауыстырылсын;
«2429» сандары «831» сандарына ауыстырылсын;
«302» сандары «0» санына ауыстырылсын;
Функционалдық сыныптаманың өзгеруіне байланысты «1200» сандарымен «Ауыл,су,орман,балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары» жолы енгізілсін;
«1200» сандарымен «Облыстағы, ауыл,су,орман,балық шаруашылығының өзге де қызметтері,қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары» жолы енгізілсін;
«1200» сандарымен «Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық(селолық) округ әкімінің аппараты» жолы енгізілсін;
Жаңа бұқтырма кентінің әкім аппараты бойынша «1200» сандарымен «Кенттерде, ауылдарда (селоларда),ауылдық (селолық)округтарда кадрларды қайта даярлау және жұмыспен қамту стратегияларын жүзеге асыру шеңберінде басымдық әлеуметтік жобаларды қаржыландыру» жолы енгізілсін;
соның ішінде: «975» сандарымен «Республикалық бюджеттен трансферттер есебінен» жолы енгізілсін;
«225» сандарымен «Аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінің қаражат есебінен» жолы енгізілсін;

цифры «105061» заменить цифрами «104507»;
цифры «16714» заменить цифрами «16324»;
цифры «4857» заменить цифрами «4734»;
цифры «5216» заменить цифрами «5175»;
цифры «1991» заменить цифрами «1989»;
цифры «291» заменить цифрами «198»;
цифры «32» заменить цифрами «155»;
цифры «0» заменить цифрами «41»
цифры «204» заменить цифрами «131»;
добавить строку «Материально-техническое оснащение государственных органов» с цифрами «390»;
добавить строку «Аппарат акима г. Зыряновска» с цифрами «390».
По 7 функциональной группе
цифры «31747» заменить цифрами «42956»;
добавить строку «Коммунальное хозяйство» с цифрами «13800»;
добавить строку «Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа» с цифрами «13800»;
добавить строку «Ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров» с цифрами «13800»;
добавить строку «За счет трансфертов из республиканского бюджета» с цифрами «11209»;
добавить строку «Аппарат акима г. Зыряновска» с цифрами «9016»;
добавить строку «Аппарат акима г. Серебрянска» с цифрами «2193»;
добавить строку «За счет средств бюджета района (города областного значения)» с цифрами «2591»;
добавить строку «Аппарат акима г. Зыряновска» с цифрами «2084»;
добавить строку «Аппарат акима г. Серебрянска» с цифрами «507»;
цифры «31747» заменить цифрами «29156»;
цифры «12198» заменить цифрами «11205»;
цифры «10835» заменить цифрами «10047»;
цифры «954» заменить цифрами «749»;
цифры «2429» заменить цифрами «831»;
цифры «302» заменить цифрами «0».
В связи с изменением функциональной классификации добавить 10 функциональную группу «Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения» с цифрами «1200»;
добавить функциональную подгруппу 09 «Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений» с цифрами «1200»;
с администратором программ «Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа» с цифрами «1200»;
добавить программу по аппарату акима п. Новая-Бухтарма» «Финансирование приоритетных социальных проектов в поселках, аулах (села), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии занятости и переподготовке кадров» с цифрами «1200»;
в том числе: «За счет трансфертов из республиканского бюджета» с цифрами «975»;
«За счет средств бюджета района (города областного значения)» с цифрами «225».

4) 9 тармаққа келесі өзгертулер енгізілсін:
«51630» сандары «50075» сандарына ауыстырылсын;
«35417» сандары «34008» сандарына ауыстырылсын;
«120» сандары «216» сандарына ауыстырылсын;
«936» сандары «744» сандарына ауыстырылсын;
«1570» сандары «1550» сандарына ауыстырылсын;
«1520» сандары «1490» сандарына ауыстырылсын;
9-1 тармаққа келесі өзгертулер енгізілсін:
«189188,7» сандары «459984» сандарына ауыстырылсын;
1 тармақта:
«48880,7» сандары «319676» сандарына ауыстырылсын;
1 тармақшада:
«4783» сандары «4860» сандарына ауыстырылсын;
«3124» сандары «3186» сандарына ауыстырылсын;
«1659» сандары «1674» сандарына ауыстырылсын;
4 тармақшада «3385,7» саны «3653» санымен ауыстырып, денсаулық сақтау мамандары жолы «267,3» санымен енгізілсін;
5 тармақша келесі мазмұнда толықтырылсын:
әлеуметтік жұмыс орындары  және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге 13478 мың теңге сомасында, олардан:
жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге – 4499 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарын құруға -8979 мың теңге;
6 тармақша келесі мазмұнда толықтырылсын:
кадрларды қайта даярлау және өңірлік жұмыспен қамту стратегияларын жүзеге асыру шеңберінде жұмыспен қамтамасыз етуге 256973 мың теңге жалпы сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер келесі іс-шараларды:
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегияларын жүзеге асыру шеңберінде елді мекендерді абаттандыру және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды жөндеуге - 128889 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегияларын жүзеге асыру шеңберінде мәдениет объектілерінің ағымдағы және күрделі жөндеуге 15721 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегияларын жүзеге асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және қала жолдарын қамтамасыз ету және жөндеуге 67061 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегияларын жүзеге асыру шеңберінде кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға 45302 мың теңге қаражат қаржыландыруға қарастырылды.
2. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаменті Зырян ауданының Әділет басқармасында оның тіркелген күнінен бастап шешім күшіне енеді.
Сессия төрағасы                  С. ШУПУЛЬНИК
Зырян ауданының
мәслихат хатшысы                 Г. ДЕНИСОВА
Зырян ауданы мәслихатының
2009 жылғы 23 сәуірдегі
№ 19/5-IV шешіміне 1 қосымша
2009 жылға арналған аудан бюджеті
Санат
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Ерекшелiгi
Атауы
І.
Кірістер

4) В пунк 9 внести следующие изменения:
цифру "51630" заменить на цифру "50075"
цифру "35417" заменить на цифру "34008"
цифру "120" заменить на цифру "216"
цифру "936" заменить на цифру "744"
цифру "1570" заменить на цифру "1550"
цифру "1520" заменить на цифру "1490"
В пункт 9-1 внести следующие изменения:
цифру "189188,7" заменить на цифру "459984"
в пункте 1
цифру "48880,7" заменить на цифру "319676"
в подпункте 1
цифру "4783" заменить на цифру "4860"
цифру "3124" заменить на цифру "3186"
цифру "1659" заменить на цифру "1674"
в подпункте 4 цифру "3385,7" заменить на цифру "3653", и добавить строку
специалистов здравоохранения с цифрой "267,3"
дополнить пунктом 5 следующего содержания:
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в сумме 13478 тысяч тенге, из них:
на расширение программ молодежной практики - 4499 тысяч тенге;
на создание социальных рабочих мест - 8979 тысяч тенге;
дополнить пунктом 6 следующего содержания:
на обеспечение занятости в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в общей сумме 256973 тысяч тенге для финансирования следующих мероприятий:
на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров - 128889 тысяч тенге;
на капитальный и текущий ремонт объектов культуры в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров 15721 тысяч тенге;
на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения и улиц городов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров 67061 тысяч тенге;
на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров 45302 тысяч тенге.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии                   С. ШУПУЛЬНИК
Секретарь маслихата
Зыряновского района                   Г. ДЕНИСОВА
Приложение 1
к решению маслихата
Зыряновского района
от 23 апреля 2009 года № 19/5-IV
Бюджет района на 2009 год
Категория
тыс.тенге
Класс
Подкласс
специфика
Наименование доходов
I.
Доходы