2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезектi мерзiмдi әскери қызметке шақыруды жүргізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 08 сәуірдегі N 442 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шемонаиха аудандық әділет басқармасында 2009 жылғы 07 мамырда N 5-19-97 тіркелді. Қабылданған мерзімінің бітуіне байланысты күші жойылды - Шемонаиха ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 15 қаңтардағы № 2/83 хаты
Ескерту. Қабылданған мерзімінің бітуіне байланысты күші жойылды - Шемонаиха ауданы әкімдігінің 2010.01.15 № 2/83 хаты.
Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31 бабының 1-тармағы 8) тармақшасына, «Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 19, 20, 23-баптарына сәйкес, «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан- желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 1 сәуірдегі № 779 Жарлығына сәйкес Шемонаиха ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтар, сондай-ақ оқу орындарынан шығарылған, жиырма жеті жасқа толмаған және шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген азаматтар 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, Қазақстан Республикасының басқа да әскерлері мен әскери құрамаларының қатарына мерзімді әскери қызметке шақыру және жөнелту жүргізілсін.
2. Аудандық шақыру комиссиясының жеке құрамы осы қаулының 1- қосымшасына сәйкес құрылсын және бекітілсін.
3. Аудандық шақыру комиссиясының 2009 жылғы сәуір-маусымындағы,  қазан-желтоқсанындағы жұмыс кестелері осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін. Шақыру комиссиясының жұмысы мына мекен-жай бойынша жүргізілсін: Шемонаиха қ., Гагарин көшесi, 9.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Шемонаиха ауданы әкімдігінің 2009.09.24 № 595 қаулысымен.
4. Қала, кенттер және ауылдық округтердің әкiмдерiне азаматтардың мерзiмдi әскери қызметке шақырылуын уақытында және ұйымшылдықпен өткізу үшiн:
1) әскерге шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі азаматтардың шақыру учаскесіне толық және уақытында келуiн қамтамасыз етсiн;

О проведении призыва на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре- декабре 2009 года
Постановление акимата Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области от 08 апреля 2009 года N 442. Зарегистрировано Управлением юстиции Шемонаихинского района департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 07 мая 2009 года за N 5-19-97. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо акимата Шемонаихинского района от 15 января 2010 года № 2/83
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - (письмо акимата Шемонаихинского района от 15.01.2010 № 2/837).
В соответствии с подпунктом 8 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьями 19, 20, 23 Закона Республики Казахстан от 8 апреля 2005 года «О воинской обязанности и воинской службе», на основании Указа Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года № 779 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле– июне и октябре–декабре 2009 года» акимат Шемонаихинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Провести призыв на срочную воинскую службу и отправку в ряды Вооруженных сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан в апреле–июне и октябре–декабре 2009 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву.
2. Образовать и утвердить персональный состав районной призывной комиссии согласно приложения 1 к настоящему постановлению.
3. Утвердить графики работы районной призывной комиссии в апреле–июне 2009 года, октябре-декабре 2009 года согласно приложения 2 к настоящему постановлению. Работу призывной комиссии провести по адресу: г. Шемонаиха, ул.Гагарина, 9.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением акимата Шемонаихинского района от 24.09.2009 № 595.
4. Акимам города, поселков и сельских округов, для своевременного и организованного проведения призыва граждан на срочную воинскую службу:
1) обеспечить полную и своевременную явку граждан, в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва на призывной участок;

2) әскерге шақырылушыларды тасымалдау кенттер, ауылдық округтер әкiмдерi аппараттары өкiлдерiнiң алып баруымен жүргiзiлсiн;
3) комиссияға қажеттi құжаттарды дайындап тапсыруды қамтамасыз етсiн.
5. «Шемонаиха ауданының медициналық бірлестігі» КМҚК директорына (Т.М. Абайделдiнов келісім бойынша) медициналық комиссияның жұмысын, кезекті мерзімді әскери қызметке шақырылушы азаматтардың сапалы куәландыруларын бақылауға алу ұсынылсын. Шемонаиха қорғаныс iстерi жөнiндегi бөлiмнiң (ҚIБ) аудандық дәрiгерлiк комиссиясын маман дәрiгерлермен, орта дәрiгерлiк қызметшiлермен жинақтау шаралары қабылдансын. Шемонаиха ҚIБ дәрiгерлiк қамтамасыз етуiне байланысты шығындар төлемi шарт негiзiнде жүргiзiлсiн.
6. «Шығыс-Қазақстан облысының Ішкі істер департаментінің Шемонаиха ауданының ішкі істер бөлімі» ММ бастығына (Қ.Т. Синиязов келісім бойынша) әскери қызметке шақырудан бұлтартқан азаматтарды iздеу және жеткізу, облыстық жинақтау пунктiне жiберу кезiнде шақыру пункттерiнде тәртiптiң сақталуын қамтамасыз ету ұсынылсын. ҚIБ аумағында полиция қызметкерінің кезекшiлiгiн ұйымдастырсын.
7. Iшкi саясат (Т.С. Степанова), мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмдерiне (Ә.К. Селтеева) шақыру кезеңiнде әскери қызметке шақырылушы жастармен тәрбиелiк iс-шараларды ұйымдастыру және шақырушылардың салтанатты аттануын өткiзуге белсене қатысып, командалардың құрылуы мен аудандық шақыру пунктiнен аттандыруға дейiн Қарулы күштердiң соғыс және еңбек ардагерлерiмен кездесулері ұйымдастырсын.
8. Аудандық қаржы бөлiмiнiң бастығына (Н.Р. Крузмягина) 2009 жылға арналған аудандық бюджетпен белгiленген мөлшерде, азаматтарды шақыруды ұйымдастыру жөніндегі іс-шараларды қаржыландыруды жүргiзсiн.
9. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi қатарына азаматтарды шақыруды мерзiмiнде және ұйымдастыруды жүргiзу үшiн 2009 жылғы 1 сәуірден бастап 4 адам санында (тех.қызметкерлер) жұмысқа алынсын. Төлем 2009 жылға арналған бюджетте белгiленген қаржы шегiнде жүргiзiлсiн.
10. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкiмiнiң орынбасары Л.А. Беляеваға жүктелсiн.
11. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Шемонаиха ауданының әкiмi               Г.Ермолаев
Шемонаиха ауданы әкімдігінің
2009 жылғы 08 сәуірдегі
№ 442 қаулысына 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгертістер енгізілді - Шемонаиха ауданы әкімдігінің 2009.09.24 № 595 қаулысымен.
2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында
шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға
құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі
азаматтарды кезектi мерзiмдi әскери қызметке шақыруды
жүргізу жөніндегі аудандық комиссия
ҚҰРАМЫ
Чурбанов Марат Дәулетқанұлы
- Шемонаиха ауданы қорғаныс істері
жөніндегі бөлімнің бастығы, комиссия
төрағасы;
Беляева Любовь Алексеевна
- аудан әкімінің орынбасары, комиссия
төрағасының орынбасары;
Комиссия мүшелері:
Ерлан Армиянұлы Габдуллин
- аудандық ішкі істер бөлімінің орынбасары (келісім бойынша);
Жампеисова Төлеужамал
Ағзамқызы
- аудандық терапевт, медициналық комиссия төрайымы (келісім бойынша);
Соколова Гүлбану Степановна
- медицина медбикесі, медициналық комиссия хатшысы (келісім бойынша).
Шемонаиха ауданының әкімі              Г.Ермолаев
Шемонаиха ауданы әкімдігінің
2009 жылғы 08 сәуірдегі
№ 442 қаулысына 2-қосымша

2) проводить перевозку призывников в сопровождении представителей аппаратов акимов поселков, сельских округов;
3) обеспечить подготовку и предоставление на призывную комиссию необходимых документов.
5. Рекомендовать директору КГКП «Медицинское объединение Шемонаихинского района» Управления Здравоохранения Восточно-Казахстанского областного акимата (Абайдельдинов Т.М. по согласованию) взять под контроль работу медицинской комиссии, качество освидетельствования граждан, призываемых на срочную воинскую службу. Принять меры по укомплектованию районной медицинской комиссии отдела по делам обороны (ОДО) врачами–специалистами, средним медицинским персоналом. Оплату расходов, связанных с медицинским обеспечением ОДО, производить на договорной основе.
6. Рекомендовать начальнику ГУ «Отдел внутренних дел Шемонаихинского района Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области» (Синиязову К.Т. по согласованию) обеспечить розыск и доставку призывников, уклоняющихся от призыва, поддержание порядка на призывном пункте во время призыва и в период отправки призывников на областной сборный пункт. Организовать на территории ОДО дежурство сотрудника полиции.
7. Начальникам отделов внутренней политики (Степанова Т.С.), культуры и развития языков (Сельтеева А.К.) в период призыва принять активное участие в организации и проведении воспитательных мероприятий с призывной молодежью, организовать торжественные проводы и встречи с ветеранами войны и труда Вооруженных сил в период формирования и отправок команд с районного призывного пункта.
8. Начальнику отдела финансов Шемонаихинского района (Крузмягина Н.Р.) произвести финансирование мероприятий по организации призыва граждан в размерах, определенных бюджетом района на 2009 год.
9. Для своевременного и организованного проведения призыва граждан Республики Казахстан в Вооруженные силы принять с 1 апреля 2009 года на работу служащих в количестве 4 человека (техработники). Оплату производить в пределах ассигнований, определенных бюджетом на 2009 год.
10. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Шемонаихинского района Беляеву Л.А.
11. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Шемонаихинского района                Г. Ермолаев
Приложение 1 к постановлению
акимата Шемонаихинского района
от 08 апреля 2009 года № 442
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Шемонаихинского района от 24.09.2009 № 595.
СОСТАВ
районной призывной комиссии по призыву на срочную
воинскую службу граждан в возрасте от восемнадцати
до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или
освобождение от призыва в апреле–июне и октябре–декабре 2009
года
Чурбанов Марат Давлетканович
- начальник отдела по делам обороны
Шемонаихинского района, председатель
комиссии;
Беляева Любовь Алексеевна
- заместитель акима Шемонаихинского
района, заместитель председателя
комиссии;
Члены комиссии:
Габдуллин Ерлан Армиянович
- заместитель начальника районного
отдела внутренних дел (по
согласованию);
Жампеисова Толеужамал
Агзамовна
- районный терапевт, председатель
медицинской комиссии (по
согласованию);
Соколова Гульбану Степановна
- медицинская сестра, секретарь
медицинской комиссии (по
согласованию).
Аким Шемонаихинского района             Г. Ермолаев
Приложение 2 к постановлению
акимата Шемонаихинского района
от 08 апреля 2009 года № 442