Орал қалалық мәслихатының 2007 жылғы 5 сәуірдегі N 43-6 "Орал қаласында нашар қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй жәрдемақысын беру тәртібі мен мөлшері туралы Қағиданы" бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қаласы мәслихаттың 2009 жылғы 31 наурыздағы N 15-11 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Орал қаласының әділет басқармасында 2009 жылғы 24 сәуірде N 7-1-137 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2010 жылғы 12 наурыздағы N 27-12 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2010.03.12 N 27-12 Шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6, 7-баптарына сәйкес Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Орал қалалық мәслихатының "Орал қаласында нашар қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй жәрдемақысын беру тәртібі мен мөлшері туралы Қағиданы" бекіту туралы" 2007 жылғы 5 сәуірдегі N 43-6 шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 7-1-67 нөмермен тіркелген, 2007 жылғы 3 мамырдағы "Жайық үні" газетінде және 2007 жылғы 17 мамырдағы "Пульс города" газетінде жарияланған), Орал қалалық мәслихатының 2007 жылғы 16 шілдедегі N 47-9 "Орал қалалық мәслихатының "2007 жылғы 5 сәуірдегі N 43-6 "Орал қаласында нашар қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй жәрдемақысын беру тәртібі мен мөлшері туралы Қағиданы" бекіту туралы" шешіміне толықтырулар енгізу туралы" (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 7-1-73 тіркелген, 2007 жылғы 13 желтоқсандағы "Жайық үні" газетінде N 50 және 2007 жылғы 13 желтоқсандағы "Пульс города" газетінде N 50 жарияланған) шешімімен, Орал қалалық мәслихатының 2008 жылғы 2 шілдедегі N 9-15 "Орал қалалық мәслихатының "2007 жылғы 5 сәуірдегі N 43-6 "Орал қаласында нашар қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй жәрдемақысын беру тәртібі мен мөлшері туралы Қағиданы" бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 7-1-107 тіркелген, 2008 жылғы 24 шілдедегі "Жайық үні" газетінде N 30 және 2008 жылғы 31 шілдедегі "Пульс города" газетінде N 31 жарияланған) шешімімен, Орал қалалық мәслихатының 2008 жылғы 29 қыркүйектегі N 11-19 "Орал қалалық мәслихатының "2007 жылғы 5 сәуірдегі N 43-6 "Орал қаласында нашар қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй жәрдемақысын беру тәртібі мен мөлшері туралы Қағиданы" бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 7-1-115 тіркелген, 2008 жылғы 9 қазандағы "Жайық үні" газетінде N 41 және 2008 жылғы 9 қазандағы "Пульс города" газетінде N 41 жарияланған) шешімімен енгізілген толықтырулар мен өзгерістерді ескере отырып, шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

О внесении изменений и дополнений в решение Уральского городского маслихата от 5 апреля 2007 года N 43-6 "Об утверждении "Положения о размере и порядке оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) в городе Уральске"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31 марта 2009 года N 15-11. Зарегистрировано Управлением юстиции города Уральска Западно-Казахстанской области 24 апреля 2009 года N 7-1-137. Утратило силу - решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 12 марта 2010 года N 27-12
Сноска. Утратило силу Решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 12.03.2010 N 27-12.
В соответствии со статьями 67 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата "Об утверждении "Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) в городе Уральске" от 5 апреля 2007 года N 43-6 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 7-1-67, опубликованное 3 мая 2007 года в газете "Жайық үні" и 17 мая 2007 года в газете "Пульс города") с учетом внесенных в него изменений и дополнений решением Уральского городского маслихата от 16 июля 2007 года N 47-9 "О внесении дополнений в решение маслихата от 5 апреля 2007 года N 43-6 "Об утверждении "Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) в городе Уральске" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 7-1-73, опубликованное 13 декабря 2007 года в газете "Жайық үні" N 50 и 13 декабря 2007 года в газете "Пульс города" N 50), решением Уральского городского маслихата от 2 июля 2008 года N 9-15 "О внесении изменений в решение Уральского городского маслихата от 5 апреля 2007 года N 43-6 "Об утверждении "Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) в городе Уральске" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 7-1-107, опубликованное 24 июля 2008 года в газете "Жайық үні" N 30 и 31 июля 2008 года в газете "Пульс города" N 31), решением Уральского городского маслихата от 29 сентября 2008 года N 11-12 "О внесении изменений в решение Уральского городского маслихата от 5 апреля 2007 года N 43-6 "Об утверждении "Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) в городе Уральске" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 7-1-115, опубликованное 9 октября 2008 года в газете "Жайық үні" N 41 и 9 октября 2008 года в газете "Пульс города" N 41) следующие изменения и дополнения:

1) көрсетілген шешімнің 1 қосымшасының:
1 тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. Тұрғын үй көмегi – заңмен белгіленген тәртіпте танылған тұрмысы төмен отбасыларына (азаматтарға) тұрғын жайдың меншiк нысанына, арнайы мемлекеттiк жәрдемақы түрлерiне, сондай-ақ әлеуметтiк қорғаудың басқа да түрлерiне қарамай берiлетiн тұрғын жай ұстау және коммуналдық қызмет ақысын төлеу шығындарын өтеуге арналған өтемақы.";
2) 3 тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"3. Тұрғын үйдi күтiп ұстау және коммуналдық қызметтi пайдалану ақысын төлеудің шектi шығын көлемi отбасының жиынтық табысынан 30%, ал жалғызбасты және ерлi-зайыпты жұптар, зейнеткерлер, мүгедектер үшін ауыру себебіне қарамастан және оларды күтетiн азаматтарға, тұл жетiм балалар, ата-анасыз қалған балалармен бiрге тұратын қамқоршылар күндiз оқу нысанындағы жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі жүйеде, жоғары білім беру жүйесінде оқу орнын бітіргенге дейін, бірақ жиырма үш жастан аспайтын шекте, кәмелетке толмаған балалармен бiрге тұратын немесе үш жасқа толмаған баланы тәрбиелеп отырған баласымен бiрге тұратын зейнеткерлер мен мүгедектер отбасы, жасы жиырма үш жастан аспайтын күндiз оқу нысанындағы жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі жүйеде, жоғары білім беру жүйесінде оқитын тұлғалармен бірге тұратын зейнеткерлер мен мүгедектер отбасы, жасы 50-ден асқан жұмыссыз әйелдер, жасы 55-тен асқан жұмыссыз ерлер үшін 15% көлемiнде белгіленеді.";
3) 16 тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"16. Тұрғын үй көмегін тағайындау жөнiндегi шешiм тұрғын жай иесінің (жалдаушы) арызы мен оған тiркелген құжаттары: тұрғын жай иесімен (жалдаушымен) бірге тұратын барлық отбасы мүшелерінің жеке куәлiгiнің (төлқұжат) көшірмелері, салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі, тұрғын жайға құқық беретін құжаттардың көшірмесі (жекешелендіру, сыйға тарту, сатып алу-сату немесе жалдау шартты (аренда) және т.б.), техникалық төлқұжат, уәкілдік органнан жылжымайтын мүліктің бары немесе болмауы жөнiнде анықтама (жылына 1 рет), мүгедек күтімінің заңдылығын куәландыратын құжат, мүгедекке берілетін медициналық-әлеуметтік сараптама комиссиясының сараптама қорытындысы, алдыңғы арыз беру мерзiмiне сәйкес отбасының өткен тоқсанға табыстары жөнінде мәлімет (жинақ кітапшасы немесе зейнетақы мөлшері жөнінде анықтама, жалақы, алимент, шәкіртақы, жәрдемақы, өтемақы туралы анықтамалары) және тұрғын жай ұстау, коммуналдық қызмет және байланыс қызметі (алдыңғы жартыжылдыққа) ақысын төлеу бойынша төлем құжаттарының (түбіртектер мен кітапшалар) түпнұсқалары, жалғызбасты тұратындарға жолдасының (зайыбы) неке бұзылғаны туралы куәлік немесе қайтыс болу туралы куәлік, жалғызбасты аналарға азаматтық хал актілерін жазу бөлімінен N 4 үлгідегі анықтама, әке болуды анықтау туралы куәлігі, жұмыссыз азаматтардың анықтама және еңбек қызметін растайтын құжаттары (жұмыссыздар үшін).
Сонымен қатар, тұрғын үй көмегін алушылардың жеке істеріне Қазақстан Республикасы заңнамаларында тікелей қарастырылған жағдайларды қоспағанда, төлем құжаттары тіркелмейді.
Тұрғын үй жәрдемақысын тағайындауға отбасының жиынтық табысын есептеу барысында өтініш білдірген кездегі отбасы құрамының табысы ескеріледі.
Отбасының орташа жиынтық табысы өтініш білдіргенге дейінгі мерзімге отбасының жиынтық табысын айлар санына бөлу арқылы жүзеге асырылады".

1) в приложении 1 к указанному решению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Жилищная помощь – компенсация, предоставляемая признанным в установленном законом порядке малообеспеченным семьям (гражданам) для возмещения затрат по оплате содержания жилья, потребления коммунальных услуг независимо от других видов социальной защиты, формы собственности жилья, получаемых специальных государственных пособий, а также и иных форм социальной защиты.";
2) пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Доля предельно допустимых расходов на оплату содержания жилья и оплату коммунальных услуг устанавливается в размере 30% к совокупному доходу семьи, а для одиноко проживающих и супружеских пар, пенсионеров, инвалидов независимо от причин заболевания и граждан, осуществляющих уход за таковыми, детей-круглых сирот, опекунов, проживающих с детьми, оставшимися без родителей до окончания учебного заведения очной формы в системе общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования в системе высшего образования в пределах, не превышающих двадцатитрехлетнего возраста, семей пенсионеров и инвалидов, где вместе с ними проживают несовершеннолетние дети или дети, воспитывающие детей до трех лет, семей пенсионеров и инвалидов, где вместе с ними проживают лица, не превышающие двадцатитрехлетнего возраста, которые учатся в учебных заведениях очной формы обучения в системе общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования в системе высшего образования, безработных женщин в возрасте старше 50 лет и мужчин старше 55 лет - 15%.";
3) пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Решение о назначении жилищной помощи принимается на основании заявления собственника (нанимателя) жилища и прилагаемых к нему документов: копии удостоверения личности (паспорт) собственника (нанимателя) жилища и всех членов семьи, проживающих совместно с собственником (нанимателем) жилища, регистрационный номер налогоплательщика, книга регистрации граждан, копия правоустанавливающего документа на жилище (договор приватизации, договор дарения, договор купли-продажи, либо договор аренды (найма) и т.д., технический паспорт, справка о наличии или отсутствии недвижимого имущества из уполномоченного органа (один раз в год), документ, подтверждающий законность ухода за инвалидом, экспертное заключение с медико-социальной экспертной комиссии на инвалида, сведений о совокупном доходе семьи за предыдущее полугодие, предшествующее периоду обращения (сберкнижка или справка о размере пенсии, справки о заработной плате, алиментах, стипендий, пособий, компенсаций) и оригиналы платежных документов (квитанции и книжки) по оплате на содержание жилья, потребления коммунальных услуг и услуг связи (за предшествующее полугодие), для одиноко проживающих - свидетельство о расторжении брака или свидетельство о смерти супруга (супруги), для одиноких матерей - справка по форме N 4 из органов записи актов гражданского состояния, свидетельство об установлении отцовства, справка безработного гражданина из уполномоченного органа и документы, подтверждающие трудовую деятельность (для безработных).
При этом платежные документы в личные дела получателей жилищной помощи не прилагаются, за исключением случаев, прямо предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
При исчислении совокупного дохода семьи доходы учитываются в зависимости от состава семьи на момент обращения для назначения жилищной помощи.
Средний совокупный доход семьи определяется путем деления совокупного дохода семьи на количество месяцев в периоде, предшествовавшем периоду обращения".

2. Осы шешім бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Орал қалалық мәслихатының
кезекті 15 сессиясының төрағасы
Орал қалалық мәслихатының хатшысы

2. Данное решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель очередной 15-ой сессии
Уральского городского маслихата
Секретарь Уральского городского маслихата