Орман қоры мемлекеттік есебінің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 28 қыркүйектегі № 630 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 1 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6609 болып енгізілді
Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 59-бабын, «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңын және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік статистика және салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңын іске асыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 12345 және 6 қосымшаларға сәйкес орман қоры мемлекеттік есебінің нысандары бекітілсін.
2. «Орман қорының мемлекеттік есебі көрсеткіштерінің тізбесін және тиісті құжаттардың нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті төрағасының 2006 жылғы 6 шілдедегі № 150 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3741 нөмірмен тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде 2006 жылғы ақпанда № 2, 205-құжат жарияланған) бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті (Е.Н. Нысанбаев) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Статистика агенттігімен келіссін және осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық бірінші рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    А. Күрішбаев
Келісілді:
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің төрағасы
________________ Ә. Смайылов
2010 жылғы 7 қазан
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2010 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 630 бұйрығына 1-қосымша
______________жағдайына Қазақстан орман қорының есебі
Орман қорының санаттар мен пайдаланылатын жерлер бойынша бөлінуі
Рельеф жазық + таулы, таулы (керексізін сызып тастау керек)
Ауданы, гектар (мың гектар)
Мемлекеттік орман қорының санаттары
Коды
Орманды жерлер
орман көмкерген жерлер
белгіленген арнаулы алқаптар
тұтаспаған орман өсімдіктері
орман тұқым бақтары
жиынтығы
оның ішінде:
орман өсімдіктері
өнеркәсіптік және энергетикалық мақсаттар үшін
тамақтық және басқада мақсаттар үшін
А
Б
1
2
3
4
5
6

Об утверждении форм государственного учета лесного фонда
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 сентября 2010 года № 630. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 ноября 2010 года № 6609
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В целях реализации статьи 59 Лесного кодекса Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной статистики и налогообложения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить формы государственного учета лесного фонда, согласно приложениям 12345 и 6 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 июля 2005 года № 150 "Об утверждении перечня показателей государственного учета лесного фонда и форм соответствующих документов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 3741, опубликованный Бюллетене нормативных правовых актов февраль 2006 г., № 2, ст. 205).
3. Комитету лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Нысанбаев Е.Н.) в установленном законодательством порядке согласовать настоящий приказ с Агентством Республики Казахстан по статистике и обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Куришбаев
Согласовано:
Председатель Агентства
Республики Казахстан по статистике
_______________ А. Смайылов
1 ноября 2010 года
Приложение 1
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 28 сентября 2010 года № 630
Учет лесного фонда по состоянию на ____________
Распределение лесного фонда по категориям и угодьям
Рельеф равнинный + горный,
горный (ненужное зачеркнуть)                           Площадь, гектар (тысяч гектаров)
Категории государственного лесного фонда
код
Лесные угодья
покрытые лесом
плантации специального
назначения
не
сомкнувшиеся
лесные
культуры
лесные
питомники
Итого
в том
числе:
лесные
культуры
для
промышленных и
энергетических
для
пищевых
и иных
целей
А
Б
1
2
3
4
5
6

1. Ерекше қорғалатын орман аумақтар жиынтығы
1
оның ішіндегі мемлекеттік табиғи орман ескерткіштері
2
оның ішінде:
1) биосфералық және қорық-сепортерларды қосқандағы мемлекеттік табиғи қорықтардың ормандары
3
оның ішінде мемлекеттік табиғи орман ескерткіштері
4
2) мемлекеттік ұлттық табиғи бақтардың ормандары
5
оның ішінде мемлекеттік табиғи орман ескерткіштер
6
3) мемлекеттік табиғи резерваттардың ормандары
7
оның ішіндегі мемлекеттік табиғи орман ескерткіштері
8
4) мемлекеттік табиғи бақтардың ормандары
9
5) мемлекеттік қорық аймақтарының ормандары
10
6) басқа санаттардағы мемлекеттік табиғи ескерткіштері
11
2. Мемлекеттік орман қоры жерлеріндегі орман және көмкерілмеген орман өсімдіктерінің жер учаскелері – жиынтығы:
12
оның ішінде: басты мақсатта пайдалану үшін кесуге болатын учаскелер
13
х
х
х
х
оның ішінде:
1) орман генетикалық резерваттарын қосқандағы ғылыми маңызы бар учаскелер
14
оның ішінде: орман генетикалық резерваттары
15
2) аса бағалы орман алқаптары
16
3) кәсіби жаңғақ аймақтары
17
4) орман жеміс екпеағаштары
18
5) субальпілік ормандар
19
6) мемлекеттік қорғаныш орман алқаптары
20
7) қаладағы ормандар және орман бақтар
21
8) елді мекендер мен емдеу-сауықтыру мекемелерінің жасыл аймақтары
22
9) эрозияға қарсы ормандар
23

1. Особо охраняемые
лесные территории
итого
1
из них
государственные
лесные памятники
природы
2
в том числе:
1) леса
государственных
природных
заповедников,
включая биосферные
и заповедники-
сепортеры
3
из них
государственные
лесные памятники
природы
4
2) леса
государственных
национальных
природных парков
5
из них
государственные
лесные памятники
природы
6
3) леса
государственных
природных
резерватов
7
из них
государственные
лесные памятники
природы
8
4) леса
государственных
природных парков
9
5) леса
государственных
заповедных зон
10
6) государственные
лесные памятники
природы на других
категориях
11
2. Леса и не
покрытые лесной
растительностью
земельные участки
на землях
государственного
лесного
фонда - итого:
12
из них участки, где
допускаются рубки
главного
пользования
13
X
X
X
X
X
в том числе:
1) участки леса,
имеющие научное
значение, включая
лесные генетические
резерваты
14
из них лесные
генетические
резерваты
15
2) особо ценные
лесные массивы
16
3) орехопромысловые
зоны
17
4) лесоплодовые
насаждения
18
5) субальпийские
леса
19
6) государственные
защитные лесные
полосы
20
7) городские леса и
лесопарки
21
8) зеленые зоны
населенных пунктов
и лечебно-
оздоровительных
учреждений
22
9) противоэрозионные
леса
23

Жас топтары алымы - аудан, гектар (мың, гектар) бөлімі - алқаағаштардың жалпы қоры, мың. м3 (миллион м3)
барлығы
балауса ағаштар
орта жастағылар
жетіліп келе жатқандары
І класс
ІІ класс
барлығы
оның ішінде: есепке кіргізілгені
А
Б
1
2
3
4
5
6
1. Негізгі орман құраушы қылқан тұқымдылар
Қарағай
х
Шырша
х
Май қарағай
х
Бал қарағай
х
Самырсын
х
Арша
х
Қылқан жапырақтылар бойынша жиынтығы
х
х
Жұмсақ жапырақтылар
Қайың
х
Көктерек
х
Қандыағаш
х
Терек
х
Ағаш тәрізді талдар
х
Жұмсақ жапырақтылар жиынтығы
х
х
Қатты жапырақтылар
Емен
х
Шаған
х
Үйеңкі
х
Шегіршін және басқалар
х
Қатты жапырақтылардың жиынтығы
х
х
Қылқандылар, жұмсақ және қатты жапырақтылардың жиынтығы
х
х
Сексеуілдер
Сексеуіл тоғайлар Ақ сексеуіл, Зайсан сексеуілі
Қара сексеуіл
х
х
Сексеуілдер жиынтығы
х
х
1-бөлім бойынша барлығы
х
х
Басқа сүректі тұқымдар
2-бөлім бойынша барлығы
х
х
х
х
х
х
оның ішінде (тұқым - аудан, гектар)
3. Бұталар
3-бөлім бойынша барлығы
х
оның ішінде:
тал шоқтары
басқа бұталар - көрсеткіштер әр түр бойынша жеке келтіріледі (тұқым - аудан, гектар)
Бөлімдер бойынша барлығы 1+2+3
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2010 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 630 бұйрығына 3-қосымша
Есеп кезеңіндегі жер ауданы мен сүрек қорының өзгеруі
Ауданы, гектар (мың гектар);
қоры, мың текше метр (миллион текше метр) (керексізі сызылады)
Көрсеткiштер
ЛФ жылдық есебі 20__жылдың 1 қаңтарына
20__жылдың 1 қаңтарына
Есеп кезеңiндегi өзгерiстер
-
+
1
2
3
4
5
Жалпы ауданы
Орман көмкерген жерлер - барлығы
оның iшiнде:
қылқан жапырақтылары
жұмсақ жапырақтылары
қатты жапырақтылары
сексеуiл
Жалпы сүрек қоры - барлығы
оның iшiнде:
қылқан жапырақтылары
жұмсақ жапырақтылары
қатты жапырақтылары
сексеуiл
ондағы көнерген сүрекдiңдер - барлығы
оның iшiнде:
қылқан жапырақтылары
жұмсақ жапырақтылары
қатты жапырақтылары
сексеуiл
Жалпы орташа өсiм
Жасанды екпеағаштар
Тұтаспаған орман өсiмдiктерi
Орман көмкерілмеген жерлер
Орманы жоқ жерлер
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2010 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 630 бұйрығына 4-қосымша
Орманды молықтыру түрлері бойынша орман көмкерілген жерлерді бөлу және қайта жаңартуды қажет ететін екпелер туралы мәліметтер
Ауданы, гектар (мың гектар)
(керексiзiн сызып таста)
Көрсеткiштер
Орман көмкерілмеген жерлер
кесiлген аймақтар
өртеңдер және қураған екпеағаштар
алаңқай жерлер
жиынтығы
1
2
3
4
5
1. Орман көмкерілмеген жерлер, барлығы
оның iшiнде:
1) табиғи орман дақылын құру, барлығы
оның ішінде:
қылқанды тұқымдарын
жұмсақ жапырақты тұқымдарын
қатты жапырақты тұқымдарын
сексеуiлді
2) табиғи түлеуге ықпал ету, барлығы
оның ішінде:
қылқан жапырақты тұқымдарын
жұмсақ жапырақты тұқымдарын
Қатты жапырақты тұқымдарын
сексеуiлді
3) табиғи өсiру, барлығы
оның ішінде:
қылқан жапырақты тұқымдарын
жұмсақ жапырақты тұқымдарын
қатты жапырақты тұқымдарын
Сексеуiлді

знаменатель - общий запас насаждений, тысяч м3 (миллион м3)
(ненужное зачеркнуть)
Общий
средний
прирост
тысяч м3
(мил-
лион м3)
Средний
возраст,
лет
все-
го
молодняки
средневозрастные
Приспе -
вающие
спелые и
перестойные
I класса
II класса
всего
в том
числе:
включенные
в расчет
всего
в том числе: перестойные
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1. Основные лесообразующие породы
Хвойные
Сосна
Х
Ель
Х
Пихта
Х
Лиственница
Х
Кедр
Х
Можжевельник древовидный (арша)
Х
ИТОГО хвойных
Х
Х
Мягколиственные
Береза
Х
Осина
Х
Ольха
Х
Тополь
Х
Ивы
древовидные
Х
ИТОГО
мягколиствен-
ных
Х
Х
Твердолиственные
Дуб
Х
Ясень
Х
Клен
Х
Вяз и другие
ильмовые
Х
ИТОГО
твердолиствен-
ных
Х
Х
ИТОГО хвойных,
мягколиствен-
ных и
твердолиствен-
ных
Х
Х
Саксаульники
Саксаул белый,
зайсанский
Саксаул черный
ИТОГО
саксаульников
ВСЕГО по
1 разделу
2. Прочие древесные породы
ВСЕГО по
2 разделу
в том числе: (порода - площадь, га)
3. Кустарники
ВСЕГО по
3 разделу
в том числе:
тальники
прочие виды кустарников - данные приводятся отдельно по каждому виду (порода - площадь, гектар)
ВСЕГО ПО
РАЗДЕЛАМ 1+2+3
Приложение 3
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 28 сентября 2010 года № 630
Изменение площадей и запасов древесины за межучетный период
Площадь, гектар (тысяч гектаров);
запас, тысяч м3 (миллион м3)
(ненужное зачеркнуть)
Показатели
Годы учета ЛФ
Изменения за межучетный период
на 1 января
20__ года
на 1 января
20__ года
-
+
1
2
3
4
5
Общая площадь
Покрытые лесом угодья - всего
в том числе: хвойные
мягколиственные
твердолиственные
саксаул
Запас древесины общий - всего
в том числе: хвойные
мягколиственные
твердолиственные
саксаул
из него перестойных - всего
в том числе: хвойные
мягколиственные
твердолиственные
саксаул
Общий средний прирост
Искусственные насаждения
Несомкнувшиеся лесные культуры
Не покрытые лесом угодья
Нелесные угодья
Приложение 4
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 28 сентября 2010 года № 630
Распределение не покрытых лесом угодий по видам воспроизводства
лесов и сведения о насаждениях, нуждающихся в реконструкции
Площадь, гектар (тысяч гектаров)
(ненужное зачеркнуть)
Показатели
Не покрытые лесом угодья
вырубки
гари и погибшие насаждения
прогалины
итого
1
2
3
4
5
1. Не покрытые лесом угодья, всего
в том числе:
1) создание лесных культур, всего
из них:
хвойными породами
мягколиственными породами
твердолиственными породами
саксаулом
2) содействие естественному
возобновлению, всего
из них:
хвойными породами
мягколиственными породами
твердолиственными породами
саксаулом
3) естественное заращивание, всего
из них:
хвойными породами
мягколиственными породами
твердолиственными породами
саксаулом

4) шаруашылық әсерiнен тыс қалған жерлер
Қайта құруды қажет ететiн екпеағаштар ________ мың гектар
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2010 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 630 бұйрығына 5-қосымша
Орманды күтіп-баптау және санитарлық кесулер жөніндегі мәліметтер
Аудан, гектар (мың гектар)
(керексiзiн сызып таста)
Алқаағаштар тобы
Күтiп-баптау кесулерiнiң түрлерi
Санитарлық кесулердiң түрлерi
жарықтандыру және тазарту
сирету
өтпелі
жиынтығы
іріктеу
жаппай
жиынтығы
А
1
2
3
4
5
6
7
Орман қорының жылдық есебі жағдайы бойынша күтiп-баптау және санитарлық кесулердi қажет ететiн екпеағаштар, барлығы
оның iшiнде:
қылқан жапырақтылар
жұмсақ жапырақтылар
қатты жапырақтылар
сексеуiл
х
х
х
х
2. Күтiп-баптау және санитарлық кесулердiң жылдық есептiк мөлшерi, барлығы
оның iшiнде:
қылқан жапырақты екпеағаштар
жұмсақ жапырақты екпеағаштар
қатты жапырақты екпе ағаштар
х
х
х
х
сексеуiл
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2010 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 630 бұйрығына 6-қосымша
Есептік кезеңде орман молықтыру
Аудан, гектар (мың гектар)
(керексiзiн сызып таста)
Орманды қалпына келтіру түрлері
Есептiк кезеңде орындалған шаралар, барлығы
Оның iшiнде:
Орман көмкерілген жерлерге ауыстырылды
тұтаспаған күйде қалды
қурап қалғаны (есептен шығарылды)
А
1
2
3
4
1. Орман көмкерілмеген жерлерде құрылған орман дақылдары, барлығы
оның iшiнде:
қылқан жапырақтылар
жұмсақ жапырақтылар
қатты жапырақтылар
сексеуiл
2. Қайта құрылған екпеағаштар, барлығы
оның iшiнде:
қылқан жапырақтылар
жұмсақ жапырақтылар
қатты жапырақтылар
сексеуiл
3. Орман қолтығы астындағы орман дақылдары, барлығы
х
оның iшiнде:
қылқан жапырақтылар
х
жұмсақ жапырақтылар
х
қатты жапырақтылар
х
сексеуiл
х
4. Табиғи түлеуге ықпал ету, барлығы
х
х
5. Табиғи өсіру
х
х
х

4) угодья без хозяйственного
воздействия
Насаждения, нуждающиеся в реконструкции _______ тысяч гектаров.
Приложение 5
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 28 сентября 2010 года № 630
Сведения о рубках ухода за лесом и санитарных рубках
Площадь, гектар (тысяч гектаров)
(ненужное зачеркнуть)
Группы насаждений
Виды рубок ухода
Виды санитарных рубок
освет-
ления и
прочистки
прорежи-
вания
проход-
ные
итого
выборочные
сплошные
итого
А
1
2
3
4
5
6
7
1. Насаждения, нуждающиеся
в рубках ухода и санитарных
рубках по состоянию на год
учета лесного фонда, всего
в том числе: хвойные
мягколиственные
твердолиственные
саксаул
X
X
X
X
2. Годовой расчетный размер
рубок ухода и санитарных
рубок, всего
в том числе:
хвойных насаждений
мягколиственных насаждений
твердолиственных насаждений
саксаул
X
X
X
Приложение 6
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 28 сентября 2010 года № 630
Воспроизводство лесов за межучетный период
Площадь, гектар (тысяч гектаров)
(ненужное зачеркнуть)
Виды лесовосстановления
Всего
выполнено
мероприятий
за межучетный
период
В том числе
переведено в
покрытые
лесом угодья
осталось
несомкнувшимися
погибло
(списано)
А
1
2
3
4
1. Лесные культуры,
созданные на не покрытых
лесом угодьях всего
в том числе:
хвойные
мягколиственные
твердолиственные
саксаул
2. Реконструированные
насаждения, всего
в том числе:
хвойные
мягколиственные
твердолиственные
саксаул
3. Лесные культуры под
пологом леса, всего
Х
в том числе: хвойные
Х
мягколиственные
Х
твердолиственные
Х
саксаул
Х
4. Содействия естественному
возобновлению, всего
Х
Х
5. Естественное заращивание
Х
Х
Х