Әуежайдың бақыланатын аймағына өту, көлікпен өту құқығына арналған рұқсатнамалардың түрлері мен нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2010 жылғы 15 қазандағы № 457 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 9 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6621 болып енгізілді.
"Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 14-бабы 1-тармағы 29) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Әуежайдың бақыланатын аймағына өту, көлікпен өту құқығына арналған мынадай рұқсатнамалар түрлері және нысандары бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес азаматтық авиациясының авиация инспекторының куәлігі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес экипаж мүшесінің куәлігі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес әуежайдың тұрақты рұқсатнамасы;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес әуежайдың уақытша рұқсатнамасы;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес әуежайдың бір жолғы рұқсатнамасы;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес көліктік тұрақты рұқсатнамасы;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес көліктік уақытша рұқсатнамасы;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес көліктік бір жолғы рұқсатнамасы;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес материалдық рұқсатнама.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.07.2019 № 536 (01.08.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Азаматтық авиация комитеті (Р.Ө. Әдимолда) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация вице-министрі Е.С. Дүйсенбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы Е. Дүйсенбаев
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникация министрінің
міндетін атқарушының
2010 жылғы 15 қазандағы
№ 457 бұйрығына 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.07.2019 № 536 (01.08.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азаматтық авиациясының авиация инспекторының куәлігі
Нысан
Оң жағы (мөлшері 85 х 55 мм)
Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым
Азаматтық авиациясының авиация инспекторының куәлігі
Куәлік иесінің
фотосуреті
Тегі
Жынысы
Жұмыс орны
Құжаттың нөмірі
Азаматтығы
Аты
Туған жылы
Лауазымы
Қолданылу мерзімі
(Иесінің қолы)
Ескертпе: ағылшын тілінде толтыруға рұқсат етіледі
Сыртқы жағы
Машинамен оқылатын аймақ
(егер куәлік машина оқуға аймағына арналмаса, толтырылмайды)
____________________________________________________
Беретін мемлекет
Осы куәліктің иесі әуежайларының барлық бақыланатын аймақтарына,
әуе кемелеріне және азаматтық авиация ұйымдарының объектілеріне
"Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы"
Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының
16-6-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес өтеді
Берілді азаматтық авиация
(берілген жері саласындағы уәкілетті
және күні) ұйымның лауазымды
тұлғасының колы
Ескертпе: ағылшын тілінде толтыруға рұқсат етіледі
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникация министрінің
міндетін атқарушының
2010 жылғы 15 қазандағы
№ 457 бұйрығына 2-қосымша

Об утверждении видов и форм пропусков на право прохода, проезда в контролируемую зону аэропорта
Приказ и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 15 октября 2010 года № 457. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 ноября 2010 года № 6621.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 29) пункта 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить следующие виды и формы пропусков на право прохода, проезда в контролируемую зону аэропорта:
1) удостоверение авиационного инспектора гражданской авиации согласно приложения 1 к настоящему приказу;
2) удостоверение члена экипажа согласно приложения 2 к настоящему приказу;
3) аэропортовый постоянный пропуск согласно приложения 3 к настоящему приказу;
4) аэропортовый временный пропуск согласно приложения 4 к настоящему приказу;
5) аэропортовый разовый пропуск согласно приложения 5 к настоящему приказу;
6) транспортный постоянный пропуск согласно приложения 6 к настоящему приказу;
7) транспортный временный пропуск согласно приложения 7 к настоящему приказу;
8) транспортный разовый пропуск согласно приложения 8 к настоящему приказу;
9) материальный пропуск согласно приложения 9 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.07.2019 № 536 (вводится в действие с 01.08.2019).
2. Комитету гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Адимолда Р.О.) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Дюсембаева Е.С.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра
Е. Дюсембаев
Приложение 1
к приказу и.о. Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 15 октября 2010 года № 457
Удостоверение авиационного инспектора гражданской авиации
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.07.2019 № 536 (вводится в действие с 01.08.2019).
Форма
Лицевая сторона (размер 85 х 55 мм)
Уполномоченная организация в сфере гражданской авиации Республики Казахстан
Удостоверение авиационного инспектора гражданской авиации
Фотография владельца удостоверения
Фамилия
Пол
Место работы
Номер документа
Гражданство
Имя
Дата рождения
Должность
Срок действия
(Подпись владельца)
Примечание: допускается заполнение на английском языке
Оборотная сторона
Государство выдачи
Машиносчитываемая зона
(не заполняется, если удостоверение не
предназначено для машинного считывания)
____________________________________________________
Владелец данного пропуска проходит во все
контролируемые зоны аэропортов, к воздушным судам
и объектам организаций гражданской авиации согласно подпункта 1)
пункта 2 статьи 16-6 Закона Республики Казахстан от 15 июля
2010 года "Об использовании воздушного пространства
Республики Казахстан и деятельности авиации"
Выдано в Подпись
(место и должностного лица
дата выдачи) уполномоченной организации в
сфере гражданской авиации
Примечание: допускается заполнение на английском языке
Приложение 2
к приказу и.о. Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 15 октября 2010 года № 457
Удостоверение члена экипажа

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.07.2019 № 536 (01.08.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Экипаж мүшесінің куәлігі
Нысан
Оң жағы (мөлшері 85 х 55 мм)
Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым
Экипаж мүшесінің куәлігі
Куәлік иесінің
фотосуреті
Тегі
Жынысы
Жұмыс орны
Құжаттың нөмірі
Азаматтығы
Аты
Туған жылы
Лауазымы
Қолданылу мерзімі
(Иесінің қолы)
Ескертпе: ағылшын тілінде толтыруға рұқсат етіледі
Сыртқы жағы
Машинамен оқылатын аймақ
(егер куәлік машина оқуға аймағына арналмаса, толтырылмайды)
____________________________________________________
Беретін мемлекет
Осы куәліктің иесі қолданыстағы куәлікті ұсыну
бойынша____________________________ өтуге құқығы бар
(беретін мемлекет көрсетіледі)
Берілді азаматтық авиация
(берілген жері саласындағы уәкілетті
және күні) ұйымның лауазымды
тұлғасының колы
Ескертпе: ағылшын тілінде толтыруға рұқсат етіледі
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникация министрінің
міндетін атқарушының
2010 жылғы 15 қазандағы
№ 457 бұйрығына 3-қосымша
Әуежайдың тұрақты рұқсатнамасы
Нысан
(мөлшері 85 х 55 мм)
Куәлік иесінің фотосуреті
Тұрақты
Берілген жері және күні
Иесінің тегі мен аты-жөні
Рұқсатнаманың нөмірі Лауазымы және жұмыс
және қолдану мерзімі орны
_________________________________________________________
Кіру рұқсаты шектелген рұқсаттың қорғалатын аймағы
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникация министрінің
міндетін атқарушының
2010 жылғы 15 қазандағы
№ 457 бұйрығына 4-қосымша
Әуежайдың уақытша рұқсатнамасы
Нысан
(мөлшері 85 х 55 мм)
Куәлік иесінің фотосуреті
Уақытша
Берілген жері және күні
Иесінің тегі мен аты-жөні
Рұқсатнаманың нөмірі Лауазымы және жұмыс
және қолдану мерзімі орны
_________________________________________________________
Кіру рұқсаты шектелген рұқсаттың қорғалатын аймағы
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникация министрінің
міндетін атқарушының
2010 жылғы 15 қазандағы
№ 457 бұйрығына 5-қосымша
Әуежайдың бір жолғы рұқсатнамасы
Нысан
(мөлшері 85 х 55 мм)
Әуежайдың атауы мен логотипі
Иесінің тегі мен аты-жөні Рұқсатнаманың сериялық нөмірі
және қолдану күні
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникация министрінің
міндетін атқарушының
2010 жылғы 15 қазандағы
№ 457 бұйрығына 6-қосымша
Көліктік тұрақты рұқсатнамасы
Нысан
Оң жағы (формат А5)
Көліктің тұрақты рұқсатнамасы
Рұқсатнаманың сериялық нөмірі
Көлік құралының маркасы Көлік құралының
мемлекеттік тіркелу нөмірі
Ұйымның атауы
Рұқсатнаманы қолданылу Кірудің шектелген аймағына
мерзімі және берілу күні кіруге рұқсаты бар қорғалатын
зоналар
Рұқсатнаманы беруге уәкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты, қолы және әуежайдың мөрі
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникация министрінің
міндетін атқарушының
2010 жылғы 15 қазандағы
№ 457 бұйрығына 7-қосымша
Көліктік уақытша рұқсатнамасы
Нысан
Оң жағы (формат А5)
Көліктің тұрақты рұқсатнамасы
Рұқсатнаманың сериялық нөмірі
Көлік құралының маркасы Көлік құралының
мемлекеттік тіркелу нөмірі
Ұйымның атауы
Рұқсатнаманы қолданылу Кірудің шектелген аймағына
мерзімі және берілу күні кіруге рұқсаты бар қорғалатын
зоналар
Рұқсатнаманы беруге уәкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты, қолы және әуежайдың мөрі
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникация министрінің
міндетін атқарушының
2010 жылғы 15 қазандағы
№ 457 бұйрығына 8-қосымша
Көліктік бір жолғы рұқсатнама
Нысан
Оң жағы (формат А5)
Әуежайдың атауы мен логотипі
Рұқсатнаманың сериялық нөмірі және қолдану күні
Рұқсатнаманы беруге уәкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты, қолы және әуежайдың мөрі
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникация министрінің
міндетін атқарушының
2010 жылғы 15 қазандағы
№ 457 бұйрығына 9-қосымша
Материалдық рұқсатнама
Нысан
Оң жағы (формат А5)Сыртқы жағы
МАТЕРИАЛДЫҚ РҰҚСАТНАМА № __________
______________________________________________________.
(рұқсатнаманы беретін ұйымның атауы)
Т.А.Ә.________________________________________________
(рұқсатнама кімге берілді)
Жүк атауы ____________________________________________
Оралым түрі __________________________________________
Мөлшері ______________________________________________
(орындар мөлшері, метраж, салмағы)
Жүкқұжат № ___________________________________________
Автокөлік № __________________________________________
Шығару күні ___________________БӨП____________________
Берілген күні ________________________________________
Рұқсатнаманы кім берген ______________________________
(т.а.ә., лауазымы)
Қолы
Мөрі
Сыртқы жағы
БӨП арнайы журналында тіркелу нөмірі
Жүкті шығаратын БӨП атауы
Шығару күні (шығарылу)
Шығару уақыты (шығарылу)
Инспектордың Т.А.Ә
Ауысым нөмірі
Инспектордың қолы

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.07.2019 № 536 (вводится в действие с 01.08.2019).
Форма
Лицевая сторона (размер 85 х 55 мм)
Уполномоченная организация в сфере гражданской авиации Республики Казахстан
Удостоверение члена экипажа
Фотография владельца удостоверения
Фамилия
Пол
Место работы
Номер документа
Гражданство
Имя
Дата рождения
Должность
Срок действия
(Подпись владельца)
Примечание: допускается заполнение на английском языке
Оборотная сторона
Машиносчитываемая зона
(не заполняется, если удостоверение не
предназначено для машинного считывания)
____________________________________________________
Государство выдачи
Владелец имеет право въехать в ____________________
(указывается государство выдачи)
по предъявлении действительного удостоверения
Выдано в Подпись
(место и должностного лица
дата выдачи) уполномоченной организации в
сфере гражданской авиации
Примечание: допускается заполнение на английском языке
Приложение 3
к приказу и.о. Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 15 октября 2010 года № 457
Аэропортовый постоянный пропуск
Форма
(размер 85 х 55 мм)
Фотография
владельца
удостоверения
Постоянный
Место и дата выдачи
Фамилия и имя владельца
Номер и срок
действия пропуска
Должность и место
работы
______________________________________________
Охраняемые зоны ограниченного доступа, в которые
разрешен допуск
Приложение 4
к приказу и.о. Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 15 октября 2010 года № 457
Аэропортовый временный пропуск
Форма
(размер 85 х 55 мм)
Фотография
владельца
удостоверения
Временный
Место и дата выдачи
Фамилия и имя владельца
Номер и срок
действия пропуска
Должность и место
работы
______________________________________________
Охраняемые зоны ограниченного доступа, в которые
разрешен допуск
Приложение 5
к приказу и.о. Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 15 октября 2010 года № 457
Аэропортовый разовый пропуск
Форма
(размер 85 х 55 мм)
Название и логотип аэропорта
Фамилия и имя владельца
Серийный номер и
дата действия
пропуска
Приложение 6
к приказу и.о. Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 15 октября 2010 года № 457
Транспортный постоянный пропуск
Форма
Лицевая сторона (формат А5)
Транспортный постоянный пропуск
Серийный номер пропуска
Марка транспортного
средства
Государственный
регистрационный номер
транспортного средства
Название организации
Срок действия и дата выдачи
пропуска
Охраняемые зоны
ограниченного доступа, в
которые разрешен допуск
Должность, фамилия, имя, отчество и подпись лица,
уполномоченного на выдачу пропуска, печать аэропорта
Приложение 7
к приказу и.о. Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 15 октября 2010 года № 457
Транспортный временный пропуск
Форма
Лицевая сторона (формат А5)
Транспортный временный пропуск
Серийный номер пропуска
Марка транспортного
средства
Государственный
регистрационный номер
транспортного средства
Название организации
Срок действия и дата выдачи
пропуска
Охраняемые зоны
ограниченного доступа, в
которые разрешен допуск
Должность, фамилия, имя, отчество и подпись лица,
уполномоченного на выдачу пропуска, печать аэропорта
Приложение 8
к приказу и.о. Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 15 октября 2010 года № 457
Транспортный разовый пропуск
Форма
Лицевая сторона (формат А5)
Название и логотип аэропорта
"Разовый пропуск"
Серийный номер и дата действия пропуска
Должность, фамилия, имя, отчество и подпись лица,
уполномоченного на выдачу пропуска и печать аэропорта
Приложение 9
к приказу и.о. Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 15 октября 2010 года № 457
Материальный пропуск
Форма
Лицевая сторона (формат А5)
МАТЕРИАЛЬНЫЙ ПРОПУСК № ___________________
____________________________________________________________
(наименование организации, выдавшей пропуск)
Ф.И.О. _____________________________________________________
(кому выдан пропуск)
Наименование груза _________________________________________
Вид упаковки _______________________________________________
Количество _________________________________________________
(кол-во мест, метраж, вес)
№ накладной ________________________________________________
№ автомашины _______________________________________________
Дата вывоза ________________________ КПП ___________________
Дата выдачи ________________________________________________
Кем выдан пропуск __________________________________________
(ф.и.о., должность)
Подпись
Печать
Оборотная сторона
Номер регистрации по специальному журналу на КПП
Наименование КПП, через которое вывозят груз
Дата вывоза (выноса)
Время вывоза (выноса)
Ф.И.О. инспектора
Номер смены
Подпись инспектора