"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 141 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 29 қарашадағы N 598 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылы 30 қарашада N 6656 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 13.03.2013 № 71 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің «Мемлекеттік бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен ұсталатын органдардың штат санын оңтайландыру жөніндегі іс-шаралар туралы» 2010 жылғы 27 қыркүйектегі № 1072 Жарлығын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 141 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6148 болып тіркелген) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың 1-қосымшасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 «Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер» функционалдық тобында:
5 «Жоспарлау және статистикалық қызмет» функционалдық кіші тобына:
476 бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі мынадай мазмұндағы 001, 002, 003, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 123, 124 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«476 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика, бюджеттік жоспарлау және кәсіпкерлік бөлімі
001 Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту және ауданды (облыстық маңызы бар қаланы) басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
002 Ақпараттық жүйелер құру
003 Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
106 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарына арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оларға сараптама жасау
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға арналған іс-шаралар жүргізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына арналған іс-шаралар жүргізу»;
07 «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық» функционалдық тобында:
1 «Тұрғын үй шаруашылығы» функционалдық кіші тобына:
271 бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 035 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«271 Облыстың құрылыс басқармасы
035 Алматы облысында үлескерлердің қатысуымен салынып жатқан тұрғын үй кешенін салуға кредит беру»;
08 «Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік» функционалдық тобында:
1 «Мәдениет саласындағы қызмет» функционалдық кіші тобына:

О внесении дополнений и изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 598. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 ноября 2010 года № 6656. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71
Сноска. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 13.03.2013 № 71 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 27 сентября 2010 года № 1027 "О мерах по оптимизации штатной численности органов, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6148), следующие дополнения и изменения:
в приложении 1 к указанному приказу:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 5 "Планирование и статистическая деятельность":
дополнить администратором бюджетных программ 476 с бюджетными программами 001, 002, 003, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 123, 124 следующего содержания:
"476 Отдел экономики, бюджетного планирования и предпринимательства района (города областного значения)
001 Услуги по реализации государственной политики в области формирования, развития экономической политики, системы государственного планирования, управления района и предпринимательства (города областного значения)
002 Создание информационных систем
003 Капитальные расходы государственных органов
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 271 дополнить бюджетной программой 035 следующего содержания:
"271 Управление строительства области
035 Кредитование строительства жилого комплекса, строящегося с участием дольщиков в Алматинской области";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 1 "Деятельность в области культуры":

478 бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі мынадай мазмұндағы 009, 010, 011 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«478 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
009 Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
010 Зоопарктер мен дендропарктердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету
011 Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды және оларға қол жетімділікті қамтамасыз ету»;
3 «Ақпараттық кеңістік» функционалдық кіші тобына:
478 бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі мынадай мазмұндағы 005, 006, 007, 008 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«478 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
005 Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
006 Телерадио хабарларын тарату арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер
007 Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
008 Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту»;
9 «Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобына:
478 бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі мынадай мазмұндағы 001, 002, 003, 004, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 123, 124 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«478 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
001 Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
002 Ақпараттық жүйелер құру
003 Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
004 Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды іске асыру
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
106 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оларға сараптама жасау
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға арналған іс-шаралар жүргізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына арналған іс-шаралар жүргізу»;
10 «Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары» функционалдық тобында:
1 «Ауыл шаруашылығы» функционалдық кіші тобына:

дополнить администратором бюджетных программ 478 с бюджетными программами 009, 010, 011 следующего содержания:
"478 Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
009 Поддержка культурно-досуговой работы
010 Обеспечение функционирования зоопарков и дендропарков
011 Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним";
в функциональной подгруппе 3 "Информационное пространство":
дополнить администратором бюджетных программ 478 с бюджетными программами 005, 006, 007, 008 следующего содержания:
"478 Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
005 Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
006 Услуги по проведению государственной информационной политики через телерадиовещание
007 Функционирование районных (городских) библиотек
008 Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства":
дополнить администратором бюджетных программ 478 с бюджетными программами 001, 002, 003, 004, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 123, 124 следующего содержания:
"478 Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
002 Создание информационных систем
003 Капитальные расходы государственных органов
004 Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 1 "Сельское хозяйство":

476 бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі мынадай мазмұндағы 004, 099 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«476 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика  және бюджеттік жоспарлау кәсіпкерлік бөлімі
004 Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
099 Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру»;
477 бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі мынадай мазмұндағы 001, 002, 003, 004, 005, 006 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«477 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
001 Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
002 Ақпараттық жүйелер құру
003 Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
004 Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
005 Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
006 Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу»;
007 бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі мынадай мазмұндағы 011, 015 кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
«007 Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандату
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 099, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 123, 124 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
099 Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
106 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оларға сараптама жасау
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға арналған іс-шаралар жүргізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына арналған іс-шаралар жүргізу»;
6 «Жер қатынастары» функционалдық кіші тобына:

дополнить администратором бюджетных программ 476 с бюджетными программами 004, 099 следующего содержания:
"476 Отдел экономики, бюджетного планирования и предпринимательства района (города областного значения)
004 Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
099 Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 477 с бюджетными программами 001, 002, 003, 004, 005, 006 следующего содержания:
"477 Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
002 Создание информационных систем
003 Капитальные расходы государственных органов
004 Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
005 Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
006 Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения";
дополнить бюджетной программой 007 с бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"007 Удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 099, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 123, 124 следующего содержания:
"099 Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы";
в функциональной подгруппе 6 "Земельные отношения":

477 бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі мынадай мазмұндағы 008, 009, 010, 011 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«477 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
008 Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екіншісіне ауыстыру жөніндегі жұмыстар
009 Елді мекендерді жерге және шаруашылық жағынан орналастыру
010 Жерді аймақтарға бөлу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
011 Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру»;
9 «Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобына:
477 бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«477 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
012 Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу»;
13 «Басқалар» функционалдық кіші тобына:
3 «Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау» функционалдық кіші тобына:
476 бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі мынадай мазмұндағы 005 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«476 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика  және бюджеттік жоспарлау кәсіпкерлік бөлімі
005 Кәсіпкерлік қызметті қолдау»;
9 «Басқалар» функционалдық кіші тобына:
476 бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі мынадай мазмұндағы 006, 007 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«476 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау кәсіпкерлік бөлімі
006 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оған сараптама жүргізу
007 Жаңа бастамаларға арналған шығыстар»;
Көрсетілген бұйрықтың 2-қосымшасына:
Шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері құрылымында:
460 кіші сыныпта:
461 «Заңды тұлғаларға күрделі трансферттер» ерекшелігіндегі «Анықтама» бағанында «Алайда ерекше әскери мақсатта пайдаланылатын құрылысты салуға немесе негізгі жабдықты сатып алуға арналған кәсіпорындарға трансферттер 311 ерекшеліктегі төлемдердің ағымдағы трансферттері ретінде сыныпталуы тиіс» деген сөздер алынып тасталсын;
710 кіші сыныпта:
Мынадай мазмұндағы Анықтамалары бар 714, 715 ерекшеліктермен толықтырылсын:
«714 Бюджет кредиттерінің пайдаланылмаған сомаларын қайтару»
«Анықтама» бағанында:
«Жоғарыда тұрған бюджеттен алынған бюджет кредиттерінің мақсатсыз пайдаланылмаған сомасын қайтару»
715 Бюджеттік кредиттерді мақсатсыз пайдаланудың сомаларын қайтару»;
«Анықтама» бағанында:
«Жоғарыда тұрған бюджеттен алынған бюджет кредиттерінің пайдаланылған сомасын қайтару».

дополнить администратором бюджетных программ 477 с бюджетными  программами 008, 009, 010, 011 следующего содержания:
"477 Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
008 Работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
009 Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
010 Организация работ по зонированию земель
011 Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков аулов (сел), аульных (сельских) округов";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений":
дополнить администратором бюджетных программ 477 с бюджетной программой 012 следующего содержания:
"477 Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
012 Проведение противоэпизоотических мероприятий";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 3 "Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции":
дополнить администратором бюджетных программ 476 с бюджетной программой 005 следующего содержания:
"476 Отдел экономики, бюджетного планирования и предпринимательства района (города областного значения)
005 Поддержка предпринимательской деятельности";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
дополнить администратором бюджетных программ 476 с бюджетными программами 006, 007 следующего содержания:
"476 Отдел экономики, бюджетного планирования и предпринимательства района (города областного значения)
006 Разработка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы
007 Расходы на новые инициативы";
в приложении 2 к указанному приказу:
в структуре специфик экономической классификации расходов:
в подклассе 460:
в специфике 461 "Капитальные трансферты юридическим лицам" в графе "Определение" слова "Однако трансферты предприятиям, предназначенные для строительства сооружений или приобретения основного оборудования, которое будет использоваться исключительно в военных целях, должны классифицироваться как текущие трансфертные платежи в специфике 311." исключить;
в подклассе 710:
дополнить спецификами 714, 715 с Определением, следующего содержания:
"714 Возврат не использованных сумм бюджетных кредитов
в графе "Определение":
"Возврат не использованных сумм бюджетных кредитов, полученных из вышестоящего бюджета";
715 Возврат сумм нецелевого использования бюджетных кредитов"
в графе "Определение":
"Возврат сумм нецелевого использования бюджетных кредитов, полученных из вышестоящего бюджета".

2. Бюджеттік процесс әдіснамасы департаменті (А.Н. Қалиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б. Жәмішев

2. Департаменту методологии бюджетного процесса (А.Н. Калиева) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр                                    Б. Жамишев