Азаматтық және эксперименттік авиация әуеайлақтарын (тікұшақ айлақтарын) мемлекеттік тіркеу қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушысының 2010 жылғы 19 қарашадағы № 529 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 13 желтоқсанда № 6672 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 29 қыркүйектегі № 653 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 2012.09.29 № 653 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 67-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Азаматтық және эксперименттік авиация әуеайлақтарын (тікұшақ айлақтарын) мемлекеттік тіркеу қағидасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (Р.Ө. Әдимолда) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне белгіленген тәртіппен ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі Е.С. Дүйсенбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жариялаған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы                              Д. Көтербеков
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
міндетін атқарушысының
2010 жылғы 19 қарашадағы № 529
бұйрығымен бекітілген
Азаматтық және эксперименттік авиация әуеайлақтарын (тікұшақ айлақтарын) мемлекеттік тiркеу қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Азаматтық және эксперименттiк авиация әуеайлақтарын (тікұшақ айлақтарын) мемлекеттік тiркеу қағидасы (бұдан әрi - Қағида) «Қазақстан Республикасының әуе кеңiстігiн пайдалану және авиация қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 67-бабына сәйкес әзiрлендi.
Осы Қағида азаматтық және эксперименттiк авиация әуеайлақтарын (тікұшақ айлақтарын) (меншiк нысанына қарамастан) мемлекеттiк тiркеудi жүргiзудiң, Азаматтық және эксперименттік авиация әуеайлақтарын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк (бұдан әрi - Куәлiк) берудiң тәртібiн белгiлейдi.
Азаматтық және эксперименттік авиация әуеайлақтарын (тікұшақ айлақтарын) мемлекеттiк тiркеудi және куәлiк берудi азаматтық авиация саласындағы уәкiлеттi орган (бұдан әрi - уәкiлеттi орган) жүзеге асырады.
2. Сыныпталмаған және уақытша әуеайлақтарды (тікұшақ айлақтарын) қоспағанда, азаматтық авиация мақсатында пайдаланылатын әуеайлақтар (тікұшақ айлақтары) мемлекеттiк тiркеуге жатады.

Об утверждении Правил государственной регистрации аэродромов (вертодромов) гражданской и экспериментальной авиации
Приказ и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 19 ноября 2010 года № 529. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 13 декабря 2010 года № 6672. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникации Республики Казахстан от 29 сентября 2012 года № 653
Сноска. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникации РК от 29.09.2012 № 653.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии со статьей 67 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила государственной регистрации аэродромов (вертодромов) гражданской и экспериментальной авиации.
2. Комитету гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Адимолда P.O.) в установленном порядке обеспечить представление настоящего приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Дюсембаева Е.С.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                              Д Кутербеков
Утверждены
приказом и.о. Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 19 ноября 2010 года № 529
Правила
государственной регистрации аэродромов (вертодромов)
гражданской и экспериментальной авиации
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила государственной регистрации аэродромов (вертодромов) гражданской и экспериментальной авиации (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 67 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации".
Настоящие Правила устанавливают порядок проведения государственной регистрации аэродромов (вертодромов) гражданской и экспериментальной авиации (независимо от формы собственности) и выдачи Свидетельства о государственной регистрации аэродромов (вертодромов) гражданской и экспериментальной авиации (далее - Свидетельство).
Государственную регистрацию аэродромов (вертодромов) гражданской и экспериментальной авиации и выдачу Свидетельства осуществляет уполномоченный орган в сфере гражданской авиации (далее - уполномоченный орган).
2. Государственной регистрации подлежат аэродромы (вертодромы), используемые в целях гражданской авиации за исключением неклассифицируемых и временных аэродромов (вертодромов).

3. Әуе кемелерiнің ұшуын, қонуын, рульдеуiн, тұрағын және оларға қызмет көрсетудi қамтамасыз ету үшін арнайы дайындалған және жабдықталған құрылыстар кешенi ретiндегi азаматтық және эксперименттік авиацияның әуеайлақтары (тікұшақ айлақтары) мемлекеттiк тiркеудiң объектiлерi болып табылады.
4. Азаматтық және эксперименттiк авиация әуеайлақтарын (тікұшақ айлақтарын) тiркеу үшiн ұсынылатын құжаттардың тiзбесi осы Қағиданың 5-тармағында белгіленедi.
2. Өтiнiштер беру және әуеайлақтарды (тікұшақ айлақтарын) мемлекеттiк тiркеу тәртiбi
5. Әуеайлақты (тікұшақ айлақты) мемлекеттiк тiркеу үшiн оның иесi (пайдаланушы) уәкiлеттi органға (iлеспе хатпен бiрге) мынадай құжаттарды:
1) белгiленген нысандағы өтiнiштi (осы Қағидаға 1-қосымша);
2) заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесiн, жеке тұлға үшiн - жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн және тиiстi мемлекеттiк орган берген заңды тұлға құрмай-ақ кәсіпкерлік қызметтi жүзеге асыруға құқық беретiн құжаттың көшiрмесiн;
3) заңды тұлғаның статистикалық карточкасының көшірмесін, жеке тұлға үшiн - салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрiн беру туралы куәлiктің көшiрмесiн;
4) әуеайлақ (тікұшақ айлағы) орналасқан жер учаскесiне немесе басқа объектіге берiлген құқық туралы (жердi тұрақты немесе уақытша пайдалану) құқық белгiлейтiн құжаттың көшiрмесiн;
5) әуеайлаққа (тікұшақ айлағына) меншiк құқығын немесе иелену құқығын растайтын құжаттардың (сатып алу-сату шарты, қабылдау-тапсыру актiсi, теңгерiмге беру туралы бұйрық, меншік, мүліктік жалдау, сенімгерлікпен басқару құқықтары және басқа) көшiрмелерiн;
6) әуеайлақтың (тікұшақ айлағының) техникалық сипаттамалары, географиялық координаттары мен орналасқан орны туралы (елдi мекен) ақпаратты ұсынады.
6. Уәкілетті орган өтiнiш түскен сәттен бастап 30 күнтiзбелiк күннен аспайтын мерзiмде осы Қағиданың 5-тармағында көзделген құжаттардың толықтығын, сәйкестігін (бap болуын) тексередi.
7. Егер өтiнiш және/немесе оған қоса берiлген құжаттар осы Қағиданың 5-тармағының талаптарына сәйкес келмесе немесе толық көлемде ұсынылмаса, уәкiлеттi орган қайтарудың себебiн көрсетiп, оларды өтініш түскен сәттен бастап 30 күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде өтiнiш берушiге қайтарады.
8. Осы Қағиданың 5-тармағында көрсетілген уәкiлеттi органның өтiнiштi және барлық қажеттi құжаттарды тiркеген күнi өтінiштің түскен күнi деп есептеледі.
9. Ұсынылған өтініштердегі және/немесе осы Қағиданың 5-тармағында көрсетiлген құжаттардағы мәлiметтер өзгерген жағдайда өтiнiш беруші уәкілетті органның өтінішті және барлық қажетті құжаттарды тіркеу сәтінен бастап 5 күнтізбелiк күннен аспайтын мерзiмде уәкiлетті органға жазбаша түрде хабарлайды.

3. Объектами государственной регистрации являются аэродромы (вертодромы) гражданской и экспериментальной авиации, как комплекс сооружений специально подготовленных и оборудованных для обеспечения взлета, посадки, руления, стоянки и обслуживания воздушных судов.
4. Перечень документов, представляемых для регистрации аэродромов (вертодромов) гражданской и экспериментальной авиации устанавливается пунктом 5 настоящих Правил.
Глава 2. Порядок предоставления заявлений и государственной
регистрации аэродромов (вертодромов)
5. Для государственной регистрации аэродрома (вертодрома) его владелец (эксплуатант) представляет в уполномоченный орган (с сопроводительным письмом) следующие документы:
1) заявление установленной формы (приложение 1 к настоящим Правилам);
2) копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица, для физического лица - копию документа, удостоверяющего личность и копию документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом;
3) копию статистической карточки юридического лица, для физического лица - копию свидетельства о присвоении регистрационного номера налогоплательщика;
4) копию правоустанавливающего документа о праве (постоянного или временного возмездного землепользования) на земельный участок или другой объект, на котором находится аэродром (вертодром);
5) копии документов, подтверждающих право собственности или право владения на аэродром (вертодром) (договор купли-продажи, акт приема-передачи, приказ о передаче на баланс, право собственности, имущественного найма, доверительного управления и т.п.);
6) информацию о технических характеристиках, географических координатах и месте расположения (населенный пункт) аэродрома (вертодрома).
6. Уполномоченный орган в срок не более 30 календарных дней с момента поступления заявления, проверяет полноту, соответствие (наличие) документов, предусмотренных пунктом 5 настоящих Правил.
7. Если заявление и/или документы, приложенные к нему, не соответствуют требованиям пункта 5 настоящих Правил или предоставлены не в полном объеме, уполномоченный орган возвращает их заявителю с указанием причин возврата, в срок не более 30 календарных дней с момента поступления заявления.
8. Днем поступления заявления считается день регистрации уполномоченным органом заявления и всех необходимых документов, указанных в пункте 5 настоящих Правил.
9. Изменение сведений, содержащихся в представленных заявлении и/или документах, указанных в пункте 5 настоящих Правил, доводится заявителем до сведения уполномоченного органа в письменном виде в срок не более 5 календарных дней с момента регистрации уполномоченным органом заявления и всех необходимых документов.

10. Қоса берілген құжаттар түпнұсқалардың көшірмелері болып табылады, бұл жағдайда өтінішке қол қоятын тұлға олардың растығы мен толықтығын жазбаша (ілеспе хатта) растайды.
11. Уәкілетті органға болған өзгерістер туралы уақтылы хабарламау және жалған мәлiметтер ұсыну әуеайлақты (тікұшақ айлағын) мемлекеттік тiркеуден бас тартуға әкеп соқтырады.
12. Әуеайлаққа (тікұшақ айлағына) құқықтар өзгерген жағдайда (меншік, мүліктік жалдау, сенімгерлік басқару құқықтары) өтініш беруші әуеайлақ (тікұшақ айлағы) құқығы өзгерген сәттен бастап 30 күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде уәкілетті органды хабардар етеді.
13. Әуеайлақты (тікұшақ айлағын) тіркеу белгіленген нысандағы (осы Қағидаға 2-қосымша) Азаматтық авиация әуеайлақтарының (тікұшақ айлақтарының) мемлекеттік тізілімінде (бұдан әрі - Тізілім) ресімделеді.
Тізілімді жүргізуді уәкілетті орган жүзеге асырады.
14. Тізілімге мынадай ақпараттар енгізіледі:
1) заңды тұлғаның атауы, мекенжайы, байланыс телефоны (факсы) немесе жеке тұлғаның аты-жөні, мекенжайы мен байланыс телефоны;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі мен берілген күні, жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі мен берілген күні, сондай-ақ тиісті мемлекеттік орган берген заңды тұлға құрмай-ақ кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжаттың нөмірі мен берілген күні;
3) әуеайлақты (тікұшақ айлағын) иелену құқығына арналған нұсқау (меншік, мүліктік жалдау, сенімгерлік басқару құқықтары, қабылдау-тапсыру актісі, теңгерімге беру туралы бұйрық және басқа);
4) әуеайлақтың (тікұшақ айлағының) класы;
5) әуеайлақтың (тікұшақ айлағының) техникалық сипаттамасы;
6) әуеайлақтың (тікұшақ айлағының) географиялық координаттары және орналасқан орны (елді мекені);
7) ескертпелер.
15. Тізілім тігіледі және нөмірленеді, Тізілімнің соңына, оның сыртқы бетіне ол туралы тиісті жазба жазылады және уәкілетті органның мөрі қойылады.
3. Куәлiк берудiң тәртiбi
16. Барлық құжаттар толық (бар) болған және осы Қағиданың  5-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келген жағдайда, уәкiлетті орган Тізілімге әуеайлақ (тікұшақ айлағы) туралы тиiстi мәлiметтердi енгiзедi және өтiнiш берушiге Куәлiк (осы Қағидаға 3-қосымша) бередi.
17. Өтінiш берушiге берiлетiн Куәлiктiң бланкiсi қатаң есеп беру бланкiсi болып табылады және оның уәкiлетті орган беретiн тиiсті сериялық нөмiрi болады.
18. Өтінiш берушi Куәлiктi алған кезде (өтiнiш берушiнiң өкілі - тиiсті сенiмхат бойынша) уәкiлетті органда сақталатын куәлiктiң көшiрмесiне (мұрағаттық нұсқада) қол қояды.

10. Прилагаемые документы представляют собой копии оригиналов, в этом случае лицо, подписывающий заявление, письменно (в сопроводительном письме) подтверждает их достоверность и полноту.
11. Несвоевременное сообщение уполномоченному органу о произошедших изменениях и предоставление недостоверных сведений влекут за собой отказ в государственной регистрации аэродрома (вертодрома).
12. В случае изменения прав на аэродром (вертодром) (права собственности, имущественного найма, доверительного управления), заявитель информирует уполномоченный орган в срок не более 30 календарных дней с момента изменения права на аэродром (вертодром).
13. Регистрация аэродрома (вертодрома) оформляется в Государственном реестре аэродромов (вертодромов) гражданской авиации (далее - Реестр) установленной формы (приложение 2 к настоящим Правилам).
Ведение Реестра осуществляет уполномоченный орган.
14. В Реестр вносится следующая информация:
1) наименование, адрес, контактные телефоны (факс) юридического лица или фамилия, имя, отчество, адрес и контактный телефон физического лица;
2) номер и дата выдачи свидетельства о государственной регистрации юридического лица, для физического лица - номер и дата выдачи документа, удостоверяющего личность, а также номер и дата выдачи документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом;
3) указание на право владения аэродромом (вертодромом) (право собственности, имущественного найма, доверительного управления, акт приема-передачи, приказ о передаче на баланс);
4) класс аэродрома (вертодрома);
5) технические характеристики аэродрома (вертодрома);
6) географические координаты и место расположения (населенный пункт) аэродрома (вертодрома);
7) примечания.
15. Реестр прошивается и пронумеровывается, о чем в конце Реестра, на оборотной его стороне, делается соответствующая запись и ставится печать уполномоченного органа.
Глава 3. Порядок выдачи Свидетельства
16. В случае полноты (наличия) всех документов и соответствия их требованиям, указанным в пункте 5 настоящих Правил, уполномоченный орган вносит в Реестр соответствующие сведения об аэродроме (вертодроме) и выдает заявителю Свидетельство (приложение 3 к настоящим Правилам).
17. Бланк Свидетельства, выдаваемого заявителю, является бланком строгой отчетности и имеет соответствующий серийный номер, присваиваемый уполномоченным органом.
18. При получении Свидетельства заявитель (представитель заявителя - по соответствующей доверенности) расписывается в копии Свидетельства (архивном варианте), который хранится в уполномоченном органе.

19. Куәлiк жоғалған (ұрланған) немесе бүлiнген жағдайда өтінiш берушi (әуеайлақтың (тікұшақ айлағының) иесi) уәкiлетті органға куәлiктiң телнұсқасын беру туралы еркін түрдегі өтiнішпен (куәлiктiң жоғалу немесе ұрлану фактісiн растайтын құжаттарды қоса берумен) жүгiнедi.
Мұндай жағдайда, уәкiлеттi орган 20 күнтiзбелiк күнге дейiнгi мерзiмде өтiнiш берушiге сол нөмiрiмен және күнмен Куәлiктiң телнұсқасын бередi және «ескертпе» бағанында Тізілімге тиiстi жазба жасайды.
Азаматтық және эксперименттік
авиация әуеайлақтарын (тікұшақ
айлақтарын) мемлекеттiк тiркеу
қағидасына 1-қосымша
нысаны
Азаматтық және эксперименттiк авиация әуеайлақтарын (тікұшақ айлақтарын) мемлекеттiк тiркеуге арналған өтiнiш
1. __________________________________________________________________
(өтiніш берушi - заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның аты-жөнi)  _____________________________________________________________________
Мекенжай (заңды мекенжай - жеке тұлға үшiн) _________________________
Телефон _____________________________
Факс ____________________________
_____________________________________________________________________
(заңды тұлға үшін - заңды тұлға басшысының аты-жөнi)
_____________________________________________________________________
(әуеайлақтың (тікұшақ айлағының) атауы, орналасқан жерi, елдi мекенi, географиялық
_____________________________________________________________________
координаттары)
атынан тіркеуді сұрайды.
2. Әуеайлақ (тікұшақ айлағы) ________________________________________
(әуеайлаққа (тікұшақ айлағына) берiлген құқық (меншiк,
_____________________________________________________________________
жедел басқару, мүлiктiк жалдау, сенiмгерлiк басқару құқықтары,
_____________________________________________________________________
өзге де құқықтар, осы құқықтарға ауыртпалық түсiру, сондай-ақ кепiлдiк туралы ақпарат)
3. Өтініш беруші әуеайлақты (тікұшақ айлағын) мемлекеттік тіркеу кезінде әуеайлаққа (тікұшақ айлағына) берген құқықтар өзгерген жағдайда уәкілетті органды белгіленген мерзімде хабардар етуге міндетті.
4. Әуеайлақ (тікұшақ айлағы) қызметінің саласын қысқаша сипаттау: ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Қосымша мәлiметтер: _____________________________________________
M.O.     _________________________________
(қолы, аты-жөнi)
Азаматтық және эксперименттік
авиация әуеайлақтарын (тікұшақ
айлақтарын) мемлекеттiк тiркеу
қағидасына 2-қосымша
нысаны
Азаматтық және авиация әуеайлақтарының (тікұшақ айлақтарының) мемлекеттік тізілімі
Р/с №
Заңды тұлғаның атауы, ресми мекенжайы, байланыс телефоны (факсы) немесе жеке тұлғаның аты-жөні, тұрғылықты мекенжайы мен байланыс телефоны
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі және берілген күні, жеке тұлға үшін - жеке басын куәландыратын құжат, тиісті мемлекеттік орган берген заңды тұлға құрмай-ақ кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжаттың нөмірі мен берілген күні
Әуеайлақты (тікұшақ айлағын) иелену құқығына арналған нұсқау (меншік, жедел басқару, мүліктік жалдау, сенімгерлік басқару құқықтары)
Әуеайлақтың (тікұшақ айлағының) класы
Әуеайлақтың (тікұшақ айлағының) техникалық сипаттамалары
Әуеайлақтың (тікұшақ айлағының) географиялық координаттары және әуеайлақтың (тікұшақ айлағының) орналасқан орны (елді мекен)
Азаматтық және эксперименталдық авиация әуеайлақтарын (тікұшақ айлақтарын) тіркеу куәлігінің нөмірі мен берілген күні
Ескертпе
Азаматтық және эксперименттік
авиация әуеайлақтарын (тікұшақ
айлақтарын) мемлекеттiк тiркеу
қағидасына 3-қосымша
нысаны
ЕЛТАҢБА
_______________________________________________________________
УӘКIЛЕТТІ ОРГАН
________________________________________________________________
Азаматтық және эксперименттiк авиация әуеайлақтарын (тікұшақ айлақтарын) мемлекеттiк тiркеу туралы
КУӘЛIК
№ __________ сериясы _______
Астана қаласы                       20___жылғы «___»________
__________________________________________________________________
Азаматтық авиация және эксперименттік авиация әуе айлақтарын (тікұшақ айлақтарын) мемлекеттік тiркеу туралы осы куәлік ___________________
______________________________________________________ берiлдi және     (заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның аты-жөнi)
__________________________________________________________________
(әуеайлақтың (тікұшақ айлағының) атауы, орналасқан орны)
әуеайлақтың (тікұшақ айлақтың) мемлекеттiк тiркелуiн растайды.
Азаматтық және эксперименттiк авиация әуеайлақтарын (тікұшақ айлақтарын) мемлекеттiк тiркеу туралы осы куәлiк аталған әуеайлақты (тікұшақ айлағын) жою немесе көшіруге дейін қолданылады.
М.О.                                              Уәкiлетті
органның басшысы
_________________________
(қолы, аты-жөні)

19. В случае утери (хищения) или порчи Свидетельства, заявитель (владелец аэродрома (вертодрома)) обращается в уполномоченный орган с заявлением произвольной формы о выдаче дубликата Свидетельства.
В этом случае, уполномоченный орган в срок до 20 календарных дней выдает заявителю дубликат Свидетельства под тем же номером и датой и производит соответствующую отметку в Реестре в графе "примечание".
Приложение 1
к Правилам государственной регистрации
аэродромов (вертодромов) гражданской
и экспериментальной авиации
форма
Заявление
для государственной регистрации аэродрома (вертодрома)
гражданской и экспериментальной авиации
1. _______________________________________________________________
(наименование юридического лица или ф.и.о. физического лица - заявителя)
__________________________________________________________________
Адрес (юридический адрес - для физического лица) _________________
__________________________________________________________________
Телефон ______________ Факс ______________
в лице ___________________________________________________________
(для юридического лица - Ф.И.О. руководителя юридического лица)
просит зарегистрировать __________________________________________
(наименование аэродрома (вертодрома),
__________________________________________________________________
место нахождения, населенный пункт, географические координаты)
2. Аэродром (вертодром) __________________________________________
(права на аэродром (вертодром), собственность,
__________________________________________________________________
оперативного управления, имущественного найма, доверительного управления,
__________________________________________________________________
иных прав, обременении этих прав, а также информация о залоге)
3. Заявитель при условии государственной регистрации аэродрома
(вертодрома) обязуется при изменении прав на аэродром (вертодром),
информировать уполномоченный орган в установленные сроки.
4. Краткое описание назначения аэродрома (вертодрома): _____
__________________________________________________________________
5. Дополнительные сведения: ________________________________
М.П.        _________________
(подпись, ф.и.о.)
Приложение 2
к Правилам государственной регистрации
аэродромов (вертодромов) гражданской
и экспериментальной авиации
форма
Государственный реестр аэродромов (вертодромов)
гражданской авиации
п/п
Наименование,
адрес, кон-
тактные
телефоны
(факс) юри-
дического
лица или
ф.и.о.,
адрес и
контактный
телефон
физического
лица
Номер и
дата выдачи
свидетельства
о государст-
венной регист-
рации юриди-
ческого лица
либо, для
физического
лица - документ
удостоверяющий
личность, номер
и дата выдачи
документа пре-
доставляющего
право на
осуществление
предпринима-
тельской дея-
тельности без
образования
юридического
лица, выданного
соответствующим
государственным
органом
Указание
на право
владения
аэродромом
(вертод-
ромом)
(право
собствен-
ности,
оператив-
ного уп-
равления,
имуществен-
ного найма,
довери-
тельного
управления
Класс
аэродрома
(вертодрома)
Технические
характерис-
тики аэро-
дрома
(вертодрома)
Географи-
ческие
координаты
аэродрома
(вертодрома)
и место
нахождения
(населенный
пункт)
аэродрома
(вертодрома)
Номер и
дата
Свиде-
тельства
о регист-
рации
аэродромов
(вертод-
ромов)
гражданс-
кой и
экспери-
менталь-
ной
авиации
П
р
и
м
е
ч
а
н
и
е
Приложение 3
к Правилам государственной регистрации
аэродромов (вертодромов) гражданской
и экспериментальной авиации
форма
ГЕРБ
УПОЛНОМОЧЕННЫЙ ОРГАН
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о государственной регистрации
аэродромов (вертодромов) гражданской и экспериментальной
авиации
№ __________    серия ________
г. Астана                            "__" ________ 20__ г.
Настоящее Свидетельство о государственной регистрации
аэродромов (вертодромов) гражданской и экспериментальной авиации выдано
__________________________________________________________________
(наименование юридического лица или ф.и.о. физического лица)
и подтверждает государственную регистрацию аэродрома (вертодрома)
__________________________________________________________________
(наименование аэродрома (вертодрома), место нахождения)
Настоящее Свидетельство о государственной регистрации аэродрома
(вертодрома) гражданской и экспериментальной авиации действует до
ликвидации или переноса названного аэродрома (вертодрома).
М.П.                                       Руководитель
уполномоченного органа
____________
(подпись)