"Қоршаған орта объектілеріндегі сұйық зымыран отындары компоненттерінің және олардың трансформация өнімдерінің рұқсат етілген шекті шоғырланулары" гигиеналық нормативтерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 18 қарашадағы № 899 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 13 желтоқсанда № 6675 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылдың 18 мамырдағы № 362 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2012.05.18 № 362 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 7-бабының 1-тармағының 5) тармақшасы, 145-бабының 10)11)12)20)тармақшалары негізінде БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Қоршаған орта объектілеріндегі сұйық зымыран отындары компоненттерінің және олардың трансформация өнімдерінің рұқсат етілген шекті шоғырланулары» гигиеналық нормативтері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті (К.С. Оспанов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Әкімшілік-құқықтық жұмыс департаменті (Ф.Б. Бисмильдин) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің төрағасы - Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері К.С. Оспановқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                     С. Қайырбекова
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
2010 жылғы 18 қарашадағы
№ 899 бұйрығымен бекітілген
1-кесте
Жұмыс аймағы ауасындағы заттардың рұқсат етілген шекті шоғырлануы (әрі қарай - РЕШШ)
IUPAC бойынша заттың атауы
САS бойынша тіркеу нөмірі
Формула
РЕШШ, мг/м3
Өндіріс жағдайындағы ауаның агрегаттық күйі
Қауіптілік сыныбы
Организмге әсер ету ерекшеліктері
Анықтау әдісі, ең аз анықталатын шоғырлануы, мг/м3
1
Азот тетраоксиді (АТ)
10544-72-6
N2O4
2,0
Б
2
O,+
Фотоколориметриялық 0,6
2
Гидразин

Об утверждении гигиенических нормативов "Предельно допустимые концентрации компонентов жидких ракетных топлив продуктов их трансформации в объектах окружающей среды"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 ноября 2010 года № 899. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2010 года № 6675. Отменен приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2012 года № 362.
Сноска. Отменен приказом Министра здравоохранения РК от 18.05.2012 № 362.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 5.
На основании подпункта 5) пункта 1 статьи 7, подпунктов 10), 11), 12), 20) статьи 145 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые гигиенические нормативы "Предельно допустимые концентрации компонентов жидких ракетных топлив и продуктов их трансформации в объектах окружающей среды".
2. Комитету государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Оспанов К.С.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административно-правовой работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Бисмильдин Ф.Б.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан - Главного государственного санитарного врача Республики Казахстан Оспанова К.С.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
С. Каирбекова
Утверждены
приказом Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 18 ноября 2010 года № 899
Таблица 1
Предельно допустимые концентрации
(далее - ПДК) химических веществ в воздухе рабочей зоны
Наименование
вещества по
IUPAC
Регистра-
ционный
номер по
CAS
Формула
ПДК,
Миллиграмм
на метр
кубический
(далее-мг/м3)
Агрегат,
состояние
в воздухе
в условиях
производ-
ства
Класс
опас-
ности
Осо-
бен-
ности
дей-
ствия
на
орга-
низм
Метод
определения,
минимально
определяемая
концентра-
ция, мг/м3
1
Азотный
тетраоксид
(AT)
10544-72
-6
N204
2,0
П
2
О,+
Фотоколори-
метрический
0,6
2
Гидразин

0,005
(СЕДМГ, гептил)
мг/м
9-кесте
Симметриялық емес ІД-диметилгидразиннің, онымен кәсіптік байланысы жоқ тұрғындар үшін рұқсат етілген тәуліктік мөлшері (РЕТМ)
Заттың атауы
Адам организіміне түскендегі РЕТМ шамасы, тәулігіне дене салмағына қарай, мг/кг
Симметриялық емес диметилгидразин немесе ІД-диметилгидразин (СЕДМГ, гептил)
0,0003

0,005
Таблица 9
Допустимая суточная доза (далее - ДСД) несимметричного
1,1-диметилгидразина для населения, не имеющего с ним
профессионального контакта
Наименование вещества
Величина ДСД при поступлении в организм
человека, мг/кг массы тела в сутки
Несимметричный диметилгидразин или
1,1-диметилгидразин (НДМГ, гептил)
0,0003