"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 141 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 631 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 29 желтоқсанда № 6708 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 13.03.2013 № 71 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз.
«2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2010 жылғы 29 желтоқсандағы № 357-ІV Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 141 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6148 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың 1-қосымшасында:
шығыстардың функционалдық сыныптамасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жазылсын;
көрсетілген бұйрықтың 2-қосымшасында:
шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері құрылымында:
110-кіші сыныпта:
111 «Еңбек ақы» ерекшелігіндегі «Анықтама» деген бағанда «және ынталандыру, көтермелеу сипатындағы,» деген сөздер алынып тасталсын, «Шығындардың тізбесі» деген бағанда «мемлекеттік мекемені ұстауға көзделген бюджет қаражатын үнемдеу есебінен мемлекеттік мекеме басшысының шешімі бойынша берілетін лауазымдық жалақыға үстемелер, сыйақылар;» деген сөздер алынып тасталсын, мынадай мазмұндағы сөздермен толықтырылсын: «Қазақстан Республикасы Еңбек кодексі» Қазақстан Республикасы кодексінің 131-бабына сәйкес белгіленген қосымша ақылар: қызметтерді қоса атқарғаны (қызмет көрсету аймақтарын кеңейткені) немесе жұмыста уақытша болмаған қызметкердің міндеттерін орындағаны үшін қосымша ақылар;»;
Анықтамасы және Шығындар тізбесі бар мынадай мазмұндағы 112 ерекшелігімен толықтырылсын:
«112 Қосымша ақшалай төлемдер
«Анықтама» деген бағанда:
«Мемлекеттік мекеме басшысының шешімі бойынша мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне берілетін ынталандыру, көтермелеу сипатындағы, сондай-ақ қосымша жұмыс істегені үшін ақшалай төлемдер. Жеке табыс салығы, жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары және басқа шегерімдер.»;
«Шығындардың тізбесі» деген бағанда:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2010 года № 141 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 декабря 2010 года № 631. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2010 года № 6708. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71
Сноска. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 13.03.2013 № 71 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
В целях реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011-2013 годы" от 29 ноября 2010 года № 357-IV ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6148), следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному приказу:
Функциональную классификацию расходов изложить согласно приложению к настоящему приказу;
в приложении 2 к указанному приказу:
в структуре специфик экономической классификации расходов:
в подклассе 110:
в специфике 111 "Оплата труда" в графе "Определение" слова "и выплаты стимулирующего, поощрительного характера" исключить, в графе "Перечень затрат" слова "Надбавки к должностным окладам, премии по решению руководителя государственного учреждения за счет экономии бюджетных средств, предусмотренных на содержание государственного учреждения." исключить, дополнить словами следующего содержания: "Доплаты, установленные согласно статье 131 Кодекса Республики Казахстан "Трудовой кодекс Республики Казахстан": доплата за совмещение должностей (расширения зон обслуживания) или выполнение обязанностей временно отсутствующего работника.";
дополнить спецификой 112 с Определением и Перечнем затрат, следующего содержания:
"112 Дополнительные денежные выплаты
в графе "Определение":
Денежные выплаты работникам государственных учреждений стимулирующего, поощрительного характера, а также за дополнительную работу по решению руководителя государственного учреждения. Индивидуальный подоходный налог, обязательные пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды и другие удержания.
в графе "Перечень затрат":

«Саяси және әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің, судьялардың, алыс және таяу шет елдердегі Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкілетті Елшілерінің, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің шет елдердегі мекемелері қызметкерлерінің, әскери қызметшілердің, құқық қорғау органдары, Төтенше жағдайлар министрлігінің мемлекеттік өртке қарсы қызметі мен прокуратура органдары қызметкерлерінің қосымша ақшалай төлемдері: Қазақстан Республикасы Президентінің «Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылы 18 маусымдағы № 3038 Жарлығының күші жойылды деп тану туралы» 2002 жылғы 21 наурыздағы № 825 Жарлығының 1-тармағы 5-тармақшасының 3-абзацына сәйкес қаржыландыру жоспары бойынша тиісті органды ұстауға көзделген қаражатты үнемдеу есебінен мемлекеттік орган басшысының шешімімен белгіленген лауазымдық жалақыға үстемеақылар; мемлекеттік органдардың орталық аппараттары әкімшілік мемлекеттік қызметшілерінің сыйлықақысы. Қаржыландыру жоспары бойынша тиісті органды ұстауға көзделген қаражатты үнемдеу есебінен мемлекеттік орган басшысының, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Парламентінің Палаталары төрағаларының шешімімен төленетін сыйлықақылар.»
140-кіші сыныпта:
149 «Өзге де қызметтермен жұмыстар» ерекшелігінде «Анықтама» деген баған «тірек-қозғалу аппаратының функциялары бұзылған мүгедектерге көлік қызметтері; шарттар бойынша патронат тәрбишілерінің көрсететін қызметтері. Осы ерекшелік бойынша сол сияқты көліктік қызмет берушімен шарт жасасқан кезде мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде оқитындарға жеңілдікпен жол жүруге төлеу бойынша шығыстар көрсетіледі» деген сөздермен толықтырылсын; «Шығындар тізбесі» деген бөлім мынадай мазмұндағы сөздермен толықтырылсын: «тірек-қозғалу аппаратының функциялары бұзылған мүгедектерге көлік қызметтерін көрсеткені үшін төлем; патронат тәрбиешілерінің еңбекақысын төлеу; демалыс кезеңінде мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде оқитындарға жеңілдікпен жол жүруге төлеу.» деген сөздермен толықтырылсын;
150-кіші сыныпта:
мынадай мазмұндағы Анықтамасы бар 154 ерекшелігімен толықтырылсын:
«154 Шетелдегі стипендиаттардың оқуына ақы төлеу
«Анықтама» деген бағанда:
«Шетелде кадрларды даярлаудың халықаралық бағдарламасын іске асыру бойынша шетелдегі стипендиаттардың оқуына ақы төлеу.»;

Дополнительные денежные выплаты политических и административных государственных служащих, судей, Чрезвычайных и Полномочных Послов Республики Казахстан в странах дальнего и ближнего зарубежья, работников учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей, военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям и органов прокуратуры: надбавки к должностным окладам, установленные по решению руководителя государственного органа за счет экономии средств, предусмотренных на содержание соответствующего органа по плану финансирования; премия административных государственных служащих центральных аппаратов государственных органов, согласно абзацу 3 подпункта 5 пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 21 марта 2002 года № 825 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан и признании утратившим силу Указа Президента Республики Казахстан от 18 июня 1996 года № 3038". Премии, выплачиваемые по решению руководителя государственного органа, а также Председателей Палат Парламента Республики Казахстан за счет экономии средств, предусмотренных на содержание соответствующего органа по плану финансирования. Дополнительные денежные выплаты работников других государственных учреждений: стимулирующие надбавки к должностным окладам работников, премии, по решению руководителя государственного учреждения, за счет экономии средств, предусмотренных на содержание соответствующего государственного учреждения по плану финансирования.";
в подклассе 140:
в специфике 149 "Прочие услуги и работы" графу "Определение" дополнить словами следующего содержания "транспортные услуги инвалидам с нарушением функций опорно-двигательного аппарата; услуги, оказываемые патронатными воспитателями по договорам. По данной специфике также отражаются расходы по оплате льготного проезда обучающимся в рамках государственного образовательного заказа, при заключении договоров с поставщиком транспортных услуг."; графу "Перечень затрат" дополнить словами следующего содержания "оплата за оказание транспортных услуг инвалидам с нарушением функций опорно-двигательного аппарата; оплата труда патронатных воспитателей; оплата льготного проезда обучающимся на основе государственного образовательного заказа в каникулярный период.";
в подклассе 150:
дополнить спецификой 154 с Определением, следующего содержания:
"154 Оплата обучения стипендиатов за рубежом
в графе "Определение":
Оплата обучения стипендиатов за рубежом по реализации международных программ подготовки кадров за рубежом.";

159 «Өзге де ағымдағы шығындар» ерекшелігіндегі «Шығындардың тізбесі» деген бағанда мынадай мазмұндағы сөздермен толықтырылсын: «саяси партиялардың қызметін қаржыландыру»; «әр түрлі сыйлықтар,» деген сөздер алып тасталсын, «Мәдени» деген сөздің алдынан «Заңнамалық актілерге сәйкес» деген сөздермен толықтырылсын, «алқа билердің ел ішіндегі іссапар шығыстары;» сөздерден кейін «мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде оқитындардың жекелеген санаттарына демалыс кезеңінде жеңілдікпен жүруін өтеуге арналған шығыстар; Қазақстан Республикасының білімін дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде Қазақстанның жоғарғы оқу орындарына шетел мамандарын тартуға арналған шығыстар.» деген сөздермен толықтырылсын;
340-кіші сыныпта:
349 «Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін өзге де ағымдағы трансферттер» ерекшелігінде «Атауы» деген баған мынадай редакцияда жазылсын: «Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы трансферттер»;
360-кіші сыныпта:
369 «Әр түрлі өзге де ағымдағы трансферттер» ерекшелігіндегі «Анықтама» деген баған мынадай редакцияда жазылсын: «Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 42-бабы 3-тармағында көзделген жағдайларда бюджет процесінде облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің бюджет процесінде басқа облыстық бюджеттермен, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерімен арасындағы ара қатынастарға жол берілетін трансферттер.»;
410-кіші сыныпта:
мынадай мазмұндағы Анықтамасы бар 413-ерекшелікпен толықтырылсын:
«413 Мемлекеттік кәсіпорындарды материалдық-техникалық жарақтандыру
«Анықтама» деген бағанда:
«Негізгі құралдар мен материалдық емес активтер сатып алу үшін республикалық немесе коммуналдық меншіктегі мемлекеттік кәсіпорындарды қаржыландыру.»;
430-кіші сыныпта:
мынадай мазмұндағы Анықтамасы бар 433-ерекшелікпен толықтырылсын:
«433 Мемлекеттік кәсіпорындардың үй-жайларын, ғимараттарын, құрылыстарын күрделі жөндеу
«Анықтама» деген бағанда:
«Республикалық немесе коммуналдық меншіктегі ғимараттарды, құрылыстарды, жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау және кәріздеу жүйесін күрделі жөндеуге байланысты шығындар.»;
460-кіші сыныпта:
461 «Заңды тұлғаларға берілетін күрделі трансферттер» деген ерекшелік алынып тасталсын;
470-кіші сыныпта:
472 «Шетелде стипендиаттарға оқу төлеу күрделі трансферттер» кіші сыныбы алынып тасталсын.
2. Бюджеттік процесс әдіснамасы департаменті (А. Н. Қалиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 13 желтоқсандағы
N 631 бұйрығына
қосымша
Бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасы
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
101
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі

в специфике 159 "Прочие текущие затраты" графу "Перечень затрат" дополнить словами следующего содержания: "финансирование деятельности политических партий;", слова "различные премии" исключить, после слов "денежные вознаграждения победителям и участникам культурных, спортивных и других мероприятий" дополнить словами "в соответствии с законодательными актами", после слов "командировочные расходы присяжных заседателей внутри страны;" дополнить словами "расходы на компенсацию льготного проезда в каникулярный период отдельным категориям обучающихся в рамках государственного образовательного заказа; расходы на привлечение зарубежных специалистов в высшие учебные заведения Казахстана, в рамках Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы;";
в подклассе 340:
в специфике 349 "Прочие текущие трансферты другим уровням государственного управления" графу "Наименование" изложить в следующей редакции "Текущие трансферты другим уровням государственного управления";
в подклассе 360:
в специфике 369 "Различные прочие текущие трансферты" графу "Определение" изложить в следующей редакции: "Трансферты, допускающие взаимоотношения между областным бюджетом, бюджетом города республиканского значения, столицы с другими областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы в бюджетном процессе в случаях предусмотренных в пункте 3 статьи 42 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.";
в подклассе 410:
дополнить спецификой 413 с Определением, следующего содержания:
"413 Материально-техническое оснащение государственных предприятий
в графе "Определение":
"Финансирование государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности для приобретения основных средств и нематериальных активов.";
в подклассе 430:
дополнить спецификой 433 с Определением, следующего содержания:
"433 Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений государственных предприятий
в графе "Определение":
"Затраты связанные с капитальным ремонтом зданий, сооружений, системы теплоснабжения, водоснабжения и канализации, находящихся в республиканской или коммунальной собственности.";
в подклассе 460:
специфику 461 "Капитальные трансферты юридическим лицам" исключить;
в подклассе 470:
специфику 472 "Капитальные трансферты на оплату обучения стипендиатов за рубежом" исключить.
2. Департаменту методологии бюджетного процесса (А. Калиева) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2011 года.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 декабря 2010 года № 631
Функциональная классификация расходов бюджета
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
01
Государственные услуги общего характера
01
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
01
1
101
Администрация Президента Республики
Казахстан
01
1
101