Республикалық бюджеттен қаржыландыратын "С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті" мен "Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік фармацевтика академиясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындарында жоғары медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандарды даярлауға 2010-2011 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1008 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 25 қаңтарда № 6751 тіркелді
РҚАО-ның ескертуі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз.
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі № 193-IVкодексінің 7-бабының 15) тармақшасына іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын «С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті» мен «Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік фармацевтика академиясы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындарында жоғары медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандарды даярлауға 2010-2011 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ғылым және адами ресурстар департаменті (Н.Қ. Хамзина):
1) осы бұйрықты осы бұйрыққа қосымшада қаралған денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарына жеткізсін, және олармен шарт жасасуды қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Экономика және қаржы департаменті (Г.Р. Сүйінтаева) осы бұйрыққа қосымшада қаралған денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарын жасалған шарттар негізінде қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Әкімшілік-құқықтық жұмыс департаменті (Ф.Б. Бисмильдин) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Е.Ә. Байжүнісовке жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2010 жылғы 1 қыркүйектегі туындаған қатынастарға қолданылады.
Министр                                   С. Қайырбекова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2010 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1008 бұйрығына
қосымша
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын «С.Ж. Асфендияров
атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті» мен
«Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік фармацевтика академиясы»
шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік
кәсіпорындарында жоғары медициналық және фармацевтикалық

О размещении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим медицинским и фармацевтическим образованием в республиканских государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова" и "Южно-Казахстанская государственная фармацевтическая академия", финансируемых из республиканского бюджета на 2010-2011 учебный год
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1008. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2011 года № 6751
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 6.
В целях реализации подпункта 15) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года № 193-IV "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Разместить государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим медицинским и фармацевтическим образованием в республиканских государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова" и "Южно-Казахстанская государственная фармацевтическая академия", финансируемых из республиканского бюджета на 2010-2011 учебный год, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту науки и человеческих ресурсов Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Хамзина Н.К.):
1) довести настоящий приказ до сведения организаций образования в области здравоохранения, предусмотренных в приложении к настоящему приказу, и обеспечить заключение с ними договоров;
2) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту экономики и финансов Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Суентаева Г.Р.) обеспечить финансирование организаций образования в области здравоохранения, предусмотренных в приложении к настоящему приказу на основании заключенных договоров.
4. Департаменту административно-правовой работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Бисмильдин Ф.Б.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусова Э.А.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 сентября 2010 года.
Министр                                    С. Каирбекова
Приложение
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 декабря 2010 года № 1008
Размещение государственного образовательного заказа
на подготовку специалистов с высшим медицинским и
фармацевтическим образованием в республиканских
государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения
"Казахский национальный медицинский университет
имени С.Д. Асфендиярова" и "Южно-Казахстанская государственная
фармацевтическая академия", финансируемых из республиканского

білімі бар мамандарды даярлауға 2010-2011 оқу жылына
арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастыру
р/с
Денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдары
Бөлінген орындардың саны
Мамандықтың атауы
Мамандық бойынша бөлінген орындардың саны
1
2
3
4
5
1.
С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті
1000, оның ішінде 710 қазақ тілінде оқитындар
Жалпы медицина
700, оның ішінде 510 қазақ тілінде оқитындар
Стоматология
70, оның ішінде 45 қазақ тілінде оқитындар
Мейірбике ісі
40, оның ішінде 30 қазақ тілінде оқитындар
Қоғамдық денсаулық сақтау
40, оның ішінде 20 қазақ тілінде оқитындар
Фармация
70, оның ішінде 45 қазақ тілінде оқитындар
Медициналық-профилактикалық іс
80, оның ішінде 60 қазақ тілінде оқитындар
2.
Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік фармацевтика академиясы
500, оның ішінде 380 қазақ тілінде оқитындар
Фармация
130, оның ішінде 100 қазақ тілінде оқитындар
Мейірбике ісі
120, оның ішінде 80 қазақ тілінде оқитындар
Қоғамдық денсаулық сақтау
250, оның ішінде, 200 қазақ тілінде оқитындар

бюджета на 2010-2011 учебный год
п/п
Организации
образования
в области
здравоохранения
Количество
выделенных
мест
Наименование
специальности
Количество
выделенных мест
по специальности
1
2
3
4
5
1.
Казахский
национальный
медицинский
университет
имени
С.Д. Асфендиярова
1000,
в том числе
710
с казахским
языком
обучения
Общая
медицина
700, в том числе
510 с казахским
языком обучения
Стоматология
70, в том числе
45 с казахским
языком обучения
Сестринское
дело
40, в том числе
30 с казахским
языком обучения
Общественное
здравоохра-
нение
40, в том числе
20 с казахским
языком обучения
Фармация
70, в том числе
45 с казахским
языком обучения
Медико-профи-
лактическое
дело
80, в том числе
60 с казахским
языком обучения
2.
Южно-Казахстанская
государственная
фармацевтическая
академия
500, в том
числе 380
с казахским
языком
обучения
Фармация
130, в том числе
100 с казахским
языком обучения
Сестринское
дело
120, в том числе
80 с казахским
языком обучения
Общественное
здраво-
охранение
250, в том числе
200 с казахским
языком обучения