Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі Төрағасының 2006 жылғы 8 қыркүйектегі № 6 "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына кіруі үшін бағалы қағаздар мен олардың эмитенттерінің рейтингтік бағаларына талаптар бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 20 қаңтардағы N 04.2-40/19 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 8 ақпанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6042 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 8 тамыздағы № 183 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 08.08.2016 № 183 қаулысымен.
"Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы" 2006 жылғы 5 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 7) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына кіруі үшін бағалы қағаздар мен олардың эмитенттерінің рейтингтік бағаларына талаптар бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының 2006 жылғы 8 қыркүйектегі № 6 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4412 тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
бұйрықтың қазақ тіліндегі тақырыбы келесі мазмұнда жазылсын:
"Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жіберу үшін бағалы қағаздар мен олардың эмитенттерінің рейтингтік бағаларына қойылатын талаптарды белгілеу туралы";
бұйрықтың орыс тіліндегі тақырыбына өзгеріс енгізілді;
1-тармақта:
1) тармақшадағы "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігімен (әрі қарай – Агенттік)" деген сөздері "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті органымен" деген сөздеріне ауыстырылсын;
2) тармақша келесі мазмұнда жазылсын:
"2) эмитенттің бағалы қағаздарының ең төменгі рейтингтік бағасы:
"Moody's Investors Service" рейтингтік агенттіктің жіктелуі бойынша "Caa3";
"Standard & Poor's" және "Fitch" рейтингтік агенттіктердің жіктелуі бойынша "CCC-";
"Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының рейтинг агенттігі" акционерлік қоғамының жіктелуі бойынша "C1";
"Рейтинговое агентство "Эксперт РА Казахстан" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жіктелуі бойынша "C++" төмен болмауға тиіс;";
3-тармақтың бірінші абзацында:
қазақ тілі мәтініндегі "Агенттігінің" деген сөзі "Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік)" деген сөздерімен ауыстырылсын;
орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді.

О внесении изменений и дополнения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 8 сентября 2006 года № 6 "Об установлении требований к рейтинговым оценкам ценных бумаг и их эмитентам для допуска на специальную торговую площадку регионального финансового центра города Алматы"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 20 января 2010 года № 04.2-40/19. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 февраля 2010 года № 6042. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 августа 2016 года № 183
Сноска. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 08.08.2016 № 183.
В соответствии с подпунктом 7) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 5 июня 2006 года "О региональном финансовом центре города Алматы" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 8 сентября 2006 года № 6 "Об установлении требований к рейтинговым оценкам ценных бумаг и их эмитентам для допуска на специальную торговую площадку регионального финансового центра города Алматы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4412, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 24 октября 2006 года № 235 (25206)) следующие изменения и дополнение:
в заголовке Приказа на русском языке слово "эмитентам" заменить словом "эмитентов";
в заголовок Приказа на государственном языке внесено изменение;
в пункте 1:
в подпункте 1) слова "Агентством по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство)" заменить словами "уполномоченным органом по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) минимальная рейтинговая оценка долговых ценных бумаг эмитента должна быть не ниже:
"Caа3" по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service";
"CCС-" по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch";
"C1" по классификации акционерного общества "Рейтинговое агентство Регионального финансового центра города Алматы";
"C++" по классификации товарищества с ограниченной ответственностью "Рейтинговое агентство "Эксперт РА Казахстан";";
в абзаце первом пункта 3:
после слова "Агентства" дополнить словами "Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство):";
в текст на государственном языке внесено изменение.

2. Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) Даму департаменті:
1) Агенттіктің Заң басқармасымен бірге осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуіне шаралар қабылдасын;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі, "Қазақстандық қор биржасы" акционерлік қоғамы және "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігінің назарына жеткізсін;
3) осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының бағыттаушы орынбасарына (Ш.С. Қанапиянов) жүктелінсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен соң, 10 күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Төраға
А. Арыстанов

2. Департаменту развития Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство):
1) совместно с Юридическим управлением Агентства принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящий приказ до сведения Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа" и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана";
3) обеспечить публикацию настоящего приказа в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства (Канапьянов Ч.С.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
А. Арыстанов