Атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын субъектілерге тексеру жүргізу үшін тексеру парағының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрінің м.а. 2010 жылғы 15 ақпандағы N 34 және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2010 жылғы 19 ақпандағы N 80 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 20 ақпанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6081 болып енгізілді. 2011 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданылады
Ескерту. Осы бұйрық 2011.01.01 дейін қолданылады (5-т.).
«Жеке кәсіпкерлік туралы» Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 31 қаңтардағы Заңы 38-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын субъектілерге тексеру жүргізу үшін тексеру парағының нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің Атом энергетикасы комитеті (Т.М. Жантикин):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден кейін оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар вице-министрі Ә.М. Мағауовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді.
5. Осы бұйрық оның бірінші ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2011 жылғы 1 қаңтарына дейін қолданылады.
Қазақстан Республикасы           Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік         Энергетика және минералдық
жоспарлау министрі               ресурстар министрінің міндетін
_____________ Б. Сұлтанов        атқарушы
____________ Д. Тұрғанов
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2010 жылғы 19 ақпандағы
№ 80 және
Қазақстан Республикасы
Энергетика және минералдық
ресурстар министрінің
міндетін атқарушының
2010 жылғы 15 ақпандағы
№ 34 бірлескен бұйрығымен
бекітілген
нысаны
Атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын субъектілерге тексеру жүргізуге арналған тексеру парағы
Тексерілетін субъект: _____________________________________________
(кәсіпорынның, ұйымның атауы; мекенжайы)
Қызмет түрі: ______________________________________________________
Қызметтің шағын түрлері: __________________________________________
№ р/с
Талаптар
Сәйкестігі
Ескерту
иә
жоқ
1
2
3
4
5
1.
Ядролық, радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі құжаттамалардың жай-күйі
2.
Персонал мен жауапты тұлғалардың біліктілігі
3.
Жүйелер мен жабдықтардың техникалық жай-күйі, оларды пайдалану жағдайлары
4.
Ядролық, радиациялық және техникалық қауіпсіздік жағдайы
5.
Персоналдың сәулеге шалдығу дозасын өлшеу және есептеу жүйесін радиациялық бақылауды ұйымдастыру
6.
Ядролық материалдарды, иондаушы сәуле көздерін, радиоактивті қалдықтарды есепке алу және бақылау жүйесін ұйымдастыру
7.
Аварияға қарсы жоспарлауды ұйымдастыру және персоналды даярлау
8.
Қорғау мен физикалық қорғауды ұйымдастыру
9.
Атом энергиясын пайдалану саласындағы лицензияланатын қызмет түрлеріне қойылатын біліктілік талаптарын сақтау
10.
Лицензиялардың қолданылу жағдайларын сақтау
Ескерту: осы тексеру парағының нысаны үлгі болып табылады, оның негізінде тексеруге дайындық кезінде атом энергиясын пайдалану саласындағы нақты орындалатын жұмыстарды есепке ала отырып тексеру парақтары жасалады.

Об утверждении формы проверочного листа для проведения проверки субъектов, осуществляющих деятельность в области использования атомной энергии
Совместный приказ и.о. Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 15 февраля 2010 года № 34 и Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 19 февраля 2010 года № 80. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 февраля 2010 года № 6081. Действует до 1 января 2011 года
Сноска. Приказ действует до 1 января 2011 года (см. п. 5).
В соответствии с пунктом 2 статьи 38 Закона Республики Казахстан от 31 января 2006 года "О частном предпринимательстве" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемую форму проверочного листа для проведения проверки субъектов, осуществляющих деятельность в области использования атомной энергии.
2. Комитету по атомной энергетике Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан (Жантикин Т.М.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование;
3) обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан Магауова А.М.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 1 января 2011 года.
Министр экономики и              И.о. Министра энергетики и
бюджетного планирования          минеральных ресурсов
Республики Казахстан             Республики Казахстан
________________ Б. Султанов     ______________ Д. Турганов
Утверждена
совместным приказом
Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 19 февраля 2010 года № 80
И.о. Министра энергетики
и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
от 15 февраля 2010 года № 34
форма
Проверочный лист
для проведения проверки субъектов, осуществляющих деятельность
в области использования атомной энергии
Субъект проверки: ___________________________________________________
(наименование предприятия, организации; адрес)
Вид деятельности: ___________________________________________________
Подвиды деятельности: _______________________________________________
п/п
Требования
Соответствие
Примечания
да
нет
1
2
3
4
5
1.
Состояние документации по обеспечению
ядерной, радиационной безопасности
2.
Квалификация персонала и ответственных
лиц
3.
Техническое состояние систем и
оборудования, условия их эксплуатации
4.
Состояние ядерной, радиационной и
технической безопасности
5.
Организация радиационного контроля,
системы измерения и учета доз облучения
персонала
6.
Организация системы учета и контроля
ядерных материалов, источников
ионизирующего излучения, радиоактивных
отходов
7.
Организация противоаварийного
планирования и подготовка персонала
8.
Организация охраны и физической защиты
9.
Соблюдение квалификационных требований,
предъявляемых к лицензируемым видам
деятельности в сфере использования
атомной энергии
10.
Соблюдение условий действия лицензии
Примечание: данная форма проверочного листа является типовой, на основании которой при подготовке к проверке формируется проверочный лист с учетом конкретных выполняемых работ в области использования атомной энергии.