Астық қабылдау кәсіпорындарын тексеру актісінің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 26 қаңтардағы N 40 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 20 ақпанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6085 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 11 маусымдағы № 15-03/313 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.06.11 № 15-03/313 (алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап он күнтiзбелiк күн өткеннен кейiн қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
«Астық туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған астық қабылдау кәсіпорындарын тексеру актісінің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілікті дамыту және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті (Буць А.А.) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр                                      А. Күрішбаев
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2010 жылғы 26 қаңтардағы
№ 40 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Астық қабылдау кәсіпорнын тексеру
актісі
20__ жылғы «___» _______________    _________________________________
астық қабылдау кәсіпорынның атауы
Мына құрамдағы комиссия:
Төраға: Лицензиардың өкілі ________________________________________
Комиссия мүшелері:
ҚР АШМ АӨК МИК АИ
мемлекеттік астық инспекторы ______________________________________
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы органның өкілі _________________
ҚР АШМ АӨК МИК АИ өсімдіктерді қорғау және
карантин бойынша мемлекеттік инспектор ____________________________
Астық қабылдау кәсіпорнының басшысы _______________________________
астық қабылдау кәсіпорнының біліктілік талаптарға сәйкестігін және 20__ жылғы егіннің астығын қабылдауға дайындығын тексерді.
Тексеру нәтижесінде анықталды:
1. Ғимараттардың, құрылыстардың және құрал жабдықтардың дайындығы
Объект
Өлшем бірлігі
01.01.20__ ж. қолда бары
Дайындығы туралы мәлімет
Астық қоймасының сыйымдылығы
мың тонна
оның ішінде: элеваторлық
мың тонна
пайдалануға жоспарланғаны
мың тонна
оның ішінде: қоймалық
мың тонна
пайдалануға жоспарланғаны
мың тонна
оның ішінде тұқым сақтауға арналған қоймалық
мың тонна
Астық кептіргіштер
дана/тонна 1 сағатта
Асфальтталған алаңдар
мың м2
Автомобиль түсіргіштер
дана
Астық тазалау машиналары
дана
Жылжымалы тасымалдау жабдықтары
дана
Автомобиль таразылары*
дана
Вагон таразылары*
дана
Астық температурасын алыстан бақылайтын қондырғылар
комплект
Белсенді желдету үшін желдеткіштер
дана
* метрологиялық тексеруден өткені туралы растауы болу керек

Об утверждении формы акта обследования хлебоприемного предприятия
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 января 2010 года № 40. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 февраля 2010 года № 6085. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 июня 2012 года № 15-03/313
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 11.06.2012 № 15-03/313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 3.
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму акта обследования хлебоприемного предприятия.
2. Департаменту развития земледелия и фитосанитарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Буць А.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Куришбаев
Утвержден
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2010 года № 40
Форма
Акт
обследования хлебоприемного предприятия
"__" ___________ 20__ года    _______________________________________
наименование хлебоприемного предприятия
Комиссия в составе:
Председатель: представитель Лицензиара ______________________________
Члены комиссии:
Государственный зерновой инспектор
ТИ КГИ в АПК МСХ РК _________________________________________________
Представитель органа в области охраны окружающей среды ______________
Государственный инспектор по защите
и карантину растений ТИ КГИ в АПК МСХ РК ____________________________
Руководитель хлебоприемного предприятия _____________________________
произвела обследование хлебоприемного предприятия на предмет соответствия
квалификационным требованиям и готовности к приему зерна урожая 20__ года.
В результате обследования установлено:
1. Готовность зданий, сооружений и оборудования
Объект
Единица
измерения
Наличие на
01.01.20__ г.
Сведения о
готовности
Емкость зернохранилищ
тысяч тонн
в том числе элеваторная
тысяч тонн
планируется использовать
тысяч тонн
в том числе складская
тысяч тонн
планируется использовать
тысяч тонн
в том числе складская,
предназначенная для
хранения семян
тысяч тонн
Зерносушилки
штук/тонн
в час
Асфальтированные площадки
тысяч м2
Автомобилеразгручики
штук
Зерноочистительные машины
штук
Передвижное транспортное
оборудование
штук
Весы автомобильные*
штук
Весы вагонные*
штук
Установки дистанционного
контроля температуры зерна
комплектов
Вентиляторы для активного
вентилирования
штук
* должны иметь подтверждения о проведении метрологической поверки

2. Зертханалардың және зертханалық құрал жабдықтардың дайындығы
Объект
Өлшем бірлігі
01.01.20__ ж. қолда бары
Дайындалғаны
Дайын емесі
Зертхана
дана
Сынақ алғыштар
дана
Ылғал өлшегіштер
дана
Кептіргіш шкафтар
дана
Өлшегіштер
дана
Дән маңызын анықтау үшін жуатын жабдықтар
дана
Зертханалық таразылар
дана
Дән ұнтақтау үшін диірмендер
дана
Елеуіштер комплектісі
дана
Астықтың залалдануын анықтау үшін оптикалық құрал
дана
3. Іс-шаралардың орындалуы
Талаптар
Орындалуы (керек емесін сызу керек)
Растайтын құжатты беру мерзімі
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы талаптар
Орындалды/ орындалмады
Фитосанитарлық қауіпсіздік талаптары
Орындалды/ орындалмады
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 8 сәуірдегі № 337 қаулысымен бекітілген «Астық қауіпсіздігіне қойылатын талаптар» техникалық регламентінің 5-бөлімінің талаптары (сақтау кезінде астық қауіпсіздігіне қойылатын талаптар бойынша)
Орындалды/ орындалмады
Астық қоймасына меншік құқығының болуы туралы талап
Орындалды/ орындалмады
Зертханада өлшемдердің жай-күйін бағалау туралы куәліктің бар болуы
Бар/жоқ
Жылжымайтын мүлікке құқықты тіркеу органы берген үшінші тұлғалардың міндеттемелері бойынша кепілге мүліктің қойылмағаны туралы анықтама (кепілдік болған жағдайда, кепілдік шартының көшірмесі)
Бар/жоқ
«Астық туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы заңнын 20-бабына сәйкес жылдық қаржылық есепке жыл сайынғы аудиторлық тексеру жүргізу туралы талап
Орындалды/ орындалмады
Жылдық балансты және пайда мен залал туралы есепті жариялау туралы талап
Орындалды/ орындалмады
Сақтауға қабылданған астықтың сапасының нашарлауы немесе жетіспеушілігі туындағанда әрбір астық қолхатын ұстаушыға франшиза шартын пайдаланбай сапасы нашарлаған немесе жетіспеген астықтың өтем кезінде қалыптасқан нарықтың құнының 80 пайызынан кем емес көлемін төлеуді қамтамасыз ететін астық қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру қорына қатысуы немесе астық қолхаттармен оның бөліктерін ұстаушының алдында азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру туралы талап
Орындалды/ орындалмады
4. Карантинді, зиянды және өте қауіпты зиянды организмдерден залалсыздандыру жөніндегі жұмыстарды жүргізу бойынша іс шаралар кешені
Объект
Өлшем бірлігі
Іс шаралар
Фирманың атауы, лицензияның №__
Силос корпусы
м2 3)
Астық қоймалары
м23)
Технологиялық жабдықтар
дана
Аумағы
м2
5. Кадрлармен қамтамсыз ету
Мамандықтың атауы
Қажеттілік
Бары
Білімі
ӨТЗ бастығы (меңгеруші)
Аға лаборант
Лаборант
Сынақ алушы
Тарзышы
Астық кептіруші
Автомобиль аудару құралдарының маманы
Айыру жабдықтарының маманы
Тасымалдау құралдарының маманы
Слесарь
Электр монтеры
Жұмыскер
Комиссия қортындысы
_______________________________ астық қабылдау кәсіпорны біліктілік талаптарға сай келеді /сай келмейді (керек емесін сызу керек)
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Төраға:
Лицензиардың өкілі _______________________
Комиссия мүшелері:
ҚР АШМ АӨК МИК АИ мемлекеттік астық инспекторы ____________________
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы органның өкілі _________________
ҚР АШМ АӨК МИК АИ өсімдіктерді қорғау және
карантин бойынша мемлекеттік инспектор _______________________
Астық қабылдау кәсіпорнының басшысы __________________________
Ескертпе:
ҚР АШМ АӨК МИК АИ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциясы;
ӨТЗ - астық қабылдау кәсіпорнынын өндірістік технологиялық зертханасы;
м2 – шаршы метр;
м3 – текше метр.

2. Готовность лаборатории и лабораторного оборудования
Объект
Единица
измерения
Наличие на
01.01.20__ г.
Подготовлено
Не
подготовлено
Лаборатория
штук
Пробоотборники
штук
Влагомеры
штук
Сушильные шкафы
штук
Пурки
штук
Устройства для
отмывки клейковины
штук
Весы лабораторные
штук
Мельницы для
размола зерна
штук
Комплекты сит
штук
Оптические приборы
для определения
зараженности зерна
штук
3. Выполнение мероприятий
Требования
Выполнение
(ненужное
вычеркнуть)
Дата выдачи
подтверждающего
документа
Требования в области охраны
окружающей среды
Выполнены/
не выполнены
Требования фитосанитарной
безопасности
Выполнены/
не выполнены
Требования раздела 5
технического регламента
"Требования к безопасности
зерна", утвержденного
постановлением Правительства
Республики Казахстан от
8 апреля 2008 года № 337
(в части требований к
безопасности зерна при
хранении)
Выполнены/
не выполнены
Требование о наличии права
собственности на
зернохранилище
Выполнено/
не выполнено
Наличие свидетельства об
оценке состояния измерений
в лаборатории
Имеется/
не имеется
Наличие справки об отсутствии
залога имущества по
обязательствам третьих лиц,
выданной органом по
регистрации прав на
недвижимое имущество
(в случае залога, копию
договора залога)
Имеется/
не имеется
Требование о проведении
ежегодного аудита годовой
финансовой отчетности в
соответствии со статьей 20
Закона Республики Казахстан
от 19 января 2001 года
"О зерне"
Выполнено/
не выполнено
Требование о публикации
годового баланса и отчета
о прибылях и убытках
Выполнено/
не выполнено
Требование об участии в фонде
гарантирования исполнения
обязательств по зерновым
распискам, либо страховании
гражданско-правовой
ответственности перед
держателями зерновых расписок
и ее частей, обеспечивающее
при наступлении факта утраты
или ухудшения качества зерна,
принятого на хранение,
страховую выплату каждому
держателю зерновой расписки в
размере не менее восьмидесяти
процентов от рыночной
стоимости утраченного или
ухудшенного по качеству
зерна, сложившейся на момент
возмещения, без применения
условий франшизы
Выполнено/
не выполнено
4. Комплекс мероприятий по проведению работ по обеззараживанию
от карантинных, вредных и особо опасных вредных организмов
Объект
Единица
измерения
Мероприятия
Наименование
фирмы, №
лицензии
Силосный корпус
м2 3)
Зерносклады
м2 3)
Технологическое
оборудование
штук
Территория
м2
5. Обеспеченность кадрами
Наименование
специальности
Потребность
Имеется
Образование
Начальник
(заведующий) ПТЛ
Старший лаборант
Лаборант
Визировщик
Весовщик
Зерносушильщик
Машино-,
автомобилеразгрузчик
Сепараторщик
Транспортерщик
Слесарь
Электромонтер
Разнорабочий
Заключение комиссии
Хлебоприемное предприятие ___________________________________________
соответствует/не соответствует (ненужное вычеркнуть) квалификационным требованиям _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Председатель:
Представитель Лицензиара ___________________
Члены комиссии:
Государственный зерновой инспектор ТИ КГИ в АПК МСХ РК ______________
Представитель в области охраны окружающей среды _____________________
Государственный инспектор по защите и карантину растений
ТИ КГИ в АПК МСХ РК _____________________
Руководитель хлебоприемного предприятия ______________________
Примечание:
ТИ КГИ в АПК МСХ РК – территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
ПТЛ – производственно-технологическая лаборатория хлебоприемного предприятия;
м2 – метров квадратных;
м3 – метров кубических.