"Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Салық есептілігін жасау ережесін бекіту туралы" 2008 жылғы 25 желтоқсандағы N 611 және "Салық есептiлiгі нысандарын және оларды жасау Ережелерiн бекiту туралы" 2009 жылғы 24 желтоқсандағы N 574 бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2010 жылғы 26 ақпандағы N 89 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 5 наурызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6110 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 5 тамыздағы № 820 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 05.08.2019 № 820 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің (Салық кодексі) 63-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салық есептілігін жасау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 25 желтоқсандағы № 611 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5423 болып тіркелген, "Юридическая газета" газетінде 2008 жылғы 31 желтоқсанда № 197 (1597) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке табыс салығы және мүлік бойынша салық есептілігін (декларациясын) жасау ережеcінде (230.00-нысан):
1) 23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Осы қосымша меншік құқығындағы мүлікті мәлімдеуге арналған.
Егер осы бөліммен өзгеше көзделмесе, бастапқы Декларацияны тапсыратын тұлға Декларацияны тапсырған кезде Декларацияны табыс ету айының бірінші күніндегі жағдай бойынша 230.03.001 бастап 230.03.010 дейінгі жолдар толтырылады.
Кезекті Декларацияны тапсыратын тұлға Декларацияны тапсырған кезде есепті салық кезеңінің 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша 230.03.002, 230.03.006, 230.03.007 жолдар толтырылады.";
2) 24-тармақта:
1) тармақшадағы "сәтінде" деген сөз "күнінде" деген сөзге ауыстырылсын;
2) тармақша "ақша" деген сөздің алдында "Декларацияны тапсыру кезінде қолда бар" деген сөздермен толықтырылсын;
4) тармақшадағы "есепті салық кезеңінен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша" деген сөздер алып тасталсын;
8) тармақша "оның ішінде" деген сөздерден кейін "меншік құқығындағы бағалы қағаздардың" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в приказы Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2008 года № 611 "Об утверждении Правил составления налоговой отчетности" и от 24 декабря 2009 года № 574 "Об утверждении форм налоговой отчетности и Правил их составления"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 89. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 марта 2010 года № 6110. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 5 августа 2019 года № 820 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 05.08.2019 № 820 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 63 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2008 года № 611 "Об утверждении Правил составления налоговой отчетности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5423, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 31 декабря 2008 года № 197 (1597)) следующие изменения и дополнения:
в Правилах составления налоговой отчетности (декларации) по индивидуальному подоходному налогу и имуществу (форма 230.00), утвержденных указанным приказом:
1) пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Данное приложение предназначено для декларирования имущества, находящегося на праве собственности.
При представлении Декларации лицом, представляющим первоначальную Декларацию, заполняются строки 230.03.001 по 230.03.010 по состоянию на первое число месяца представления Декларации, если иное не предусмотрено настоящим разделом.
При представлении Декларации лицом, представляющим очередную Декларацию, заполняются строки 230.03.002, 230.03.006, 230.03.007 по состоянию на 31 декабря отчетного налогового периода.";
2) в пункте 24:
в подпункте 1) слово "момент" заменить словом "дату";
подпункт 2) дополнить словами ", имеющихся на дату представления Декларации";
в подпункте 4) слова "по состоянию на первое число месяца представления Декларации" исключить;
подпункт 8) после слов "в том числе" дополнить словами "находящихся на праве собственности";

3) 25-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"230.03.007 жолы жылжымайтын мүлiктің орналасқан орны көрсетіле отырып, құқықтары және (немесе) мәмілелері Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікті көрсетуге арналған.".
2. "Салық есептiлiгі нысандарын және оларды жасау Ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 574 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5997 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке табыс салығы және мүлік бойынша салық есептілігін (декларациясын) жасау ережеcінде (230.00-нысан):
1) 23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Осы қосымша меншік құқығындағы мүлікті мәлімдеуге арналған.";
2) 24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Егер осы бөліммен өзгеше көзделмесе, бастапқы Декларацияны тапсыратын тұлға Декларацияны тапсырған кезде Декларацияны табыс ету айының бірінші күніндегі жағдай бойынша 230.03.001 бастап 230.03.010 дейінгі жолдар толтырылады.
Кезекті Декларацияны тапсыратын тұлға Декларацияны тапсырған кезде есепті салық кезеңінің 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша 230.03.002, 230.03.006, 230.03.007 жолдар толтырылады.";
3) 25-тармақта:
1) тармақшадағы "сәтінде" деген сөз "күнінде" деген сөзге ауыстырылсын;
2) тармақша "ақша" деген сөздің алдында "Декларацияны тапсыру кезінде қолда бар" деген сөздермен толықтырылсын;
4) тармақшадағы "есепті салық кезеңінен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша" деген сөздер алып тасталсын;
8) тармақша "оның ішінде" деген сөздерден кейін "меншік құқығындағы бағалы қағаздардың" деген сөздермен толықтырылсын;
4) 26-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"230.03.007 жолы жылжымайтын мүлiктің орналасқан орны көрсетіле отырып, құқықтары мен (немесе) мәмілелері Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікті көрсетуге арналған.".
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Ерғожин Д.Е.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн және оның кейiннен бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсiн.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2010 жыл үшін жеке табыс салығы және мүлік бойынша салық есептілігін (декларациясын) жасау және табыс ету салық міндеттемесіне қолданылатын осы бұйрықтың 2-тармағын қоспағанда, 2009 жыл үшін жеке табыс салығы және мүлік бойынша салық есептілігін (декларациясын) жасау және табыс ету салық міндеттемесіне қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің м.а.
Б. Шолпанқұлов

3) абзац второй пункта 25 изложить в следующей редакции:
"Строка 230.03.007 предназначена для отражения имущества, права и (или) сделки по которому подлежат государственной регистрации в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан с указанием места нахождения недвижимого имущества.".
2. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 декабря 2009 года № 574 "Об утверждении форм налоговой отчетности и Правил их составления" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5997):
в Правилах составления налоговой отчетности (декларации) по индивидуальному подоходному налогу и имуществу (форма 230.00), утвержденных указанным приказом:
1) пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Данное приложение предназначено для декларирования имущества, находящегося на праве собственности.";
2) пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. При представлении Декларации лицом, представляющим первоначальную Декларацию, заполняются строки 230.03.001 по 230.03.010 по состоянию на первое число месяца представления Декларации, если иное не предусмотрено настоящим разделом.
При представлении Декларации лицом, представляющим очередную Декларацию, заполняются строки 230.03.002, 230.03.006, 230.03.007 по состоянию на 31 декабря отчетного налогового периода.";
3) в пункте 25:
в подпункте 1) слово "момент" заменить словом "дату";
подпункт 2) дополнить словами ", имеющихся на дату представления Декларации";
в подпункте 4) слова "по состоянию на первое число месяца представления Декларации" исключить;
подпункт 8) после слов "в том числе" дополнить словами "находящихся на праве собственности";
4) абзац второй пункта 26 изложить в следующей редакции:
"Строка 230.03.007 предназначена для отражения имущества, права и (или) сделки по которому подлежат государственной регистрации в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан с указанием места нахождения недвижимого имущества.".
3. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в средствах массовой информации.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на налоговое обязательство по составлению и представлению налоговой отчетности (декларации) по индивидуальному подоходному налогу и имуществу за 2009 год, за исключением пункта 2 настоящего приказа, действие которого распространяется на налоговое обязательство по составлению и представлению налоговой отчетности (декларации) по индивидуальному подоходному налогу и имуществу за 2010 год.
И.о. Министра финансов
Республики Казахстан
Б. Шолпанкулов