Дене шынықтыру және спорт ұйымдарының мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерiнiң мамандығы бойынша жұмыс өтiлiн есептеу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2010 жылғы 15 наурыздағы № 01-01-07/43 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 14 сәуірде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6172 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 342 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 22.12.2016 № 342 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Дене шынықтыру және спорт ұйымдарының мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерiнiң мамандығы бойынша жұмыс өтiлiн есептеу ережесі бекітілсін.
2. Туризмді, спортты дамыту және халықаралық ынтымақтастық департаменті (Қамзебаева Д.Ү.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге заңнамада белгіленген тәртіппен ұсынсын.
3. Әкімшілік жұмыс департаменті (Пірметов Ә.Х.) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. "Мемлекеттік қызметші болып табылмайтын дене шынықтыру және спорт ұйымдары қызметкерлерiнiң мамандығы бойынша жұмыс өтiлiн есептеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөніндегі агенттігі төрағасының 2002 жылғы 6 наурыздағы № 06-2-2/40 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізбесінде № 1806 тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Туризм және спорт вице-министрі Т. Ермегияевке жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Т. Досмұхамбетов
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
_____________ Г. Әбдіқалықова
2010 жылғы 16 наурыз
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрінің
2010 жылғы 15 наурыздағы
№ 01-01-07/43 бұйрығымен
бекітілген
Дене шынықтыру және спорт ұйымдарының мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерінің мамандығы бойынша жұмыс өтілін есептеу
ЕРЕЖЕСІ

Об утверждении Правил исчисления стажа работы по специальности работников организаций физической культуры и спорта, не являющихся государственными служащими
Приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 15 марта 2010 года № 01-01-07/43. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 апреля 2010 года № 6172. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 декабря 2016 года № 342 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта РК от 22.12.2016 № 342 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 6.
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащих за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила исчисления стажа работы по специальности работников организаций физической культуры и спорта, не являющихся государственными служащими.
2. Департаменту развития туризма, спорта и международного сотрудничества (Камзебаевой Д.У.) в установленном порядке представить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы (Пирметову А.Х.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Признать утратившим силу приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту от 6 марта 2002 года № 06-2-2/40 "Об утверждении Правил исчисления стажа работы по специальности работников организаций физической культуры и спорта, не являющихся государственными служащими" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1806).
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра туризма и спорта Республики Казахстан Т. Ермегияева.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Т. Досмухамбетов
"Согласован"
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
_________ Г. Абдыкаликова
от 16 марта 2010 года
Утверждены
приказом Министра туризма и спорта
Республики Казахстан
от 15 марта 2010 года № 01-01-07/43
Правила
исчисления стажа работы по специальности работников
организаций физической культуры и спорта, не являющихся
государственными служащими

1. Дене шынықтыру және спорт ұйымдарының мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерінің мамандығы бойынша жұмыс өтілін есептеу тәртібі белгілі бір лауазымдар санатына жататын, атқаратын лауазымына сәйкес олардың лауазымдық жалақысын анықтау мақсатында Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және осы Ережеге сәйкес айқындалады.
2. Дене шынықтыру және спорт ұйымдары қызметкерлерінің (басшы, орынбасарлар, бөлім бастықтары, бас, жетекші мамандар, мемлекеттік, бас және аға жаттықтырушылар, командалардың бастықтары, Қазақстан Республикасы Ұлттық штаттық командалар және спорт резерві дирекциясының және клубтардың спортшы-нұсқаушылары, олимпиадалық даярлық орталықтарының, жоғары спорт шеберлігі мектептерінің, спортты және спорттық-сауықтыру базалары мен ғимараттарының, спорт колледжінің, балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт мектептерінің, балалар мен жасөспірімдердің мамандандырылған мектептерінің, балалар мен жасөспірімдердің мамандандырылған олимпиадалық резерві мектептерінің, балалар мен жасөспірімдердің дене дайындығы клубтарының басшылары, олардың орынбасарлары, нұсқаушы-әдіскерлері, оқу-өндірістік, оқу-тәрбие қызметімен тікелей айналысатын дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушылар, нұсқаушы-әдіскерлер) еңбекақының тарифтік-біліктілік кестесіне сәйкес лауазымдық жалақы алуына құқық беретін мамандығы бойынша жұмыс өтіліне Қазақстан Республикасының және бұрынғы КСР Одағының дене шынықтыру және спорт ұйымдарындағы жұмыс кезеңі қосылады, сондай-ақ:
1) ұқсас мамандықтар бойынша лауазымдарда мемлекеттік қызметте болуы;
2) егер тұлға әскери қызметке дейін дене шынықтыру және спорт ұйымдарында жұмыс атқарған болса, теріс дәлелдермен қызметтен босатылған тұлғаларды қоспағанда, Қарулы күштерде офицерлік құрам, прапорщик, мичман, жедел қысқа мерзімді әскери қызметшілер, Қазақстан Республикасы мен бұрынғы КСР Одағының ішкі, шекара әскерлерінде, азаматтық қорғаныс басқару органдары мен бөлімдерінде, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетінде және ССРО Мемлекеттік қауіпсіздік комитетінде, Қазақстан Республикасының Күзет қызметінде және Қазақстан Республикасының Республикалық ұланында әскери міндетін өтеуі, тиісті құжат болған жағдайда, интернационалдық борышын орындауы және әскери қызметшілердің тұтқында болуы;
3) жағымсыз дәлелдер бойынша босатылғандардан басқа, Қазақстан Республикасының және бұрынғы КСР Одағының ішкі істер органдары жүйесінде, прокуратура органдарында басшылық құрамдағы тұлға ретіндегі қызметі;

1. Порядок исчисления стажа работникам организаций физической культуры и спорта, не являющихся государственными служащими определяется в соответствии с Трудовым Кодексом Республики Казахстан и настоящими Правилами с целью определения должностного оклада согласно занимаемой должности, отнесенной к определенной категории должностей.
2. В стаж работы по специальности работников организаций физической культуры и спорта (руководитель, заместители, начальники отделов, главные, ведущие специалисты, государственные, главные и старшие тренеры, начальники команд, спортсмены - инструкторы Дирекции штатной национальной команды и спортивного резерва Республики Казахстан и клубов, руководители, их заместители, инструкторы-методисты центров олимпийской подготовки, центров подготовки олимпийского резерва, школ высшего спортивного мастерства, спортивных и спортивно-оздоровительных баз и сооружений, школ-интернатов для одаренных в спорте детей, колледжа спорта, детско-юношеских спортивных школ, детско-юношеских спортивных школ олимпийского резерва, специализированных детско-юношеских школ, специализированных детско-юношеских школ олимпийского резерва, детско-юношеских клубов физической подготовки, инструкторы, инструкторы-методисты по физической культуре, непосредственно занимающиеся учебно-производственной, учебно-воспитательной деятельностью), дающий право на получение должностного оклада, в соответствии с тарифно-квалификационной сеткой оплаты труда включается период работы в физкультурно-спортивных организациях Республики Казахстан и бывшего СССР, а также включается время:
1) пребывания на государственной службе на должностях по идентичным специальностям;
2) прохождения действительной военной службы лицами офицерского состава, прапорщиками, мичманами, военнослужащими сверхсрочной службы в Вооруженных Силах, внутренних, пограничных войсках, органах управления и частях гражданской обороны Республики Казахстан и бывшего Союза ССР, в системе органов Комитета национальной безопасности Республики Казахстан и Комитета государственной безопасности СССР, в Службе охраны Президента Республики Казахстан и Республиканской гвардии Республики Казахстан выполнения интернационального долга и нахождения военнослужащих в плену, при наличии соответствующего документа, кроме лиц, уволенных со службы по отрицательным мотивам, в случае если лицо работало до службы в организациях физической культуры и спорта;
3) прохождения службы лицами начальствующего состава в системе внутренних дел, службы в органах прокуратуры Республики Казахстан и бывшего Союза ССР, кроме лиц, уволенных по отрицательным мотивам;

4) егер шет елге жіберілгенге дейін қызметкер мемлекеттік мекемелерде жұмыс істесе және қайтып келу уақытын есептемегенде, шет елден қайтып келген күннен бастап екі айдың ішінде мемлекеттік мекемеге жұмысқа тұрса дене шынықтыру және спорт жөніндегі мемлекеттік мекеменің жолдамасы бойынша шет елдегі жұмыстары;
5) кадрларды даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі курсқа дене шынықтыру және спорт жөніндегі мемлекеттік мекемелердің жолдамасы бойынша жұмыстан қол үзіп оқуы, сондай-ақ егер қызметкер курстар мен оқуға жіберілгенге дейін мемлекеттік мекемелерде жұмыс істесе және оны аяқтаған соң бұрынғы жұмыс орнына қайтып келсе, мемлекеттік мекеменің жолдамасы бойынша шет елдегі оқуы;
6) оның еңбек жолы еткен қызмет салаларына қарамастан, ұқсас мамандықтар бойынша лауазымдардағы жұмысы;
7) ұқсас мамандықтар бойынша педагогикалық, ғылыми-педагогикалық және ғылыми жұмыстары қосылады.
3. Барлық тұрпаттағы спорт мектептерінің жаттықтырушыларының мамандығы бойынша жұмыс өтіліне Қазақстан Республикасының және бұрынғы КСР Одағының дене шынықтыру-спорт ұйымдарындағы мемлекеттік, кәсіподақтық және ведомстволық балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерінің, олимпиадалық даярлау орталықтарының жаттықтырушы-оқытушысы ретіндегі жұмыс кезеңі қосылады, сондай-ақ:
1) Қазақстан Республикасының және бұрынғы КСР Одағының спорттық-сауықтыру лагерлерінде, спорттық базаларында, дене шынықтыру ұжымдарында және спорт клубтарында, ерікті-спорттық қоғамдарында және ведомстволарындағы, жалпы білім беру мектептерінде, жоғары және орта арнаулы оқу орындарында дене шынықтыру және спорт мамандығы бойынша, шет елдерде келісімшарт негізінде жаттықтырушы-оқытушы ретіндегі жұмысы;
2) дене шынықтыру және спорт салаларында мамандарды даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру курстарында жолдама бойынша жұмыстан қол үзіп оқуы;
3) міндетті әскери қызмет етуге шақырылғанға дейін жаттықтырушы лауазымында жұмыс істеген және осы жұмысқа қайтып оралған тұлғалардың міндетті әскери қызметті өтеу кезеңі;
4) Қазақстан Республикасының Ұлттық штаттық командалар дирекциясында мемлекеттік, бас, аға жаттықтырушы, команда бастығы және спортшы-нұсқаушы ретіндегі жұмыс уақыты;
5) ұқсас мамандықтар бойынша педагогикалық, ғылыми-педагогикалық және ғылыми жұмыстары кіреді.
4. Спорттық-техникалық мектептердің басшыларына, мамандарына және қызметшілеріне, жаттықтырушыларына, нұсқаушы-әдіскерлеріне мамандығы бойынша жұмыс өтіліне осы мектепте өтетін техникалық мамандықтар бойынша жұмыс өтілі есептеледі.
5. Осы ережеге сәйкес мамандығы бойынша есептелетін жұмыс өтілі күнтізбелік есептеуде есепке алынады.

4) работы за границей по направлению государственных учреждений физической культуры и спорта, если перед направлением за границу работник работал в государственных учреждениях и в течение двух месяцев со дня возвращения из-за границы, не считая времени переезда, поступил на работу в государственное учреждение;
5) обучения по направлению государственных учреждений физической культуры и спорта на курсах по подготовке, переподготовке и повышения квалификации кадров с отрывом от работы, а также учебы за границей по направлению государственных учреждений, если работник до направления на курсы или на учебу работал в государственных учреждениях и после их окончания вернулся на прежнее место работы;
6) работы на должностях по идентичным специальностям независимо от сферы деятельности, в которой протекала его трудовая деятельность;
7) педагогической, научно-педагогической работы и научной работы по идентичным специальностям.
3. В стаж работы по специальности тренеров спортивных школ всех типов включается период работы в физкультурно-спортивных организациях Республики Казахстан и бывшего Союза ССР, в качестве тренера-преподавателя государственных, профсоюзных и ведомственных детско-юношеских спортивных школ, центров олимпийской подготовки, а также время:
1) работы на идентичных должностях в спортивно-оздоровительных лагерях, на спортивных базах, в коллективах физической культуры, спортивных клубах, в добровольно-спортивных обществах и ведомствах Республики Казахстан и бывшего Союза ССР, в общеобразовательной школе, высших и средних специальных учебных заведениях по специальности - физическая культура и спорт, на контрактной основе за рубежом в качестве тренера-преподавателя;
2) обучения по направлению на курсах по подготовке, переподготовке и повышению квалификации кадров в области физической культуры и спорта с отрывом от работы;
3) прохождения действительной военной службы лицами, работавшими на тренерских должностях до призыва на действительную службу и вернувшимися на эту же работу;
4) работы в качестве государственного, главного, старшего тренера, начальника команды и инструктора-спортсмена Дирекции штатных национальных команд Республики Казахстан;
5) педагогической, научно-педагогической работы и научной работы по идентичным специальностям.
4. Руководителям, специалистам, служащим, тренерам, инструкторам-методистам спортивно-технических школ засчитывается в стаж работы по специальности стаж работы по техническим специальностям, культивируемых в данной школе.
5. Стаж работы по специальности, засчитываемый в соответствии с настоящими Правилами, учитывается в календарном исчислении.

6. Күнтізбелік ай ішінде лауазымдық жалақысын көтеру құқығы туындаған қызметкерлерге жұмыс өтілін ескере отырып, лауазымдық жалақысы есептеу осындай құқық туындаған күннен бастап жүзеге асырылады.
7. Мамандағы бойынша жұмыс өтілін және мамандықтардың ұқсастығын құрамы тиісті ұйым басшысының бұйрығымен бекітілетін еңбек өтілін белгілеу жөніндегі ұйым комиссиясы анықтайды.
Мамандығы бойынша жұмыс өтілін белгілеу жөніндегі комиссияның шешімі хаттамамен рәсімделеді. Шешімің үзінді көшірмесі екі данада жасалады және бір данасы кадрлар қызметіне, екінші данасы бухгалтерияға беріледі.

6. Работникам, у которых в течение календарного месяца возникло право на повышение должностного оклада, исчисление должностного оклада с учетом стажа осуществляется со дня возникновения такого права.
7. Стаж работы по специальности и идентичность специальностей определяется комиссией организации по установлению трудового стажа, состав которой утверждается приказом руководителя организации.
Решение комиссии об установлении стажа работы по специальности оформляется протоколом. Выписки из решения делаются в двух экземплярах и передаются: один экземпляр - в кадровую службу, второй - в бухгалтерию.