"Суды магистральдық құбыржолдары және (немесе) арналар арқылы тасымалдау жөніндегі қызметтердің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2005 жылғы 23 наурыздағы № 93-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 28 сәуірдегі N 127-НҚ Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 31 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6264 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 4 мамырдағы № 176 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 04.05.2018 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабы 1-тармағының 5) тармақшасын және 15-бабы 1-тармағының 3) тармақшасын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 қазандағы № 943 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі туралы ереженің 21-тармағының 6) тармақшасын басшылыққа ала отырып БҰЙЫРАМЫН:
1. "Суды магистральдық құбыржолдары және (немесе) арналар арқылы тасымалдау жөніндегі қызметтердің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде 3536 нөмірмен тіркелген) 2005 жылғы 23 наурыздағы № 93-НҚ бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабы 1-тармағының 5) тармақшасын және 1-тармағының 3) тармақшасын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 қазандағы № 943 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі туралы ереженің 21-тармағының 6) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:";
Сол жақтағы төменгі бұрыштағы "Келісілген: Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық Комитетінің төрағасы 2005 жылғы 30 наурыз" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Суды магистральдық құбыржолдары және (немесе) арналар арқылы тасымалдау жөніндегі қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесінде:
1-тармақтағы "монополиялар" деген сөзден кейін "және реттелетін нарықтар" деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақта:
жетінші және тоғызыншы абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"тұтынушы - табиғи монополия және реттелетін нарық субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін (тауарларын, жұмыстарын пайдаланатын немесе пайдалануға ниеті бар жеке немесе заңды тұлға;";
"уәкілетті орган - табиғи монополиялар саласындағы және реттелетін нарық салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган.";
оныншы абзацтағы "Қазақстан Республикасының" деген сөздерден кейін "табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" деген сөздермен толықтырылсын;
16-тармақта "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетіне (бұдан әрі - Салық комитеті) және" деген сөздер алып тасталсын;
17-тармақтағы және бүкіл мәтін бойынша "Салық комитеті,", "Салық комитеті", ", Салық комитеті", "Салық комитеті,", "және Салық комитетіне", ", Салық комитеті" деген сөздер алып тасталсын;
18-тармақта "Салық комитеті, құзыретті орган" деген сөздер "Құзыретті орган" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 23 марта 2005 года № 93-ОД "Об утверждении Правил утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги по транспортировке воды по магистральным трубопроводам и (или) каналам"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 28 апреля 2010 года № 127-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 мая 2010 года № 6264. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 4 мая 2018 года № 176 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 04.05.2018 № 176 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Руководствуясь подпунктом 5) пункта 1 статьи 14-1 и подпунктом 3) пункта 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках", подпунктом 6) пункта 21 Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2007 года № 943, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 23 марта 2005 года № 93-ОД "Об утверждении Правил утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги по транспортировке воды по магистральным трубопроводам и (или) каналам" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3536), следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Руководствуясь подпунктом 5) пункта 1 статьи 14-1 и подпунктом 3) пункта 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках", подпунктом 6) пункта 21 Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2007 года № 943, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в левом нижнем углу гриф "Согласован: Председатель Налогового Комитета Министерства финансов Республики Казахстан 30 марта 2005 г." исключить;
в Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги по транспортировке воды по магистральным трубопроводам и (или) каналам, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 после слова "монополиях" дополнить словами "и регулируемых рынках";
в пункте 3:
абзацы седьмой и девятый изложить в следующей редакции:
"потребитель - физическое или юридическое лицо, пользующееся или намеревающееся пользоваться регулируемыми услугами (товарами, работами) субъектов естественной монополии и регулируемого рынка;";
"уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках;";
в абзаце десятом после слов "Республики Казахстан" дополнить словами "о естественных монополиях и регулируемых рынках";
в пункте 16 слова "Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Налоговый комитет) и" исключить;
в пункте 17 и по всему тексту слова "Налоговый комитет,", "Налоговым комитетом", ", Налоговым комитетом", "Налогового комитета,", "и Налоговому комитету", ", Налоговый комитет" исключить;
в пункте 18 слова "Налоговый комитет, компетентный орган" заменить словами "Компетентный орган".

2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Құбыржолдары және су кәрізі жүйелері саласындағы реттеу департаменті осы бұйрықты заңда белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы департаменті (Е.О. Есіркепов) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оның орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары Қ.М. Смағұловқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Н. Алдабергенов
КЕЛІСІЛГЕН
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Күрішбаев
2010 жылғы 26 сәуір
КЕЛІСІЛГЕН
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Жәмішев
2010 жылғы 27 сәуір

2. Департаменту по регулированию в сфере трубопроводных и водоканализационных систем Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Аскарова А.Г.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Смагулова К.М.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель
Н. Алдабергенов
СОГЛАСОВАНО:
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Куришбаев
26 апреля 2010 год
СОГЛАСОВАНО:
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Жамишев
27 апреля 2010 год