"Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту жөніндегі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 наурыздағы № 82-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 30 сәуірдегі N 137-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 9 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6281 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының 2013 жылғы 19 шілдедегі № 215-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының 19.07.2013 № 215-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту жөніндегі ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 наурыздағы № 82-НҚ бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2256 нөмірмен тіркелген, «Ресми газеттің» 2003 жылғы 17 мамырдағы № 20 нөмірінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
«Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы» Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 14-1-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту ережесінде (бұдан әрі – Ереже):
2-тармақта:
1), 2) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«1) уәкілетті орган – табиғи монополия салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;»;
2) құзыретті орган – мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;»;
мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года № 82-ОД "Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 30 апреля 2010 года № 137-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июня 2010 года № 6281. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 19 июля 2013 года № 215-ОД
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 19.07.2013 № 215-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года № 82-ОД "Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2256, опубликованный в "Официальной газете" от 17 мая 2003 года № 20), следующие изменения и дополнения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках" (далее - Закон), ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий (далее - Правила), утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункты 1)2) изложить в следующей редакции:
"1) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках;
2) компетентный орган - государственный орган, осуществляющий руководство соответствующей отраслью (сферой) государственного управления;";
дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:

«2-1) өңірлік электр желісі компаниясы – өңірлік деңгейде электр желісін пайдаланатын энергия беруші ұйым (бұдан әрі – ӨЭК);»;
3) тармақша «тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын)» деген сөздерден кейін «оның ішінде сараланған және инвестициялық тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын)» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 4-1) және 4-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«4-1) салыстырмалы талдау әдісі – электр энергиясын беру және тарату бойынша ӨЭК реттеліп көрсетілетін қызметіне тариф қалыптастырудың, уәкілетті орган және электр энергетикасы саласындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган қалыптастырған ӨЭК тобындағы осы ӨЭК қызметінің тиімділігін салыстыруды көздейтін әдісі;
4-2) сараланған тариф – уәкілетті орган бекіткен табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне арналған, тұтынушылардың топтары және (немесе) тұтыну көлемдері бойынша сараланған тариф;»;
3-тармақ «тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын)» деген сөздерден кейін «, оның ішінде сараланған тарифтерді» деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақта:
«тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын)» деген сөздерден кейін «, оның ішінде сараланған тарифтер» деген сөздермен толықтырылсын;
«Табиғи монополиялар туралы» деген сөздер «Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы» деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтың бірінші бөлігі «тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының)» деген сөздерден кейін «, оның ішінде сараланған тарифтердің» деген сөздермен толықтырылсын;
6-10-10-1-11-тармақтары «тарифтің (бағаның, алым ставкасының)», «тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын)», деген сөздерден кейін, тиісінше «, оның ішінде сараланған тарифтің», «, оның ішінде сараланған тарифтерді» деген сөздермен толықтырылсын;
8-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекіту қажеттігі туралы түсіндірме жазба;»;
2) тармақшадағы «салалық ерекшеліктерін ескере отырып, уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша прейскурант түріндегі» деген сөздер алып тасталсын;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) пайдалар мен залалдар туралы есеп;»;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«6) капиталдағы өзгерістер туралы есеп;»;
мынадай мазмұндағы 6-1) тармақшамен толықтырылсын:
«6-1) қаржылық есептілікке түсіндірме жазба;»;
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«9) 1-ПФ нысаны бойынша кәсіпорынның (ұйымның) өндірістік-қаржылық қызметі туралы есеп, шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін 2-МП нысаны бойынша қызметтің негізгі көрсеткіштері;»;
14) тармақша алып тасталсын;
16) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«16) бекітілген инвестициялық бағдарлама (жоба);»;

"2-1) региональная электросетевая компания - энергопередающая организация, эксплуатирующая электрические сети регионального уровня (далее - РЭК);";
подпункт 3) дополнить словами ", в том числе дифференцированного и инвестиционного тарифов (цен, ставок сбора)";
дополнить подпунктами 4-1) и 4-2) следующего содержания:
"4-1) метод сравнительного анализа - метод формирования тарифа на регулируемую услугу РЭК по передаче и распределению электрической энергии, предусматривающий сравнение эффективности деятельности данной РЭК в группе РЭК, сформированной уполномоченным органом и государственным органом, осуществляющим руководство в области электроэнергетики;
4-2) дифференцированный тариф - тариф на регулируемые услуги субъекта естественной монополии, утвержденный уполномоченным органом дифференцированно по группам потребителей и (или) объемам потребления;";
пункт 3 после слов "тарифов (цен, ставок сборов)" дополнить словами ", в том числе дифференцированных тарифов";
в пункте 4:
после слов "тарифов (цен, ставок сборов)" дополнить словами ", в том числе дифференцированных тарифов";
слова "О естественных монополиях" заменить словами "О естественных монополиях и регулируемых рынках";
в части первой пункта 5 перед словом "утвержденных" дополнить словами "в том числе дифференцированных тарифов,";
пункты 61010-111 после слов "тарифов (цен, ставок сборов)", "тарифа (цены, ставки сбора)", "тарифы (цены, ставки сбора)" дополнить словами ", в том числе дифференцированных тарифов", ", в том числе дифференцированного тарифа", ", в том числе дифференцированные тарифы" соответственно;
в пункте 8:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) пояснительная записка о необходимости утверждения тарифов (цен, ставок сборов);";
в подпункте 2) слова "в виде прейскуранта по установленной уполномоченным органом форме с учетом отраслевых особенностей" исключить;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) отчет о прибылях и убытках;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) отчет об изменениях в капитале;";
дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
"6-1) пояснительная записка к финансовой отчетности;";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) отчет о производственно-финансовой деятельности предприятия (организации) по форме 1-ПФ, для субъектов малого предпринимательства основные показатели деятельности по форме 2-МП;";
подпункт 14) исключить;
подпункт 16) изложить в следующей редакции:
"16) утвержденная инвестиционная программа (проект);";

мынадай мазмұндағы 16-1) және 16-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«16-1) уәкілетті органның мәлімдеген кезеңге бекіткен:
нормативтік техникалық ысыраптардың;
персоналдың нормативтік санының;
шикізат, материалдар, отын, энергия шығысының техникалық және технологиялық нормаларының болуын растайтын мәлімет;
«16-2) уәкілетті органмен мәлімдеген кезеңге келісілген:
штат кестесінің және әкімшілік персоналы басшы қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеудің шекті деңгейінің (жарғылық капиталын мемлекеттің қатысуымен заңды тұлға болып табылатын немесе жарғылық капиталын мемлекеттің қатысуымен аффилиирленген табиғи монополия субъектісінің);
негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін, ағымдағы және күрделі жөндеулерге және басқа жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарына бағытталған шығындардың жылдық сметасының;
есепке алу саясаттың болуын растайтын мәлімет;»;
18) тармақшадағы «, сондай-ақ жоспарланған қайта бағалаулар туралы» деген сөздер алып тасталсын;
21) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 27) тармақшамен толықтырылсын:
«27) нормативтен тыс ысыраптар болған кезде оларды жою жөніндегі, сонымен қатар уәкілетті орган белгілеген өлшемге және мерзімге нормативтік техникалық ысыраптарды төмендету, оның ішінде мәлімделген кезеңге арналған іс-шаралар жоспары, ол экономикалық тиімділік есебін және деректерді қамтитын (электр энергиясын және (немесе) жылу энергиясын беру және (немесе) тарату саласындағы, су шаруашылығы саласындағы, мұнайды магистральдық құбыр жолдары арқылы тасымалдау саласындағы, газды немесе газ конденсатын магистральдық және (немесе) тарату құбыр жолдары арқылы тасымалдау саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтерді көрсететін табиғи монополия субъектісі ұсынады).»;
8-1-тармақта:
1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) бекітілген инвестициялық бағдарлама (жоба);»;
мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
«9) Ерекше тәртіптің талаптарына сәйкес осы Ереженің 2–27 және 29-қосымшаларында көрсетілген нысан бойынша тарифтік сметаның жобасы.»;
8-2-тармақтың екінші бөлігі «, алдағы кезеңге бекітілген нормативтік техникалық ысыраптар, тарифтерді төтенше реттеуші шаралар ретінде бекітуге өтінім беруге стратегиялық тауарлар құнының өзгеруі себеп болып табылатын, оның шығыс нормаларының бар екендігі туралы ақпаратты» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 8-3-тармақпен толықтырылсын:
«8-3. Су шаруашылығы жүйелері аясында реттеліп көрсетілетін қызметтеріне тұтыну көлемі бойынша сараланған тарифті бекітуге арналған өтінімге:
1) осы Ереженің 8-тармағында көрсетілген құжаттар;

дополнить подпунктами 16-1) и 16-2) следующего содержания:
"16-1) сведения, подтверждающие наличие утвержденных уполномоченным органом на заявляемый период:
нормативных технических потерь;
нормативной численности персонала;
технических и технологических норм расхода сырья, материалов, топлива, энергии;
16-2) сведения, подтверждающие наличие согласованных с уполномоченным органом на заявляемый период:
штатного расписания и предельного уровня оплаты труда руководящих работников административного персонала (субъекта естественной монополии, являющегося юридическим лицом с участием государства в уставном капитале или аффилиированого с юридическими лицами с участием государства в уставном капитале);
годовой сметы затрат, направленной на текущие и капитальные ремонты и другие ремонтно-восстановительные работы, не приводящие к росту стоимости основных средств;
учетной политики;";
в подпункте 18) слова ", а также о планируемых переоценках" исключить;
подпункт 21) исключить;
дополнить подпунктом 27) следующего содержания:
"27) планы мероприятий по ликвидации сверхнормативных потерь в случае их наличия, а также по снижению нормативных технических потерь на величину и в сроки, определенные уполномоченным органом, в том числе на заявляемый период, которые содержат данные и расчет экономического эффекта (представляется субъектом естественной монополии, оказывающим регулируемые услуги в сфере передачи и (или) распределения электрической и (или) тепловой энергии, в сфере водохозяйственной системы, в сфере транспортировки нефти по магистральным трубопроводам и в сфере по транспортировке газа или газового конденсата по магистральным и (или) распределительным трубопроводам).";
в пункте 8-1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) утвержденная инвестиционная программа (проект);";
дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) проект тарифной сметы в соответствии с требованиями Особого порядка по форме, указанной в приложениях 2 - 27 и 29 к настоящим Правилам.";
часть вторую пункта 8-2 дополнить словами ", информация о наличии утвержденных на предстоящий период нормативных технических потерях, нормах расхода стратегического товара, изменение стоимости которого является причиной представления заявки на утверждение тарифа в качестве чрезвычайной регулирующей меры";
дополнить пунктом 8-3 следующего содержания:
"8-3. К заявке на утверждение тарифа на регулируемые услуги в сфере водохозяйственных систем, дифференцированного по объемам потребления, прилагаются:
1) документы, указанные в пункте 8 настоящих Правил;

2) су шаруашылығы жүйелері салаларындағы қызметтердің реттеліп көрсетілетін жеке тұлғалардың суды тұтыну көлемінің негізделген шамасының жобасы;
3) су шаруашылығы жүйелері салаларындағы қызметтердің реттеліп көрсетілетін жеке тұлғалардың суды тұтыну көлемінің негізделген шамасының есебі;
4) өтінім берудің алдындағы төрт тоқсан үшін немесе алдыңғы күнтізбелік жыл үшін текше метрдегі (м3) тұтынушылар топтарының бөлінісінде (оның ішінде тұрғындардың, бюджеттік ұйымдардың, жылуэнергетика саласындағы мекемелердің, басқа заңды тұлғалардың) суды тұтыну көлемі бойынша ақпарат;
5) суды жеке есепке алу аспабы жоқ абоненттер үшін өтінім берудің алдындағы төрт тоқсанға немесе алдыңғы күнтізбелік жылға текше метрдегі (м3) суды тұтыну көлемі бойынша және азаматтарды тіркеу кітабында тіркелген әрбір адамның саны бойынша ақпарат;
6) суды жеке есепке алу аспабы бар абоненттер үшін өтінім берудің алдындағы төрт тоқсанға немесе алдыңғы күнтізбелік жылға текше метрдегі (м3) суды тұтыну көлемі бойынша және азаматтарды тіркеу кітабында тіркелген әрбір адамның саны бойынша ақпарат қоса беріледі.».
10-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) өтінімнің материалдары тігіледі, нөмірленеді және мөрмен және табиғи монополия субъектісі басшысының қолымен расталады. Қаржылық құжаттарға табиғи монополия субъектісінің басшысы және бас бухгалтері не оларды алмастыратын тұлғалар қол қояды және олар табиғи монополия субъектісінің мөрімен расталады;»;
11-тармақта:
2) тармақша «8» деген саннан кейін «және 8-3» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
«2-1) табиғи монополия субъектісінде мәлімделген кезеңге уәкілетті орган бекіткен және (немесе) келісілген:
нормативтік техникалық ысыраптардың;
персоналдың нормативтік санының;
шикізат, материалдар, отын, энергия шығысының техникалық және технологиялық нормаларының;
штат кестесінің және әкімшілік персоналы басшы қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеудің шекті деңгейінің (жарғылық капиталын мемлекеттің қатысуымен заңды тұлға немесе жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуымен аффилиирленген заңды тұлғалар болып табылатын табиғи монополия субъектісі);
негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін, ағымдағы және күрделі жөндеулерге және басқа жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарына бағытталған шығындардың жылдық сметасының;
есепке алу саясатының болмауы;»;
үшінші бөлік «және бекітілген нормативтік техникалық ысыраптар, тарифтерді төтенше реттеуші шаралар ретінде бекітуге өтінім беруге стратегиялық тауарлар құнының өзгеруі себеп болып табылатын, оның шығыс нормаларының болмауы» деген сөздермен толықтырылсын;
13-тармақтың бірінші бөлігінде «тарифтері (бағалары, алымдар ставкалары)» деген сөздерден кейін «, оның ішінде сараланған және инвестициялық тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын)» деген сөздермен толықтырылсын;

2) проект обоснованной величины объема потребления воды физическими лицами регулируемых услуг в сфере водохозяйственных систем;
3) расчет обоснованной величины объема потребления воды физическими лицами регулируемых услуг в сфере водохозяйственных систем;
4) информация по объему потребления воды в разрезе групп потребителей (в том числе население, бюджетные организации, предприятия сферы теплоэнергетики, прочие юридические лица), в кубических метрах (м3) за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, или за предыдущий календарный год;
5) информация по объему потребления воды в кубических метрах (м3) и количеству человек, зарегистрированных в книге регистрации граждан, по каждому абоненту - для абонентов, не имеющих индивидуальные приборы учета воды за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, или за предыдущий календарный год;
6) информация по объему потребления воды в кубических метрах (м3) и количеству человек, зарегистрированных в книге регистрации граждан, по каждому абоненту - для абонентов, имеющих индивидуальные приборы учета воды за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, или за предыдущий календарный год.";
подпункт 1) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"1) материалы заявки прошиваются, пронумеровываются и заверяются печатью и подписью руководителя субъекта естественной монополии. Финансовые документы подписываются руководителем и главным бухгалтером субъекта естественной монополии либо лицами, замещающими их, и заверяются печатью субъекта естественной монополии;";
в пункте 11:
в подпункте 2) после цифры "8" дополнить словами "и 8-3";
дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) отсутствие у субъекта естественной монополии, утвержденных и (или) согласованных уполномоченным органом на заявляемый период:
нормативных технических потерь;
нормативной численности персонала;
технических и технологических норм расхода сырья, материалов, топлива, энергии;
штатного расписания и предельного уровня оплаты труда руководящих работников административного персонала (субъекта естественной монополии, являющегося юридическим лицом с участием государства в уставном капитале или аффилиированного с юридическими лицами с участием государства в уставном капитале);
годовой сметы затрат, направленной на текущие и капитальные ремонты и другие ремонтно-восстановительные работы, не приводящие к росту стоимости основных средств;
учетной политики;";
часть третью дополнить словами "и отсутствие у субъекта естественной монополии утвержденных нормативных технических потерь, норм расхода стратегического товара, изменение стоимости которого является причиной представления заявки на утверждение тарифа в качестве чрезвычайной регулирующей меры";
часть первую пункта 13 перед словом "инвестиционных" дополнить словами "в том числе дифференцированных и";

15-тармақтың 1) тармақшасында «жобаларына,» деген сөзден кейін  қажет болған жағдайда» деген сөздермен толықтырылсын;
19-тармақ «инвестициялық» деген сөздің алдынан «, оның ішінде сараланған және» деген сөздермен толықтырылсын;
20-тармақтың бірінші бөлігі «тарифтік сметалардың,» деген сөздерден кейін «оның ішінде сараланған және» деген сөздермен толықтырылсын;
20-2-тармақ «тарифтері (бағалары, алымдар ставкалары)» деген сөздерден кейін «, оның ішінде сараланған тарифтері», деген сөздермен толықтырылсын;
21-тармақтың бірінші бөлігі «тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының)» деген сөздерден кейін «, оның ішінде сараланған тарифтердің» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 27-1-тармақпен толықтырылсын:
«27-1. Көрсетілетін қызметтердің көлемдері ұлғайған кезде және еңсерілмес күштің, сондай-ақ табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар мен технологиялық бұзушылықтарды жоюға немесе мемлекеттік органдардың нұсқамаларын орындауға бағытталған жұмыстардың салдарынан нормаларының ұлғайтылатын жағдайларын қоспағанда, шикізат, материалдар, отын, энергия шығысының бекітілген техникалық және технологиялық нормаларын ескере отырып немесе оларға сүйене отырып белгіленген тарифтік сметада көзделген шығын баптарын түзету көрсетілген шығыс нормаларын бес проценттен астам көтерілмеген жағдайда жүзеге асырылады.»;
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«28. Тарифтік сметаға қоса беріліп отырған материалдар тігіледі, нөмірленеді және мөрмен және табиғи монополия субъектісі басшысының қолымен расталады. Қаржылық құжаттарға табиғи монополия субъектісінің басшысы және бас бухгалтері не оларды алмастыратын тұлғалар қол қояды және олар табиғи монополия субъектісінің мөрімен расталады;»;
мынадай мазмұндағы 5-1-тараумен толықтырылсын:
«5-1. Салыстырмалы талдау әдісін қолдана отырып тарифті бекіту және енгізу
29-1. Салыстырмалы талдау әдісі қолданылған тариф салыстырмалы талдау әдісі қолданылған тарифтің есеп-қисабы әдістемесіне сәйкес бекітіледі және Заңның 15-2-бабында көрсетілген тәртіппен енгізіледі.
29-2 Салыстырмалы талдау әдісі қолданылған тариф бекіту үшін ӨЭК жыл сайын 31 тамыздан кешіктірмей:
1) уәкілетті органға өндірістік және қаржылық көрсеткіштер туралы ақпаратты негіздеуші материалдарды (осы Ереженің 31- қосымшасына сәйкес нысан бойынша) қоса бере отырып;
2) уәкілетті органға немесе оның аумақтық органдарына табиғи монополиялар субъектілерінің Мемлекеттік тізіліміне жергілікті жерде енгізілген негіздеуші материалдарды қоса бере отырып мына ақпаратты:
өткен күнтізбелік жылдағы электр энергиясын беру және тарату бойынша көрсетілген қызметтердің нақты шығындары мен көлемдері туралы ақпаратты;
алдағы күнтізбелік үш жылға арналған электр энергиясын беру және тарату бойынша көрсетілетін қызметтердің жоспарланып отырған шығындары мен көлемдері туралы ақпаратты;
бекітілген инвестициялық бағдарлама (жоба) туралы мәліметті;
нормативтен тыс ысыраптар болған кезде оларды жою жөніндегі іс-шаралар жоспарын береді.

подпункт 1) пункта 15 после слова "привлечением" дополнить словами "при необходимости";
часть первую пункта 20 после слов "тарифных смет," дополнить словами "в том числе дифференцированных и";
в пункте 20-2 после слов "тарифов (цен, ставок сборов)" дополнить словами ", в том числе дифференцированных тарифов";
часть первую пункта 21 после слова "утверждении" дополнить словами "дифференцированных и";
дополнить пунктом 27-1 следующего содержания:
"27-1. Корректировка статей затрат, предусмотренных в утвержденной тарифной смете, определенных с учетом или исходя из утвержденных технических и технологических норм расхода сырья, материалов, топлива, энергии, осуществляется в случае превышения указанных норм расхода не более чем на пять процентов, за исключением случаев увеличения норм расхода при увеличении объемов оказываемых услуг и вследствие непреодолимой силы, а также чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и работ, направленных на предотвращение технологических нарушений или исполнение предписаний государственных органов.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Прилагаемые к тарифной смете материалы прошиваются, пронумеровываются и заверяются печатью и подписью руководителя субъекта естественной монополии. Финансовые документы подписываются руководителем и главным бухгалтером субъекта естественной монополии либо лицами, замещающими их, и заверяются печатью субъекта естественной монополии.";
дополнить главой 5-1 следующего содержания:
"5-1. Утверждение и введение в действие тарифа с применением метода сравнительного анализа
29-1. Тариф с применением метода сравнительного анализа утверждается в соответствии с методикой расчета тарифа с применением метода сравнительного анализа и вводится в действие в порядке, предусмотренном статьей 15-2 Закона.
29-2. Для утверждения тарифа с применением метода сравнительного анализа РЭК ежегодно не позднее 31 августа предоставляет:
1) в уполномоченный орган информацию о производственных и финансовых показателях с приложением обосновывающих материалов (по форме согласно приложению 31 к настоящим Правилам);
2) в уполномоченный орган или его территориальные органы по месту включения в Государственный регистр субъектов естественных монополий следующую информацию и документы с приложением обосновывающих материалов:
информацию о фактических затратах и объемах оказываемых услуг по передаче и распределению электрической энергии за предшествующий календарный год;
информацию о планируемых затратах и объемах оказываемых услуг по передаче и распределению электрической энергии на предстоящие три года;
сведения об утвержденной инвестиционной программе (проекте);
план мероприятий по ликвидации сверхнормативных потерь при их наличии.

29-3. ӨЭК тарифтiң өзгеруi туралы ақпаратты тұтынушының назарына оны қолданысқа енгiзгенге дейiн күнтiзбелiк отыз күннен кешiктiрмей жеткiзуге мiндеттi, төтенше реттеуші шара ретінде бекітілген тарифті қоспағанда, ол туралы ақпарат тұтынушының назарына оны қолданысқа енгiзгенге дейiн бес күнтiзбелiк күннен кешiктiрмей жеткiзіледі.
29-4. Жаңадан құрылған ӨЭК үшін электр энергиясын беру бойынша көрсетілетін қызметтердің тарифтерін есептеу Заңға сәйкес оңайлатылған тәртіппен жүргізіледі.
Бақыланбайтын шығындар өзгерген жағдайда ӨЭК уәкілетті органға электр энергиясын беру бойынша көрсетілетін қызметтердің тарифтерін осы Ережеге сәйкес төтенше реттеуші шаралар ретінде бекітуге өтінім береді.
29-5. Тоқсан (жыл) қорытындылары бойынша көрсетілетін қызмет туралы ақпаратты ӨЭК осы Ереженің 32-қосымшасына сәйкес нысан бойынша есептік тоқсаннан (жылдан) кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей береді.»;
30-тармақта «субъектiсi» деген сөзден кейін «ӨЭК қоспағанда» деген сөздермен толықтырылсын;
31-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) пайдалар мен залалдар туралы есеп»;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«5) капиталдағы өзгерістер туралы есеп;»;
мынадай мазмұндағы 31-1-тармақпен толықтырылсын:
«31-1. Тарифтік сметаның орындалуы туралы есепке қоса беріліп отырған материалдар тігіледі, нөмірленеді және мөрмен және табиғи монополия субъектісі басшысының қолымен расталады. Қаржылық құжаттарға табиғи монополия субъектісінің басшысы және бас бухгалтері не оларды алмастыратын тұлғалар қол қояды және олар табиғи монополия субъектісінің мөрімен расталады.»;
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Уәкiлеттi орган тарифтің, оның ішінде сараланған тарифтің және түзетулер ескерілген тарифтік сметаның жобасын және (немесе) тарифтік сметаның орындалуы туралы есептi қарау кезiнде жария тыңдаулар өткiзуге құқылы.»;
33-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) табиғи монополия субъектісіне Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес ден қою шараларын қолдану;»;
көрсетілген Ереженің 1-қосымшасы 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Ереженің 2-қосымшасы тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мұнайды магистральдық құбыржолы жүйесі арқылы қайта айдау жөніндегі қызметтерге арналған тарифтік смета»;
көрсетілген Ереженің 3-қосымшасының тақырыбы өзгеріссіз қалдырылсын;
көрсетілген Ереженің 7-қосымшасының тақырыбындағы «және газ конденсаты», «және (немесе) бөлуші» деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген Ереженің 9-қосымшасының тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Суды таратушы желілер арқылы беру жөніндегі қызметтерге арналған тарифтік смета»;
көрсетілген Ереженің 10-қосымшасының тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Суды магистральдық құбыржолдары арқылы беру жөніндегі қызметтерге арналған тарифтік смета»;
көрсетілген Ереженің 11-қосымшасының тақырыбындағы «Арна» деген сөз «Сарқынды суларды бұру және (немесе) тазарту жөніндегі» деген сөздермен ауыстырылсын;
осы бұйрыққа берілген 2 – 12-қосымшаларға сәйкес 3-13-25-17-17-29-110-114-118-131 және 32-қосымшалармен толықтырылсын:
көрсетілген Ереженің 13-қосымшасы алып тасталсын;

29-3. РЭК доводит до сведения потребителя информацию об изменении тарифа не позднее чем за тридцать календарных дней до введения его в действие за исключением тарифа, утвержденного в качестве чрезвычайной регулирующей меры, информация об изменении которого доводится до сведения потребителя не позднее чем за пять дней до введения его в действие.
29-4. Для вновь созданной РЭК расчет тарифов на услуги по передаче электроэнергии производится в упрощенном порядке в соответствии с Законом.
В случае изменения неконтролируемых затрат РЭК представляет в уполномоченный орган заявку на утверждение тарифа на услуги по передаче электрической энергии в качестве чрезвычайной регулирующей меры в соответствии с настоящими Правилами.
29-5. РЭК предоставляют информацию о деятельности по итогам квартала (года) по форме согласно приложению 32 к настоящим Правилам, не позднее последнего дня месяца, следующего за отчетным кварталом (годом).";
пункт 30 после слова "монополии" дополнить словами "за исключением РЭК";
в пункте 31:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) отчет о прибылях и убытках;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) отчет об изменениях в капитале;";
дополнить пунктом 31-1 следующего содержания:
"31-1. Прилагаемые к отчету об исполнении тарифной сметы материалы прошиваются, пронумеровываются и заверяются печатью и подписью руководителя субъекта естественной монополии. Финансовые документы подписываются руководителем и главным бухгалтером субъекта естественной монополии либо лицами, замещающими их, и заверяются печатью субъекта естественной монополии.";
пункт 32 после слов "проекта" дополнить словами "тарифа, в том числе дифференцированного тарифа и тарифной сметы с учетом ее корректировки";
подпункт 2) пункта 33 изложить в следующей редакции:
"2) применить к субъекту естественной монополии меры реагирования в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;";
приложение 1 к Правилам изложить в редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в приложении 2 к Правилам заголовок изложить в следующей редакции:
"Тарифная смета на услуги по перекачке нефти по системе магистрального трубопровода";
в приложении 3 к Правилам в заголовке слова "ж/д цистерны" заменить словами "железнодорожных/ные цистерн/ы";
в приложении 7 к Правилам в заголовке слова "или газового конденсата", "и (или) распределительным" исключить;
в приложении 9 к Правилам заголовок изложить в следующей редакции:
"Тарифная смета на услуги по подаче воды по распределительным сетям";
в приложении 10 к Правилам заголовок изложить в следующей редакции:
"Тарифная смета на услуги по подаче воды по магистральным трубопроводам";
в приложении 11 к Правилам в заголовке слово "канализации" заменить словами "по отводу и (или) очистке сточных вод";
дополнить приложениями 3-13-25-17-17-29-110-114-118-131 и 32 согласно приложениям 212 к настоящему приказу соответственно;
приложение 13 к Правилам исключить;

көрсетілген Ереженің 18 және 23-қосымшаларындағы реттік нөмірі 4, 4.1-жолдары мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Жұмыстар мен қызметтерге
оның ішінде:
4.1. ағымдағы жөндеуге ақы төлеу»;
көрсетілген Ереженің 23-қосымшасында реттік нөмірі VI жолдағы 3-бағандағы «вагондар» деген сөз «вагон/км» деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген Ереженің 24 және 27-қосымшаларында:
реттік нөмірі 4-жолдағы «соның ішінде» деген сөздер алып тасталсын;
4.1-жол алып тасталсын;
көрсетілген Ереженің 25 және 26-қосымшалары осы бұйрыққа берілген 13 және 14-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Стратегиялық жоспарлау және жиынтық талдау департаменті (Л.С. Ермакалиева) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы департаменті (Е.О. Есіркепов) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары Қ.М. Смағұловқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                      Н. Алдабергенов
Қазақстан Республикасы Табиғи
монополияларды реттеу агенттігі
төрағасының 2010 жылғы 30 сәуірдегі
№ 137-НҚ бұйрығына 1-қосымша
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алым ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне
1-қосымша
Субъектінің атауы _______________________________
Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) арналған тарифтердің (бағалардың, алым ставкаларының) жобасын есептеу үшін жиынтық деректер
20___ жылғы ________________жағдай бойынша
реттеліп көрсетілетін қызметтер (тауарлар, жұмыстар) түрінің атауы
Рет №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Қолданыстағы тарифтік сметада қабылданды
Алдыңғы аяқталған жылдың нақты көрсеткіштері
Алдыңғы 4 аяқталған тоқсанның нақты көрсеткіштері
Субъект жобалайтын көрсеткіштер
1
2
3
4
5
6
7
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер ұсынуға арналған шығындар, барлығы, оның ішінде
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде
1.1
Шикізат және материалдар
-"-
1.2
сатып алынатын бұйымдар
-"-
1.3
ЖЖМ
1.4
отын
1.5
Энергия
2
Еңбекке ақы төлеу шығыстары, барлығы, оның ішінде
- " -
2.1
Өндірістік персоналдың жалақысы
2.2
Әлеуметтік салық
- " -
3
Амортизация
- " -
4
Жөндеу, барлығы, оның ішінде
4.1
Негізгі қорлар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
5
Өзге де шығындар (таратып жазу)
- " -
II
Кезең шығыстары барлығы, оның ішінде
- " -
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы: оның ішінде:
- " -
6.1
Әкімшілік персоналдың жалақысы
- " -
6.2
Әлеуметтік салық
- " -
6.3
Салықтар
- " -
6.4
Өзге де шығыстар (таратып жазу)
- " -
7
Сыйақылар төлеу шығыстары
- " -
III
Қызметтер ұсынуға арналған барлық шығын
- " -
IV

в приложениях 18 и 23 к Правилам строки порядковый номер 4, 4.1 изложить в следующей редакции:
"4. Оплата работ и услуг
в том числе:
4.1 текущий ремонт";
в приложении 23 к Правилам строку порядковой номер VI в графе 3 слово "вагонов" заменить словом "вагоно/км";
в приложениях 24 и 27 к Правилам:
в строке порядковый номер 4 слова "в том числе" исключить;
строку 4.1 исключить;
приложения 25 и 26 к Правилам изложить в редакции согласно приложениям 13 и 14 к настоящему приказу соответственно.
2. Департаменту стратегического планирования и сводного анализа Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Ермакалиева Л.С.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Смагулова К.М.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель                               Н. Алдабергенов
Приложение 1
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
от 30 апреля 2010 года № 137-ОД
Приложение 1
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
Наименование субъекта __________________________________
Сводные данные
для расчета проекта тарифов (цен, ставок сборов)
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
_____________________________________________________
наименование вида регулируемых услуг (товара, работ)
по состоянию на ____________ 20___ года
п/п
Наименование
показателей*
Ед.
изм.
Принято
в дейст-
вующей
тарифной
смете
Фактические
показатели
за пред-
шествующий
законченный год
Фактические
показатели
за предшест-
вующие 4
законченных
квартала
Проектируемые
субъектом
показатели
1
2
3
4
5
6
7
I
Затраты на
производство
товаров и
предоставление
услуг, всего,
в т. ч.
тыс.
тенге
1
Материальные
затраты, всего,
в т.ч.
1.1
Сырье и материалы
-"-
1.2
покупные изделия
- " -
1.3
ГСМ
1.4
топливо
1.5
Энергия
2
Расходы на оплату
труда, всего, в т.
ч.
- " -
2.1
Заработная плата
производственного
персонала
2.2
Социальный налог
- " -
3
Амортизация
- " -
4
Ремонт, всего, в
т. ч.
4.1
Капитальный
ремонт, не приво-
дящий к увеличению
стоимости основных
фондов
5
Прочие затраты
(расшифровать)
- " -
II
Расходы периода
всего, в т.ч.
- " -
6
Общие и админист-
ративные расходы,
всего: в том
числе:
- " -
6.1
Заработная плата
административного
персонала
- " -
6.2
Социальный налог
- " -
6.3
Налоги
- " -
6.4
Прочие расходы
(расшифровать)
-"-
7
Расходы на выплату
вознаграждений
-"-
III
Всего затрат на
предоставление
услуг
- " -
IV
Доход (РБА*СП/

Табыс (АРБ*ПС/(1-(КТС /100))
- " -
V
Қолданысқа енгізілген активтердің реттелетін базасы (АРБ).
- " -
VI
Барлық табыс
- " -
VII
Көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) көлемі
заттай көрсеткіштерде
VIII
Нормативтік техникалық ысыраптар
%
заттай көрсеткіштерде
IX
Тариф
көрсетілетін қызмет тердің (тауарлардың, жұмыстардың) бірлігі не теңге
Анықтамалық:
8
Персоналдың тізім бойынша орташа саны,
адам
оның ішінде:
8.1
өндірістік
- " -
8.2
әкімшілік
- " -
9
Орташа айлық жалақы, барлығы, оның ішінде
теңге
9.1
Өндірістік персоналдың
- " -
9.2
Әкімшілік персоналдың
- " -
10
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келетін күрделі жөндеу
мың теңге
11
Пайданың есебінен жүзеге асырылатын шығындар (таратып жазу)
- " -
12
Шаруашылық тәсілмен орындалатын ағымдағы (жоспарлы-ескерту) жөндеу, барлығы, оның ішінде
- " -
12.1
Жөндеуге арналған материалдар
- " -
12.2
жалақы
- " -
12.3
әлеуметтік салық
- " -
* шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолдары:
Басшы
Бас бухгалтер
Қазақстан Республикасы Табиғи
монополияларды реттеу агенттігі
төрағасының 2010 жылғы 30 сәуірдегі
№ 137-НҚ бұйрығына 2-қосымша
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алым ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне

(1-(КПН /100))
- " -
V
Регулируемая база
задействованных
активов (РБА).
- " -
VI
Всего доходов
- " -
VII
Объем оказываемых
услуг (товаров,
работ)
в
нату-
ральных
показа-
телях
VIII
Нормативные
технические потери
%
в
нату-
ральных
показа-
телях
IX
Тариф
тенге/
на ед.
оказы-
ваемых
услуг
(това-
ров,
работ)
Справочно:
8
Среднесписочная численность персонала,
человек
в том числе:
8.1
производственного
- " -
8.2
административного
- " -
9
Среднемесячная заработная плата, всего, в т. ч.
тенге
9.1
Производственного персонала
- " -
9.2
Административного персонала
- " -
10
Капитальный ремонт, приводящий к увеличению стоимости
основных средств
тыс.
тенге
11
Затраты, осуществляемые за счет прибыли (расшифровать)
- " -
12
Текущий (планово-предупредительный) ремонт, выполняемый
хозяйственным способом, всего, в т. ч.
- " -
12.1
Материалы на ремонт
- " -
12.2
заработная плата
- " -
12.3
социальный налог
- " -
* затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подписи:
Руководитель
Главный бухгалтер
Приложение 2
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
от 30 апреля 2010 года № 137-ОД

3-1-қосымша
Субъектінің атауы _______________________________
Мұнайды танкерлерге құю жөніндегі қызметтерге арналған тарифтік смета
Рет №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер ұсынуға арналған шығындар барлығы, оның ішінде:
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы,
-//-
оның ішінде:
-//-
1.1
шикізат және материалдар
-//-
1.2
сатып алынатын бұйымдар
-//-
1.3
ЖЖМ
-//-
1.4
отын
-//-
1.5
энергия
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы,
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Амортизация
-//-
4
Жөндеу, барлығы,
-//-
оның ішінде:
4.1
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
-//-
5
Өзге де шығындар (таратып жазу қажет)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
амортизация
-//-
6.4
коммуналдық қызметтер
-//-
6.5
салықтар
-//-
6.6
басқа да шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7
Сыйақылар төлеу шығыстары
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыс
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
тонна
мың теңге
VII
Нормативтік ысыраптар
%
мың тонна
VIII
Тариф (ҚҚС-сыз)
1 тонна үшін
теңге
* - шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы _________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Қазақстан Республикасы Табиғи
монополияларды реттеу агенттігі
төрағасының 2010 жылғы 30 сәуірдегі
№ 137-НҚ бұйрығына 3-қосымша
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алым ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне

Приложение 3-1
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
Наименование субъекта __________________________________
Тарифная смета на услуги по наливу нефти в танкера
п/п
Наименование показателей*
Единица
измерения
Проект субъекта естественной
монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и
предоставление услуг всего,
в том числе:
тыс. тенге
1
Материальные затраты всего,
-//-
в том числе:
1.1
сырье и материалы
-//-
1.2
покупные изделия
-//-
1.3
ГСМ
-//-
1.4
топливо
-//-
1.5
энергия
-//-
2
Затраты на оплату труда всего,
-//-
в том числе:
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация
-//-
4
Ремонт всего,
-//-
в том числе:
4.1
капитальный ремонт, не приводящий к
увеличению стоимости основных
средств
-//-
5
Прочие затраты (необходимо
расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные расходы,
всего
-//-
в том числе:
6.1
заработная плата административного
персонала
-//-
6.2
социальный налог
-//-
6.3
амортизация
-//-
6.4
коммунальные услуги
-//-
6.5
налоги
-//-
6.6
другие расходы (необходимо
расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждений
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем оказываемых услуг
тонн
тыс. тенге
VII
Нормативные потери
%
тыс. тонн
VIII
Тариф (без НДС)
тенге/1
тонну
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ________________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 3
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
от 30 апреля 2010 года № 137-ОД

7-1-қосымша
Субъектінің атауы ________________________________
Қазақстан Республикасының тұтынушылары үшін табиғи газды құбыржолдары арқылы тарату бойынша тасымалдау жөнiндегi қызметтерге арналған тарифтік смета
Рет №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер ұсынуға арналған шығындар барлығы, оның ішінде:
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы,
-//-
оның ішінде:
1.1
өз мұқтаждары мен ысыраптарына
арналған газ
-//-
1.2
химикаттар
-//-
1.3
энергия
-//-
1.4
отын
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Амортизация
-//-
4
Жөндеу, барлығы
-//-
оның ішінде:
4.1
негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
-//-
5
Өзге де шығындар барлығы, оның ішінде:
-//-
5.1
кеден төлемдері
-//-
5.2
техникалық тексеру, диагностика,
қызмет көрсету
-//-
5.3
еңбекті қорғау және техника қауіпсіздігі
-//-
5.4
дезинфекция және қоқыс шығару
-//-
5.5
байланыс қызметтеріне ақы төлеу
-//-
5.6
басқа да шығындар (таратып жазу қажет)
-//-
II
Кезең шығыстары барлығы:
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар барлығы,
-//-
оның ішінде:
6.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
амортизация
-//-
6.4
коммуналдық қызметтер
-//-
6.5
бөгде ұйымдардың қызметтері
-//-
6.6
іссапар қызметтері
-//-
6.7
банктер қызметтері
-//-
6.8
аудиторлық ұйымдардың қызметтері
-//-
6.9
өрт/ведомстводан тыс күзет
-//-
6.10
салықтар
-//-

Приложение 7-1
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
Наименование субъекта ___________________________________
Тарифная смета
на услуги по транспортировке природного газа по
распределительным трубопроводам для
потребителей Республики Казахстан
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта
естественной
монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и
предоставление услуг всего, в том числе:
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего
-//-
в том числе:
1.1
газ на собственные нужды и потери
-//-
1.2
химикаты
-//-
1.3
энергия
-//-
1.4
топливо
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего
-//-
В том числе:
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация
-//-
4
Ремонт, всего
-//-
в том числе:
4.1
капитальный ремонт, не приводящий к
увеличению стоимости основных средств
-//-
5
Прочие затраты всего, в том числе:
-//-
5.1
таможенные платежи
-//-
5.2
техническое обследование, диагностика,
обслуживание
-//-
5.3
охрана труда и техника безопасности
-//-
5.4
дезинфекция и вывоз мусора
-//-
5.5
оплата услуг связи
-//-
5.6
другие затраты (необходимо расшифровать)
-//-
II
Расходы периода всего:
-//-
6
Общие и административные расходы всего,
-//-
в том числе:
6.1
заработная плата административного персонала
-//-
6.2
социальный налог
-//-
6.3
амортизация
-//-
6.4
коммунальные услуги
-//-
6.5
услуги сторонних организаций
-//-
6.6
командировочные услуги
-//-
6.7
услуги банков
-//-
6.8
услуги аудиторских организаций
-//-
6.9
пожарная/вневедомственная охрана
-//-
6.10
налоги
-//-

9-1-қосымша
Субъектінің атауы____________________
Гидротехникалық құрылыстардың тіреуші көмегі кезінде жер бетіндегі ағын суды реттеу жөніндегі қызметтерге арналған тарифтік смета
Рет №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер ұсынуға арналған шығындар барлығы,
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы,
-//-
оның ішінде:
1.1
шикізат және материалдар, барлығы
-//-
оның ішінде:

Приложение 9-1
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
Наименование субъекта ____________________
Тарифная смета
на услуги по регулированию поверхностного стока при помощи
подпорных гидротехнических сооружений
№ п/п
Наименование показателей*
Единица
измерения
Проект
субъекта
естественной
монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство и предоставление услуг,
всего
тыс.
тенге
1
Материальные затраты, всего
-//-
в том числе:
1.1
сырье и материалы, всего
-//-
в том числе:

18-1-қосымша
Субъектінің атауы ________________________
Концессия шарттары бойынша темір жол көлігінің объектілері мен темір жолдарды пайдалануға ұсыну қызметтеріне арналған тарифтік смета
Рет №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің
жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтерді ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
оның ішінде:
1
Материалдық шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
1.1
материалдар
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
электр энергиясы
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Жөндеу
-//-
4.1
оның ішінде:
5
негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
-//-
Өзге шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
5.1
байланыс қызметтері
-//-
5.2
іссапар шығыстары
-//-
5.3
кеңсе шығыстары
-//-
5.4
кадрлар даярлау
-//-
5.5
басқа шығындар (таратып жазған жөн)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
6.4
Бөгде ұйымдардың қызметтері
-//-
оның ішінде:
6.4.1
аудиторлық, консалтингтік және ақпараттық қызметтер
-//-
6.4.2
банк қызметтері
-//-
6.4.3
коммуналдық қызметтер
-//-
6.5
іссапар шығыстары
-//-
6.6
өкілдік шығыстар
-//-
6.7
салықтар
-//-
6.8
басқа шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7
Сыйақы төлеу шығыстары
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Көрсетілген қызметтердің көлемі
Нақты көріністе
VII
Тариф
теңге
* - шығындар қажет болған жағдайда, кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы _______________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Қазақстан Республикасы Табиғи
монополияларды реттеу агенттігі
төрағасының 2010 жылғы 30 сәуірдегі
№ 137-НҚ бұйрығына 11-қосымша
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алым ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне
31-қосымша
Субъектінің атауы ____________________________________
Өндірістік және қаржылық көрсеткіштер туралы ақпарат
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
Мәні
Өндірістік көрсеткіштер
1
Қызмет көрсететін аумақтың алаңы
ш. км
2
Қосылған тұтынушылардың (абоненттердің) саны
бірлік
3
Электр беру желісінің жалпы ұзындығы
км.
4
Қуатты трансформаторлардың саны
дана
5
Қуатты трансформаторлардың жалпы қуаты
МВА
6
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде тіркелген мөлшерленген электр желілеріндегі ең жоғарғы жүктелім
МВт
7
Алдыңғы күнтізбелік жыл үшін электр желілеріндегі электр энергиясының нақты ысыраптары
мың кВтсағ.
8
Алдыңғы күнтізбелік жыл үшін электр энергиясын беру көлемі
мың кВтсағ.
Қаржылық көрсеткіштер
9
Электр энергиясын беру қызметін көрсетуге өңірлік электр желісі компанияларының шығындары (күнтізбелік жыл есебіндегі, бақыланбайтын шығындар мен таратылып жазылған қосымшасы бар амортизация шегерілген)
мың теңге
10
Күнтізбелік жыл есебіндегі негізгі құралдардың және материалдық емес активтердің амортизациялық аударымдары
мың теңге
11
Күнтізбелік жыл есебіндегі өңірлік электр желісі компанияларының бақыланбайтын шығындары, оның ішінде:
мың теңге
11.1
салықтар
мың теңге
11.2
электр энергиясы нормативтік техникалық ысыраптар өтемінің шығындары
мың теңге
11.3
жүйелік оператордың қызметіне төлемақы
мың теңге
11.4
форс-можорлық оқиғалардың салдарынан болған шығындар
мың теңге
11.5
өңірлік электр желісі компаниялары шамасына тура әсер көрсете алмайтын басқа шығындар (таратылып жазылған)
мың теңге
12
Пайда
мың теңге
Қолы __________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Қазақстан Республикасы Табиғи
монополияларды реттеу агенттігі
төрағасының 2010 жылғы 30 сәуірдегі
№ 137-НҚ бұйрығына 12-қосымша
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алым ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне
32-қосымша
Субъектінің атауы ___________________________________
Тоқсан (жыл) қорытындылары бойынша қызмет туралы ақпарат
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
Мәні
Өндірістік көрсеткіштер
1
Қызмет көрсететін аумақтың алаңы
ш. км
2
Қосылған тұтынушылардың (абоненттердің) саны
бірлік
3
Электр беру желісінің жалпы ұзындығы
км.
4
Қуатты трансформаторлардың саны
дана
5
Қуатты трансформаторлардың жалпы қуаты
МВА
6
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде тіркелген электр желілеріндегі ең жоғарғы қуат
МВт
7
электр желілеріндегі электр энергиясының нақты ысыраптары
мың кВтсағ.
8
электр энергиясын беру көлемі
мың кВтсағ.
Қаржылық көрсеткіштер
9
Электр энергиясын беру қызметін көрсетуге өңірлік электр желісі компанияларының шығындары (бақыланбайтын шығындар және таратылып жазылған қосымшасы бар амортизация шегерілген)
мың теңге
10
негізгі құралдардың және материалдық емес активтердің амортизациялық аударымдары
мың теңге
11
өңірлік электр желісі компанияларының бақыланбайтын шығындары, оның ішінде:
мың теңге
11.1
салықтар
мың теңге
11.2
электр энергиясы нормативтік техникалық ысыраптар өтемінің шығындары
мың теңге
11.3
жүйелік оператордың қызметіне төлем
мың теңге
11.4
форс-можорлық оқиғалардың салдарынан болған шығындар
мың теңге
11.5
өңірлік электр желісі компаниялары шамасына тура әсер көрсете алмайтын басқа шығындар (таратылып жазылған)
мың теңге
12
Пайда
мың теңге
Қолы __________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Қазақстан Республикасы Табиғи
монополияларды реттеу агенттігі
төрағасының 2010 жылғы 30 сәуірдегі
№ 137-НҚ бұйрығына 13-қосымша
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алым ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне
25-қосымша
Субъектінің атауы ___________________________________
Коммерциялық емес мақсатта Қазақстан Республикасының аумағына қонуды жүзеге асырмастан немесе жүзеге асыра отырып Қазақстан Республикасының әуе кеңістігі арқылы транзиттік ұшуларды жүзеге асыратын шетелдік авиакомпаниялардың әуе кемелеріне аэронавигациялық қызмет көрсетулерді қоспағанда, әуе кеңістігінде әуе кемелеріне аэронавигациялық қызмет көрсеткені үшін тарифтік смета
Рет
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің
жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер  ұсынуға (тауарларына, жұмыстарына) арналған шығындар, барлығы
мың теңге
оның ішінде:
1
Материалдық шығындар, барлығы,
-//-
оның ішінде:
1.1
материалдар
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
электр энергиясы
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Жөндеу, барлығы
оның ішінде:
-//-
5
Өзге шығындар, барлығы
оның ішінде:
5.1
байланыс қызметтері
-//-
5.2
іссапар шығыстары
-//-
5.3
Кеңселік шығыстар
-//-
5.4
Кадрларды даярлау
-//-
5.5
Басқа да шығындар (таратып жазу қажет)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
банк қызметтері
-//-
6.4
негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
6.5
коммуналдық қызметтер
-//-
6.6
бөгде ұйымдардың қызметтері
-//-
6.6.1
аудиторлық қызметтер
-//-
6.6.2
консалтингтік қызметтер
-//-
6.6.3
ақпараттық қызметтер
-//-
6.7
Іссапар шығыстары
-//-
6.8
Өкілдік шығыстар
-//-
6.9
салықтар
-//-
6.10
басқа да шығыстар (таратып жазу қажет)
7
Сыйақылар төлеу шығыстары
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыс
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
тонна
VII
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге
VIII
Инвестициялық құрамдас (амортизация + пайда + қарыз қаражаты)
мың теңге
* - шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы __________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Қазақстан Республикасы Табиғи
монополияларды реттеу агенттігі
төрағасының 2010 жылғы 30 сәуірдегі
№ 137-НҚ бұйрығына 14-қосымша
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алым ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне
26-қосымша
Субъектінің атауы____________________
Коммерциялық емес мақсатта Қазақстан Республикасының аумағына қонуды жүзеге асырмастан немесе жүзеге асыра отырып Қазақстан Республикасының әуе кеңістігі арқылы транзиттік ұшуларды жүзеге асыратын шетелдік авиакомпаниялардың әуе кемелеріне аэронавигациялық қызмет көрсетулерді қоспағанда, әуе айлақ аумағында әуе кемелеріне аэронавигациялық қызмет көрсеткені үшін тарифтік смета
Рет
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің
жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы,
-//-
оның ішінде:
1.1
материалдар
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
электр энергиясы
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Жөндеу, барлығы
оның ішінде:
-//-
5
Өзге шығындар, барлығы
оның ішінде:
5.1
байланыс қызметтері
-//-
5.2
іссапар шығыстары
-//-
5.3
Кеңселік шығыстар
-//-
5.4
Кадрларды даярлау
-//-
5.5
Басқа да шығындар (таратып жазу қажет)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
оның ішінде:
-//-
6.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
банк қызметтері
-//-
6.4
негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
6.5
коммуналдық қызметтер
-//-
6.6
бөгде ұйымдардың қызметтері
оның ішінде:
-//-
6.6.1
аудиторлық, консалтингтік және ақпараттық қызметтер
-//-
6.6.1
аудиторлық қызметтер
-//-
6.6.2
консалтингтік қызметтер
-//-
6.6.3
ақпараттық қызметтер
-//-
6.7
Іссапар шығыстары
-//-
6.8
Өкілдік шығыстар
-//-
6.9
салықтар
-//-
6.10
басқа да шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7
Сыйақылар төлеу шығыстары
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыс
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
ұшақ-км
VII
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге
VIII
Құрайтын инвестициялық (амортизация + пайда + қарыз қаражаты)
мың теңге
* - шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы _________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.

Приложение 18-1
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
Наименование субъекта  _______________________
Тарифная смета на услуги предоставления в пользование
железнодорожных путей с объектами железнодорожного
транспорта по договорам концессии
п/п
Наименование показателей*
Единица
измерения
Проект
субъекта
естественной
монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление
услуг, всего
тыс.
тенге
в том числе:
1.
материальные затраты всего
-//-
в том числе:
1.1.
материалы
-//-
1.2.
топливо
-//-
1.3.
электроэнергия
-//-
2.
Затраты на оплату труда всего
-//-
в том числе:
2.1.
заработная плата
-//-
2.2.
социальный налог
-//-
3.
Амортизация основных средств и нематериальных
активов
-//-
4.
Ремонт
-//-
5
Прочие затраты, всего
-//-
в том числе:
5.1.
услуги связи
-//-
5.2.
подготовка кадров
-//-
5.3.
командировочные расходы
-//-
5.4.
канцелярские расходы
-//-
5.5.
другие затраты
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6.
Общие и административные расходы, всего
-//-
в том числе:
6.1.
заработная плата административного персонала
-//-
6.2.
Социальный налог
-//-
6.3.
амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
6.4.
услуги сторонних организаций
-//-
в том числе:
6.4.1.
аудиторские, консалтинговые и информационные услуги
-//-
6.4.2.
услуги банка
-//-
6.4.3.
коммунальные услуги
-//-
6.5.
командировочные расходы
-//-
6.6.
представительские расходы
-//-
6.7.
налоги
6.8.
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7.
Расходы на выплату вознаграждений
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
V
Всего доходов
-//-
VI
VII
Объем оказанных услуг
Тариф
в натуральн.
выражении
тенге
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ______________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 11
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
от 30 апреля 2010 года № 137-ОД
Приложение 31
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных
смет на регулируемые услуги
(товары, работы) субъектов
естественных монополий
Наименование субъекта ______________________________________
Информация о производственных и финансовых показателях
Наименование показателя
Единица
измерения
Значение
Производственные показатели
1
Площадь территории обслуживания
кв. км
2
Количество присоединенных потребителей (абонентов)
ед.
3
Общая протяженность линий электропередач
км.
4
Количество силовых трансформаторов
шт.
5
Общая мощность силовых трансформаторов
МВА
6
Максимальная нагрузка в электрических сетях,
зафиксированная в течение предшествующего календарного
года
МВт
7
Фактические потери электрической энергии в
электрических сетях за предшествующий календарный год
тыс. кВтч
8
Объем передачи электрической энергии за предшествующий
календарный год
тыс. кВтч
Финансовые показатели
9
Затраты региональной электросетевой компанией на
оказание услуг на передачу электрической энергии
расчете на календарный год, за вычетом
неконтролируемых затрат и амортизации с приложением
расшифровки)
тыс. тенге
10
Амортизационные отчисления основных средств и
нематериальных активов в расчете на календарный год
тыс. тенге
11
Неконтролируемые затраты региональной электросетевой
компании в расчете на календарный год, в том числе:
тыс. тенге
11.1
налоги
тыс. тенге
11.2
затраты на компенсацию нормативных технических потерь
электроэнергии
тыс. тенге
11.3
плата за услуги системного оператора
тыс. тенге
11.4
затраты, возникающие в результате форс-мажорных
событий
тыс. тенге
11.5
другие затраты, на величину которых региональная
электросетевая компания не может оказывать прямое
влияние (с приложением расшифровки)
тыс. тенге
12
Прибыль
тыс. тенге
Подпись ______________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М. П.
Приложение 12
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по
регулированию естественных монополий
от 30 апреля 2010 года № 137-ОД
Приложение 32
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных
смет на регулируемые услуги
(товары, работы) субъектов
естественных монополий
Наименование субъекта  ______________________________________
Информация о деятельности по итогам квартала (года)
Наименование показателя
Единица
измерения
Значение
Производственные показатели
1
Площадь территории обслуживания
кв. км
2
Количество присоединенных потребителей (абонентов)
ед.
3
Общая протяженность линий электропередач
км.
4
Количество силовых трансформаторов
шт.
5
Общая мощность силовых трансформаторов
МВА
6
Максимальная нагрузка в электрических сетях
МВт
7
Фактические потери электрической энергии в электрических сетях
тыс. кВтч
8
Объем передачи электрической энергии
тыс. кВтч
Финансовые показатели
9
Затраты региональной электросетевой компанией на
оказание услуг на передачу электрической энергии
(за вычетом неконтролируемых затрат и амортизации
с приложением расшифровки)
тыс. тенге
10
Амортизационные отчисления основных средств и
нематериальных активов
тыс. тенге
11
Неконтролируемые затраты региональной
электросетевой компании, в том числе:
тыс. тенге
11.1
налоги
тыс. тенге
11.2
затраты на компенсацию нормативных технических
потерь электроэнергии
тыс. тенге
11.3
плата за услуги системного оператора
тыс. тенге
11.4
затраты, возникающие в результате форс-мажорных
событий
тыс. тенге
11.5
другие затраты, на величину которых региональная
электросетевая компания не может оказывать прямое
влияние (с приложением расшифровки)
тыс. тенге
12
Прибыль
тыс. тенге
Подпись ______________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 13
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
от 30 апреля 2010 года № 137-ОД
Приложение 25
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
Наименование субъекта _________________
Тарифная смета
за аэронавигационное обслуживание воздушных судов в воздушном
пространстве, за исключением аэронавигационного обслуживания
воздушных судов иностранных авиакомпаний, осуществляющих
транзитные пролеты через воздушное пространство Республики
Казахстан без осуществления или с осуществлением посадки на
территории Республики Казахстан в некоммерческих целях
№ п/п
Наименование показателей*
Единица
измерения
Проект субъекта
естественной
монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и
предоставление услуг (товаров, работ),
в том числе:
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего
в том числе:
-//-
1.1
материалы
-//-
1.2
топливо
-//-
1.3
электроэнергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего
в том числе:
-//-
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация основных средств и нематериальных
активов
-//-
4
Ремонт, всего
-//-
5
Прочие затраты, всего
в том числе:
-//-
5.1
услуги связи
-//-
5.2
Командировочные расходы
-//-
5.3
Канцелярские расходы
-//-
5.4
подготовка кадров
-//-
5.5
другие затраты, (необходимые расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные расходы, всего
в том числе:
-//-
6.1
заработная плата административного персонала
-//-
6.2
социальный налог
-//-
6.3
услуги банка
-//-
6.4
амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
6.5
коммунальные услуги
-//-
6.6
услуги сторонних организаций в том числе:
-//-
6.6.1
аудиторские услуги
-//-
6.6.2
консалтинговые услуги
-//-
6.6.3
информационные услуги
-//-
6.7
Командировочные расходы
-//-
6.8
Представительские расходы
-//-
6.9
налоги
-//-
6.10
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждения (интереса)
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем оказанных услуг
самолето-км
VII
Тариф (без НДС)
тенге
VIII
Инвестиционная составляющая (амортизация +
прибыль + заемные средства)
тыс.тенге
*- затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ______________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 14
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
от 30 апреля 2010 года № 137-ОД
Приложение 26
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
Наименование субъекта __________________________
Тарифная смета
за аэронавигационное обслуживание воздушных судов в районе
аэродрома, за исключением аэронавигационного обслуживания
воздушных судов иностранных авиакомпаний, осуществляющих
транзитные пролеты через воздушное пространство
Республики Казахстан с осуществлением посадки
на территории Республики Казахстан
в некоммерческих целях
№ п/п
Наименование показателей*
Единица
измерения
Проект субъекта
естественной
монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление
услуг (товаров, работ), в том числе:
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего
в том числе:
-//-
1.1
материалы
-//-
1.2
топливо
-//-
1.3
электроэнергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего
в том числе:
-//-
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация основных средств и нематериальных
активов
-//-
4
Ремонт, всего
-//-
5
Прочие затраты, всего
в том числе:
-//-
5.1
услуги связи
-//-
5.2
Командировочные расходы
-//-
5.3
Канцелярские расходы
-//-
5.4
подготовка кадров
-//-
5.5
другие затраты, (необходимые расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные расходы, всего
в том числе:
-//-
6.1
заработная плата административного персонала
-//-
6.2
социальный налог
-//-
6.3
услуги банка
-//-
6.4
амортизация основных средств и нематериальных
активов
-//-
6.5
коммунальные услуги
-//-
6.6
услуги сторонних организаций
в том числе:
-//-
6.6.1
аудиторские услуги
-//-
6.6.2
консалтинговые услуги
-//-
6.6.3
информационные услуги
-//-
6.7
Командировочные расходы
-//-
6.8
Представительские расходы
-//-
6.9
налоги
-//-
6.10
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждения (интереса)
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем оказанных услуг
тонн
VII
Тариф (без НДС)
тенге
VIII
Инвестиционная составляющая
(амортизация + прибыль + заемные средства)
тыс. тенге
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ______________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.