"Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 2 маусымдағы N 266 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 1 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6316 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 10 ақпандағы № 57 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 10.02.2016 № 57 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 143-бабының 14) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. «Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5493 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған, № 4, 2009 жыл) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
3-тармақта:
бірінші абзацта «басшылары» деген сөзден кейін «жоғары кәсіби білімінің,» деген сөздермен толықтырылсын;
екінші және үшінші абзацта «қызметкерлері» деген сөзден кейін «жоғары кәсіби білімінің,» деген сөздермен толықтырылсын;
барлық мәтін бойынша «бес» деген сөз «үш» деген сөзбен ауыстырылсын, «үш» деген сөз «екі» деген сөзбен ауыстырылсын, «алты» деген сөз «төрт» деген сөзбен ауыстырылсын, «төрт» деген сөз «үш» деген сөзбен ауыстырылсын;
екінші абзацта «, не мемлекеттік тапсырыс негізінде мемлекеттік қызметшілерді даярлау және қайта даярлаудың мемлекеттік бағдарламалары бойынша немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды (магистратура) аяқтауы» деген сөздер алып тасталсын;
үшінші абзацта «не мемлекеттік тапсырыс негізінде мемлекеттік қызметшілерді даярлау және қайта даярлаудың мемлекеттік бағдарламалары бойынша немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда (бакалавриат) бір жылдан кем емес мемлекеттік қызмет өтілінің, не мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда бір жылдан кем емес жұмыс өтілінің,» және «оның ішінде бір жылдан кем емес басшылық лауазымдарда жұмыс өтілінің бар болуы,» деген сөздер алып тасталсын;
4-тармақта:
«заңнамаларын,» деген сөзден кейін «мемлекеттік бюджетті жоспарлау және оның атқарылуы саласындағы, мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері бойынша заңнаманы, Қазақстан Республикасының қаржы-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын,» деген сөздермен толықтырылсын;
«талаптары қойылады» деген сөзден кейін «, сонымен қатар негізгі мамандығының бейіні бойынша мерзімді қайта даярлау курстарын өткендігі туралы куәлігінің болуы қажет» деген сөздермен толықтырылсын.

О внесении дополнений и изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648 "Об утверждении типовых квалификационных требований для работников служб внутреннего контроля"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 июня 2010 года № 266. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2010 года № 6316. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 10 февраля 2016 года № 57
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 10.02.2016 № 57.
В целях реализации подпункта 14) статьи 143 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648 "Об утверждении типовых квалификационных требований для работников служб внутреннего контроля" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5493, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 4, 2009 года) следующие дополнения и изменения:
в пункте 3:
по всему тексту после слов "должны иметь" дополнить словами "высшее профессиональное образование,";
по всему тексту слово "пяти" заменить на слово "трех", слово "трех" заменить на слово "двух", слово "шести" заменить на слово "четырех", слова "двух лет" заменить на слова "одного года", слово "четырех" заменить на слово "трех";
в абзаце втором слова ", либо завершение обучения (магистратура) по государственным программам подготовки и переподготовки государственных служащих на основании государственного заказа или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом" исключить;
в абзаце третьем слова "либо не менее одного года стажа государственной службы при условии завершения обучения по государственным программам подготовки и переподготовки государственных служащих на основании государственного заказа или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом (бакалавриат), либо не менее одного года стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах," и "в том числе не менее одного года на руководящих должностях," исключить;
в пункте 4:
после слов "законодательства Республики Казахстан," дополнить словами "законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан";
после слов "государственного языка Республики Казахстан" дополнить словами ", а также желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности".

2. Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігінің Бюджеттік процесс әдіснамасы департаменті (А.Н. Қалиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми бұқаралық ақпарат құралдарында кейіннен жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он
күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                        Б. Жәмішев

2. Департаменту методологии бюджетного процесса Министерства финансов Республики Казахстан (Калиева А.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее официальное опубликование в средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Жамишев