"Жануарлардың жұқпалы ауруларын алдын алу және жою жөніндегі ветеринариялық ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2004 жылғы 12 қарашадағы № 665 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 3 шілдедегі N 434 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 27 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6353 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 10-1/18 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.01.17 № 10-1/18 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Жануарлардың жұқпалы ауруларын алдын алу және жою жөніндегі ветеринариялық ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2004 жылғы 12 қарашадағы № 665 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3273 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер Бюллетенінде жарияланған, 2005 ж., № 18, 154-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспеде «8» деген сан «9» деген санмен ауыстырылсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық және Астана, Алматы қалаларының аумақтық инспекцияларымен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен, осы бұйрықтан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарлардың Ауески ауруының алдын-алу және жою жөніндегі ветеринариялық ережеде:
кіріспеде орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілген, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгертілмейді;
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) шаруашылық жүргізуші субъектінің аумағында, жайылымда, өндірістік және мал шаруашылығы үй-жайларында Ветеринариялық ережелерге сәйкес үнемі кеміргіштермен күрес жүргізеді.»;
3-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) бөгде адамдардың қолайсыз объектінің аумағына кіруіне жол бермеу, қолайсыз пункт пен ветеринариялық-санитариялық тұрғыдан қолайлы аумақ арасындағы шаруашылық байланыстарды тоқтату;»;
7-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Ауески ауруынан қолайсыз шаруашылық жүргізуші субъектіде (елді мекен немесе жеке аула):»;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) өндірістік және мал үй-жайларында кеміргіштерді жою бойынша және қолайсыз шаруашылық жүргізуші субъектінің аумағында қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау бойынша іс-шаралар жүргізеді;»;
3-тараудың атауында «шаруашылықтардағы» деген сөз «шаруашылық жүргізуші субъектілердегі» деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақта «шаруашылықтарда (фермаларда)» деген сөздер «шаруашылық жүргізуші субъектілерде» деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақта:
«шаруашылықтардан (қолайсыз фермалар, аулалар)» деген сөздер «шаруашылық жүргізуші субъектілерден» деген сөздермен ауыстырылсын;
«ветеринарлық-санитарлық» деген сөздер «ветеринариялық-санитариялық» деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақта «фермаларда» деген сөз «шаруашылық жүргізуші субъектілерде» деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақта «шаруашылықтардан» деген сөз «шаруашылық жүргізуші субъектілерден» деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақта «шаруашылықтарында (фермаларында)» деген сөздер «шаруашылық жүргізуші субъектілерінде» деген сөздермен ауыстырылсын;
13-тармақта «шаруашылықтарда» деген сөз «шаруашылық жүргізуші субъектілерде» деген сөздермен ауыстырылсын;
14-тармақта «мүйізді ірі қара немесе қой өсіретін шаруашылықтардан» деген сөздер «мүйізді ірі қара немесе қой өсіретін шаруашылық жүргізуші субъектілерден» деген сөздермен ауыстырылсын;
15-тармақта «фермаларда» деген сөз «шаруашылық жүргізуші субъектілерде» деген сөздермен ауыстырылсын;
16-тармақта «шаруашылықтардан (фермалар, бригадалар, питомниктер)» деген сөздер «шаруашылық жүргізуші субъектілерден» деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Лептоспирозды алдын-алу және жою жөніндегі ветеринариялық ережеде:
кіріспеде орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілген, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгертілмейді;
6-тармақта:
5) тармақшада «шаруашылықтардың» деген сөз «шаруашылық жүргізуші субъектілердің» деген сөздермен ауыстырылсын;
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«7) шаруашылық жүргізуші субъектілердің аумағында мал шаруашылығы үй-жайларында және азық сақтау орындарында үнемі кеміргіштерді жойып отырады.»;
8-тармақта:
«27-бабының 1-тармағына» деген сөздер «10, 10-1 және 27-баптарына» деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацта:
«ветеринариялық» деген сөз «ветеринариялық-санитариялық» деген сөздермен ауыстырылсын;
«ветеринариялық органға» деген сөздер «ветеринария саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган ведомствосының аумақтық бөлімшесіне» деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацта «ветеринарлық, санитарлық» деген сөздер «ветеринариялық-санитариялық» деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақта:
«шаруашылықта (ферма, табын, шошқа қора)» деген сөздер «шаруашылық жүргізуші субъектіде» деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацта «ет комбинатының» деген сөздер «ет өңдейтін кәсіпорынның» деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 ноября 2004 года № 665 "Об утверждении Ветеринарных правил по профилактике и ликвидации инфекционных болезней животных"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 июля 2010 года № 434. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июля 2010 года № 6353. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 10-1/18
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 17.01.2012 № 10-1/18.
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 ноября 2004 года № 665 "Об утверждении Ветеринарных правил по профилактике и ликвидации инфекционных болезней животных" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3273, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, 2005 г., № 18, ст. 154) следующие изменения:
в преамбуле цифру "8)" заменить цифрой "9)";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан совместно с территориальными инспекциями областей и городов Астана, Алматы Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в установленном законодательством порядке, принять необходимые меры, вытекающие из настоящего приказа.";
в Ветеринарных правилах по профилактике и ликвидации болезни Ауески животных, утвержденных указанным приказом:
в преамбуле в тексте на русском языке слово "исполнения" заменить словом "выполнения";
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) на территории хозяйствующего субъекта, пастбищах, в производственных и животноводческих помещениях систематически проводится борьба с грызунами в соответствии с настоящими Ветеринарными правилами.";
подпункт 3) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3) не допускать посторонних лиц на территорию и в помещения неблагополучного объекта, прекращение хозяйственных связей между неблагополучным пунктом и территорией ветеринарно-санитарного благополучия;";
в пункте 7:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"В неблагополучном по болезни Ауески хозяйствующем субъекте (населенном пункте или отдельном дворе):";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) проводят мероприятия по уничтожению грызунов в животноводческих и производственных помещениях и по отлову бродячих собак и кошек на территории неблагополучных хозяйствующих субъектов;";
в названии главы 3 слово "хозяйствах" заменить словами "хозяйствующих субъектах";
в пункте 8 слова "хозяйствах (фермах)" заменить словами "хозяйствующих субъектах";
в пункте 9:
слова "хозяйства (неблагополучной фермы, двора)" заменить словами "хозяйствующего субъекта";
в тексте на государственном языке слова "ветеринарлық-санитарлық" заменить словами "ветеринариялық-санитариялық";
в пункте 10 слова "ферм (свинарников)" заменить словами "хозяйствующего субъекта";
в пункте 11 слова "хозяйств (ферм, свинарников)" заменить словами "хозяйствующих субъектов";
в пункте 12 слова "хозяйства (фермы)" заменить словами "хозяйствующие субъекты";
в пункте 13 слово "фермах" заменить словами "хозяйствующих субъектах";
в пункте 14 слова "хозяйства (фермы) крупного рогатого скота или с овцеводческого хозяйства (фермы)" заменить словами "хозяйствующего субъекта крупного или мелкого рогатого скота";
в пункте 15 слово "фермах" заменить словами "хозяйствующих субъектах";
в пункте 16 слова "хозяйства (фермы, бригады, с питомника служебных собак)" заменить словами "хозяйствующего субъекта";
в Ветеринарных правилах по профилактике и ликвидации лептоспироза, утвержденных указанным приказом:
в преамбуле в тексте на русском языке слово "исполнения" заменить словом "выполнения";
в пункте 6:
в подпункте 5) слова "хозяйств (ферм)" заменить словами "хозяйствующих субъектов";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) систематическое уничтожение грызунов на территории хозяйствующих субъектов, в животноводческих помещениях и местах хранения кормов.";
в пункте 8:
слова "пункту 1 статьи" заменить словами "статьям 10, 10-1 и";
в абзаце втором:
слово "ветеринарный" заменить словами "ветеринарно-санитарный";
слова "ветеринарному органу" заменить словами "территориальному подразделению ведомства уполномоченного государственного органа в области ветеринарии";
в абзаце третьем слова "ветеринарные, санитарные" заменить словами "ветеринарно-санитарные";
в пункте 11:
слова "хозяйстве (ферме, стаде, свинарнике)" заменить словами "хозяйствующем субъекте";
в абзаце третьем слово "мясокомбината" заменить словами "мясоперерабатывающего предприятия".

2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығын дамыту және ветеринариялық қауіпсіздік департаменті (Тоқсеитова Р.Ә.) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министр                                           А. Күрішбаев

2. Департаменту развития животноводства и ветеринарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Токсеитова Р.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Куришбаев