Қазақстан Республикасының жалпы орта білім беретін ұйымдарында 2010-2011 оқу жылының басталуы туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2010 жылғы 16 шілдедегі № 386 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 2 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6362 болып енгізілді
«Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 5-бабының 14) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Меншік нысандарына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан жалпы орта білім беру ұйымдарында 2010-2011 оқу жылының басталу мерзімі 2010 жылғы 1 қыркүйек болып анықталсын.
Оқу жылының ұзақтығы мектепалды дайындық сыныптарында – 32 оқу аптаны, бірінші сыныптарда – 33 оқу аптаны, 2-11(12)-сыныптарда – 34 оқу аптаны құрайды. Оқу жылы барысында каникулдар:
1-11(12)-сыныптарда:
- күздік каникул – 8 күн (5-12 қарашаны қоса алғанда), қысқы – 10 күн (30 желтоқсаннан 8 қаңтарды қоса алған аралықта), көктемгі – 13 күн (21 наурыздан 2 сәуірді қоса алған аралықта);
мектепалды даярлық сыныптарында:
- күзгі каникул – 8 күн (5-12 қарашаны қоса алғанда), қысқы – 14 күн (28 желтоқсаннан 10 қаңтарды қоса алған аралықта), көктемгі – 15 күн (21 наурыздан 4 сәуірді қоса алған аралықта);
- мектепалды даярлық сыныптары мен бірінші сыныптың оқушылары үшін ақпанның бірінші онкүндігінде қосымша апталық каникул белгіленеді.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Білім және ғылым министрінің м.а. 2011.03.17 № 98 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. 2010 жылғы 1 қыркүйек - барлық жалпы орта білім беру ұйымдары Қазақстан Республикасының Конституциясының қабылданғанына 15 жыл толуына арналған «Елбасы мұраты - ел бақыты, гүлденген Қазақстан» тақырыбына сабақ өткізсін;
3. Мектепке дейінгі және орта білім департаменті (Н.Р. Аршабеков):
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілуін;
2) мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Мектепке дейінгі және орта білім департаментінің директоры Н.Р. Аршабековке жүктелсін.
Министрдің
міндетін атқарушы                          М. Сарыбеков

О начале 2010-2011 учебного года в организациях общего среднего образования Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 386. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 августа 2010 года № 6362
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 14) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об образовании" от 27 июля 2007 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Определить 1 сентября 2010 года началом 2010-2011 учебного года в организациях общего среднего образования независимо от форм собственности и ведомственной подчиненности.
Продолжительность учебного года в предшкольных классах – 32 учебные недели, первых классах – 33 учебные недели, во 2-11 (12) классах – 34 учебные недели. В течение учебного года в 1-11 классах устанавливаются каникулы:
- осенние - 8 дней (с 5 по 12 ноября включительно), зимние – 10 дней (с 30 декабря по 8 января включительно), весенние – 13 дней (с 21 марта по 2 апреля включительно);
- в предшкольных классах: осенние – 8 дней (с 5 по 12 ноября включительно), зимние – 14 дней (с 28 декабря по 10 января включительно), весенние – 15 дней (с 21 марта по 4 апреля включительно);
- для учащихся предшкольных и первых классов в первой декаде февраля дополнительные недельные каникулы.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра образования и науки РК от 17.03.2011 № 98 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. 1 сентября 2010 года во всех организациях общего среднего образования провести урок на тему: "Стремление Президента - счастье народа, процветающий Казахстан", посвященный 15-летию принятия Конституции Республики Казахстан.
3. Департаменту дошкольного и среднего образования (Аршабеков Н.Р.) обеспечить:
1) в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после прохождения государственной регистрации официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
5. Контроль за исполнением данного приказа возложить на директора Департамента дошкольного и среднего образования Аршабекова Н.Р.
И.о. Министра                              М. Сарыбеков