"Бюджеттік мониторинг жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 16 ақпандағы № 68 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2010 жылғы 28 шілдедегі N 376 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 23 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6419 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 629 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 30.11.2016 № 629 бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бюджет процесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы 2010 жылғы 2 сәуірдегі № 263 Заңын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттік мониторинг жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 16 ақпандағы № 68 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу № 5574 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
атауында "ережесін" деген сөз "нұсқауын" деген сөзге ауыстырылсын;
кіріспесінде "112, 113-баптарына" деген сөз бен сандар "112-бабына" деген сөз бен санға ауыстырылсын;
1-тармақта "Ережесі" деген сөз "Нұсқаумен" деген сөзбен ауыстырылсын "(бұдан әрі – Нұсқау)" деген сөздер алынып тасталсын;
3-тармақта:
"Ережені" деген сөз "Нұсқауды" деген сөзбен ауыстырылсын;
5-тармақта:
"Ереженің" деген сөз "Нұсқаудың" деген сөзбен ауыстырылсын;
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттік мониторинг жүргізу ережесінде:
атауында "Ережесін" деген сөз "Нұсқауын" деген сөзге ауыстырылсын;
1-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджеттік мониторинг жүргізу туралы осы Нұсқау (бұдан әрі – Нұсқау) Бюджеттік кодекстің 112-бабына сәйкес әзірленген.";
екінші абзацта ", сондай-ақ бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің стратегиялық жоспарларында айқындалған нәтиженің көрсеткіштері бойынша деректерді" деген сөздер алынып тасталсын;
үшінші абзацта "уәкілетті" деген сөздердің алдынан "орталық және жергілікті" деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақта "Ереженің" деген сөз "Нұсқаудың" деген сөзбен ауыстырылсын;
"құрылымы бойынша бюджет кірістерінің", "(салықтық, салықтық емес түсімдер, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, трансферттердің түсуі)" деген сөздер алынып тасталсын;
3-тармақта бірінші абзацта "Кірістердің" және екінші абзацта "кірістердің" деген сөздер "Түсімдердің" және "түсімдердің" деген сөздермен ауыстырылсын;
§ 1 параграфтың атауында "кіріс бөлігінің" деген сөздер "түсімдерінің" деген сөзбен ауыстырылсын;
4-тармақта "бюджетке түсетін түсімдердің түрлері" деген сөздер алынып тасталсын;
5-тармақта:
үшінші абзацта "пайдаланылуын" деген сөз "талдаудын" деген сөзбен ауыстырылсын;
төртінші абзацта "уәкілетті" деген сөздің алдынан "орталық және жергілікті" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2009 года № 68 "Об утверждении Правил проведения бюджетного мониторинга"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 июля 2010 года № 376. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 августа 2010 года № 6419. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2016 года № 629.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 30.11.2016 № 629.
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года № 263 "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты по вопросам совершенствования бюджетного процесса" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2009 года № 68 "Об утверждении Правил проведения бюджетного мониторинга" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5574) следующие изменения и дополнения:
в заголовке слова "Правил проведения" заменить словами "Инструкции по проведению";
в преамбуле слово и цифры "статьями 112, 113" заменить словом и цифрой "статьей 112";
в пункте 1 слово "прилагаемые Правила" заменить словами "прилагаемую Инструкцию", слова "(далее - Правила)" исключить;
в пункте 3 слова "данными Правилами" заменить словами "данной Инструкцией";
в пункте 5 слова "настоящим Правилам" заменить словами "настоящей Инструкции";
в Правилах проведения бюджетного мониторинга, утвержденных вышеуказанным приказом:
в наименовании слова "Правил проведения" заменить словами "Инструкции по проведению";
в пункте 1:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Настоящая Инструкция по проведению бюджетного мониторинга (далее - Инструкция) разработана в соответствии со статьей 112 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.";
в абзаце втором слова ", а также данных по показателям результата, определенным в стратегических планах администраторов бюджетных программ" исключить;
в абзаце третьем перед словом "уполномоченными" дополнить словами "центральным и местными";
в пункте 2:
слова "настоящих Правил" заменить словами "настоящей Инструкции";
слова "по структуре доходов бюджета (налоговые, неналоговые поступления, поступления от продажи основного капитала, поступления трансфертов)" исключить;
в пункте 3 в первом и втором абзацах слово "доходов" заменить словом "поступлений";
в названии параграфа § 1 слова "доходной части" заменить словом "поступлений";
в пункте 4 слова "виды поступлений в бюджет" исключить;
в пункте 5:
в абзаце третьем слова "анализ по исполнению" заменить словами "анализ исполнения", слово "использование" исключить;
в абзаце четвертом слова "полученных информаций" заменить словами "полученной информации", перед словом "уполномоченных" дополнить словами "центрального и местных";

6-тармақта "10" санды "12" санға ауыстырылсын;
7-тармақта:
Бірінші абзацта "Ереженің" деген сөз "Нұсқаудың" деген сөзбен ауыстырылсын;
екінші абзацта "пайызбен" деген сөз алынып тасталсын;
үшінші абзацта "төмендеу себептері көрсетіле отырып" деген сөздер алынып тасталсын, "түсімдердің" деген сөзден кейін "өсу немесе" деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші абзацта "көрсетіледі." деген сөзден кейін мынадай мағынасы сөйлеммен толықтырылсын:
"Салықтар және төлемдер өсу немесе төмендеу себептерінің түсіндірмелерде көрсетілген кезеңдер бойынша түсімдердің түсуіне немесе өсуіне әсер еткен факторлар көрсетіледі.";
төртінші абзацта екінші сөйлем алынып тасталсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті органның салықтық және кедендік саясатты, кірістерді талдау мен болжамдау функцияларын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі есептіден кейінгі айдың 17-ші күнінен кешіктірмей, республикалық бюджетке салықтар мен төлемдер түрлері бойынша жыл басынан жоспарды асыра орындау немесе орындамау себептердің талдауын, функциясына, бюджет атқаруының жиынтық талдауын жүргізу кіретін құрылымдық бөлімшесіне осы Нұсқаудың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ұсынады.
Мемлекеттік, республикалық және жергілікті (облыс бюджеті (республикалық маңызы бар қала, астана), аудан бюджеті (облыстық маңызы бар қала)) бюджеттерге түсімдер түрлері бойынша жыл басынан жоспарды асыра орындау немесе орындамау себептерінің талдауы осы Нұсқаудың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады және бюджетті атқару жөніндегі орталық (жергілікті) уәкілетті органымен Қазақстан Республикасы Үкіметіне (жергілікті атқару органдарына) тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі 25-күніне дейін ұсынылады.";
мынадай мазмұндағы тармақтармен толықтырылсын 8-1, 8-2, 8-3:
"8-1. Бюджеттік кредиттерінің өтеуін талдау объектілері бюджетке түсетін түсімдердің түрлері: республикалық және жергілікті (облыс бюджеті (республикалық маңызы бар қала, астана), аудан бюджеті (облыстық маңызы бар қала)) бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, төленген мемлекеттік кепілдіктер бойынша талаптарды қайтару болып табылады.
Республикалық және жергілікті (облыс бюджеті (республикалық маңызы бар қала, астана) бюджеті), аудан бюджеті (облыстық маңызы бар қала)) бюджеттеріне бюджеттік кредиттерінің өтеуін бойынша жыл басынан бастап жоспарын асыра орындалу немесе орындалмау себептерін талдау тоқсан сайын осы Нұсқаудың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады.
8-2. Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдердің атқарылуын талдау объектілері заңды тұлғалардың, оның ішінде мемлекеттік меншіктегі халықаралық ұйымдардың, мүліктік кешен түріндегі мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындардың қатысу үлестерін, бағалы қағаздарын, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жүргізуіндегі өзге де мемлекеттік мүлікті сатудан бюджетке түсетін түсімдер.
Республикалық және жергілікті (облыс бюджеті (республикалық маңызы бар қала, астана) бюджеті), аудан бюджеті (облыстық маңызы бар қала)) бюджеттеріне мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер бойынша жыл басынан бастап жоспар орындалу талдау мемлекеттік меншіктегі заңды тұлғалардың қатысу үлестерін, акциялардың және түсімдердің жоспар мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер жоспар асыра орындалу немесе орындалмау себептерін талдау көрсетіле отырып, тоқсан сайын осы Нұсқаудың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады.

в пункте 6: цифру "10" заменить цифрой "12";
в пункте 7:
в абзаце первом слова "настоящих Правил" заменить словами "настоящей Инструкции";
в абзаце втором слова "в процентах" исключить;
в абзаце третьем после слова "наблюдается" дополнить словами "рост или", после слова "месяцем" слова ", с указанием причин снижения" исключить;
в абзаце третьем после слова "месяцем." дополнить предложением следующего содержания:
"В пояснениях причин роста или снижения налогов и платежей отражаются факторы, повлиявшие на спад или рост поступлений по указанным периодам.";
в абзаце четвертом предложение второе исключить;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющее функции налоговой и таможенной политики, анализа и прогнозирования доходов, не позднее 17-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем, представляет анализ причин перевыполнения или неисполнения плана с начала года по видам налогов и платежей в республиканский бюджет структурному подразделению, в функции которого входит проведение сводного анализа по исполнению бюджета, по форме, согласно приложению 2 к настоящей Инструкции.
Анализ причин перевыполнения или неисполнения плана с начала года по видам поступлений в республиканский и местные (бюджет области (города республиканского значения, столицы), бюджет района (города областного значения)) бюджеты, составляется по форме, согласно приложению 2 к настоящей Инструкции и представляется центральным (местным) уполномоченным органом по исполнению бюджета в Правительство Республики Казахстан (местные исполнительные органы) ежеквартально, до 25 числа месяца, следующего за отчетным.";
дополнить пунктами 8-1, 8-2, 8-3 следующего содержания:
"8-1. Объектами анализа погашения бюджетных кредитов являются виды поступлений в бюджет: погашения бюджетных кредитов, выданных из республиканского и местного (бюджета области (города республиканского значения, столицы), бюджета района (города областного значения)) бюджетов, возврат требований по оплаченным государственным гарантиям.
Анализ причин перевыполнения или неисполнения плана с начала года по погашению бюджетных кредитов в республиканский и местные (бюджета области (города республиканского значения, столицы), бюджета района (города областного значения)) бюджеты составляется ежеквартально по форме, согласно приложению 2 к настоящей Инструкции.
8-2. Объектами анализа исполнения поступлений от продажи финансовых активов государства являются поступления в бюджет от продажи долей участия, ценных бумаг юридических лиц, в том числе международных организаций, находящихся в государственной собственности, государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, а также иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении государственных предприятий.
Анализ выполнения плана с начала года по поступлениям от продажи финансовых активов в республиканский и местные (бюджета области (города республиканского значения, столицы), бюджета района (города областного значения)) бюджеты составляется ежеквартально по форме, согласно приложению 2 к настоящей Инструкции, с указанием причин перевыполнения или неисполнения плана поступлений от продажи долей участия в юридических лицах, находящихся в республиканской собственности и плана поступлений дивидендов на государственные пакеты акций.

8-3. Қарыздар түсімі атқарылуын талдау объектілері қарыздар мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздардың шығаруымен және (немесе) қарыздар шарт жасасулармен байланысты бюджетке түсетін қаражаттар.
Республикалық бюджетіне қарыздар түсімі бойынша жыл басынан бастап жоспарын асыра орындалу немесе орындалмау себептерін талдау тоқсан сайын осы Нұсқаудың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады.
Қарыздар түсімдерінің жоспарын орындау талдауында жылдың басынан бастап ерекшеліктер бөлігінде қарыздар түсімдерінің жоспарын артығымен орындау немесе орындамау себептерін көрсете отырып жоспарланған және іс жүзіндегі түсімдердің сомасының салыстырмалы талдауы жүргізіледі.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Республика бойынша және аумақтар шеңберінде есептік мерзімде мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттерге (облыс бюджеті (республикалық маңызы бар қала, астана), аудан бюджеті (облыстық маңызы бар қала)) салықтардың және төлемдердің түсімі жоспарларының асыра орындалуы немесе орындалмауы салдарына талдау жүргізу барысында төлемдермен салықтардың түсуіне ықпал еткен факторлар анықталады (сыртқы сауда айналымының мөлшерінің өзгеруі, минералдық шикізатқа әлемдік баға, салық салу базасының өзгеруі, салықтық және кедендік заңнамадағы өзгерістер, жүйелік сипаттағы бер реттік төлемдер және басқа да факторлар).";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Республика бойынша және аумақтар шеңберінде ағымдағы жылдың есептік мерзімінде былтырғы жылдың осындай мерзімін салыстырмасы мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттерге (облыстық бюджет, (республикалық маңызы бар қала, астана)) түсімдерді талдау Нұсқаудың 3-қосымшасына сәйкес нысанда құрастырылады, және бюджеттің атқарылуы бойынша орталық уәкілетті органмен (жергілікті атқару органдарымен) тоқсан сайын 25 күнге дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне табыс етеді.";
мынадай мазмұндағы тармақтармен толықтырылсын 10-1, 10-2:
"10-1. Өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда ағымдағы жылдың есепті кезеңінде республикалық және жергілікті (облыстық бюджет (республикалық маңызы бар қала, астана), аудан бюджеті (облыстық маңызы бар қала)) бюджеттерге мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдердің талдау бойынша кірістер түсімдерін талдау осы Нұсқаудың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады.
Өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда ағымдағы жылдың қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер талдауда түсімдерінің өсу немесе төмендеу себептері көрсетіледі.

8-3. Объектами анализа исполнения поступлений займов являются поступления в бюджет средств, связанных с выпуском государственных эмиссионных ценных бумаг и (или) заключением договоров займов.
Анализ причин перевыполнения или неисполнения плана с начала года по поступлениям займов в республиканский бюджет осуществляется ежеквартально по форме, согласно приложению 2 к настоящей Инструкции.
В анализе выполнения плана поступлений займов с начала года в разрезе специфик проводится сравнительный анализ сумм запланированных и фактических поступлений с указанием причин перевыполнения или неисполнения плана поступлений займов.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. При осуществлении анализа причин перевыполнения или неисполнения планов поступлений налогов и платежей в республиканский и местные (бюджет области (города республиканского значения, столицы), бюджет района (города областного значения)) бюджеты за отчетные периоды в целом по республике и в разрезе регионов определяются факторы, повлиявшие на поступление налогов и платежей (изменение объема внешнеторгового оборота, изменение мировой цены на минеральное сырье, изменение налогооблагаемой базы, изменения в налоговом и таможенном законодательствах, разовые платежи, носящие несистемный характер и другие факторы).";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Анализ поступлений в республиканский и местные (бюджет области (города республиканского значения, столицы)) бюджеты за отчетный период текущего года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года составляется по форме, согласно приложению 3 к настоящей Инструкции, и представляются центральным уполномоченным органом (местными уполномоченными органами) по исполнению бюджета в Правительство Республики Казахстан (местные исполнительные органы) ежеквартально, до 25 числа, следующего за отчетным кварталом.";
дополнить пунктами 10-1, 10-2 следующего содержания:
"10-1. Анализ поступлений от продажи финансовых активов в республиканский и местные (бюджета области (города республиканского значения, столицы), бюджета района (города областного значения)) бюджеты за отчетный период текущего года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года осуществляется ежеквартально по форме, согласно приложению 3 настоящей Инструкции.
В анализе поступлений от продажи финансовых активов за отчетный период текущего года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года отражаются причины снижения или роста поступлений с начала отчетного года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года.

10-2. Өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда ағымдағы жылғы есепті кезеңге республикалық бюджетке түскен қарыздар түсімдерін талдау осы Нұсқаудың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тоқсан сайын жүзеге асырылады.
Өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда ағымдағы жылғы есепті кезеңде түскен қарыздар түсімдерінің талдауында ерекшеліктер бөлінісінде өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда есепті жылдың басынан түскен түсімдерінің төмендеу немесе арту себептері көрсетіледі.";
11-тармақ алынып тасталсын;
12-тармақта "мемлекеттік, республикалық және жергілікті" деген сөздерді "республикалық және жергілікті" деген сөзбен ауыстырылсын, "бюджеттерге" деген сөз "бюджеттерді" деген сөзбен ауыстырылсын;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Салықтар мен төлемдер бөлінісінде мемлекеттік бюджетке түсетін түсімдер бойынша кемалым сомасын талдау осы Ереженің 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады.";
14-тармақта ", республикалық және жергілікті (облыстық бюджет (республикалық маңызы бар қала, астана), аудан бюджеті (облыстық маңызы бар қала))" деген сөздер "бюджет" деген сөзбен ауыстырылсын;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттерге (облыс бюджеті (республикалық маңызы бар қала, астана), аудан бюджеті (облыстық маңызы бар қала)) кірістерінің жоспарлық көрсеткіштерінің орындалмауы салдарын талдауында жыл басынан аумақтар шеңберінде бюджеттер деңгейі бойынша кірістердің жалпы орындалуы көрсетіледі. Кірістер жоспары орындалмаған аймақтар бойынша салықтардың негізігі түрлері бойынша орындалмау салдары көрсетіледі.";
16-тармақта "бюджеттерді" деген сөз "бюджетті" деген сөзбен ауыстырылсын, "20 күнге дейін" деген сөздер мен сан "25-ші күнге дейін" деген сөздермен және санмен ауыстырылсын;
"Ереженің" деген сөз "Нұсқаудың" деген сөзбен ауыстырылсын;
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті органның салықтық және кедендік саясатты, кірістерді талдау мен болжамдау қызметтерін жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі осы Нұсқаудың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті органның сайтында орналастыру және дайындау үшін мемлекеттік бюджеттің кірістерінің орындалу ақпаратын қалыптастырады.";
18-тармақ алынып тасталсын;
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Жоспарды асыра орындау немесе орындамау себептерін көрсетіле отырып, мұнай секторы ұйымдарынан түсетін тікелей салық түсімдері бойынша талдауды Ұлттық қорқа жіберілетін түсімдердің бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті органның салықтың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсу толықтығы мен уақтылығын қамтамасыз ету функцияларын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі есептіден кейінгі айдың 20-күніне дейін ай сайын бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті органның салықтық және кедендік саясатты, кірістерді талдау мен болжамдау функцияларын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесіне ұсынады.";
20-тармақта:
бірінші абзацта "уәкілетті органдар" деген сөздер "орталық және жергілікті уәкілетті органдар" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацта "уәкілетті органдар" деген сөздер "орталық және жергілікті уәкілетті органдар" деген сөздермен ауыстырылсын, "бюджеттік бағдарламалар" деген сөзден кейін және "бойынша" деген сөздің алдынан (кіші бағдарламалар) деген сөзбен толтырылсын, "ал жергілікті бюджеттер бойынша осы ақпарат", "бюджеттік бағдарламалар бойынша да" деген сөздер алынып тасталсын;
"Ереженің" деген сөз "Нұсқаудың" деген сөзбен ауыстырылсын;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

10-2. Анализ поступлений займов в республиканский бюджет за отчетный период текущего года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года осуществляется ежеквартально по форме, согласно приложению 3 к настоящей Инструкции. В анализе поступлений займов за отчетный период текущего года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года в разрезе специфик отражаются причины снижения или роста поступлений с начала отчетного года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года.";
пункт 11 исключить;
в пункте 12 слова "в государственный, республиканский и местные" заменить словами "республиканского и местных", слово "бюджеты" заменить словом "бюджетов";
слова "настоящим Правилам" заменить словами "настоящей Инструкции";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Анализ сумм недоимки по поступлениям в государственный бюджет в разрезе налогов и платежей составляется по форме, согласно приложению 5 к настоящей Инструкции.";
в пункте 14 слова ", республиканский и местные (бюджет области (города республиканского значения, столицы), бюджет района (города областного значения) бюджеты" заменить словом "бюджет";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. В анализе причин неисполнения плановых показателей доходов республиканского и местных (бюджет области (города республиканского значения, столицы), бюджет района (города областного значения)) бюджетов с начала года в разрезе регионов отражается общее исполнение доходов по уровням бюджетов. По регионам, в которых не исполнен план доходов, указываются причины неисполнения по основным видам налогов.";
в пункте 16 слово "бюджетов" заменить словом "бюджета", слова и цифру "до 20 числа" заменить словами и цифрой "до 25-го числа";
слова "настоящим Правилам" заменить словами "настоящей Инструкции";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющее функции налоговой и таможенной политики, анализа и прогнозирования доходов, формирует данные исполнения доходов государственного бюджета в целях подготовки и размещения ежемесячной аналитической информации на сайте центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета по форме, согласно приложению 6 к настоящей Инструкции.";
пункт 18 исключить;
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Анализ поступлений прямых налогов от организаций нефтяного сектора в Национальный фонд Республики Казахстан, с указанием причин перевыполнения или неисполнения плана проводится структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющего функции в сфере обеспечения полноты и своевременности поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет, и представляется ежемесячно до 20-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем, в структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющего функции налоговой и таможенной политики, анализа и прогнозирования доходов.";
в пункте 20:
в первом абзаце перед словами "уполномоченными органами" дополнить словами "центральным и местными";
во втором абзаце перед словами "уполномоченные органы" дополнить словами "центральный и местные", после слов "по бюджетным программам" дополнить словом (подпрограммам), слова ", а по местным бюджетам данная информация направляется и по бюджетным подпрограммам" исключить;
слова "настоящим Правилам" заменить словами "настоящей Инструкции";
пункт 21 изложить в следующей редакции:

"21. Республикалық бюджеттің атқарылуына қызмет көрсету саласында функцияларды жүзеге асыратын бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі есепті айдан кейінгі айдың 12-сі күнінен кешіктірмей бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуына талдау жүргізуге арналған салалық бағыты бар бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшелеріне бюджеттік шығыс бөлігін атқару жөніндегі ақпаратты ұсынады.
Салалық бағыты бар бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшелері есепті айдан кейінгі айдың 17-сі күнінен кешіктірмей республикалық бюджеттің атқарылуына қызмет көрсету саласында функцияларды жүзеге асыратын бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкiлеттi органның құрылымдық бөлімшесінің жүргізген талдауы бойынша қорытынды ұсынады.
Республикалық бюджеттің атқарылуына қызмет көрсету саласында функцияларды жүзеге асыратын бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі алынған қорытындылар негізінде "Бюджеттік процесс мониторингі" деген бағдарламалық қамтымға түзетулер енгізеді және есепті айдан кейінгі айдың 20-сы күнінен кешіктірмей бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкiлеттi органның құрылымдық бөлімшесіне осы Нұсқауға 9-қосымшаға сәйкес бюджеттің атқарылуы бойынша жиынтық талдау жүргізу функциясына кіретін бюджеттік бағдарламаларды іске асыру мониторингінің нәтижелерін ұсынады.";
22-тармақта "Ереженің" деген сөз "Нұсқаудың" деген сөзбен ауыстырылсын;
23-тармақта:
бірінші абзацта "уәкілетті органдар" деген сөздер "орталық және жергілікті уәкілетті органдар" деген сөздермен ауыстырылсын, "20-сы күніне дейін" деген сөздер "25-сі күніне дейін" деген сөздермен ауыстырылсын, "тиісті жергілікті атқарушы органдардың әкімдігіне" деген сөздер "тиісті жергілікті атқарушы органдарға" деген сөздермен ауыстырылсын, "және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органдарға" деген сөздер алынып тасталсын;
"Ереженің" деген сөз "Нұсқаудың" деген сөзбен ауыстырылсын;
екінші абзацта "тиісті жергілікті атқарушы органдардың әкімдігіне" деген сөздер "тиісті жергілікті атқарушы органдарға" деген сөздермен ауыстырылсын, "және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органдарға" деген сөздер алынып тасталсын;
24-тармақта ", ал жергілікті бюджеттер бойынша бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бөлінісінде" деген сөздер алынып тасталсын;
25-тармақтың бірінші абзацында "бойынша, ал жергілікті бюджет бойынша әрбір бюджеттік бағдарлама" деген сөздер алынып тасталсын;
екінші және үшінші абзацтарда "Ереженің" деген сөз "Нұсқаудың" деген сөзбен ауыстырылсын;
29-тармақта:
"Ереженің" деген сөз "Нұсқаудың" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) тармақшада "бойынша, ал жергілікті бюджеттер мен кіші бағдарлама" деген сөздер "(кіші бағдарлама)" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) және 5) тармақшаларда "Ереженің" деген сөз "Нұсқаудың" деген сөзбен ауыстырылсын;
7) тармақшада ", ал жергілікті бюджеттер, сондай-ақ бюджеттік кіші бағдарламалар" деген сөздер "(кіші бағдарламалар)" деген сөздермен ауыстырылсын;

"21. Структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющее функции в сфере обслуживания исполнения республиканского бюджета, не позднее 12-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем, представляет информацию по исполнению расходной части бюджета структурным подразделениям центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, имеющим отраслевую направленность для проведения анализа реализации бюджетных программ.
Структурные подразделения центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, имеющие отраслевую направленность, не позднее 17-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем, представляют заключение по проведенному анализу структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющего функции в сфере обслуживания исполнения республиканского бюджета.
Структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющее функции в сфере обслуживания исполнения республиканского бюджета на основании полученных заключений осуществляет поправки в программном обеспечении "Мониторинг бюджетного процесса" и не позднее 20-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем, представляет результаты мониторинга реализации бюджетных программ структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, в функции которого входит проведение сводного анализа по исполнению бюджета, согласно приложению 9 к настоящей Инструкции.";
в пункте 22 слова "настоящим Правилам" заменить словами "настоящей Инструкции";
в пункте 23:
в первом абзаце слово "Уполномоченные" заменить словами "Центральный и местные уполномоченные", слова "до 20-го числа" заменить словами "до 25-го числа", слова "акимат соответствующих местных исполнительных органов" заменить словами "соответствующие местные исполнительные органы", слова "и в уполномоченные органы по государственному планированию" исключить;
слова "настоящим Правилам" заменить словами "настоящей Инструкции";
в абзаце втором слова "акимат соответствующих местных исполнительных органов" заменить словами "соответствующие местные исполнительные органы", слова "и в уполномоченные органы по государственному планированию" исключить;
в пункте 24 слова ", а по местным бюджетам в разрезе бюджетных программ" исключить;
в первом абзаце пункта 25 слова ", а по местным бюджетам по каждой бюджетной программе" исключить;
во втором и третьем абзацах слова "настоящим Правилам" заменить словами "настоящей Инструкции";
в пункте 29:
слова "настоящих Правил" заменить словами "настоящей Инструкции";
в подпункте 2) слова ", а по местным бюджетам и подпрограмме" заменить словом "(подпрограмме)";
в подпунктах 4) и 5) слово "Правил" заменить словом "Инструкции";
в подпункте 7) слова ", а по местным бюджетам, также бюджетные подпрограммы" заменить словом "(подпрограмм)";

33-тармақта "17" сан "25" санға ауыстырылсын;
35-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"35. Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарға ағымдағы нысаналы трансферттердің, дамуға арналған нысаналы трансферттер мен кредиттердің іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есептерді:
есепті айға - ай сайын есептіден кейінгі айдың 5-і күнінен кешіктірмей;
есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейін жылдың 5-і күнінен кешіктірмей осы Нұсқаудың 10-қосымшасына сәйкес ұсынады.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдары облыстың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдарына облыстық бюджеттен бөлінген және республикалық бюджеттің трансферттері есебінен іске асырылып жатқан ағымдағы нысаналы трансферттердің, дамуға арналған нысаналы трансферттер мен кредиттердің іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есептерді:
есепті айға - есептіден кейінгі айдың 8-і күнінен кешіктірмей;
есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейін жылдың 8-і күнінен кешіктірмей осы Нұсқаудың 11-қосымшасына сәйкес ұсынады.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Облыстың, республикалық маңызы бар қала мен астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдары бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті органына ағымдағы нысаналы трансферттердің, дамуға арналған нысаналы трансферттер мен кредиттердің іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есептерді:
есепті айға - есептіден кейінгі айдың 12-і күнінен кешіктірмей;
есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейін жылдың 12-і күнінен кешіктірмей осы Нұсқаудың 12-қосымшасына сәйкес ұсынады.
Облыстың, республикалық маңызы бар қала мен астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдары есептерді жасау кезінде республикалық бюджеттен бөлінген бюджеттің бекітілген, нақтыланған және түзетілген сомаларының дұрыс көрсетілуін қамтамасыз етеді және есепті кезеңге төлемдер жөніндегі жоспарлардың орындалмау себептері мен міндеттемелер жоспарына сәйкес міндеттемелердің уақтылы қабылданбау себептерін талдауды жүзеге асырады.";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Бюджетті атқару жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органдар облыстық бюджеттерге, Алматы және Астана қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің іске асырылуы туралы талдамалық есепті Қазақстан Республикасының Үкіметіне, тиісті жергілікті атқарушы органдарға тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25-і күніне және қаржы жылының қорытындылары бойынша есепті қаржы жылынан кейінгі екінші айдың 25-і күніне осы Нұсқаудың 13-қосымшасына сәйкес ұсынады.";
39-тармақта:
бірінші абзацта "Ереженің" деген сөз "Нұсқаудың" деген сөзбен ауыстырылсын;
4) тармақшада "мемлекеттік сатып алу" деген сөздерден кейін "республикалық және жергілікті деңгейлерде" деген сөздермен толықтырылсын;
41-тармақта "мың теңгеде көрсетіледі" деген сөздер "теңгеде толтырылып, сонымен қатар шығыс нысандарында бір ондық белгімен мың теңгеде көрсетіледі." деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Бюджеттік бағдарламалардың жүзеге асырылуын талдау".
43, 44, 45-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:

в пункте 33 цифру "17" заменить цифрой "25";
пункт 35 изложить в следующей редакции:
"35. Администраторы местных бюджетных программ представляют в местный уполномоченный орган по исполнению бюджета отчет о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов:
за отчетный месяц – не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным;
за отчетный год – не позднее 5-го февраля года, следующего за отчетным финансовым годом, согласно приложению 10 к настоящей Инструкции.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Уполномоченный орган по исполнению бюджета района, города областного значения представляет в уполномоченный орган по исполнению бюджета области отчет о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из областного бюджета и реализуемых за счет трансфертов из республиканского бюджета:
за отчетный месяц - не позднее 8-го числа месяца, следующего за отчетным;
за отчетный год – не позднее 8-го февраля года, следующего за отчетным финансовым годом, согласно приложению 11 к настоящей Инструкции.";
пункт 37 изложить в следующей редакции:
"37. Уполномоченный орган по исполнению бюджета области, города республиканского значения и столицы представляет в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета отчет о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из республиканского бюджета:
за отчетный месяц - не позднее 12-го числа месяца, следующего за отчетным;
за отчетный год – не позднее 12-го февраля года, следующего за отчетным финансовым годом, согласно приложению 12 к настоящей Инструкции.
Уполномоченный орган по исполнению бюджета области, города республиканского значения и столицы при составлении отчета обеспечивает правильность отражения утвержденных, уточненных, скорректированных сумм бюджета, выделенных из республиканского бюджета, а также осуществляет анализ причин неисполнения планов по платежам за отчетный период и причин несвоевременного принятия обязательств в соответствии с планом по обязательствам.";
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. Центральный и местные уполномоченные органы по исполнению бюджета ежеквартально к 25 числу месяца, следующего за отчетным кварталом и по итогам финансового года к 25 числу второго месяца, следующего за отчетным финансовым годом, представляют в Правительство Республики Казахстан, в соответствующие местные исполнительные органы аналитический отчет о реализации целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Алматы и Астаны, согласно приложению 13 к настоящей Инструкции.";
в пункте 39:
в абзаце первом слова "настоящих Правил" заменить словами "настоящей Инструкции";
в подпункте 4) после слов "государственных закупок" дополнить словами "на республиканском и местном уровнях";
в пункте 41 слова "отражаются в тысячах тенге" заменить словами "заполняются в тенге, при этом в выходных формах отражаются в тысячах тенге, с одним десятичным знаком.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции: "4. Анализ реализации бюджетных программ";
пункты 434445 изложить в следующей редакции:

"43. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуы туралы талдамалық есеп қаржылық жылдың қорытындылары бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 15 маусымдағы № 287 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу № 6349 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Бюджетті атқару кезінде бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуын бағалау бойынша әдістемесінің талаптарына сәйкес жасалады және бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынылады. Мемлекеттік құпияны құрайтын бюджеттік бағдарламалар бойынша талдамалы есеп құпиялық режимін сақтай отырып беріледі.
Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, сондай-ақ стратегиялық жоспарды әзірлемейтін бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері қаржы жылының қорытындылары бойынша бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуы туралы есепті осы Нұсқаудың 14-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасайды.
Бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуы туралы есеп әрбір бюджеттік бағдарламаның бөлінісінде оған түсіндірме жазбасымен ағымдағы қаржы жылының 15 ақпанына дейінгі мерзімде қағаз және магнитті (электрондық) тасығыштарда бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға және тиісті бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға беріледі.
44. Осы Нұсқаудың 14-қосымшасында көрсетілген өткен қаржылық жылдың бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуы туралы есеп мынадай тәртіппен толтырылады:
"Бюджеттік бағдарламаның коды және әкімшісі" деген жол бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды мен атауы көрсетіледі;
"Бюджеттік бағдарлама" деген жол бойынша бюджеттік бағдарламаның коды мен атауы көрсетіледі;
"Өлшем бірлігі" деген жол бойынша мың теңгеде өлшем бірлігі көрсетіледі;
"Бюджеттік бағдарлама әкімшісінің коды" деген 1-бағанда бюджеттік бағдарлама әкімшісінің коды көрсетіледі;
"Бюджеттік бағдарламаның коды" деген 2-бағанда бюджеттік бағдарламаның коды көрсетіледі;
"Бюджеттік бағдарламаның атауы" деген 3-бағанда бюджеттік бағдарламаның атауы көрсетіледі;
"Есепті жылға көзделген іс-шаралар" деген 4-бағанда есепті жылға бюджеттік бағдарламаның нысанында бекітілген жоспарланған іс-шаралардың санды көрсеткіштері (бірлікпен, данамен және тағысын тағыда) көрсетіледі;
"Есепті жылға көзделген сома" деген 5-бағанда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес есепті жылға жоспарланған сома көрсетіледі;
"Есепті жылда орындалған іс-шаралар" деген 6-бағанда есепті жылда орындалған іс-шаралардың санды көрсеткіштері көрсетіледі;
"Есепті жылдағы атқарылу (төленген міндеттемелер)" деген 7-бағанда есепті жылда төленген міндеттемелер сомасы көрсетіледі;

43. Аналитический отчет о реализации республиканских бюджетных программ по итогам финансового года составляется и представляется в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета в соответствии с требованиями Методики по оценке реализации бюджетных программ при исполнении бюджета, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 15 июня 2010 года № 287 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6349). По бюджетным программам, составляющим государственные секреты, аналитический отчет представляется с соблюдением режима секретности.
Администраторы местных бюджетных программ, а также администраторы бюджетных программ, не разрабатывающие стратегический план, по итогам финансового года составляют отчет о реализации бюджетных программ по форме согласно приложению 14 к настоящей Инструкции.
Отчет о реализации бюджетных программ представляется в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета и соответствующий местный уполномоченный орган по исполнению бюджета до 15 февраля текущего финансового года в разрезе каждой бюджетной программы с пояснительной запиской к нему на бумажном и магнитном (электронных) носителях.
44. Отчет о реализации бюджетных программ за истекший финансовый год, указанный в приложении 14 настоящей Инструкции, заполняется следующим образом:
по строке "Код и администратор бюджетной программы" указывается код и наименование администратора бюджетных программ;
по строке "Бюджетная программа" указывается наименование бюджетной программы;
по строке "Единица измерения" указывается единица измерения в тысячах тенге;
в графе 1 "Код администратора бюджетной программы" указывается код администратора бюджетной программы;
в графе 2 "Код бюджетной программы" указывается код бюджетной программы;
в графе 3 "Наименование бюджетной программы" указывается наименование бюджетной программы;
в графе 4 "Мероприятия, предусмотренные на отчетный год" отражаются запланированные количественные показатели мероприятий (в единицах, штуках и так далее), утвержденные в форме бюджетной программы стратегического плана на отчетный год или запланированные в бюджетной заявке;
в графе 5 "План предусмотренный на отчетный год" указываются суммы, запланированные на отчетный год согласно плану финансирования администратора бюджетных программ по платежам;
в графе 6 "Мероприятия, выполненные за отчетный год" указываются количественные показатели мероприятий, выполненные за отчетный год;
в графе 7 "Исполнение за отчетный год (оплаченные обязательства)" показывается сумма оплаченных обязательств за отчетный год;

"Іс-шаралардың немесе бюджеттік қаражаттардың орындалу %" деген 8-бағанда есепті қаржы жылына бюджеттік бағдарламаның нақты орындалған іс-шараларының сомасын 100% көбейте отырып, жоспарлы іс-шараларының сомасына ара қатынасы көрсетіледі;
"Атқарылмау сомасы" деген 9-бағанда 7-бағанның көрсеткішінен 5-бағанның көрсеткішін шегеру жолымен анықталатын есепті жылдағы бюджет қаражатының атқарылмау сомасы көрсетіледі;
"Қол жеткізе алмау себептері" деген 9-бағанда есепті жылда орындалмаған (жете орындалмаған) іс-шаралар, сондай-ақ олардың орындалмау (жете орындалмау) себептері көрсетіледі.
45. Талдамалы есеппен бір уақытта ұсынылатын түсіндірме жазба мыналарды:
1) бюджеттік бағдарламаның атауын;
2) бюджеттік бағдарламаны іске асыруға жоспарлы және іс жүзіндегі шығыстарды (мың теңге), сондай-ақ өткен қаржы жылында осы бюджеттік бағдарлама бойынша бюджет шығыстары және тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бірлігі үшін іс жүзіндегі шығыстар туралы ақпаратты;
3) бюджет қаражатының түгел игерілмеген сомасын және орындамау себептерін;
4) жоспарланған және іс жүзінде орындалған іс-шаралар туралы санды ақпаратын (даналар, бірліктер, шаршы метрлер және тағысын тағыда), өткен қаржы жылындағы бюджеттік бағдарламалардың нәтижелері: орындалған іс-шаралар мен бірлік үшін іс жүзінде көрсетілген қызметтердің санын (тауарлар, жұмыстар);
5) өткен есепті жылдың басымен салыстырғанда тиісті бюджеттік бағдарлама бойынша дебиторлық және кредиторлық берешектің, оның ішінде пайда болған берешектердің себептерін көрсете отырып өткен жылдар берешегінің болуы және оларды өтеу жөнінде қабылданған (қабылданатын) шаралар туралы ақпаратты;
6) бақылау органдары жүргізген бюджет қаражатын пайдаланудың атаулылығы мен нысаналы сипаттығы, растайтын құжаттарды қоса бере отырып, бұзушылықтарды жою жөнінде қабылданған шараларды баяндай отырып, Қазақстан Республикасы заңнамасының сақталуы тұрғысынан (әрбір бөліністегі) тексеру жөніндегі ақпаратты қамтиды.";
46-тармақта:
"Ережеде" деген сөз "Нұсқауда" деген сөзбен ауыстырылсын;
Нұсқаудың барлық мәтіні бойынша "Астана" деген сөз "Астананың" деген сөзбен ауыстырылсын;
1-қосымшада, I, II-нысандардың 6-бағандарының атауларында "өсу екпіні" (өрлеу қарқыны) деген сөздерден кейін "/төмендеу" символымен және сөзімен толықтырылсын;
"Ережесіне" деген сөз "Нұсқауына" деген сөзбен ауыстырылсын;
2-қосымшада:
қосымшалар мен кестелердің атауында "салықтар мен төлемдер" деген сөздер "түсімдер" деген сөздермен ауыстырылсын, "мемлекеттік," деген сөз алынып тасталсын;
"Ережесіне" деген сөз "Нұсқауына" деген сөзбен ауыстырылсын;
3 кестенің бағандарында "салықтар мен төлемдер" деген сөздер "түсімдер" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-қосымшада:
"Ережесіне" деген сөз "Нұсқауына" деген сөзбен ауыстырылсын;
қосымшаның атауында "салықтар мен төлем түрлері бойынша кірістерді", "мемлекеттік" деген сөздер алынып тасталсын;
3-бағанда "салықтар мен төлемдер" деген сөздер "түсімдер" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-қосымшада:
"Ережесіне" деген сөз "Нұсқауына" деген сөзбен ауыстырылсын;
қосымшаның атауында "мемлекеттік," деген сөз алынып тасталсын;
кестеде "Бюджеттің атауы" деген сөздер "Бюджет деңгейі" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-қосымшаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Салықтар мен төлемдер бөлінісінде мемлекеттік бюджетке түсетін түсімдер бойынша берешек сомасын талдау";
"Ережесіне" деген сөз "Нұсқауына" деген сөзбен ауыстырылсын;
6-қосымшада "Ережесіне" деген сөз "Нұсқауына" деген сөзбен ауыстырылсын;
7-қосымшада:
"Ережесіне" деген сөз "Нұсқауына" деген сөзбен ауыстырылсын;
кестенің 3-бағанында "*" деген символ алынып тасталсын;
"*- жергілікті бюджет бойынша" деген символ мен сөздер алынып тасталсын;
8-қосымшада:
"Ережесіне" деген сөз "Нұсқауына" деген сөзбен ауыстырылсын;
кестенің атауында және кестенің 3 бағанында "(**)" деген символдар алынып тасталсын;
ескертуде "** кіші бағдарламаға дейін жергілікті атқарушы органдар әкімшісі ұсынады" деген символдар мен сөздер алынып тасталсын;
9-қосымшада:
"Ережесіне" деген сөз "Нұсқауына" деген сөзбен ауыстырылсын;
кестенің 3-бағанында "(**)" деген символдар алынып тасталсын;
ескертуде "** кіші бағдарламаға дейін жергілікті атқарушы органдар әкімшісі ұсынады" деген символдар мен сөздер алынып тасталсын;
үшінші абзацта "Ереженің" деген сөз "Нұсқаудың" деген сөзбен ауыстырылсын;
10, 11, 12 және 13-қосымшаларда "Ережесіне" деген сөз "Нұсқауына" деген сөзбен ауыстырылсын;

в графе 8 "% исполнения мероприятий или бюджетных средств" указывается соотношение суммы фактически выполненных мероприятий или средств бюджетной программы к запланированной сумме выполнения мероприятий или средств на отчетный финансовый год с умножением на 100 %;
в графе 9 "Сумма неисполнения" показываются суммы неисполнения бюджетных средств за отчетный год, которая определяется путем вычитания от показателя графы 7 показателя графы 5;
в графе 10 "Причины недостижения" показываются невыполненные (недовыполненные) мероприятия, а также причины их невыполнения (недовыполнения).
45. Представляемая одновременно с Отчетом о реализации бюджетных программ пояснительная записка содержит:
1) наименование бюджетной программы;
2) плановые и фактические расходы на реализацию бюджетной программы (тысячах тенге), а также информация о расходах бюджета по данной бюджетной программе за предыдущий финансовый год и фактические расходы на единицу товаров (работ, услуг);
3) сумму неисполнения бюджетных средств и их причины;
4) количественную информацию о запланированных и фактически выполненных мероприятиях (штуки, единицы, квадратные метры и так далее), результаты бюджетной программы за предыдущий финансовый год: количество выполненных мероприятий и фактически, предоставленных услуг (товары, работы) на единицу;
5) информацию о наличии дебиторской и кредиторской задолженности по соответствующей бюджетной программе, в сравнении с началом истекшего отчетного года, в том числе задолженность прошлых лет с указанием причин образовавшихся задолженностей и предпринятые (предпринимаемые) меры по их погашению;
7) информацию по проведенным органами контроля проверкам (в разрезе каждого) на предмет адресности и целевого характера использования бюджетных средств, соблюдения законодательства Республики Казахстан, эффективности реализации бюджетных программ с изложением принятых мер по устранению нарушений, с приложением подтверждающих документов.";
в пункте 46 слова "настоящими Правилами" заменить словами "настоящей Инструкцией";
по всему тексту Правил слова "Астана" заменить словами "Астаны";
в приложении 1 в наименованиях граф 6 таблиц форм I, II после слов "темп роста" дополнить символом и словом "/снижения";
слова "Правилам проведения" заменить словами "Инструкции по проведению";
в приложении 2:
в наименованиях приложения и таблиц слова "налогов и платежей" заменить словами "поступлений", слово "государственный," исключить;
слова "Правилам проведения" заменить словами "Инструкции по проведению";
в графах 3 таблиц слова "налогов и платежей" заменить словами "поступлений";
в приложении 3:
слова "Правилам проведения" заменить словами "Инструкции по проведению";
в наименовании приложения слова "доходов по видам налогов и платежей", "государственный" исключить;
в графе 3 слова "налогов и платежей" заменить словами "поступлений";
в приложении 4:
слова "Правилам проведения" заменить словами "Инструкции по проведению";
в наименовании приложения слово "государственный," исключить;
в таблице слова "Наименование бюджета" заменить словами "Уровень бюджета";
наименование приложения 5 изложить в следующей редакции:
"Анализ сумм недоимки по поступлениям в государственный бюджет в разрезе налогов и платежей";
слова "Правилам проведения" заменить словами "Инструкции по проведению";
в приложении 6 слова "Правилам проведения" заменить словами "Инструкции по проведению";
в приложении 7:
слова "Правилам проведения" заменить словами "Инструкции по проведению";
в графе 3 таблицы символ "*" исключить;
символ и слова "* - по местному бюджету" исключить;
в приложении 8:
слова "Правилам проведения" заменить словами "Инструкции по проведению";
в наименовании таблицы и в графе 3 таблицы символы "(**)" исключить;
в примечании символы и слова "** до подпрограмм предоставляется администраторами местных исполнительных органов" исключить;
в приложении 9:
слова "Правилам проведения" заменить словами "Инструкции по проведению";
в графе 3 таблицы символы "(**)" исключить;
в примечании символы и слова "** до подпрограмм предоставляется местными исполнительными органами" исключить;
в абзаце 3 примечание слова "настоящих Правил" заменить словами "настоящей Инструкции";
в приложениях 101112, и 13 слова "Правилам проведения" заменить словами "Инструкции по проведению";

10, 11, 12 және 13-қосымшаларда, 4 бағанда "ағымдық", "дамуға" және "кредиттер" деген сөздер тиісінше "Ағымдағы бағдарламалар", "Даму бағдарламалары" және "Кредиттер" деген сөздермен ауыстырылсын;
13-қосымшада, қосымшаның атауында "мен кредиттер" деген сөздер, кестенің 4-бағанында "кредиттер" деген сөздер алынып тасталсын.
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 14-қосымшамен толықтырылсын.
2. Бюджеттік процесс әдіснамасы департаменті (А.Н. Қалиева) заңнамада белгіленген тәртіпте осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қаржы жүйелерінің инфрақұрылымын дамытуды үйлестіру және оның әдіснамасы департаменті (Кунтубаев Д.Ж.) "Бюджеттік процесс мониторингі" деген бағдарламалық қамтымға тиісті өзгерістер енгізсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылы 28 шілдедегі
№ 376 бұйрығына
қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқауына
14-қосымша
_____ қаржы жылында бюджеттік бағдарламаның
іске асырылуы туралы есеп
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды мен атауы: ___________
Бюджеттік бағдарлама __________________________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісінің коды
Бюджеттік бағдарламаның коды
Бюджеттік бағдарламаның атауы
Есепті жылға көзделген іс-шаралар
Төлемдер бойынша есепті жылға көзделген сома
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Есепті жылда орындалған іс-шаралар
Есепті жылда жұмсалған сома (төленген міндеттемелер)
Іс-шаралардың немесе бюджеттік қаражаттардың орындалу %
Игерілмеген сома
Қол жеткізе алмау себептері
6
7
8
9
10
Орталық атқарушы органның Жауапты хатшысы
(белгіленген тәртіппен оған орталық атқарушы органның
жауапты хатшысының өкілеттігі жүктелген лауазымды тұлға),
ал мұндайлар болмаған жағдайда - мемлекеттік мекеменің
басшысы және мемлекеттік мекеменің тиісті құрылымдық
бөлімшесінің басшысы және төмен тұрған бюджеттің
тиісті жергілікті атқарушы органының басшысы
М.О. ___________ ______________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
"__" ______ 20___ж.

в приложениях 10, 11, 12 и 13, в графах 4 слова "текущие", "на развитие" и "кредиты" заменить соответственно словами "Текущие программы", "Программы развития" и "Кредиты";
в приложении 13, в наименовании приложения слова "и кредитов", в графе 4 таблицы слово "кредиты" исключить;
дополнить приложением 14 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бюджетного процесса (Калиева А.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту координации и методологии развития инфраструктуры финансовых систем (Кунтубаев Д.Ж.) внести соответствующие изменения в программное обеспечение "Мониторинг бюджетного процесса".
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 июля 2010 года № 376
Приложение 14
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
Отчет о реализации бюджетных программ
за _____ финансовый год
Код и администратор бюджетной программы _______________________
Бюджетная программа                     _______________________
Единица измерения:                      тыс. тенге
Код
администратора
бюджетной
программы
Код бюджетной
программы
Наименование
бюджетной
программы
Мероприятия,
предусмотренные
на отчетный год
План
предусмотренный
на отчетный год
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Мероприятия,
выполненные за
отчетный год
Исполнение за
отчетный год
(оплаченные
обязательства)
% исполнения
мероприятий или
бюджетных
средств
Сумма
неисполнения
Причины
недостижения
6
7
8
9
10
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа
(должностное лицо на которого в установленном порядке возложены
полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного
органа), а в случаях отсутствия таковых – руководитель
государственного учреждения и руководитель соответствующего
структурного подразделения государственного учреждения и
руководитель соответствующего местного исполнительного органа
нижестоящего бюджета
__________                   _____________________
(подпись)                    (расшифровка подписи)
__________                   _____________________
(подпись)                    (расшифровка подписи)
"__" ______ 20___г.                           М.П.