"Табиғи газды магистральдық және (немесе) бөлуші құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі реттеліп көрсетілетін қызметтердің тарифтеріне (бағаларына, алымдар ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесі туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 25 наурыздағы № 149-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 27 шілдедегі N 240-НҚ Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылғы 24 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6436 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 42 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабы 1-тармағының 5) тармақшасын және 15-бабы 1-тармағының 3) тармақшасын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 қазандағы № 943 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі туралы ереженің 21-тармағының 6) тармақшасын басшылыққа ала отырып БҰЙЫРАМЫН:
1. "Табиғи газды магистральдық және (немесе) бөлуші құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі реттеліп көрсетілетін қызметтердің тарифтеріне (бағаларына, алымдар ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесі туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 25 наурыздағы № 149-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 2813 тіркелген), мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспеде:
"6) тармақшасына" деген сөз "1-тармақтың 5) тармақшасына" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Табиғи монополиялар туралы" деген сөздерден кейін "және реттелетін нарықтар" деген сөздермен толықтырылсын;
Сол жақтағы төменгі бұрыштағы "Келiсiлдi: Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің төрағасы 2004 жылғы 1 сәуiр" деген белгі алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Табиғи газды магистральдық және (немесе) бөлуші труба құбырлары арқылы тасымалдау жөніндегі реттеліп көрсетілетін қызметтердің тарифтеріне (бағаларына, алымдар ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесінде:
1-тармақтағы "Табиғи монополиялар туралы" деген сөздерден кейін "және реттелетін нарықтар" деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақта:
бесінші және сегізінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"тұтынушы – табиғи монополия және реттелетін нарық субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін (тауарларын, жұмыстарын) пайдаланатын немесе пайдалануға ниеті бар жеке немесе заңды тұлға;";
"уәкілетті орган – табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган.";
тоғызыншы абзац "Қазақстан Республикасының" деген сөздерден кейін "табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" деген сөздермен толықтырылсын;
13-тармақта және Ереженің бүкіл мәтіні бойынша ", Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетiне және Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне", "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi, Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі,", "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi және Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі,", "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетiнің және Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің," деген сөздер алып тасталсын;
13-тармақта "жоғарыда көрсетiлген мемлекеттiк органдардан" деген сөздер "жоғарыда көрсетiлген мемлекеттiк органнан" деген сөздермен ауыстырылсын;
26-тармақта "Хабарлама сондай-ақ Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң және Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің атына жiберiледi." деген сөздер алып тасталсын;
1-қосымшадағы бүкіл мәтін бойынша "Табиғи монополиялар туралы" деген сөздерден кейін "және реттелетін нарықтар" деген сөздермен толықтырылсын.

О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 25 марта 2004 года № 149-ОД "О Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги по транспортировке природного газа по магистральным и (или) распределительным трубопроводам"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 27 июля 2010 года № 240-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 августа 2010 года № 6436. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 42.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Руководствуясь подпунктом 5) пункта 1 статьи 14-1 и подпунктом 3) пункта 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках", подпунктом 6) пункта 21 Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2007 года № 943, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 25 марта 2004 года № 149-ОД "О Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги по транспортировке природного газа по магистральным и (или) распределительным трубопроводам" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2813), следующие изменения и дополнения:
в преамбуле:
слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом 5) пункта 1";
после слов "О естественных монополиях" дополнить словами "и регулируемых рынках";
в левом нижнем углу гриф "Согласовано: Председатель налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан 1 апреля 2004 г." исключить;
в Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги по транспортировке природного газа по магистральным и (или) распределительным трубопроводам, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 после слов "О естественных монополиях" дополнить словами "и регулируемых рынках";
в пункте 3:
абзацы пятый и восьмой изложить в следующих редакциях:
"потребитель – физическое или юридическое лицо, пользующееся или намеревающееся пользоваться регулируемыми услугами (товарами, работами) субъектов естественной монополии и регулируемого рынка;";
"уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках.";
абзац девятый после слов "Республики Казахстан" дополнить словами "о естественных монополиях и регулируемых рынках";
в пункте 13 и по всему тексту Правил слова ", Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан", "Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан,", "Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан,", "Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан," исключить;
в пункте 13 слова "вышеуказанных государственных органов" заменить словами "вышеуказанного государственного органа";
в пункте 26 слова "Уведомление также направляется в адрес Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан." исключить;
в приложении 1 по всему тексту после слов "о естественных монополиях" дополнить словами "и регулируемых рынках".

2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Құбыржолдары және су кәрізі жүйелері саласындағы реттеу департаменті осы бұйрықты заңда белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы департаменті (Е.О. Есіркепов) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлемшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары Қ.М. Смағұловқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Н. Алдабергенов
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасының
Мұнай және газ министрі
______________ С. Мыңбаев
2010 жылғы 20 шілде
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_______________ Б. Жәмішев
2010 жылғы 23 шілде

2. Департаменту по регулированию в сфере трубопроводных и водоканализационных систем Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Аскарова А.Г.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Смагулова К.М.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель
Н. Алдабергенов
СОГЛАСОВАНО:
Министр нефти и газа
Республики Казахстан
С. Мынбаев
20 июля 2010 год
СОГЛАСОВАНО:
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Жамишев
23 июля 2010 год