Астана қаласы мәслихатының 2006 жылғы 7 маусымдағы № 252/32-III «Астана қаласының аумағында құрылыс салу Қағидалары туралы» шешіміне толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2010 жылғы 28 мамырдағы N 355/48-IV Шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2010 жылғы 24 маусымда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 634 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2011 жылғы 3 наурыздағы N 432/58-IV Шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2011.03.03  N 432/58-IV (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
Астана қаласы әкімдігінің ұсынысын қарап, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылыс және құрылыс қызметі туралы» Заңын басшылыққа ала отырып Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласы мәслихатының 2006 жылғы 7 маусымдағы № 252/32-III «Астана қаласының аумағында құрылыс салу Қағидалары туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2006 жылғы 27 шілдеде № 447 болып тіркелген, 2006 жылғы 3 тамызда «Астана хабары», 2006 жылғы 8 және 10 тамызда «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі толықтырулар енгізілсін:
осы шешіммен бекітілген Астана қаласының аумағында құрылыс салу Қағидаларында:
1-бөлімдегі 1-тарау «Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар» келесі мазмұндағы 12, 13-азат жолдарымен толықтырылсын:
«мұзды құрылыстары – қолданбалы қолөнері сипатындағы мұздан жасалған көркемөнер туындысы болып табылады, қысқа мерзімдік құрылыстарға жатады және жылдың суық (аязды) кезеңінде мұз блоктарын тұрғызу барысында тұтас тас кесегіне айналдыру арқылы, жекелеген жағдайда ішкі темір құрастыру құрылымдардан тұрғызылады;
мұз қалашық – мұзды құрылыстар жиынтығы;»;
5-бөлім келесі мазмұндағы 18-1 тараумен толықтырылсын:
«18-1-тарау. Мұз құрылыстары
98-1. Мұз құрылыстары жобасыз, мұз қалашығының ең үздік құрылғысына алдын ала жарияланған конкурс бойынша тұрғызылады.
98-2. Мұз қалашығы Астана қаласы әкімінің шешімімен қала алаңдарында қала құрылысы кеңесі бекіткен нобай жобалар бойынша салынуы мүмкін. Қажет болған жағдайда берілген тақырып бойынша мұз қалашығының нобай жобасына ашық конкурстар жариялануы мүмкін.
98-3. Мұз қалашығын көркемдік орнату жөнінде тәжірибесі бар (мамандандырылған заңды тұлғалар және с.с) мұз құрылыстарын салу конкурсын жеңіп алған заңды тұлғалар:
1) мұз қалашығын пайдалану және мұз құрылыстарын қaуіпciз пайдалануды қамтамасыз ету жөнінде кепілдемелік міндеттемелерді ұсынуға;

О внесении дополнений в решение маслихата города Астаны от 7 июня 2006 года № 252/32-III "О Правилах застройки территории города Астаны"
Решение маслихата города Астаны от 28 мая 2010 года № 355/48-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 24 июня 2010 года № 634. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 3 марта 2011 года № 432/58-IV
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 03.03.2011 № 432/58-IV (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Рассмотрев предложение акимата города Астаны, руководствуясь Законом Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 7 июня 2006 года № 252/32-III "О Правилах застройки территории города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 447, опубликовано в газетах "Астана хабары" от 3 августа 2006 года, "Вечерняя Астана" от 8 и 10 августа 2006 года) следующие дополнения:
в Правилах застройки территории города Астаны, утвержденных указанным решением:
в разделе 1 главу 1. "Основные понятия, используемые в Правилах" дополнить абзацами 12, 13 следующего содержания:
"ледяные сооружения - художественное произведение искусства прикладного характера, относятся к кратковременным сооружениям и возводятся в холодный (морозный) период года из ледяных блоков с превращением их в монолит в процессе возведения, в отдельных случаях с внутренними металлическими несущими конструкциями;
ледяной городок - комплекс ледяных сооружений";
раздел 5 дополнить главой 18-1 следующего содержания:
"Глава 18-1. Ледяные сооружения
98-1. Ледяные сооружения возводятся без проекта, по заранее объявленному конкурсу на лучшее сооружение ледяного городка.
98-2. Ледяной городок может возводиться по эскизным проектам, утвержденным градостроительным советом, на городских площадях по решению акима города Астаны. При необходимости могут быть объявлены открытые конкурсы на эскизный проект ледяного городка по заданной теме.
98-3. Юридические лица, имеющие навык художественного возведения (специализированные юридические лица и т.д.) ледяных городков, выигравшие конкурс на возведение ледяных сооружений должны:
1) эксплуатировать ледяной городок и предоставить гарантийные обязательства по обеспечению безопасной эксплуатации ледяных сооружений;

2) тұрғызылған мұз құрылыстарының бекітілген нобай жобасына сәйкес болуын қамтамасыз ету;
3) ауа райының күрт жылынып кетуі салдарынан мұз қалашығы келушілер үшін жабылу және мұз құрылыстарын бұзу мүмкін болу кезеңін қоспағанда, пайдалану кезеңінде мұз құрылыстарының мықтылығы мен тұрақтылығын қамтамасыз ету;
4) мұз құрылыстары беттерінің тегіс, томпақсыз, құдықтарсыз және шығып тұратын металл конструкцияларсыз болуын қамтамасыз ету тиіс.
98-4. Температуралық режим мен ауа райы жағдайына, сондай-ақ мұз құрылыстарының жай-күйіне қарай мұз құрылыстарын пайдаланудың барынша мерзімі - 2,5-3 ай.
98-5. Мұз құрылыстарын пайдалануды аяқтау, бұзу және шығару уақытын Астана қаласы әкімдігінің келісімі бойынша пайдаланушы ұйым белгілейді және белгіленген тәртіппен акт жасайды.
98-6. Конкурс бойынша мұз қалашығының құрылыстарын салу кезінде оны пайдаланумен коммуналдық қызметтер айналысады.
98-7. Бекітілген нобай жобалары бойынша мұз қалашығын тұрғызған кезде уақытша пайдалануға қабылдауды Астана қаласының мемлекеттік қабылдау комиссиясы жүзеге асырады. Қалған жағдайларда мұз қалашығын пайдалану уақытша пайдалану үшін пайдаланушы ұйымның теңгеріміне қабылдау актісімен жүзеге асырылады.».
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енеді.
Астана қаласы
мәслихатының төрағасы                       Ю. Келигов
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы                     В. Редкокашин

2) обеспечить соответствие возведенных ледяных сооружений к утвержденному эскизному проекту;
3) обеспечить прочность и устойчивость ледяных сооружений в период эксплуатации, за исключением периода резкого потепления погоды, когда ледяной городок должен быть закрыт для посетителей и возможен демонтаж ледяных сооружений;
4) обеспечить ледяные сооружения гладкими поверхностями, без выступов, колодцев и без выступающих металлических конструкций.
98-4. Максимальный срок эксплуатации ледяных сооружений 2,5-3 месяца в зависимости от температурного режима и погодных условий, а также от состояния ледяных сооружений.
98-5. Время завершения эксплуатации, разборки и вывоза ледяных сооружений определяется эксплуатирующей организацией по согласованию с акиматом города Астаны и оформляется актом в установленном порядке.
98-6. При возведении сооружений ледяных городков по конкурсу ее эксплуатацией занимаются коммунальные службы.
98-7. При возведении ледяных городков по утвержденным эскизным проектам приемка во временную эксплуатацию осуществляется государственной приемочной комиссией города Астаны. В остальных случаях эксплуатация ледяного городка осуществляется актом принятия на баланс эксплуатирующей организацией для временной эксплуатации."
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны                    Ю. Келигов
Секретарь маслихата
города Астаны                              В. Редкокашин