Зеренді және Целиноград аудандары бойынша Ақмола облысынының кейбір елді мекендері мен ауылдық округтерінің атауларын қайта атау және транскрипцияларын өзгерту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2010 жылғы 6 сәуірдегі № А-4/106 қаулысы мен Ақмола облыстық мәслихатының 2010 жылғы 6 сәуірдегі № 4С-23-6 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 14 мамырда № 3359 тіркелді
Ескерту. Тақырыбында және бүкіл мәтін бойынша «селосы», «селолық» деген сөздер «ауылы», «ауылдық» деген сөздермен ауыстырылды - Ақмола облысы әкімдігінің 17.02.2015 № А-2/65 қаулысы және Ақмола облыстық мәслихатының 17.02.2015 № 5С-34-6 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1993 жылғы 8 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 11 бабына сәйкес, Зеренді ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 24 шілдедегі № 232 қаулысы мен Зеренді аудандық мәслихатының 2009 жылғы 24 шілдедегі № 19-119 шешімі, Целиноград ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 28 қазандағы № 239 қаулысы мен Целиноград аудандық мәслихатының 2009 жылғы 28 қазандағы № 150/23-4 шешімі негізінде және Ақмола облысы әкімдігінің жанындағы тіл саясаты және ономастика жөніндегі облыстық комиссияның 2009 жылғы 23 желтоқсандағы шешіміне байланысты Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ақмола облысының кейбір елді мекендері мен ауылдық округтерінің атаулары қайта аталсын және транскрипциялары өзгертілсін:
1) Зеренді ауданы бойынша:
Чаглинка ауылдық округінің Первомайское ауылы Ескенежал ауылына;
Қанай би атындағы ауылдық округтің Октябрь ауылы Желтау ауылына;
Пухальск ауылдық округінің Пухальское ауылы Мәлік Ғабдуллин ауылына;
Пухальск ауылдық округі Мәлік Ғабдуллин ауылдық округіне.
2) Целиноград ауданы бойынша:
Челкар ауылдық округінің Егіндікөл ауылы Шалқар ауылына;
Челкар ауылдық округі Шалқар ауылдық округіне;
Кощи ауылы Қосшы ауылына;
Кощи ауылдық округі Қосшы ауылдық округіне.
2. Осы Ақмола облысы әкімдігінің қаулысы мен Ақмола облыстық мәслихатының шешімі Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының
әкімі                                      С.Дьяченко
Сессия төрағасы,
Ақмола облыстық
мәслихатының хатшысы                       Ө.Мұсабаев

О переименовании и изменении транскрипции некоторых населенных пунктов и сельских округов Акмолинской области по Зерендинскому и Целиноградскому районам
Постановление акимата Акмолинской области от 6 апреля 2010 года № А-4/106 и решение Акмолинского областного маслихата от 6 апреля 2010 года № 4С-23-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 14 мая 2010 года № 3359
В соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан «Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан» от 8 декабря 1993 года, на основании постановления акимата Зерендинского района от 24 июля 2009 года № 232 и решения Зерендинского районного маслихата от 24 июля 2009 года № 19-119, постановления акимата Целиноградского района от 28 октября 2009 года № 239 и решения Целиноградского районного маслихата от 28 октября 2009 года № 150/23-4 и согласно решения областной комиссии по языковой политике и ономастике при акимате Акмолинской области от 23 декабря 2009 года, акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Переименовать и изменить транскрипции некоторых населенных пунктов и сельских округов Акмолинской области:
1) По Зерендинскому району:
село Первомайское Чаглинского сельского округа в село Ескенежал;
село Октябрь сельского округа имени Канай би в село Желтау;
село Пухальское Пухальского сельского округа в село Малика Габдуллина;
Пухальский сельский округ в сельский округ Малика Габдуллина.
2) По Целиноградскому району:
село Егиндыколь Челкарского сельского округа в село Шалкар;
Челкарский сельский округ на Шалкарский сельский округ;
село Кощи на село Косшы;
Кощинский сельский округ на Косшынский сельский округ.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Акмолинской области от 17.02.2015 А-2/65 и решением Акмолинского областного маслихата от 17.02.2015 № 5С-34-6 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Настоящее постановление акимата Акмолинской области и решение Акмолинского областного маслихата вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким
Акмолинской области                        С.Дьяченко
Председатель сессии,
секретарь Акмолинского
областного маслихата                       У.Мусабаев