2011-2013 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 4С-30/3-10 шешімі. Ақмола облысы Ерейментау ауданының Әділет басқармасында 2010 жылы 30 желтоқсанда № 1-9-164 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 16 сәуірдегі № 94 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 16.04.2013 № 94 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 9-бабының 2-тармағына және 75-бабының 2-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес, Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, 2011-2013 жылдарға арналған, сонымен қатар 2011 жылға арналған аудан бюджеті келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 085 010,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 466 764 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 024 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 17 500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 581 722,6 мың теңге;
2) шығындар – 2 118 343,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 31 809 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 32 937 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 1 128 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 55 704 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -120 846,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 120 846,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2011.11.04 № 4С-41/2-11 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне 1 322 077 мың теңге сомасында 2011 жылға берілетін субвенциялардың көлемі ескерілсін.
3. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде 4 қосымшаға сәйкес, республикалық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттер мен бюджеттік несиелер қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде 5 қосымшаға сәйкес, облыстық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен бөлінген 1 128 мың теңге сомасындағы бюджеттік несиелерді өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде білім мекемелерінің материалдық-техникалық базаларын нығайтуға – 8 572 мың теңге шығындар қарастырылсын.

О бюджете района на 2011-2013 годы
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2010 года № 4С-30/3-10. Зарегистрировано Управлением юстиции Ерейментауского района Акмолинской области 30 декабря 2010 года № 1-9-164. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 16 апреля 2013 года № 94)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 16.04.2013 № 94).
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 и пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года,подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2011-2013 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 085 010,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 466 764 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 024 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 581 722,6 тысяч тенге;
2) затраты – 2 118 343,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 809 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 32 937 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 128 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 55 704 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 120 846,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 120 846,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2011 № 4С-41/2-11 (вводится в действие с 01.01.2011)
2. Учесть на 2011 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района, в сумме 1 322 077 тысяч тенге.
3. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
4. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
5. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в вышестоящий бюджет в сумме 1 128 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в бюджете района на 2011 год затраты на укрепление материально-технической базы учреждений образования – 8 572 тысяч тенге.

7. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыларды төлеуге 14 613 мың теңге сомасында шығыстар қарастырылғаны есепке алынсын.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2011.11.04 № 4С-41/2-11 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
7-1. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде Ерейментау қаласындағы бұрынғы № 87 бала бақшаны қайта құрастыруға 16 888,3 мың теңге сомасында шығыстар қарастырылғаны ескерілсін;
7-2. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде Ерейментау ауданы әкімдігінің жанындағы шаруашылық жұмысына құқық алған «Жылу сервис» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны үшін мамандандырылған техниканы сатып алуға 42 248 мың теңге сомасында шығыстар қарастырылғаны ескерілсін»;
7-3. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде бекітілген заңнамалық тәртіпте 2011 жылдың 1 қаңтарында құрылған 104 170,9 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін;
7-4. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде Ерейментау ауданы әкімдігінің жанындағы шаруашылық жұмысына құқық алған «Ерейментау Су Арнасы» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын арттыруға 5 456 мың теңге сомасында шығыстар қарастырылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-1; 7-2; 7-3 тармақтарымен толықтырылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2011.02.25 № 4С-32/4-11 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі)
7-4 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2011.04.26 № 4С-35/5-11 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
7-5. Аудандық мәслихаттың тексеру комиссиясын қысқартуға байланысты, 2011 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджет шығындарының өтемақысына 616 мың теңге сомасында трансферттер қарастырылсын;
7-6. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде 4 000 мың теңге сомасында 200 орындық жаңа мектептің және 3 700 мың теңге сомасында Ерейментау қаласындағы жаңа 60 пәтерлік жалгерлік тұрғын үйдің құрылысына жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге шығыстар қарастырылғаны есепке алынсын.
Ескерту. 7-6 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2011.11.04 № 4С-41/2-11 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
7-7. Аудан бюджетінде «Ерейментау қаласындағы Уәлиханов көшесі № 43 бойынша орналасқан 75 пәтерлік тұрғын үйдің ішкі және сыртқы коммуникацияларын қайта құрастыру» жобасын түзетуге және мемлекеттік сараптамадан өткізуге 1 163 мың теңге сомасында шығыстар қарастырылғаны есепке алынсын;

7. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусматриваются расходы на выплату государственных пособий на детей до восемнадцати лет в сумме 14 613 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2011 № 4С-41/2-11 (вводится в действие с 01.01.2011)
7-1. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусматриваются расходы на реконструкцию бывшего детского сада № 87 в городе Ерейментау в сумме 16 888,3 тысяч тенге;
7-2. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусматриваются расходы на приобретение специализированной техники для коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Теплосервис» при акимате Ерейментауского района в сумме 42 248 тысяч тенге;
7-3. Учесть, что в бюджете района на 2011 год, в установленном законодательством порядке, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2011 года, в сумме 104 170,9 тысяч тенге;
7-4. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусматриваются расходы на увеличение уставного капитала коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Ерейментау Су Арнасы» при акимате Ерейментауского района в сумме 5 456 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктами 7-1; 7-2; 7-3 в соответствии c решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2011 № 4С-32/4-11 (вводится в действие с 01.01.2011);
Решение дополнено пунктам 7-4 в соответствии c решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 26.04.2011 № 4С-35/5-11 (вводится в действие с 01.01.2011);
7-5. Предусмотреть в бюджете района на 2011 год трансферты в сумме 616 тыс. тенге на компенсацию потерь областного бюджета, в связи с упразднением ревизионной комиссии районного маслихата;
7-6. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусматриваются расходы на разработку проектно-сметной документации на строительство новой школы на 200 мест в сумме 4 000 тысяч тенге и нового 60-ти квартирного арендного жилого дома в городе Ерейментау в сумме 3 700 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7-6 в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2011 № 4С-41/2-11 (вводится в действие с 01.01.2011)
7-7. Учесть, что в бюджете района предусматриваются расходы на корректировку и прохождение государственной экспертизы проекта "Реконструкция внутренних и наружных коммуникаций 75-ти квартирного жилого дома № 43 по улице Валиханова в городе Ерейментау в сумме 1 163 тысяч тенге;

7-8. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде Ерейментау қаласындағы су құбырларының қосымша учаскесінің құрылысына 500 мың теңге сомасында шығыстар қарастырылғаны есепке алынсын.
Ескерту. Шешім 7-5; 7-6; 7-7; 7-8 тармақтарымен толықтырылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2011.08.31 № 4С-38/2-11 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 7-8 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2011.11.04 № 4С-41/2-11 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
7-9. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде 15 133,6 мың теңге сомасында мамандарды әлеуметтік қолдаудың шараларын жүзеге асыру үшін 2010 жылда берілген пайдаланылмаған бюджеттік несиелерді республикалық бюджетке қайтару қарастырылғаны есепке алынсын.
Ескерту. Шешім 7-9 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2011.11.04 № 4С-41/2-11 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
8. 2011 жылға арналған 5 662,7 мың теңге сомасындағы ауданның жергілікті атқарушы органының қоры бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2011.11.04 № 4С-41/2-11 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
9. Ерейментау аудандық мәслихатпен келісілген тізбеге сәйкес, ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамтамасыз етудің, білімнің, мәдениет пен спорттың мамандарына, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда айналысатын мамандардың еңбекақыларымен және ставкалары мен салыстырғанда жиырма бес пайызға көтерілген лауазымдық еңбекақылары мен тарифтік ставкалары бекітілсін.
10. 2011 жылға арналған Ерейментау қаласы, ауылдық (селолық) округтер мен ауылдар (селолар) әкімдері аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2011 жылға арналған аудан бюджетін орындаудың барысында секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім Ерейментау ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ерейментау аудандық
мәслихат сессиясының
төрағасы                                   В.Житин
Ерейментау аудандық
мәслихатының хатшысы                       Қ.Махметов
«КЕЛІСІЛДІ»
Ерейментау ауданының әкімі                 Н.Ә.Ережепов
«Ерейментау ауданының экономика
және қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        А.Қ.Хасенов
Ерейментау аудандық
мәслихатының 2010 жылғы
22 желтоқсандағы

7-8. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусматриваются расходы на строительство дополнительного участка водопровода в городе Ерейментау в сумме 500 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктами 7-5; 7-6; 7-7; 7-8 в соответствии c решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 31.08.2011 № 4С-38/2-11 (вводится в действие с 01.01.2011); пункт 7-8 в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2011 № 4С-41/2-11 (вводится в действие с 01.01.2011)
7-9. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрен возврат в республиканский бюджет неиспользованных бюджетных кредитов, выданных в 2010 году для реализации мер социальной поддержки специалистам в сумме 15 133,6 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-9 в соответствии с решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2011 № 4С-41/2-11 (вводится в действие с 01.01.2011)
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2011 год в сумме 5 662,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2011 № 4С-41/2-11 (вводится в действие с 01.01.2011)
9. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованному с Ерейментауским районным маслихатом.
10. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов города Ерейментау, аульных (сельских) округов и аулов (сел) на 2011 год, согласно приложения 6.
11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2011 год, согласно приложению 7.
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Ерейментауского района и вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии
Ерейментауского районного
маслихата                                  В.Житин
Секретарь Ерейментауского
районного маслихата                        К.Махметов
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Ерейментауского района                Н.А.Ережепов
Начальник Государственного учреждения
«Отдел экономики и финансов
Ерейментауского района»                    А.К.Хасенов
Приложение 1 утверждено
решением Ерейментауского
районного маслихата
от 22 декабря 2010 года

5411,9
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналардың қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
10108
Мектепке дейінгі бiлiм беру ұйымдарындағы мемлекеттiк бiлiм беру тапсырыстарын iске асыруға
28320
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайту
11778
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
9082
Кадрларды кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға, жалақыны ішінара субсидиялауға, кәсіпкерлікке үйретуге, қоныс аударуға, субсидиялар беруге, жұмыспен қамту орталықтарын құруға
1888
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
7194
Ауданның ауыл шаруашылық бөлімі
4 248
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
4 248
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
17 306
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге
17 306
Бюджеттік несиелер
32 937
Ауданның ауыл шаруашылық бөлімі
32 937
Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саладағы мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін бюджеттік несиелер
32 937
Ерейментау аудандық
мәслихатының 2010 жылғы
22 желтоқсандағы
№ 4С-30/3-10 шешімімен
бекітілген 5 қосымша
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2011.11.04 № 4С-41/2-11 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2011 жылға арналған облыстық бюджеттен
бөлінген мақсатты трансферттер
Атауы
Сома
Барлығы
112 447,7
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
73 089
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) құрылыс бөлімі
65 089
Ерейментау қаласының бұрынғы № 87 бала бақшасын қайта құрастыру
24587
75 пәтерлік тұрғын үйдің ішкі және сыртқы коммуникацияларын қайта құрастыру
40502
Азиаттық даму банкімен келісімнің аясында, "Ауылдық аумақтарды сумен жабдықтау және канализациялау" салалық жобасын жүзеге асыру мақсатында, жобалық, сметалық, іздестіру жұмыстары мен қадағалауды орындауға
0
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) экономика және қаржы бөлімі
8 000
Ерейментау ауданы әкімдігінің жанындағы ШЖҚ "Ерейментау Су Арнасы" КМК-ның жарғылық капиталын арттыруға (арнайы техника сатып алу)
8 000
Мақсатты ағымды трансферттер
39 358,7
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
29 880
Ерейментау қ."Сказка" бала бақшасын күрделi жөндеу
25 880
Балалардың мектепке дейінгі мекемелерін жарақтандыру
4 000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

5411,9
На ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей
10108
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
28320
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
11778
Отдел занятости и социальных программ (города областного значения)
9082
На профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров, частичное субсидирование заработной платы, обучению предпринимательству, предоставление субсидий на переезд, создание центров занятости
1888
Обеспечение деятельности центров занятости
7194
Отдел сельского хозяйства района
4 248
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета
4 248
Отдел ветеринарии (города областного значения)
17 306
На проведение противоэпизоотических мероприятий
17 306
Бюджетные кредиты
32 937
Отдел сельского хозяйства района
32 937
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
32 937
Приложение 5 утверждено
решением Ерейментауского
районного маслихата
от 22 декабря 2010 года
№ 4С-30/3-10
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2011 № 4С-41/2-11 (вводится в действие с 01.01.2011)
Целевые трансферты из областного
бюджета на 2011 год
Наименование
Сумма
Всего
112 447,7
Целевые трансферты на развитие
73 089
Отдел строительства района (города областного значения)
65 089
Реконструкция бывшего детского сада № 87 г. Ерейментау
24587
Реконструкция внутренних и наружных коммуникаций 75 квартирного жилого дома
40502
На выполнение проектных, сметных, изыскательных работ и надзора за строительством, в целях реализации отраслевого проекта «Водоснабжение и канализация сельских территорий" в рамках соглашения с Азиатским банком развития
(с. Изобильное)
0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
8 000
На увеличение уставного капитала КГП на ПХВ "Ерейментау Су Арнасы" при акимате Ерейментауского района (приобретение спецтехники)
8 000
Целевые текущие трансферты
39 358,7
Отдел образования района (города областного значения)
29 880
Капитальный ремонт ясли-сада "Сказка" г. Ерейментау
25 880
Оснащение детских дошкольных учреждений
4 000
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)