2011-2013 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010 жылғы 21 желтоқсандағы № 33/3 шешімі. Ақмола облысы Есіл ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 14 қаңтарда № 1-11-130 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 ақпандағы № 2/9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2012.02.20 № 2/9 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2011 – 2013 жылдарға арналған аудан бюджеті 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға арналғаны келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 2410858,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдерден 452887 мың теңге,
салықтық емес түсімдерден 5377,2 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдерден 23291 мың теңге,
ресми трансферттер түсімдерінен 1929303,5 мың теңге;
2) шығындар 2416842,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер 4451 мың теңге, оның ішінде бюджеттiк кредиттер 5341 мың теңге, бюджеттік кредиттерді өтеу 890 мың теңге;
4) қаржылық активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 26500 мың теңге, оның iшiнде қаржы активтерiн сатып алу 26500 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (-36935,2) мың теңге, оның ішінде бюджет қаржысының бос қалдығы есебінен 41566,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру 36935,2 мың теңге, оның ішінде қарыздар түсімі 5341 мың теңге, қарыздарды өтеу 9972,4 мың теңге, бюджет қаржысының бос қалдығы есебінен 41566,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2011.11.08 № 44/2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2. Аудандық бюджетке әлеуметтік салықты бөлу нормативі 100 пайыз мөлшерінде қаралғаны еске алынсын
3. 2011 жылға арналған аудан бюджетіндегі облыстық бюджеттен берілетін субвенция сомасы 1081687 мың теңге болып қаралғаны еске алынсын.
3-1. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық мәслихаттың тексеру комиссиясын таратуға және облыстық тексеру комиссиясы – мемлекеттік мекемесінің құрылуына байланысты, облыстық бюджет шығынын өтеуге 588 мың теңге көлемінде трансферттер қаралғаны есепке алынсын.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2011.09.20 № 42/3 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен

О районном бюджете на 2011-2013 годы
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 21 декабря 2010 года № 33/3. Зарегистрировано Управлением юстиции Есильского района Акмолинской области 14 января 2011 года № 1-11-130. Утратило силу - решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 20 февраля 2012 года № 2/9
Сноска. Утратило силу - решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 20.02.2012 № 2/9.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы 2410858,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 452887 тысяч тенге,
неналоговым поступлениям 5377,2 тысячи тенге,
поступлениям от продажи основного капитала 23291 тысяча тенге,
поступлениям официальных трансфертов 1929303,5 тысяч тенге;
2) затраты 2416842,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 4451 тысяча тенге, в том числе бюджетные кредиты 5341 тысяча тенге, погашение бюджетных кредитов 890 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 26500 тысяч тенге, в том числе приобретение финансовых активов 26500 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (-36935,2) тысячи тенге, в том числе за счет свободных остатков бюджетных средств в сумме 41566,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета 36935,2 тысяч тенге, в том числе поступление займов 5341 тысяча тенге, погашение займов 9972,4 тысячи тенге, за счет свободных остатков бюджетных средств в сумме 41566,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 08.11.2011 № 44/2 (вводится в действие с 01.01.2011)
2. Учесть норматив распределения социального налога в районный бюджет в размере 100 процентов.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год из областного бюджета предусмотрена субвенция в сумме 1081687 тысяч тенге.
3-1. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены трансферты на компенсацию потерь областного бюджета в сумме 588 тысяч тенге, в связи с упразднением ревизионной комиссии районного маслихата и созданием государственного учреждения - ревизионной комиссии области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствие с решением  Есильского районного маслихата Акмолинской области от 20.09.2011 № 42/3 (вводится в действие с 01.01.2011)

4. Нысаналы ағымдағы трансферттердің жалпы сомасы 374496,9 мың теңге болып есепке алынсын, оның:
70763,9 мың теңгесі республикалық бюджеттен, оның ішінде:
4096 мың теңге жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға;
5411,9 мың теңге жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингофонды және мультимедиялық кабинеттер құру үшін;
1197 мың теңге селолық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік жағынан қолдау шараларын жүзеге асыру үшін;
6407 мың теңге эпизоотияға қарсы шараларды өткізуге;
9192 мың теңге мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беретін ұйымдардағы тәрбиешілерге біліктілік категориялары үшін қосымша ақысының мөлшерін көбейтуге;
1480 теңге Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының қатысушыларына мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге, оның ішінде: 950 мың теңге еңбек ақыға ішінара субсидия беруге, 530 мың теңге көшуге субсидия беруге;
6435 мың теңге жұмыспен қамту орталығының қызметін қамтамасыз етуге;
9166 мың теңге жетім баланы (жетім-балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) ұстауға қамқоршыға (қорғаншыға) ай сайын ақшалай төленетін төлемге;
4244 мың теңге Двуречный, Московский, Жаныспай, Ковыльный төрт селода шағын-орталық ашуға;
1764 мың теңге Курский селосында бұрын жекешелендірілген жеке балалар бақшасына;
21371 мың теңге мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік жалпы білім беру тапсырысын жүзеге асыруға;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 303733 мың теңге, оның ішінде:
47904 мың теңге Красивый станциясындағы су құбыры желілерінің күрделі жөндеуіне;
748,5 мың теңге Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектеріне коммуналдық қызмет шығындарын төлеуіне әлеуметтік көмек көрсетуге;
19972 мың теңге Есіл қаласындағы № 6 қазандықтың күрделі жөндеуін аяқтауға;
34335 мың теңге жаңадан енгізілетін білім беру нысанын ұстауға;
57228,5 мың теңге Курский селосындағы балалар бақшасының күрделі жөндеуіне;
293 мың теңге тұрмыстық деңгейі төмен, және ауылдық жердегі көп балалы отбасыларының студенттеріне колледждердегі оқу ақысын төлеуге;
16000 мың теңге Есіл аудандық орталық аурухананың жылу қазандығына күрделі жөндеу жүргізуге;
4996 мың теңге Есіл қаласының № 5 жылу қазандығы үшін қазандықтарды ауыстыруға;
39360 мың теңге ауданның мектепке дейінгі мекемелерін жарақтандыруға және ұстауға;
3233,1 мың тенге № 6 жылу қазандығы ғимаратының төбесін жөндеуге;
19935,9 мың теңге Красногор кентінің өндіріс объектілеріне және тұрғын үйлеріне техникалық бақылау жүргізуге;
42587 мың теңге ауданның жылумен қамтамасыз ететін кәсіпорындарының тұрақты жұмыстарын қамтамасыз етуге;
17140 мың теңге қызметтік автокөліктер алуға.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2011.11.08 № 44/2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен

4. Учесть целевые текущие трансферты в общей сумме 374496,9 тысяч тенге, из них:
из республиканского бюджета 70763,9 тысяч тенге, в том числе:
4096 тысяч тенге на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования;
5411,9 тысяч тенге на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях среднего общего образования;
1197 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
6407 тысяч тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
9192 тысячи тенге на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
1480 тысяч тенге на оказание мер государственной поддержки участникам Программы занятости 2020, в том числе: 950 тысяч тенге на частичное субсидирование заработной платы, 530 тысяч тенге на предоставление субсидий на переезд;
6435 тысяч тенге на обеспечение деятельности центров занятости;
9166 тысяч тенге на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка- сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей;
4244 тысячи тенге на открытие четырех мини-центров в селах Двуречное, Московское, Жаныспай, Ковыльное;
1764 тысячи тенге на частный детский сад, ранее приватизированный в селе Курское;
21371 тысяча тенге на реализацию государственного общеобразовательного заказа в дошкольных организациях образования;
из областного бюджета в общей сумме 303733 тысячи тенге, в том числе:
47904 тысячи тенге на капитальный ремонт водопроводных сетей станции Красивое;
748,5 тысяч тенге на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
19972 тысячи тенге на завершение капитального ремонта котельной № 6 города Есиль;
34335 тысяч тенге на содержание вновь вводимых объектов образования;
57228,5 тысяч тенге на капитальный ремонт детского сада в селе Курское;
293 тысячи тенге на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей и многодетных семей сельской местности;
16000 тысяч тенге на проведение капитального ремонта котельной Есильской центральной районной больницы;
4996 тысяч тенге на замену котлов для котельной №5 города Есиль;
39360 тысяч тенге на оснащение и содержание детских дошкольных учреждений района;
3233,1 тысяча тенге на ремонт крыши здания котельной № 6;
19935,9 тысяч тенге на техническое обследование жилых домов и производственных объектов поселка Красногорский;
42587 тысяч тенге на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий района;
17140 тысяч тенге на приобретение служебных автомобилей.».
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 08.11.2011 № 44/2 (вводится в действие с 01.01.2011)

5. Дамуға арналған нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 473119,6 мың теңге болып қаралсын, оның ішінде:
республикалық бюджеттен жалпы сомасы 148198,6 мың теңге, оның ішінде:
88705 тұрғын үй құрылысына;
23592,6 инженерлік- коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және абаттандыруға;
35901 мың теңге Интернациональный селосындағы су бөгетін қайта жасауға;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 324921 мың теңге, оның ішінде:
185584 мың теңге Есіл қаласындағы 420 орындық қазақ орта мектебінің құрылысын ортақ қаржыландыруға;
88909 мың теңге Есіл қаласындағы 54 пәтерлі тұрғын үй құрылысын аяқтауды ортақ қаржыландыруға;
23928 мың теңге Курский селосындағы балалар бақшасын абаттандыруға және инженерлік желілерімен қазандықтың құрылысына;
26500 мың теңге заңды тұлғалардың жарғылық капиталын өсіруге.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2011.11.08 № 44/2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
6. Есіл ауданының селолық елді мекендеріне 2011 жылы жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласы мамандарына келесі
әлеуметтік қолдау шаралары белгіленсін:
1) көшуге берілетін жәрдемақы жетпіс айлық есептік көрсеткішке тең мөлшерде;
2) тұрғын үй алу үшін бір мың бес жүз айлық есептік көрсеткіштен аспайтын мөлшерде бюджеттік кредиттер.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2011.09.20 № 42/3 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
7. Негізгі қарыз бойынша бюджеттік кредиттерді өтеуге 2011 жылы 890 мың теңге қаралсын.
7-1. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте, 2010 жылы мамандарды әлеуметтiк қолдау шараларын жүзеге асыру үшiн бөлінген сомасы 9082,4 мың теңге пайдаланылмаған бюджеттік несиелерді облыстық бюджетке қайтару көзделгені ескерiлсiн.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2011.11.08 № 44/2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
8. 2011 жылға арналған ауданның жергілікті атқару органының резерві 1816 мың теңге болып бекітілсін, оның ішінде:816 мың теңге аудан аумағындағы табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін;
1000 мың теңге қауырт шығындарға.
8-1. 2011 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан бюджеттік қаржының бос қалдығы 41566,6 мың теңге болып еске алынсын және олар мына бағыттарға жіберілсін:
38156,7 мың теңге 2010 жылы пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтаруға,

5. Предусмотреть целевые трансферты на развитие в общей сумме 473119,6 тысяч тенге, из них:
из республиканского бюджета в общей сумме 148198,6 тысяч тенге, в том числе:
88705 тысяч тенге на строительство жилья;
23592,6 тысяч тенге на развитие и благоустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
35901 тысяча тенге на реконструкцию водозабора в селе Интернациональное;
из областного бюджета в общей сумме 324921 тысяча тенге, в том числе:
185584 тысячи тенге софинансирование строительства казахской средней школы на 420 ученических мест в городе Есиль;
88909 тысяч тенге софинансирование на завершение строительства 54-квартирного жилого дома в городе Есиль;
23928 тысяч тенге на строительство котельной с инженерными сетями и благоустройство детского сада в селе Курское;
26500 тысяч тенге на увеличение уставного капитала юридических лиц.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 08.11.2011 № 44/2 (вводится в действие с 01.01.2011)
6. Определить специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты Есильского района на 2011 год следующие меры социальной поддержки:
1) подъемное пособие в сумме, равной семидесятикратному месячному расчетному показателю;
2) бюджетные кредиты в сумме, не превышающей одна тысяча пятисоткратный размер месячного расчетного показателя для приобретения жилья.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 20.09.2011 № 42/1 (вводится в действие с 01.01.2011)
7. Предусмотреть погашение основного долга по бюджетным кредитам в 2011 году в сумме 890 тысяч тенге.
7-1. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрен возврат в областной бюджет неиспользованных бюджетных кредитов, выданных в 2010 году для реализации мер социальной поддержки специалистам в сумме 9082,4 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 08.11.2011 № 44/2 (вводится в действие с 01.01.2011)
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2011 год в сумме 1816 тысяч тенге, в том числе:
816 тысяч тенге для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района;
1000 тысяч тенге на неотложные затраты.
8-1. Учесть свободные остатки бюджетных средств сложившееся на 1 января 2011 года в сумме 41566,6 тысяч тенге и направить их:
38156,7 тысяч тенге на возврат целевых трансфертов неиспользованных в 2010 году,

3409,9 мың теңге 2010 жыл ішінде пайдаланылмаған нысаналы трансферттердің 2011 жылы пайдалануға қалдырылғаны.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2011.03.29 № 36/2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
9. Аудандық бюджет шығындарының ішінде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық (селолық) жерлерде қызмет істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының мамандарына, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың жалақыларымен және тарифтік ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар қаралғаны еске алынсын.
10. 2011 жылға арналған бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламаның тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2011-2013 жылдарға арналған аудан бюджетінің ішінде 567 қосымшаларға сәйкес, қала, кент, әрбір село, селолық округтердің бюджеттік бағдарламалары қаралғаны еске алынсын
12. Осы шешім Ақмола облысы Есіл ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       А.Господарь
Аудандық мәслихат
хатшысы                                    С.Құдабаев
КЕЛІСІЛДІ
Есіл ауданы әкімінің
міндетін атқарушы                          Ә.Смағұлов
«Есіл ауданының экономика және
қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        Г.Серіков
Есіл аудандық мәслихатының
2010 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 33/3 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2011.11.08 № 44/2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Санаттар
Бекітілген
бюджет
Өзгерістер
(+, -)
Нақты
ланған
бюджет
Сыныптар
Сыныпша
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
I. ТҮСІМДЕР

3409,9 тысяч тенге на доиспользование в 2011 году неиспользованных целевых трансфертов в течении 2010 года.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 29.03.2011 № 36/2 (вводится в действие с 01.01.2011)
9. Учесть, в составе расходов районного бюджета специалистам социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, должностные оклады и тарифные ставки, повышенные на двадцать пять процентов, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, финансируемых из районного бюджета.
10. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения на 2011 год, согласно приложению 4.
11. Учесть, что в бюджете района предусмотрены бюджетные программы города, поселка, каждого села, сельского округа на 2011-2013 годы, согласно приложений 567.
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Есильского района Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2011 года
Председатель сессии
районного маслихата
Есильского района                          А.Господарь
Секретарь
районного маслихата
Есильского района                          С.Кудабаев
СОГЛАСОВАНО
Исполняющий обязанности
акима Есильского района                    А.Смагулов
Начальник Государственного
учреждения «Отдел
экономики и финансов
Есильского района»                         Г.Серикова
Приложение № 1 к решению
Есильского районного
маслихата от 21 декабря
2010 года № 33/3
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 08.11.2011 № 44/2 (вводится в действие с 01.01.2011)
Категория
Утвер
жден
ный бюджет
Изме
нения
(+,-)
Уточ
ненный
бюджет
Класс
подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
I. ДОХОДЫ