Жалға алу үйлеріндегі төленетін жалдау мөлшерінің көлемін белгілеу туралы
Ақмола облысы Жарқайың ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 19 шілдедегі № А-7/203 қаулысы. Ақмола облысы Жарқайың ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 16 тамыздағы № 1-12-132 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Жарқайың ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 14 желтоқсандағы № А-13/352 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Жарқайың ауданы әкімдігінің 2011.12.14 № А-13/352 қаулысымен.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңның 97-бабына сәйкес, Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министірлігінің 2008 жылы 30 қыркүйектегі № 395 бұйрығымен бекітілген жалдау ақысын есептеу әдістемесі негізінде, Жарқайың ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жарқайың ауданының жалға алу үйлеріндегі төленетін жалдау мөлшерінің көлемі 1 шаршы метрге жалға алу төлемінің есебінен қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуына бақылау жүргізу аудан әкімінің орынбасары М.Қ Жүнісовке жүктелсін.
3. Осы қаулы Жарқайың ауданы Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жарқайың ауданының әкімі                   А.Қалжанов
Жарқайың ауданы әкімдігінің
2010 жылғы «19» 07 № А-7/203
қаулысына қосымша
Жалға алу үйлеріндегі 1 шаршы метрге төленетін жалдау
мөлшерінің есебінен жалға алу төлемінің көлемі
Жалға алу үйлеріне төленетін жалдау төлемінің есебі кезінде, келесі көрсеткіштер қолданылады:
А-жалға алу үйлеріне төленетін жалдау төлемі, айына 1 шаршы метр теңге;
Ц-мемлекеттік қабылдау актісіне сәйкес тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрінің құрылысының (алуының) құны;
Т-үйдің қызметтік есептік мерзімі, жыл;
Р-пайдалануға, тұрғын үйдің ағымдағы және күрделі жөнделуіне, сол сияқты жер учаскесінің күтілуіне қажетті төлемнің сомасы, айына 1 шаршы метр теңге, келесі формула бойынша анықталады:
Р=Г/12/Еп
Г жерінде-жергілікті атқарушы органмен (мемлекеттік кәсіпорынмен) тартылған немесе құрылған тұрғын үй-пайдалану қызметінің шығынының жылдық сметасы, пайдалануға, тұрғын үйдің ағымдағы және күрделі жөнделуіне, сол сияқты жер учаскесінің күтілуіне, теңге/жыл
Еп-тұрғын үй ғимаратындағы тұрғын үйдің жалпы алаңының сомасы, шаршы метр
Жалға алу үйлеріндегі жалдау мөлшерінің көлемі 1 айға келесі формула бойынша есептелінеді:
А=Ц/Т/12+Р

Об установлении размера арендной платы взимаемой в арендных домах
Постановление акимата Жаркаинского района Акмолинской области от 19 июля 2010 года № А-7/203. Зарегистрировано Управлением юстиции Жаркаинского района Акмолинской области 16 августа 2010 года № 1-12-132. Утратило силу - постановлением акимата Жаркаинского района Акмолинской области от 14 декабря 2011 года № А-13/352
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Жаркаинского района Акмолинской области от 14.12.2011 № А-13/352.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан»статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», на основании методики расчета арендной платы, утвержденной приказом Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 30 сентября 2008 года № 395 акимат Жаркаинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить размер арендной платы взимаемой в арендных домах Жаркаинского района исходя из расчета арендной платы за 1 квадратный метр согласно приложения.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Жунусова М.К.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Жаркаинского района и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Жаркаинского района                   А.Калжанов
Приложение к постановлению
акимата Жаркаинского района
от «19» 07 2010 года № А-7/203
Размер расчета арендной платы за 1 квадратный метр,
взимаемой в арендных домах
При расчете арендной платы, взимаемой в арендных домах, применяются следующие показатели:
А-арендная плата, взимаемая в арендных домах, тенге за 1 квадратный метр в месяц;
Ц-стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища согласно акта государственной приемки;
Т-расчетный срок службы зданий, лет;
Р-сумма платежей, необходимая на эксплуатацию, текущий и капитальный ремонт жилого дома, а также содержание земельного участка, тенге за 1 квадратный метр в месяц, определяется по формуле:
Р=Г/12/Еп
где Г-годовая смета затрат жилищно-эксплутационной службы, созданной или привлеченной местным исполнительным органом (государственным предприятием), на эксплуатацию, текущий и капитальный ремонт жилого дома, а также содержание земельного участка, тенге/год;
Еп-сумма общих площадей жилищ в жилом здании, квадратных метров.
Размер арендной платы за 1 месяц, взимаемой в арендных домах, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р