Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2010 жылғы 7 сәуірдегі № ВС-25-4 шешімі. Ақмола облысы Жақсы ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 14 мамырда № 1-13-109 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2010 жылғы 18 қазандағы № ВС-28-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2010 жылғы 18 қазандағы № ВС-28-4 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 56 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін.
2. Әлеуметтік төлемдерге келесі азаматтардың құқығы бар:
Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектер, Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектердің жеңілдіктері мен кепілдіктеріне теңестірілген тұлғалар, Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектердің жеңілдіктері мен кепілдіктеріне теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттары, зейнеткерлер;
мүгедектер;
белгілі бір жағдайда әлеуметтік қолдауға өте зәру отбасылар (азаматтар);
табысы жан басына шаққанда ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылар (азаматтар);
көп балалы отбасылар;
туберкулезбен ауыратындар;
колледждердің күндізгі оқу түрі бойынша оқитын ауылдық елді мекендердегі аз қамтылған және көп балалы отбасылардан шыққан студенттер.
3. Жақсы аудандық мәслихатының 2008 жылғы 24 желтоқсандағы № С-15-6 «Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы Ережені бекіту туралы» (2009 жылғы 28 қаңтардағы Жақсы ауданының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1-13-85 тіркелген, 2009 жылдың 13 ақпанда аудандық «Жақсы жаршысы» № 7 газетінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім Жақсы ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат жиырма
бесінші сессиясының төрағасы               Б.Жанәділов
Жақсы аудандық
мәслихат хатшысы                           Б.Жанәділов
КЕЛІСІЛГЕН:
Жақсы аудан әкімі                          И.Қабдуғалиев
«Жақсы ауданының жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Л.Сейдахметова

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 7 апреля 2010 года № ВС-25-4. Зарегистрировано Управлением юстиции Жаксынского района Акмолинской области 14 мая 2010 года № 1-13-109. Утратило силу - решением Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 18 октября 2010 года № ВС-28-4
В соответствии со статьей 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан.
2. Право на социальные выплаты имеют следующие граждане:
участники и инвалиды Великой Отечественной войны, лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, другие категории лиц, приравненные по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, пенсионеры;
инвалиды;
семьи (граждане) в силу определенных обстоятельств, нуждающиеся в экстренной социальной поддержке;
семьи (граждане), среднедушевой доход которых ниже прожиточного минимума;
многодетные семьи;
больные туберкулезом;
студенты из малообеспеченных, многодетных семей из сельской местности, обучающиеся в колледжах на очной форме обучения.
3. Признать утратившим силу решение Жаксынского районного маслихата «Об утверждении Правил по оказанию социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан» от 24 декабря 2008 года № С-15-6 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 28 января 2009 года № 1-13-85, опубликовано 13 февраля 2009 года № 7 в районной газете «Жаксынский вестник»).
4. Решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Жаксынского района и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель внеочередной,
двадцать пятой сессии                      Б.Джанадилов
Секретарь Жаксынского
районного маслихата                        Б.Джанадилов
СОГЛАСОВАНО:
Аким Жаксынского района                    И.Кабдугалиев
Начальник Государственного
учреждения «Отдел занятости
и социальных программ
Жаксынского района»                        Л.Сейдахметова