2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында азаматтарды кезекті мерзімді әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Ақмола облысы Шортанды ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 5 мамырдағы № А-1/101 қаулысы. Ақмола облысы Шортанды ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 19 мамырда № 1-18-113 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Шортанды ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 18 наурыздағы № А-1/57 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Шортанды ауданы әкімдігінің 2011.03.18 № А-1/57 қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31 бабы 1 тармағының 8) тармақшасына, «Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 19 бабына сәйкес, «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылдың 29 сәуірдегі № 960 Жарлығы және «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 наурыздағы № 960 Жарлығын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 15 сәуірдегі № 313 қаулысының негізінде, Қазақстан Республикасының азаматтарын 2010 жылғы сәуір-маусымында және қазан- желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру мақсатында аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтар, сондай-ақ оқу орындарынан шығарылған, жиырма жеті жасқа толмаған және шақыру бойынша «Ақмола облысы Шортанды ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесінде (әрі қарай - ММ) әскери қызметтің белгіленген әскери мерзімін өткермеген азаматтардың 2010 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында мерзімді әскери қызметке кезекті шақырылуы ұйымдастырылсын және қамтамасыз етілсін.
2. Аудандық шақыру комиссиясы 1 қосымшаға сәйкес құрамда құрылсын.
3. Азаматтарды 2010 жылдың сәуір-маусымында әскери қызметке шақыру өткізуінің кестесі 2 қосымшаға және азаматтарды 2010 жылдың қазан-желтоқсанында әскери қызметке шақыру өткізуінің кестесі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Об организации и обеспечении очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года
Постановление акимата Шортандинского района Акмолинской области от 5 мая 2010 года № А-1/101. Зарегистрировано Управлением юстиции Шортандинского района Акмолинской области 19 мая 2010 года № 1-18-113. Утратило силу - постановлением акимата Шортандинского района Акмолинской области от 18 марта 2011 года № А-1/57
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Шортандинского района Акмолинской области от 18.03.2011 № А-1/57
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», со статьей 19 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О воинской обязанности и воинской службе», на основании Указа Президента Республики Казахстан от 29 марта 2010 года № 960 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года» и постановления Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2010 года № 313 «О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 29 марта 2010 года № 960 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года», в целях организации проведения очередного призыва граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года акимат Шортандинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать и обеспечить очередной призыв на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих право на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву, на призывном участке государственного учреждения (далее - ГУ) «Отдел по делам обороны Шортандинского района Акмолинской области».
2. Образовать районную призывную комиссию в составе согласно приложению 1.
3. Утвердить график проведения призыва граждан на воинскую службу в апреле-июне 2010 года, согласно приложению 2, и график проведения призыва граждан на воинскую службу в октябре-декабре 2010 года, согласно приложению 3.

4. Селолық, ауылдық округтер, Шортанды, Жолымбет және Научный кенттерінің әкімдері, ұйымдар басшылары «Ақмола облысы Шортанды ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» ММ шақыру учаскесіне шақыру өткізу кестелеріне сәйкес шақырушылардың уақытылы келуін қамтамасыз етсін.
5. Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасының жанындағы «Шортанды орталық аудандық ауруханасы» мемлекеттік коммуналдық казынашылық кәсіпорынына (әрі қарай-МКҚК) (келісім бойынша):
1) қажетті медициналық қызметкерлердің санын бөлу;
2) шақыру пунктін дәрі-дәрмектермен, медициналық мүлік пен аспаптармен қамтамасыз ету ұсынылсын.
6. «Ақмола облысының ішкі істер Департаментінің Шортанды ауданының ішкі істер бөлімі» ММ (келісім бойынша):
әскери қызметке шақырудан жалтараушы тұлғалардың жеткізілуін, сонымен қатар шақырушыларды әскери бөлімдерге жіберу және кету кезінде қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету ұсынылсын.
7. Шортанды ауданының «Қаржы бөлімі» ММ аудандық бюджетпен 2010 жылға көзделген көлемде шақыруды қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
8. Осы қаулы 2010 жылғы 15 сәуірден туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
9. Осы қаулының орындалуын бақылау Шортанды ауданы әкімінің орынбасары В.П.Игнатовқа жүктелсін.
10. Осы қаулы Шортанды ауданының әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Шортанды ауданының
әкімі                                      С.Камзебаев
«КЕЛІСІЛДІ»:
«Ақмола облысы Шортанды
ауданының қорғаныс істері
жөніндегі бөлімі» ММ бастығы               Е.Асылбеков
«Ақмола облысы ішкі істер
Департаментінің Шортанды
аудандық ішкі істер бөлімі» ММ
бастығының міндетін атқарушы               Қ.Битаков
Шортанды ауданының
«Қаржы бөлімі» ММ
бастығының міндетін
атқарушы                                   Е.Рысьева
Ақмола облысы
денсаулық сақтау
басқармасының жанындағы
«Шортанды орталық
аудандық ауруханасы»
МКҚК бас дәрігері                          Д.Шақанов
Шортанды ауданы әкімдігінің
2010 жылғы 05.05.
№ А-1/101 қаулысына
1 қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Шортанды ауданы әкімдігінің 2010.09.30 № А-1/261 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) қаулысымен
Аудандық шақыру комиссиясының
ҚҰРАМЫ
Құрманғожин               аға лейтенант, «Ақмола облысы
Серік Сағитұлы            Шортанды ауданының қорғаныс істері
жөніндегі бөлімі» ММ бастығының
міндетін атқарушы, аудандық шақыру
комиссиясының төрағасы
Игнатов                   Шортанды ауданы әкімінің
Владимир Петрович         орынбасары, аудандық шақыру
комиссиясы төрағасының
орынбасары
Шақыру комиссиясының мүшелері:
Әшімов                    полиция капитаны, «Ақмола
Шыңғыс Бауыржанұлы        облысының ішкі істер
Департаментінің Шортанды
ауданының ішкі істер бөлімі»
ММ бастығының орынбасары
Иманбаева                 Ақмола облысы денсаулық сақтау
Райхан Болатқызы          басқармасының жанындағы
«Шортанды орталық аудандық
ауруханасы» МКҚК
дәрігер-терапевті,
медициналық комиссияның
төрайымы
Разгоняева                Ақмола облысы денсаулық сақтау
Александра Максимовна     басқармасының жанындағы « Шортанды
орталық аудандық ауруханасы» МКҚК
емхананың медициналық бикесі, шақыру
комиссиясының хатшысы.
2 қосымша
Шортанды ауданы әкімдігінің
2010 жылғы 05.05

4. Акимам сельских, аульных округов, поселков Шортанды, Жолымбет, Научный, руководителям организаций, обеспечить своевременное прибытие призывников на призывной участок ГУ «Отдел по делам обороны Шортандинского района Акмолинской области», согласно графиков проведения призыва.
5. Рекомендовать государственному коммунальному казенному предприятию (далее-ГККП) «Шортандинская центральная районная больница» при управлении здравоохранения Акмолинской области (по согласованию)
1) выделить необходимое количество медицинских работников;
2) обеспечить призывной пункт медикаментами, медицинским имуществом и инструментарием.
6. Рекомендовать ГУ «Отдел внутренних дел Шортандинского района Департамента внутренних дел Акмолинской области» (по согласованию):
обеспечить доставку лиц, уклоняющихся от призыва на воинскую службу, а также общественный порядок при отправке и убытии призывников в воинские части.
7. ГУ «Отдел финансов» Шортандинского района обеспечить финансирование призыва в объеме, предусмотренным районным бюджетом на 2010 год.
8. Настоящее постановление распространяется на правоотношения, возникшие с 15 апреля 2010 года.
9. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима Шортандинского района Игнатова В.П.
10. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в управлении юстиции Шортандинского района и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким
Шортандинского района                      С.Камзебаев
«СОГЛАСОВАНО»:
Начальник ГУ «Отдел по делам
обороны Шортандинского района
Акмолинской области»                       Е.Асылбеков
Исполняющий обязанности начальника
ГУ «Отдел внутренних дел
Шортандинского района Департамента
внутренних дел Акмолинской области»        К.Битаков
Исполняющая обязанности начальника
ГУ «Отдел финансов»
Шортандинского района                      Е.Рысьева
Главный врач ГККП «Шортандинская
центральная районная больница»
при управлении здравоохранения
Акмолинской области                        Д.Шаканов
Приложение 1
к постановлению акимата
Шортандинского района
от 05.05. 2010 года
№ А-1/101
Сноска. Приложение 1 с изменениями, постановлением акимата Шортнадинского района Акмолинской области от 30.09.2010 № А-1/261 (порядок введения в дейсвия см. п-3)
СОСТАВ
районной призывной комиссии
Курмангожин                 старший лейтенант, исполняющий
Серик Сагитович             обязанности начальника ГУ «Отдел по
делам обороны Шортандинского района
Акмолинской области», председатель
районной призывной комиссии;
Игнатов                     заместитель акима
Владимир Петрович           Шортандинского района,
заместитель председателя
районной призывной комиссии
Члены призывной комиссии:
Ашимов                      капитан полиции,
Чингиз Бауржанович          заместитель начальника ГУ
«Отдел внутренних дел
Шортандинского района
Департамента внутренних
дел Акмолинской области»
Иманбаева                   врач-терапевт ГККП
Райхан Болатовна            «Шортандинская центральная
районная больница»
при управлении здравоохранения
Акмолинской области,
председатель медицинской
комиссии
Разгоняева                  медицинская сестра ГККП
Александра Максимовна       «Шортандинская центральная районная
больница» при управлении
здравоохранения Акмолинской
области, секретарь призывной
комиссии.
Приложение 2
Утверждено
постановлением акимата
Шортандинского района
05.05. 2010 года