Алматы облысының 2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2010 жылғы 14 желтоқсандағы N 39-221 шешімі. Алматы облысының Әділет департаментінде 2010 жылы 29 желтоқсанда 2064 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 8-бабына, Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6–бабы 1–тармағының 1–тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 29 қарашадағы "2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 13 желтоқсандағы "2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" N 1350 қаулысына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет тиесінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға төмендегі көлемде бекітілсін:
1) Кірістер – 187729601 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 22214696 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 842854 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 3000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 164669037 мың теңге, оның ішінде:
аудандық (қалалық) бюджеттерден бюджеттік алымдар – 16145140 мың теңге;
нысаналы трансферттерді қайтару - 68007 мың теңге;
республикалық бюджеттен түсетін трансферттер – барлығы – 142454154 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы мақсатты трансферттер - 22499871 мың теңге, оның ішінде:
білім беруге – 4113468 мың теңге;
денсаулық сақтауға – 5550117 мың теңге;
әлеуметтік көмекке – 554563 мың теңге;
елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 92285 мың теңге;
ауыл шаруашылығын дамытуға бағытталған субсидиялар – 6855699 мың теңге;
автокөлік жолдарын күрделі жөндеуден өткізуге – 1263529 мың теңге;
эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге – 1307301 мың теңге;
ауыл шаруашылық жануарларына сәйкестендіру жүргізуге және ұйымдастыруға – 544765 мың теңге;
"Бизнес жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде жекеше кәсіпкерлікке – 2054402 мың теңге;
қоғамдық тәртiптi сақтау және қауiпсiздiктi қамтамасыз етуге – 120114 мың теңге;
"Мак" операциясын өткізуге – 2698 мың теңге;
көші-кон полициясының қосымша штат санын материалдық - техникалық жарақтандыру және ұстау, оралмандарды құжаттандыруға – 11412 мың теңге;
оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және оралмандарды бейімдеу мен біріктіру орталығын материалдық-техникалық жарақтандыру және ұстауға – 1632 мың теңге;
дамытуға арналған мақсатты трансферттер – 25876807 мың теңге, оның ішінде:
білім беру объектілерін сейсмикасын күшейтуге – 171778 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін сейсмикасын күшейтуге – 437145 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлері құрылысы – 586000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайғастыруға – 1000000 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға – 1459183 мың теңге;

Об областном бюджете Алматинской области на 2011-2013 годы
Решение малихата Алматинской области от 14 декабря 2010 года за N 39-221. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области от 29 декабря 2010 года N 2064
патология      Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года "О республиканском бюджете на 2011-2013 годы" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2010 года N 1350 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011-2013 годы" Алматинский областной маслихат Р Е Ш И Л:
1. Утвердить областной бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) Доходы – 187729601 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 22214696 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 842854 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 164669037 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные изъятия из районных (городских) бюджетов – 16145140 тысяч тенге;
возврат целевых трансфертов – 68007 тысяч тенге;
трансферты из республиканского бюджета – всего – 142454154 тысяча тенге, из них:
целевые текущие трансферты – 22499871 тысяча тенге, в том числе на:
образование – 4113468 тысяч тенге;
здравоохранение – 5550117 тысяча тенге;
социальную помощь – 554563 тысяч тенге;
реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 92285 тысяч тенге;
субсидии, направленные на развитие сельского хозяйства – 6855699 тысяча тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог – 1263529 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий – 1307301 тысяч тенге;
организация и проведение идентификации сельскохозяйственных животных – 544765 тысяч тенге;
поддержка частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" - 2054402 тысячи тенге;
обеспечение охраны общественного порядка во время проведения мероприятий международного значения – 127110 тысяч тенге;
проведение операции "Мак" - 2698 тысяч тенге;
содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции, документирование оралманов – 11412 тысяч тенге;
содержание, материально-техническое оснащение Центра временного размещения оралманов и Центра адаптации и интеграции оралманов – 1632 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие – 25876807 тысячи тенге, в том числе на:
сейсмоусиление объектов образования – 171778 тысяч тенге;
сейсмоусиление объектов здравоохранения – 437145 тысяч тенге;
строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда – 586000 тысяч тенге;
развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1000000 тысяч тенге;
строительство объектов образования - 1459183 тысяч тенге;

Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдардың дамуына – 233000 мың теңге.
индустриалдық аймақтың инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға және жайғастыруға (серіктес қалаларды дамыту) – 4000000 мың теңге;
ауылдық (селолық) елді мекендерді ауыз сумен жабдықтау объектілерін салу және жаңғыртуға – 2824586 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға (энергетика) – 1187680 мың теңге;
елді мекендерді газдандыру – 500000 мың теңге;
автокөлік жолдарын қайта жөндеуден өткізуге – 375000 мың теңге;
"Бизнес жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриалды инфрақұрылымын дамытуға – 1647880 мың теңге;
инженерлік – коммуникациялық инфрақұрылымын салу үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға – 11454555 мың теңге;
субвенциялар – 94077476 мың теңге.
2) шығындар – 173691565 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендірулер – -4698019 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 1885025 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 6583044 мың теңге.
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 18430155 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 11454555 мың теңге.
5) тапшылық – 618900 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – -618900 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2011.02.16 N 42-238 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.03.04 N 43-241 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.04.01 N 44-243 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.07.05 N 48-262 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.10.14 N 51-283 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.04 N 52-291 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.12.09 N 54-298 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. "Жеке табыс салығы", "Әлеуметтік салық", "Жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдалануға төленетін ақы", "Орман пайдалануға төленетін ақы" және "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін ақы" кодтары бойынша түсімдер бірыңғай бюджеттік жіктеу кірістерінің жіктелуі облыстық бюджетке 100 % – мөлшерде түсетіні белгіленсін.
3. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық бюджеттер мен облыстық маңызы бар қалалар бюджеттерінен 16145140 мың теңге сомасында бюджеттік алымдар көзделінсін, оның ішінде:
Іле ауданы бойынша – 16145140 мың теңге.
4. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне және облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне берілетін субвенциялар 53661331 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақсу ауданына
Алакөл ауданына
2314734 мың теңге;
2537803 мың теңге;
Балқаш ауданына
2051991 мың теңге;
Еңбекшіқазақ ауданына
5555004 мың теңге;
Ескелді ауданына
2171874 мың теңге;
Жамбыл ауданына
3978931 мың теңге;
Қаратал ауданына
1812914 мың теңге;
Қарасай ауданына
2896898 мың теңге;
Кербұлақ ауданына
2710615 мың теңге;
Көксу ауданына
2045675 мың теңге;
Панфилов ауданына
3523804 мың теңге;
Райымбек ауданына
3870903 мың теңге;
Сарқан ауданына
2132013 мың теңге;
Талғар ауданына
3739768 мың теңге;
Ұйғыр ауданына
2443438 мың теңге;
Қапшағай қаласына
2241874 мың теңге;
Талдықорған қаласына
6618015 мың теңге;
Текелі қаласына
1015077 мың теңге

развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020 - 233000 тысяч тенге.
развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры индустриальных зон (развитие городов спутников) – 4000000 тысяч тенге;
строительство и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения аульных (сельских) населенных пунктов – 2824586 тысяч тенге;
развитие коммунального хозяйства (энергетика) – 1187680 тысяч тенге;
газификация населенных пунктов – 500000 тысяч тенге;
реконструкцию автомобильных дорог – 375000 тысяч тенге;
на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы Дорожная карта бизнеса – 2020" - 1647880 тысяч тенге;
формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 11454555 тысяч тенге;
субвенции – 94077476 тысяч тенге.
2) Затраты – 173691565 тысяча тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – -4698019 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1885025 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6583044 тысячи тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 18430155 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 11454555 тысяч тенге.
5) дефицит – 618900 тысячи тенге.
6) финансирование дефицита бюджета – -618900 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 16.02.2011 N 42-238 (вводится в действие с 01.01.2011); от 04.03.2011 N 43-241 (вводится в действие с 01.01.2011); от 01.04.2011 N 44-243 (вводится в действие с 01.01.2011); от 05.07.2011 N 48-262 (вводится в действие с 01.01.2011); от 14.10.2011 N 51-283 (вводится в действие с 01.01.2011); от 04.11.2011 N 52-291 (вводится в действие с 01.01.2011); от 09.12.2011 N 54-298 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Установить, что поступления по кодам "Индивидуальный подоходный налог", "Социальный налог", "Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников", "Плата за лесные пользования" и "Плата за эмиссий в окружающую среду" классификации доходов единой бюджетной классификации зачисляются в областной бюджет в размере 100%.
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год объемы бюджетных изъятий из районных бюджетов и бюджетов городов областного значения в сумме 16145140 тысячи тенге, в том числе по:
Илийскому району – 16145140 тысячи тенге.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты и бюджеты городов областного значения в сумме 53661331 тысяч тенге, в том числе:
Аксускому району
Алакольскому району
2314734 тысяч тенге
2537803 тысяч тенге
Балхашскому району
2051991 тысяч тенге
Енбекшиказахскому району
5555004 тысяч тенге
Ескельдинскому району
2171874 тысяч тенге
Жамбылскому району
3978931 тысяч тенге
Каратальскому району
1812914 тысяч тенге
Карасайскому району
2896898 тысяч тенге
Кербулакскому району
2710615 тысяч тенге
Коксускому району
2045675 тысяч тенге
Панфиловскому району
3523804 тысяч тенге
Райымбекскому району
3870903 тысяч тенге
Саркандскому району
2132013 тысяч тенге
Талгарскому району
3739768 тысяч тенге
Уйгурскому району
2443438 тысяч тенге
городу Капшагай
2241874 тысяч тенге
городу Талдыкорган
городу Текели
6618015 тысяч тенге
1015077 тысяч тенге

5. Облыстық бюджетте 4-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне білім беру саласын дамытуға 5137876 мың теңге, оның ішінде:
2011-2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан" денсаулық сақтауды дамыту Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шараларына" - 100000 теңге;
республикалық бюджет қаражаты есебінен 2986383 мың теңге және облыстық бюджет қаражаты есебінен 2329339 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін:
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға – 567056 мың теңге.
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарға мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыруға – 1343397 мың теңге;
мемлекеттік бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мекемелерінде лингофон және мультимедия кабинеттерін құруға – 271509 мың теңге;
мемлекеттік бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға – 286790 мың теңге;
үйден оқитын мүгедек балаларды жабдықтау және бағдарламалармен қамтамасыз ету – 176070 мың теңге;
ата-ананың қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) және жетім баланы (жетім балаларды) асырауға қамқоршыларына ай сайынғы ақшалай қаражаттарды төлеуге – 341561 мың теңге;
"Балапан" бағдарламасын жүзеге асыруға – 1913259 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2011.02.16 N 42-238 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.03.04 N 43-241 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.04.01 N 44-243 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.07.05 N 48-262 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.10.14 N 51-283 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.04 N 52-291 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
6. Білім беру бойынша 2011 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттер есебінен 105466 мың теңге сомасында шығындар қарастырылсын, оның ішінде:
өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беретін ұйымдардың өндірістік оқыту шеберлеріне қосымша ақыны белгілеуге – 27466 мың теңге.
кәсіптік және техникалық оқу орындарының зертханалары мен оқу-өндірістік шеберханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға – 50000 мың теңге;
педагогикалық кадрлар біліктілігін көтеруге арналған оқу жабдықтамаларын сатып алуға – 28000 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2011.03.04 N 43-241 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.

5. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на развитие образования в сумме 5137876 тысяч тенге, в том числе за счет средств республиканского бюджета 2986383 тысяч тенге, из областного бюджета 2329339 тысяч тенге, согласно приложению 4, на:
на реализацию мероприятий Государственной программы развития здравоохранения "Саламатты Казахстан" на 2011-2015 годы - 100000 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 1343397 тысяч тенге;
увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 567056 тысяч тенге.
создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 271509 тысяч тенге;
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 286790 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 176070 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей) оставшихся без попечения родителей – 341561 тысяча тенге;
на реализацию программы "Балапан" - 1913259 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 16.02.2011 N 42-238 (вводится в действие с 01.01.2011); от 04.03.2011 N 43-241 (вводится в действие с 01.01.2011); от 01.04.2011 N 44-243 (вводится в действие с 01.01.2011); от 05.07.2011 N 48-262 (вводится в действие с 01.01.2011); от 14.10.2011 N 51-283 (вводится в действие с 01.01.2011); от 04.11.2011 N 52-291 (вводится в действие с 01.01.2011).
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета по образованию затраты в сумме 105466 тысяч тенге, в том числе на:
на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования – 50000 тысяч тенге;
установление доплаты за организацию производственного обучения организаций технического и профессионального образования – 27466 тысяч тенге.
на приобретение учебного оборудования для повышения квалификации педагогических кадров – 28000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 04.03.2011 N 43-241 (вводится в действие с 01.01.2011).

7. Денсаулық сақтау бойынша 2011 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен 5550117 мың теңге сомасында қаражат көзделсін, оның ішінде:
азаматтардың денсаулығын сақтау сұрақтары жөнінде сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимыл – 2481 мың теңге;
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің қамтамасыз етуі және кеңейтуіне – 1914220 мың теңге;
дәрі-дәрмек құралдарын, вакциналар мен басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға – 1566503 мың теңге;
жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жабдықтауға – 1948220 мың теңге;
жергілікті деңгейде қан тапсыру орталықтарын материалдық-техникалық жарақтандыруға – 113210 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2011.02.16 N 42-238 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.03.04 N 43-241 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.04.01 N 44-243 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
8. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер есебінен арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге 193514 мың теңге сомасында қаражат қарастырылсын.
8-1. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберіндегі шараларды іске асыру үшін республикалық бюджет есебінен кадрлардың біліктілігін арттыруға, даярлауға және қайта даярлауға - 921619 мың теңге, кәсіпкерлікке оқытуға – 3319 мың теңге, ауылдағы кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуге несие беру– 100000 мың теңге қаражат қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Алматы облыстық мәслихатының 2011.03.04 N 43-241 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
8-2. Облыстық бюджетте 4-1 қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде іс-шараларын іске асыруға республикалық бюджет қаражаты есебінен 261790 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін:
еңбек ақы бөлігін субсидиялауға – 32604 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарын құруға – 229186 мың теңге.
Ескерту. Шешім 8-2 тармақпен толықтырылды - Алматы облыстық мәслихатының 2011.03.04 N 43-241 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
8-3. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте 4-2 қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде республикалық бюджет қаражаты есебінен инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдардың дамуына 63000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-3 тармақпен толықтырылды - Алматы облыстық мәслихатының 2011.03.04 N 43-241 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2011.04.01 N 44-243 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.04 N 52-291 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.

7. Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета по здравоохранению затраты в сумме 5550117 тысяча тенге, в том числе на:
обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи – 1914220 тысяч тенге;
закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов – 1566503 тысяч тенге;
материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне – 1948220 тысяч тенге;
материально-техническое оснащение центров крови на местном уровне – 113210 тысяч тенге.
межсекторальное и межведомственное взаимодействие по вопросам охраны здоровья граждан – 2481 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 16.02.2011 N 42-238 (вводится в действие с 01.01.2011); от 04.03.2011 N 43-241 (вводится в действие с 01.01.2011); от 01.04.2011 N 44-243 (вводится в действие с 01.01.2011).
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета затраты на введение стандартов специальных социальных услуг - 193514 тысяч тенге.
8-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год за счет средств из республиканского бюджета на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 на повышение квалификации, подготовку и переподготовку кадров - 921619 тысяч тенге, обучение предпринимательству – 3319 тысяч тенге, содействие развитию предпринимательства - 100000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата Алматинской области от 04.03.2011 N 43-241 (вводится в действие с 01.01.2011).
8-2. Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год за счет средств из республиканского бюджета целевые трансферты бюджетам районов и городов на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 в сумме 261790 тысяч тенге согласно приложению 4-1 на:
частичное субсидирование заработной платы – 32604 тысячи тенге;
создание центров занятости – 229186 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-2 в соответствии с решением маслихата Алматинской области от 04.03.2011 N 43-241 (вводится в действие с 01.01.2011).
8-3. Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год за счет средств из республиканского бюджета целевые трансферты бюджетам районов и городов в рамках Программы занятости 2020 на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры 63000 тысяч тенге согласно приложению 4-2;
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-3 в соответствии с решением маслихата Алматинской области от 04.03.2011 N 43-241 (вводится в действие с 01.01.2011); с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 01.04.2011 N 44-243 (вводится в действие с 01.01.2011); от 04.11.2011 N 52-291 (вводится в действие с 01.01.2011).

8-4. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде аудандар мен қалалар бюджеттеріне тұрғын үй құрылысына арналған несиелерді 4-3 қосымшаға сәйкес, республикалық бюджет қаражаты есебінен 735000 мың теңге сомасында қаражат ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-4 тармақпен толықтырылды - Алматы облыстық мәслихатының 2011.03.04 N 43-241 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
9. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте 5-қосымшаға сәйкес аудандар мен қалалар бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер 588652 мың теңге сомасында ескерілсін:
халыққа тұрғын көмегін көрсетуге – 508057 мың теңге;
облыс әкімі гранттарын төлеуге – 80595 мың теңге.
10. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер есебінен 6-қосымшаға сәйкес әлеуметтік жұмыс орындар және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге 95940 мың теңге сомасында қаражат қарастырылсын.
11. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджет қаражаты есебінен 7-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 108881 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2011.10.14 N 51-283 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
12. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте ауыл шаруашылығын дамытуға бағытталған республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен 6855699 мың теңге сомасында субсидиялар көзделсін, оның ішінде:
тұқым шаруашылығын қолдауға – 408575 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға – 750350 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімділігін және өнімдерінің сапасын арттыруды субсидиялауға – 5596497 мың теңге;
тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға – 98426 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерiнен ауыз су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға – 1851 мың теңге.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2011.03.04 N 43-241 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
13. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте "Бизнес жол картасы – 2020" бағдарламаға республикалық бюджет қаражаты есебінен 3798222 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға – 2054402 мың теңге;
жастар практикасынан өтуге – 95940 мың теңге;
индустриалды инфрақұрылымын дамытуға – 1647880 мың теңге.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2011.03.04 N 43-241 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.

8-4. Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год за счет средств республиканского бюджета бюджетам районов и городов кредиты на строительство жилья в рамках Программы занятости 2020 в сумме 735000 тысяч тенге, согласно приложению 4-3.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-4 в соответствии с решением маслихата Алматинской области от 04.03.2011 N 43-241 (вводится в действие с 01.01.2011).
9. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов в сумме 588652 тысячи тенге согласно приложению 5 на:
оказание жилищной помощи населению – 508057 тысяч тенге;
выплату грантов акима области – 80595 тысяч тенге.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета затраты на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики - 95940 тысяч тенге согласно приложению 6.
11. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет средств республиканского бюджета в сумме 108881 тысяч тенге, согласно приложению 7.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 14.10.2011 N 51-283 (вводится в действие с 01.01.2011).
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета субсидии, направленные на развитие сельского хозяйства в сумме 6855699 тысяча тенге, в том числе на:
поддержку семеноводства – 408575 тысяча тенге;
поддержку племенного животноводства – 750350 тысячи тенге;
на повышение продуктивности и качества продукции животноводства – 5596497 тысяч тенге;
субсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства – 98426 тысяч тенге;
субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения – 1851 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 04.03.2011 N 43-241 (вводится в действие с 01.01.2011).
13. Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета затраты на программу "Дорожная карта бизнеса 2020" 3798222 тысячи тенге, в том числе:
на поддержку частного предпринимательства в регионах - 2054402 тысячи тенге;
для прохождения молодежной практики – 95940 тысяч тенге;
на развитие индустриальной инфраструктуры – 1647880 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 04.03.2011 N 43-241 (вводится в действие с 01.01.2011).

14. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте эпизоотияға қарсы шараларды жүргізу үшін республикалық бюджет қаражаты есебінен 8-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 1269421 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2011.03.04 N 43-241 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.04 N 52-291 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
15. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 9-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттерін несиелендіруге 587525 мың теңге сомасында қаражат ескерілсін.
16. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар және қалалар бюджеттерін дамытуға нысаналы трансферттер қарастырылсын:
10-қосымшаға сәйкес, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға және жайғастыруға 6147137 мың теңге сомасында;
11-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қоры тұрғын үйлерінің құрылысына 2306138 мың теңге сомасында.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2011.02.16 N 42-238 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.03.04 N 43-241 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.04.01 N 44-243 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.07.05 N 48-262 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.10.14 N 51-283 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
17. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте білім беру объектілерінің құрылысына 12-қосымшаға сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 4879956 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2011.02.16 N 42-238 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.03.04 N 43-241 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.04.01 N 44-243 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.07.05 N 48-262 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.10.14 N 51-283 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
18. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте елді мекендерді ауыз сумен жабдықтау объектілерін салу және жаңғыртуға 13-қосымшаға сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 6706747 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 18-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2011.04.01 N 44-243 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.07.05 N 48-262 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.10.14 N 51-283 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.04 N 52-291 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.12.09 N 54-298 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.

14. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на проведение противоэпизоотических мероприятий за счет средств республиканского бюджета в сумме 1269421 тысяча тенге, согласно приложению 8.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 04.03.2011 N 43-241 (вводится в действие с 01.01.2011); от 04.11.2011 N 52-291 (вводится в действие с 01.01.2011).
15. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрены средства на кредитование районных и городских бюджетов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 587525 тысяч тенге, согласно приложению 9.
16. Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов на:
развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 6147137 тысяч тенге согласно приложению 10.
строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 2306138 тысяч тенге согласно приложению 11.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 16.02.2011 N 42-238 (вводится в действие с 01.01.2011); от 04.03.2011 N 43-241 (вводится в действие с 01.01.2011); от 01.04.2011 N 44-243 (вводится в действие с 01.01.2011); от 05.07.2011 N 48-262 (вводится в действие с 01.01.2011); от 14.10.2011 N 51-283 (вводится в действие с 01.01.2011).
17. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов на строительство объектов образования в сумме 4879956 тысячи тенге, согласно приложению 12.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 16.02.2011 N 42-238 (вводится в действие с 01.01.2011); от 04.03.2011 N 43-241 (вводится в действие с 01.01.2011); от 01.04.2011 N 44-243 (вводится в действие с 01.01.2011); от 05.07.2011 N 48-262 (вводится в действие с 01.01.2011); от 14.10.2011 N 51-283 (вводится в действие с 01.01.2011).
18. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые трансферты на строительство и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения бюджетам районов и городов в сумме 6706747  тысяч тенге, согласно приложению 13.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 01.04.2011 N 44-243 (вводится в действие с 01.01.2011); от 05.07.2011 N 48-262 (вводится в действие с 01.01.2011); от 14.10.2011 N 51-283 (вводится в действие с 01.01.2011); от 04.11.2011 N 52-291 (вводится в действие с 01.01.2011); от 09.12.2011 N 54-298 (вводится в действие с 01.01.2011).

19. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте коммуналдық шаруашылық объектілерін дамытуға 14-қосымшаға сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 2999229 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 19-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2011.02.16 N 42-238 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.04.01 N 44-243 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.07.05 N 48-262 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.10.14 N 51-283 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
20. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте коммуналдық шаруашылық объектілерін дамытуға 15-қосымшаға сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 613735 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 20-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2011.02.16 N 42-238 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.04.01 N 44-243 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.07.05 N 48-262 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.10.14 N 51-283 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
21. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте елді мекендер құрылысының бас жоспарын әзірлеуге 16-қосымшаға сәйкес, аудан және қала бюджеттеріне 130909 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансфертер ескерілсін.
Ескерту. 21-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2011.02.16 N 42-238 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.04.01 N 44-243 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.07.05 N 48-262 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
22. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте сыйақының (мүдденің) нөлдік ставкасы бойынша тұрғын үй салуға және сатып алуға 17-қосымшаға сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттерді несиелендіруге  884500 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 22-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2011.10.14 N 51-283 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
23. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте жер орналастыруға 18-қосымшаға сәйкес, аудан және қала бюджеттеріне 19347 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
24. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі шараларды өткізуге 655205 мың теңге қарастырылсын.
25. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте автокөлік жолдарының қызмет атқаруын қамтамасыз етуге және көліктік инфрақұрылымды дамытуға 6835046 мың теңге қарастырылсын.

19. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые трансферты на развитие объектов коммунального хозяйства бюджетам районов и городов в сумме 2999229 тысячи тенге, согласно приложению 14.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 16.02.2011 N 42-238 (вводится в действие с 01.01.2011); от 01.04.2011 N 44-243 (вводится в действие с 01.01.2011); от 05.07.2011 N 48-262 (вводится в действие с 01.01.2011); от 14.10.2011 N 51-283 (вводится в действие с 01.01.2011).
20. Учесть, что в 2011 году предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета на развитие объектов коммунального хозяйства бюджетам районов и городов в сумме 613735 тысяч тенге, согласно приложению 15.
Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 16.02.2011 N 42-238 (вводится в действие с 01.01.2011); от 01.04.2011 N 44-243 (вводится в действие с 01.01.2011); от 05.07.2011 N 48-262 (вводится в действие с 01.01.2011); от 14.10.2011 N 51-283 (вводится в действие с 01.01.2011).
21. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на разработку генеральных планов застройки населенных пунктов в сумме 130909 тысяч тенге, согласно приложению 16.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 16.02.2011 N 42-238 (вводится в действие с 01.01.2011); от 01.04.2011 N 44-243 (вводится в действие с 01.01.2011); от 05.07.2011 N 48-262 (вводится в действие с 01.01.2011).
22. Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год на кредитование районных и городских бюджетов по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и приобретение жилья в сумме 884500 тысяч тенге, согласно приложению 17.
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 14.10.2011 N 51-283 (вводится в действие с 01.01.2011).
23. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на землеустройство в сумме 19347 тысяч тенге, согласно приложению 18.
24. Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов затраты в сумме 655205 тысяч тенге.
25. Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры затраты в сумме 6835046 тысяч тенге.

26. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте облыс әкімдігі қаулысымен анықталатын, облыстық жергілікті атқарушы органының резервiне 383180 мың теңге сомасы белгіленсін.
26-1. Облыстық бюджетте 2011 жылға мақсатты ағымдағы трансфертті төменгі мемлекеттік басқару деңгейдегі міндеттердің жоғарғы мемлекеттік органдардың міндетіне берілуіне байланысты республикалық бюджетке 512472 мың теңгені қарау, соның ішінде шығындар:
халыққа қызмет көрсету орталығының жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік қызметін ұйымдастыруда "бір терезелі қызметке" – 509171 мың теңге;
көлік түрлерін мемлекеттік техникалық сараптамадан өткізу үшін – 3301 мың теңге.
Ескерту. Шешім 26-1 тармақпен толықтырылды - Алматы облыстық мәслихатының 2011.04.21 N 46-247 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
27. 2011 жылға арналған облыс бюджетін дамытудың жергілікті бюджеттік бағдарламаларының тізімі 19-қосымшаға сәйкес, бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) жүзеге асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе көбейтуге бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен бекітілсін.
28. 2011 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 20-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
29. 2011 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджеттерін атқару процесінде 21-қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтын болып белгіленсін.
30. Аудан мен қала әкімдері, облыс бойынша салық департаменті облыс бюджетінің салықтар мен төлемдер бойынша болжамды көрсеткіштерінің толық және сапалы орындалуын, шаруашылық жүргізуші субъектілердің барлық деңгейдегі бюджетке берешегін азайтуды және қосымша кіріс көздерін табуды қамтамасыз етсін.
31. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Б. Баймұханбетов
Облыстық мәслихаттың
хатшысы                                    А. Сыдық
Келісілген:
Облыстық экономика және
бюджеттік жоспарлау басқармасының
бастығы                                    Нафиса Төлекқызы Сатыбалдина
14 желтоқсан 2010 жыл
Алматы облыстық мәслихатының
2010 жылғы 14 желтоқсандағы
"Алматы облысының 2011-2013
жылдарға арналған облыстық

26. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2011 год в сумме 383180 тысяч тенге, определяемых постановлением акимата области.
26-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год целевые текущие трансферты в республиканский бюджет в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий в сумме 512472 тысяч тенге, в том числе расходы:
на организацию деятельности центров обслуживания населения по предоставлению государственных услуг физическим и юридическим лицам по принципу "одного окна" – 509171 тысяч тенге;
по проведению государственного технического осмотра транспортных средств – 3301 тысяча тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 26-1 в соответствии с решением маслихата Алматинской области от 21.04.2011 N 46-247 (вводится в действие с 01.01.2011).
27. Утвердить перечень местных бюджетных программ развития областного бюджета на 2011 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 19.
28. Утвердить перечень областных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2011 год согласно приложению 20.
29. Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов и городов на 2011 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 21.
30. Акимам районов и городов, налоговому департаменту по области обеспечить полное и качественное исполнение прогнозных показателей бюджета области по налогам и платежам, снижение недоимки хозяйствующих субъектов перед бюджетами всех уровней и изыскание дополнительных доходных источников.
31. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2011 года.
Председатель сессии
областного маслихата                       Б. Баймуханбетов
Секретарь областного
маслихата                                  А. Сыдык
Согласовано:
Начальник областного управления
экономики и бюджетного
планирования                               Сатыбалдина Нафиса Тулековна
14 декабря 2010 года
Приложение 1
к решению маслихата Алматинской
области от 14 декабря 2010 года

271509
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
7783320
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
173871
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
173871
261
Облыстың білім беру басқармасы
7609449
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
7484449
034
Техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарында оқу-өндірістік шеберханаларды, зертханаларды жаңарту және қайта жабдықтау
125000
5
Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру
281091
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
34619
003
Кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
34619
261
Облыстың білім беру басқармасы
246472
010
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
246472
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
8949855
261
Облыстың білім беру басқармасы
3988447
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61528
004
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
308504
005
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
10933
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
100248
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
145396
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
229609
013
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
890
033
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымды
445015
038
Орта және техникалық кәсіптік білім беру ұйымдарында электрондық оқыту жүйесін енгізуге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
875249
040
Білім беру ұйымдарында Интернетке қол жетімділікті қамтамасыз етуге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
210089
042
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтумен қамтамасыз етуге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
190890
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1410096
271
Облыстың құрылыс басқармасы

271509
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
7783320
253
Управление здравоохранения области
173871
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
173871
261
Управление образования области
7609449
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
7484449
034
Обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования
125000
5
Переподготовка и повышения квалификации специалистов
281091
253
Управление здравоохранения области
34619
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
34619
261
Управление образования области
246472
010
Повышение квалификации и переподготовка кадров
246472
9
Прочие услуги в области образования
8949855
261
Управление образования области
3988447
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
61528
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
308504
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
10933
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
100248
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
145396
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
229609
013
Капитальные расходы государственных органов
890
033
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
445015
038
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение системы электронного обучения в организациях среднего и технического профессионального образования
875249
040
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение доступа организаций образования к сети Интернет
210089
042
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
190890
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1410096
271
Управление строительства области

11699
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
106598
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
147216
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
231462
013
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
952
033
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
488973
038
Орта және техникалық кәсіптік білім беру ұйымдарында электрондық оқыту жүйесін енгізуге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1196627
040
Білім беру ұйымдарында Интернетке қол жетімділікті қамтамасыз етуге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
755451
042
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтумен қамтамасыз етуге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
457948
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1943462
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3569318
007
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар республикалық бюджеттен (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
500000
008
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар облыстық бюджеттен (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
2569318
037
Білім беру объектілерін салу және жаңғырту
500000
05
Денсаулық сақтау
30966507
1
Кең бейінді ауруханалар
815606
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
815606
004
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
815606
2
Халықтың денсаулығын қорғау
846677
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
846677
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
312312
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі қызметтер
363570
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
167434
012
Қазақстан Республикасының "Салауатты Қазақстан" Денсаулық сақтауды дамытудың 2011-2013 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеп жатқан және босатылған адамдардың арасында АИТВ-жұқпасының алдын алуға арналған әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру

11699
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
106598
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
147216
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
231462
013
Капитальные расходы государственных органов
952
033
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
488973
038
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение системы электронного обучения в организациях среднего и технического профессионального образования
1196627
040
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение доступа организаций образования к сети Интернет
755451
042
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
457948
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1943462
271
Управление строительства области
3569318
007
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
500000
008
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
2569318
037
Строительство и реконструкция объектов образования
500000
05
Здравоохранение
30966507
1
Больницы широкого профиля
815606
253
Управление здравоохранения области
815606
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения, за исключением медицинских услуг, закупаемых центральным уполномоченным органом в области здравоохранения
815606
2
Охрана здоровья населения
846677
253
Управление здравоохранения области
846677
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
312312
006
Услуги по охране материнства и детства
363570
007
Пропаганда здорового образа жизни
167434
012
Реализация социальных проектов на профилактику ВИЧ-инфекции среди лиц, находящихся и освободившихся из мест лишения свободы в рамках Государственной программы " Салауатты Казахстан" на 2011-2015 годы

729186
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
79698
015
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) жүйкесі бұзылған мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
383290
261
Облыстың білім беру басқармасы
644230
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
584980
037
Әлеуметтік сауықтандыру
59250
2
Әлеуметтiк көмек
173179
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
173179
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
173179
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
751684
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
751684
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77181
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
2615
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
671888
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
12417643
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5472491
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5472491
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
586000
024
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
973991
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
3375000
031
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
537500
2
Коммуналдық шаруашылық
6945152
271
Облыстың құрылыс басқармасы
164813
013
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер
164813
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
6780339
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60834
004
Елді мекендерді газдандыру
2623197
005
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары

729186
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
79698
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
383290
261
Управление образования области
644230
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
584980
037
Социальная реабилитация
59250
2
Социальная помощь
173179
256
Управление координации занятости и социальных программ области
173179
003
Социальная поддержка инвалидов
173179
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
751684
256
Управление координации занятости и социальных программ области
751684
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
77181
007
Капитальные расходы государственных органов
2615
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
671888
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
12417643
1
Жилищное хозяйство
5472491
271
Управление строительства области
5472491
014
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
586000
024
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
973991
027
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3375000
031
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
537500
2
Коммунальное хозяйство
6945152
271
Управление строительства области
164813
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
164813
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
6780339
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
60834
004
Газификация населенных пунктов
2623197
005
Капитальные расходы государственных органов

7310
2574
4736
Барлығы
261790
32604
229186
Алматы облыстық мәслихатының
2010 жылғы 14 желтоқсандағы
"Алматы облысының 2011-2013
жылдарға арналған облыстық
бюджеті туралы" N 39-221
шешіміне бекітілген
4-2 қосымша
Жұмыспен қамту 2010 бағдарламасы щеңберінде инженерлік
коммуникациялық инфрақұрылымдардың дамуына аудандардың
(облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне облыстық
бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттері
Ескерту. 4-2 қосымша жаңа редакцияда - Алматы облыстық мәслихатының 2011.11.04 N 52-291 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
N
Аудан (облыстық
мәні бар қала)
Барлығы
республикалық бюджеттен
Жұмыспен қамту
2020
бағдарламасы
шеңберінде
ауылдағы
кәсіпкерліктің
дамуына ықпал
ету
Еңбек ресурстарының
жұмылдырылғыштығын
жақсарту шеңберінде
5
Іле
12000
12000
8
Панфилов
51000
51000
Барлығы
63000
0
63000
Алматы облыстық мәслихатының
2010 жылғы 14 желтоқсандағы
"Алматы облысының 2011-2013
жылдарға арналған облыстық
бюджеті туралы" N 39-221
шешіміне бекітілген
4-3 қосымша
Жұмыспен қамту-2010 бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға
республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар
қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй салуға кредит беру
Ескерту. 4-3 қосымша жаңа редакцияда - Алматы облыстық мәслихатының 2011.07.05 N 48-262 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
(мың теңге)
N рн
Аудан (облыстық мәні бар қала)
атауы
Сомасы
1
Ақсу
2
Алакөл

7310
2574
4736
Итого по районам
261790
32604
229186
Приложение 4-2
к решению маслихата Алматинской
области от 14 декабря 2010 года
N 39-221 "Об областном бюджете
Алматинской области
на 2011-2013 годы"
Распределение целевых трансфертов из республиканского бюджета
бюджетам районов и городов на развитие
инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы
занятости 2020
Сноска. Приложение 4-2 в редакции решения маслихата Алматинской области от 04.11.2011 N 52-291 (вводится в действие с 01.01.2011).
N пп
Наименование
района (города
областного
значения)
ВСЕГО
из республиканского бюджета
В рамках
повышения
мобильности
трудовых
ресурсов
В рамках содействия
развитию
предпринимательства
на селе
Всего
63000
63000
0
1
Илийский
12000
12000
2
Панфиловский
51000
51000
Приложение 4-3
к решению маслихата Алматинской
области от 14 декабря 2010 года
N 39-221 "Об областном бюджете
Алматинской области
на 2011-2013 годы"
Распределение кредитов из республиканского бюджета бюджетам
районов и городов на строительство жилья в рамках
Программы занятости 2020
Сноска. Приложение 4-3 в редакции решения маслихата Алматинской области от 05.07.2011 N 48-262 (вводится в действие с 01.01.2011).
(тыс.тенге)
N пп
Наименование
района (города областного значения)
Сумма
Всего
735000
1
Алакольский

397735
Алматы облыстық мәслихатының
2010 жылғы 14 желтоқсандағы
"Алматы облысының 2011-2013
жылдарға арналған облыстық
бюджеті туралы" N 39-221
шешіміне бекітілген
16-қосымша
Жергілікті бюджет есебінен елді мекендер құрылысының бас
жоспарын әзірлеуге аудандық және қалалық бюджеттерге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерінің сомасын бөлу
Ескерту. 16-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облыстық мәслихатының 2011.07.05 N 48-262 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
N рн
Аудан (облыстық мәні бар қала)
атауы
Сомасы
(мың теңге)
Барлығы

397735
Приложение 16
к решению маслихата Алматинской
области от 14 декабря 2010 года
N 39-221 "Об областном бюджете
Алматинской области
на 2011-2013 годы
Распределение целевых трансфертов бюджетам районов и городов на
разработку генеральных планов застройки населенных пунктов за
счет средств областного бюджета
Сноска. Приложение 16 в редакции решения маслихата Алматинской области от 05.07.2011 N 48-262 (вводится в действие с 01.01.2011).
N пп
Наименование района
(города областного значения)
Сумма
(тыс.тенге)
Всего

007
Жергілікті атқарушы органдарға ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер
271
Облыстың құрылыс басқармасы
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
5
Қоршаған ортаны қорғау
271
Облыстың құрылыс басқармасы
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
12
Көлiк және коммуникация
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
007
Көлік инфрақұрылымын дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
13
Басқалар
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
010
Мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыру үшін "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ несиелеу
013
Шағын және орта бизнесті қаржыландыру және ауыл халқына шағын кредит беру үшін "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ-ның еншілес ұйымдарына кредит беру
Инвестициялық бағдарламалар
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
120
Облыс әкімінің аппараты
002
Ақпараттық жүйелер құру
04
Бiлiм беру
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
261
Облыстың білім беру басқармасы
002
Ақпараттық жүйелер құру
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламалар
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2
Коммуналдық шаруашылық
271
Облыстың құрылыс басқармасы
043
Алматы облысының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыру
13
Басқалар
9
Басқалар
257
Облыстың қаржы басқармасы
005
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға инвестициялар
13
Басқалар
9
Басқалар
257
Облыстың қаржы басқармасы
005
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Алматы облыстық мәслихатының
2010 жылғы 14 желтоқсандағы
"Алматы облысының 2011-2013
жылдарға арналған облыстық
бюджеті туралы" N 39-221
шешіміне бекітілген
20-қосымша
2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджеттің атқарылуы
барысында қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттік
бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Бiлiм беру
Арнайы оқыту бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті ескермегенде, халыққа амбулаториялық-емханалық көмекті көрсету
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның құрамдас бөлiктерi мен препараттарын өндiру
Салауатты өмiр салтын насихаттау
Жедел медициналық көмекті көрсету және санитарлық авиация
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
Туберкулезбен, жұқпалы, және психикалық аурулардан және психикасының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасына ЖҚТБ індетінің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Шұғыл жағдайларда ауыр халдегі адамдарды дәрiгерлiк көмек көрсететiн жақын жердегі денсаулық сақтау ұйымына жеткiзудi ұйымдастыру
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және арнайы балалар тағамдары мен емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Алматы облыстық мәслихатының
2010 жылғы 14 желтоқсандағы
"Алматы облысының 2011-2013
жылдарға арналған облыстық
бюджеті туралы" N 39-221
шешіміне бекітілген
21-қосымша
2011-2013 жылдарға арналған аудандық (қалалық) бюджеттің
атқарылуы барысында қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттік
бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Бiлiм беру
Жалпы білім беру

007
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
271
Управление строительства области
020
Развитие объектов сельского хозяйства
5
Охрана окружающей среды
271
Управление строительства области
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
12
Транспорт и коммуникации
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
002
Развитие транспортной инфраструктуры
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
265
Управление предпринимательства и промышленности области
010
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму" на реализацию государственной инвестиционной политики
013
Кредитование дочерних организаций АО "НУХ "КазАгро" для финансирования малого и среднего бизнеса и микрокредитования сельского населения
Инвестиционные программы
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
120
Аппарат акима области
002
Создание информационных систем
04
Образование
9
Прочие услуги в области образования
261
Департамент (Управление) образования области
002
Создание информационных систем
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2
Коммунальное хозяйство
271
Управление строительства области
043
Формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства инженерно-коммуникационной инфраструктуры Алматинской области
13
Прочие
9
Прочие
257
Управление финансов области
005
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 20
к решению маслихата Алматинской
области от 14 декабря 2010 года
N 39-221 "Об областном бюджете
Алматинской области
на 2011-2013 годы
Перечень бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе
исполнения областного бюджета на 2011-2013 годы
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Приложение 21
к решению маслихата Алматинской
области от 14 декабря 2010 года
N 39-221 "Об областном бюджете
Алматинской области
на 2011-2013 годы
Перечень местных бюджетных программ не подлежащих секвестру в
процессе исполнения районного (городского) бюджета на 2011-2013
годы
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение