2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 30-6 Шешімі. Жамбыл облысы Т. Рысқұлов ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 13 қаңтарда 6-8-117 нөмірімен тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Жамбыл облыстық Әділет департаментінің 2013 жылғы 11 наурыздағы N 2-2-17/388 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Жамбыл облыстық Әділет департаментінің 11.03.2013 № 2-2-17/388 хаты).
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабына және «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес,Т.Рысқұлов аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет 1,2,3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға мынандай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 4 389 790 мың теңге:
салықтық түсімдер 1 401 440 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 10 267 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 3 651 мың теңге;
трансферттер түсімі 2 974 432 мың теңге;
2) шығындар 4 438 287 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 24 197 мың теңге;
бюджеттік кредиттер 24 969 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 772 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 4 600 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 4 600 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 77 294 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану) 77 294 мың теңге;
қарыздар түсімі 20 474 мың теңге;
қарыздарды өтеу 772 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 57 592 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 2011.03.29 № 32-6; 2011.04.26 № 33-4; 2011.09.06 № 36-6; 2011.10.25 № 37-4; 2011.11.07 № 38-4 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2011 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2394364 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18-бабына сәйкес, 2011-2013 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландыратын ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандарына қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақы мен тарифтiк ставкаларының 25 пайызы мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

О районном бюджете на 2011-2013 годы
Решение районного маслихата района Т.Рыскулова Жамбылской области от 24 декабря 2010 года № 30-6. Зарегистрировано Управлением юстиции района Т.Рыскулова 13 января 2011 года за № 6-8-117. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Департамента юстиции Жамбылской области от 11 марта 2013 года № 2-2-17/388)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Департамента юстиции Жамбылской области от 11.03.2013 № 2-2-17/388).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей-6 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей-6 Закона Республики Казахстан «О государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года маслихат района Т.Рыскулова РЕШИЛ:
1.Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 1,2,3, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы 4 389 790 тысяч тенге:
налоговые поступления 1 401 440 тысяч тенге;
неналоговые поступления 10 267 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 3 651 тысяч тенге;
поступления трансфертов 2 974 432 тысяч тенге;
2) затраты 4 438 287 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 24 197 тысяч тенге;
бюджетные кредиты 24 969 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 772 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 4 600 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов 4 600 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 77 294 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета   77 294 тысяч тенге;
поступление займов 20 474 тысяч тенге;
погашение займов 772 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 57 592 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата района Т.Рыскулова от 29.03.2011 № 32-6; 26.04.2011 № 33-4; 10.06.2011 № 34-7; 06.09.2011 № 36-6; 25.10.2011 № 37-4; 07.11.2011 № 38-4 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Установить объем субвенции передаваемые из областного бюджета бюджету района на 2011 год в размере 2394364 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей-18 Закона РК от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» на 2011-2013 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам социального обеспечения, образования, культуры и спорта, финансируемых из районного бюджета, работающих в сельских населенных пунктах в размере 25 процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

4. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 23 170 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 2011.03.29 № 32-6; 2011.04.26 № 33-4; 2011.09.06 № 36-6; 2011.10.25 № 37-4; 2011.11.07 № 38-4 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
5. 2011 жылға арналған аудандық бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламалырының тізбесі 4- қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 23 170 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением маслихата района Т.Рыскулова от 29.03.2011 № 32-6; от 26.04.2011 № 33-4;  06.09.2011 № 36-6; 25.10.2011 № 37-4; 07.11.2011 № 38-4 (вводится в действие с 01.01.2011)
5.Утвердить перечень бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов предусмотренных в бюджете района на 2011 год согласно приложению 4.

6. 2011 жылға арналған жергілікті бюджеттің орындалу процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2011 жылға арналған ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдердің көлемі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2011 жылға арналған ауданның ауылдық (селолық) округтің бюджеттік бағдарламалары 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета района на 2011 год согласно приложению 5.
7. Утвердить объем доходов, поступивших в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи участков земли сельскохозяйственного назначения, предусмотренных в бюджете района на 2011 год согласно приложению 6.
8. Утвердить бюджетные программы аульных (сельских) округов, предусмотренных в бюджете района на 2011 год согласно приложению 7.

9. Осы шешім Әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат                          Аудандық
сессиясының төрағасы                       мәслихат хатшысы
С.Өскенбаев                                П. Сүлейменов
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаттың
2010 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 30-6 шешіміне 1- қосымша
2011 жылға арналған бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Т.Рысқұлов аудандық  мәслихатының 2011.11.07 № 38-4(2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
(мың теңге)
Санаты
Кірістер атауы
2011
Сомасы
Сыныбы
ішкі сыныбы
1
2
3
4
5
I. КІРІСТЕР

9. Данное решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и применяется с 1 января 2011 года.
Председатель сессии                        Секретарь районного
районного маслихата                        маслихата
С.Ускенбаев                                П.Сулейменов
Приложение 1
к решению № 30-6 маслихата района
Т.Рыскулова от 24 декабря 2010 года
Бюджет на 2011 год
Сноска. Приложение 1 в новой редакции внесенной решением маслихата района Т.Рыскулова от 07.11.2011 № 38-4 (вводится в действие с 01.01.2011).
(тыс тенге)
Категория              Наименование доходов
сумма
класс
подкласс
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ

007
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
0
466
Ауданың ( облыстық маңызы бар қаланың )сәлет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
500122
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
500122
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
46160
008
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
23000
009
Ауданның ( облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
7060
016
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру обьектілерін күрделі,ағымды жөндеу
0
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп –ұстауға ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
12500
023
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпаен,бағдарламалық қамтымен қамтамасыз ету
3600
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
178357
123
Қаладағы аудан,аудандық маңызы бар қала,кент,ауыл(село),ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
11331
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
11331
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
142027
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
22050
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау,білім беру,әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5555
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3150
006
Тұрғын үй көмегі
21000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25127
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3675
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
3845
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
55000
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
2625
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
24999
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23844
011
Жәрдем ақыларды және басқа да әлеуметік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1155
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
547585
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты

007
Организация профессионального обучения
0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
500122
037
Строительство и реконструкция объектов образования
500122
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
46160
008
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
23000
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
7060
016
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
0
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
12500
023
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
3600
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
178357
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
11331
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
11331
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
142027
002
Программа занятости
22050
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5555
005
Государственная адресная социальная помощь
3150
006
Жилищная помощь
21000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25127
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3675
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3845
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
55000
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2625
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
24999
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
23844
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1155
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
547585
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа

007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
546
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
2457
009
Жануарлардың энзотиялық аурулары бойынша ветеринарлық іс-шараларды жүргізу
546
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
5093
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4656
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың (селолардың) ауылдық (селолық) округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
437
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
80000
011
Эпизотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
80000
11
Өнеркәсіп,сәулет,қала құрылысы және құрылыс қызметі
11479
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет,қала құрылыс және құрылыс бөлімі
11479
001
Құрылыс,облыс қалаларыныңу, аудандардың және елді мекендердің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлата және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз жөніндегі қызметтер
11479
12
Көлік және коммуникация
66111
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
66111
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
66111
13
Басқалар
46792
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
15000
022
«Бизнестің жол картасы-2020» бағдарламасы шеңберінде
15000
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
3000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
3000
014
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылық бөлімі
11923
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік,өнеркәсіп және ауылшаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11923
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық,жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4776
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы,жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4776
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
12093
001
Білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі қызметін қамтамасыз ету

007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
546
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
2457
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
546
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
5093
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
4656
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков аулов (сел), аульных (сельских) округов
437
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
80000
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
80000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
11479
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
11479
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
11479
12
Транспорт и коммуникации
66111
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
66111
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
66111
13
Прочие
46792
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
15000
022
Поддержка частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса-2020"
15000
452
Отдел финансов района (города областного значения)
3000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
3000
014
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
11923
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и сельского хозяйства
11923
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4776
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
4776
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
12093
001
Услуги по обеспечению деятельности отдела образования, физической культуры и спорта

037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
018
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфроқұрылымдардың дамуы
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
012
Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуі
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, орналастыру(немесе) сатып алу
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
006
Сумен жабдықтау дамыту
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік

037
Строительство и реконструкция объектов образования
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
466
Отдел архитектуры., градостроительства и строительства района (города областного значения)
018
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках программы занятости-2020
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
028
Развитие коммунального хозяйства
033
Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
466
Отдел архитектуры., градостроительства и строительства района (города областного значения)
006
Развитие системы водоснабжения
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
10
Ауыл, су,орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаттың

466
Отдел архитектуры., градостроительства и строительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
466
Отдел архитектуры., градостроительства и строительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
Приложение-5 к решению
№ 30-6 маслихата района Т.Рыскулова