Теміртау қалалық мәслихатының 2009 жылғы 24 желтоқсандағы 23 сессиясының N 23/5 "2010-2012 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2010 жылғы 16 сәуірдегі N 28/4 шешімі. Қарағанды облысы Теміртау қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 22 сәуірде N 8-3-103 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Қарағанды облысы Теміртау қаласы мәслихаты аппаратының 2011 жылғы 26 сәуірдегі N 5-24/185 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Қарағанды облысы Теміртау қаласы мәслихаты аппаратының 2011.04.26 N 5-24/185 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Қарағанды облыстық мәслихатының 2010 жылғы 9 сәуірдегі ХХІІІ сессиясының "Қарағанды облыстық мәслихатының 2009 жылғы 12 желтоқсандағы ХХІ сессиясының "2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" N 262 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" N 294 шешімін орындау үшін, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2009 жылғы 24 желтоқсандағы 23 сессиясының N 23/5 "2010-2012 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (тіркелген нөмірі 8-3-89, 2010 жылғы 28 қаңтардағы N 4 және 2010 жылғы 3 ақпандағы N 5 "Теміртау", 2010 жылғы 27 қаңтардағы N 4, 2010 жылғы 3 ақпандағы N 5 "Зеркало" газеттерінде жарияланған, Теміртау қалалық мәслихатының 2010 жылғы 11 наурыздағы 27 сессиясының N 27/4 "Теміртау қалалық мәслихатының 2009 жылғы 24 желтоқсандағы 23 сессиясының N 23/5 "2010-2012 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімімен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген, тіркелген нөмірі 8-3-99, 2010 жылғы 5 сәуірдегі N 3 "Второе счастье" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақта:
1) тармақшадағы:
"9712561" сандары "10252278" сандарымен ауыстырылсын;
"6570796" сандары "6595006" сандарымен ауыстырылсын;
"2745010" сандары "3260517" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы:
"10079959" сандары "10619828" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшадағы:
"363398" сандары "363550" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 363550 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 363550 мың теңге.

О внесении изменений и дополнений в решение 23 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2009 года N 23/5 "О городском бюджете на 2010-2012 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 16 апреля 2010 года N 28/4. Зарегистрировано Управлением юстиции города Темиртау Карагандинской области 22 апреля 2010 года N 8-3-103. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо аппарата маслихата города Темиртау Карагандинской области от 26 апреля 2011 года № 5-24/185)
Сноска. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо аппарата маслихата города Темиртау от 26.04.2011 № 5-24/185).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", во исполнение решения XXIII сессии Карагандинского областного маслихата от 9 апреля 2010 года N 294 "О внесении изменений в решение XXI сессии Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2009 года N 262 "Об областном бюджете на 2010-2012 годы", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 23 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2009 года N 23/5 "О городском бюджете на 2010-2012 годы" (регистрационный номер 8-3-89, опубликовано в газетах "Темиртау" от 28 января 2010 года N 4 и 3 февраля 2010 года N 5, "Зеркало" от 27 января 2010 года N 4, 3 февраля 2010 года N 5, внесены изменения и дополнения решением 27 сессии Темиртауского городского маслихата от 11 марта 2010 года N 27/4 "О внесении изменений и дополнений в решение 23 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2009 года N 23/5 "О городском бюджете на 2010-2012 годы" регистрационный номер 8-3-99, опубликовано в газете "Второе счастье" от 5 апреля 2010 года N 3), следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "9712561" заменить цифрами "10252278";
цифры "6570796" заменить цифрами "6595006";
цифры "2745010" заменить цифрами "3260517";
в подпункте 2):
цифры "10079959" заменить цифрами "10619828";
в подпункте 5):
цифры "363398" заменить цифрами "363550";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 363550 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 363550 тысяч тенге.

Бюджет тапшылығын қаржыландыру 2010 қаржы жылының басында 363550 мың теңге сомасында қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтарын пайдалану есебінен жүргізілсін.";
2) 2-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2. 2010 жылға арналған республикалық және облыстық бюджеттерден алынған 3260517 мың теңге сомасындағы нысаналы ағымдағы трансферттер мен даму трансферттерінің келесілерге көзделгені ескерілсін:
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 332101 мың теңге;
Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған Мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алуға 141000 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған Мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасына сәйкес инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға 116600 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингофондық және мультимедиялық кабинеттер құруға 16623 мың теңге сомасында;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 12291 мың теңге сомасында;
"Өзін-өзі тану" пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта білім беру, техникалық және кәсіптік білім беру, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге 11063 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 69150 мың теңге сомасында;
бұқаралық спортты дамытуға 132924 мың теңге сомасында;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға – 5447 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге 225893 мың теңге сомасында;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде мәдениет объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге 440809 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстауға 313110 мың теңге сомасында;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді-мекендерді көркейтуге 305126 мың теңге сомасында;
қаланы және елді мекендерді көркейтуді дамытуға 4757 мың теңге сомасында;
әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге 23640 мың теңге сомасында;

Финансирование дефицита бюджета произвести за счет использования свободных остатков бюджетных средств, образовавшихся на начало 2010 финансового года в сумме 363550 тысяч тенге.";
2) пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Учесть, что полученные целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского и областного бюджетов на 2010 год в сумме 3260517 тысяч тенге предусмотрены:
на строительство и реконструкцию объектов образования – 332101 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 141000 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 116600 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 16623 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 12291 тысяч тенге;
на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание" в сумме 11063 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 69150 тысяч тенге;
на развитие массового спорта в сумме 132924 тысяч тенге;
на увеличение норм питания в медико-социальном учреждении – 5447 тысяч тенге;
на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 225893 тысяч тенге;
на капитальный, текущий ремонт объектов культуры в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 440809 тысяч тенге;
на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 313110 тысяч тенге;
на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 305126 тысяч тенге;
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов в сумме 4757 тысяч тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в сумме 23640 тысяч тенге;

Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), "1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмекті төлеуге 63270 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге 2775 мың теңге сомасында;
жергілікті атқарушы органдардың ветеринария саласындағы құрылымдарын ұстауға 3082 мың теңге сомасында;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 856 мың теңге сомасында;
жергілікті бюджеттің заңнаманың өзгеруіне байланысты шығынына өтемақыға – 1040000 мың теңге.";
3) 7-тармақтағы:
"184980" сандары "91698" сандарымен ауыстырылсын;
4) 8-тармақтағы:
"26131" сандары "11033" сандарымен ауыстырылсын;
5) Көрсетілген шешімнің 1, 5, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы                            Н. Жұманов
Мәслихат хатшысы                           А. Аркатов
КЕЛІСІЛДІ
"Теміртау қаласының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Б. Қонақаева
2010 жылғы 16 сәуірдегі
Теміртау қалалық мәслихатының
2010 жылғы 16 сәуірдегі
28 сессиясының N 28/4 шешіміне
1-қосымша
Теміртау қалалық мәслихатының
2009 жылғы 24 желтоқсандағы
23 сессиясының N 23/5 шешіміне
1-қосымша
2010 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атаулары
1
2
3
4
5
І. Кірістер

на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 63270 тысяч тенге;
на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 2775 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии в сумме 3082 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 856 тысяч тенге;
на компенсацию потерь местных бюджетов в связи с изменением законодательства – 1040000 тысяч тенге.";
3) в пункте 7:
цифры "184980" заменить цифрами "91698";
4) в пункте 8:
цифры "26131" заменить цифрами "11033";
5) приложения 1, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии                        Н. Жуманов
Секретарь маслихата                        А. Аркатов
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики и бюджетного
планирования города Темиртау"
Б. Кунакаева
16 апреля 2010 года
Приложение 1
к решению 28 сессии Темиртауского
городского маслихата
от 16 апреля 2010 года N 28/4
Приложение 1
к решению 23 сессии Темиртауского
городского маслихата
от 24 декабря 2009 года N 23/5
Городской бюджет на 2010 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

2087970
004
Жалпы білім беру
1963055
005
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
124915
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
20573
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
20573
007
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
20573
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
572049
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
239948
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
14055
016
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
225893
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
332101
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
332101
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
419844
2
Әлеуметтiк көмек
395504
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
328193
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
67054
003
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан" орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектерін жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
56
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
7247
006
Тұрғын үй көмегі
5979
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
69058
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1788
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
21892
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
30628
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
5850
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуі
52596
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
2775
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), "1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу

2087970
004
Общеобразовательное обучение
1963055
005
Дополнительное образование для детей и юношества
124915
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
20573
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
20573
007
Организация профессионального обучения
20573
9
Прочие услуги в области образования
572049
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
239948
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
14055
016
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
225893
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
332101
037
Строительство и реконструкция объектов образования
332101
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
419844
2
Социальная помощь
395504
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
328193
002
Программа занятости
67054
003
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и инвалидов войны
56
005
Государственная адресная социальная помощь
7247
006
Жилищная помощь
5979
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
69058
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1788
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
21892
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
30628
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
5850
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
52596
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
2775
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне