Нысаналы топтардағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы
Қарағанды облысы Балқаш қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 02 сәуірдегі N 12/02 қаулысы. Қарағанды облысы Балқаш қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 29 сәуірде N 8-4-181 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңдарын басшылыққа ала отырып және "Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту жүйесін жетілдіру жөніндегі 2008-2010 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 қарашадағы N 1114 Қаулысын орындау үшін, нысаналы топтарға жататын жұмыссыз азаматтарға әлеуметтік қолдау көрсету мақсатында, Балқаш қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Нысаналы топтардағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібі қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Балқаш қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (Қ.Қ. Адамова) нысаналы топтардағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастырсын.
3. Нысаналы топтарға жататын тұлғалардың қосымша тізбесі анықталсын:
1) оқу орындарының түлектері;
2) ұзақ уақыт (он екі және одан да көп ай) жұмыс істемеген жұмыссыздар;
3) қырық бес жастан асқан жұмыссыздар.
4. Бір қатысушыға аударымдар мөлшері республикалық бюджеттен жиырма мың теңге және жұмыс берушінің салымы бір еселік ең төменгі жалақыдан төмен емес сомада бекітілсін.
5. Бір қатысушыға аударымдар мөлшері жергілікті бюджеттен он бес мың теңге және жұмыс берушінің салымы бір еселік ең төменгі жалақыдан төмен емес сомада бекітілсін.
6. "Балқаш қаласының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Ж.Қ. Томпиева) 2010 жылғы қалалық бюджетте және мақсатты республикалық трансферттерде қарастырылған қаражаттардан әлеуметтік жұмыс орындарына жіберілген нысаналы топтардағы жұмыссыздарға еңбегі үшін төлемді қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
7. Осы қаулы 2010 жылғы 1 сәуірден бастап туындаған құқықтық қатынастарды реттейді.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау Балқаш қаласы әкімінің орынбасары Людмила Мырзахметқызы Түкбаеваға жүктелсін.
9. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енеді және 2010 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
Балқаш қаласы әкімінің
міндетін атқарушы                          Ж. Нысанғалиев
Балқаш қаласы әкімдігінің

Об организации социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп
Постановление акимата города Балхаша Карагандинской области от 02 апреля 2010 года N 12/02. Зарегистрировано Управлением юстиции города Балхаша Карагандинской области 29 апреля 2010 года N 8-4-181
Руководствуясь Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, "О занятости населения" от 23 января 2001 года и во исполнения Постановления Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 2007 года N 1114 "Об утверждении Плана мероприятий по совершенствованию системы занятости населения Республики Казахстан на 2008-2010 годы", в целях оказания социальной поддержки безработным гражданам, относящимся к целевым группам, акимат города Балхаша ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить порядок отбора работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп, согласно приложения.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Балхаша" (Адамова К.К.) осуществляет организацию социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп.
3. Установить дополнительный перечень лиц, относящихся к целевым группам населения:
1) выпускники учебных заведений;
2) длительно не работающие безработные (двенадцать и более месяцев);
3) безработные старше сорока пяти лет.
4. Утвердить размер отчислений из республиканского бюджета на одного участника в сумме двадцати тысяч тенге и вклад работодателя не менее однократной минимальной заработной платы.
5. Утвердить размер отчислений из местного бюджета на одного участника в сумме пятнадцати тысяч тенге и вклад работодателя не менее однократной минимальной заработной платы.
6. Государственному учреждению "Отдел финансов города Балхаша" (Томпиева Ж.К.) обеспечить финансирование оплаты труда безработных из целевых групп, направленных на социальные рабочие места из средств, предусмотренных в городском бюджете на 2010 год и целевых республиканских трансфертов.
7. Настоящее постановление распространяется на правоотношения возникшие с 1 апреля 2010 года.
8. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Балхаш Тукбаеву Людмилу Мурзахметовну.
9. Настоящее постановление вводится в действие после его первого официального опубликования и действует до 31 декабря 2010 года.
Исполняющий обязанности
акима города Балхаш                        Ж. Нысангалиев
Приложение
к постановлению
акимата города Балхаш

2010 жылғы 2 сәуірдегі
N 12/02 қаулысына
қосымша
Нысаналы топтардағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібі
1. Жұмыс беруші "Балқаш қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі Уәкілетті орган) әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруға өтінім береді.
2. Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеуде төмендегі талаптар ескеріледі: жұмыс берушінің төлем қабілеттілігі, жалақыны уақытында төлеуі, жұмыс орнының техникалық қауіпсіздік нормаларына сәйкес болуы, жұмыс берушінің Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің нормаларын сақтауы, Уәкілетті органмен жасалған шарт мерзімі аяқталғаннан кейін жұмыссызға тұрақты жұмыс орнын ұсыну мүмкіндігі.
3. Жұмыс беруші әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруға Уәкілетті органмен келісім-шарт жасайды. Келісім-шартта тараптардың міндеттері, жұмыстардың түрлері, көлемі, еңбек төлемдерінің мөлшері және шарттары, әлеуметтік жұмыс орындарын қаржыландырудың көздері мен мерзімі, жіберілетін жұмыссыздардың саны көрсетіледі. Жұмыс уақытша сипатта болады және оны ұйымдастыру үшін тұрақты жұмыс орындары мен бос жұмыс орындары пайдаланбауы тиіс.
4. Уәкілетті орган халықтың нысаналы топтардағы жұмыссыздарына әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасу үшін жолдама береді.
5. Жұмыс беруші әлеуметтік жұмыс орынына жіберілген жұмыссызды қабылдайды, онымен еңбек келісім-шартын жасайды, қауіпсіздік техника нормаларына сәйкес жұмыс орнын ұсынады. Әлеуметтік жұмыс орынындағы жұмыссыздар жұмыспен алты айға дейін қамтылады.
6. Жұмыс берушілер еңбек төлемі бойынша шығындарды өтеу үшін ағымдағы айдың 20-на дейін Уәкілетті органға белгіленген тәртіпте: жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың көшірмесін, жұмыс уақытын есептеу табелін, әлеуметтік жұмыс орындарына қабылданған жұмыскерлер туралы есепті және орындалған жұмыстар актісін ұсынады.
7. Осы нысаналы топтардағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұсынатын жұмыс берушілердің іріктеу тәртібінің орындалуын бақылау Уәкілетті органға жүктеледі.

от 2 апреля 2010 года
N 12/02
Порядок отбора работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп
1. Работодатель подает заявку на организацию социальных рабочих мест в государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Балхаша" (далее Уполномоченный орган).
2. При отборе работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест, учитывается следующие требования: платежеспособность работодателя, своевременность выплаты заработной платы, соответствие рабочего места нормам техники безопасности, соблюдение работодателем норм Трудового кодекса Республики Казахстан, возможность предоставления безработному постоянной работы по истечении срока действия заключенного договора с Уполномоченным органом.
3. Работодатель заключает договор с Уполномоченным органом на организацию социальных рабочих мест. В договоре отражаются обязанности сторон, виды, объемы работ, размер и условия оплаты труда, срок и источники финансирования социальных рабочих мест, количество направляемых безработных. Работа носит временный характер и для ее организации не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии.
4. Уполномоченный орган выдает направление безработным из целевых групп населения для трудоустройства на социальное рабочее место.
5. Работодатель принимает на социальное рабочее место направляемого безработного, заключает с ним трудовой договор, предоставляет рабочее место, соответствующее нормам техники безопасности. Срок занятости безработных на социальных рабочих местах допускается до шести месяцев.
6. Работодатели для возмещения расходов по оплате труда ежемесячно до 20 числа текущего месяца предоставляют в Уполномоченный орган в установленном порядке: выписку из приказа о приеме на работу, табель учета рабочего времени, отчет о принятых на социальные рабочие места работников и акт выполненных работ.
7. Контроль за исполнением настоящего порядка отбора работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп, возлагается на Уполномоченный орган.