2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 2010 жылғы 23 желтоқсандағы 31 сессиясының N 31/359 шешімі. Қарағанды облысы Абай ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 27 желтоқсанда N 8-9-93 тіркелді. Шешім қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатады - (Абай аудандық мәслихатының хатшысының 2015 жылғы 18 желтоқсандағы № 3-19-240 хаты)
Ескерту. Шешім қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатады - (Абай аудандық мәслихатының хатшысының 18.12.2015 № 3-19-240 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3555147 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 909391 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9435 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 11185 мың тенге;
трансферттердің түсімдері – 2314134 мың теңге;
2) шығындар – 3594287 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4451 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 4451 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің дефициті (профициті) – алу 44546 мың теңге;
6) бюджет дефицитін (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 44546 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 4451 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 834 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылған қалдықтары – 39146 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгертулер енгізілді - Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 2011.03.28 N 34/407 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.08.05 N 36/439 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.10.13 N 38/474 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.11.10 N 39/482 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.12.05 N 41/493 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. 2011 жылға арналған аудандық бюджет кірістерінің құрамында, жоғары тұрған бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2011 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленгені ескерілсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 %;

О районном бюджете на 2011-2013 годы
Решение 31 сессии Абайского районного маслихата Карагандинской области от 23 декабря 2010 года N 31/359. Зарегистрировано Управлением юстиции Абайского района Карагандинской области 27 декабря 2010 года N 8-9-93. Прекращено действие в связи с истечением срока, на который решение было принято (письмо секретаря Абайского районного маслихата от 18 декабря 2015 года № 3-19-240)
Сноска. Прекращено действие в связи с истечением срока, на который решение было принято (письмо секретаря Абайского районного маслихата от 18.12.2015 № 3-19-240).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 3555147 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 909391 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9435 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11185 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2314134 тысяч тенге;
2) затраты – 3594287 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4451 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 4451 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 44546 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 44546 тысяч тенге:
поступление займов – 4451 тысяч тенге;
погашение займов – 834 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 39146 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Абайского районного маслихата Карагандинской области от 28.03.2011 N 34/407 (вводится в действие с 01.01.2011); от 05.08.2011 N 36/439 (вводится в действие с 01.01.2011); от 13.10.2011 N 38/474 (вводится в действие с 01.01.2011); от 10.11.2011 N 39/482 (вводится в действие с 01.01.2011); от 05.12.2011 N 41/493 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Учесть, что в составе доходов районного бюджета на 2011 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 4.
3. Учесть, что на 2011 год нормативы распределения доходов в районный бюджет установлены в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 %;

2) әлеуметтік салық бойынша – 70 %.
4. 2011 жылға субвенция мөлшері 1901715 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
5. 2011 жылға аудандық бюджеттен қаржыланатын ауылдық (селолық) жерлерде денсаулық сақтау, білім, мәдениет және спорт салаларында жұмыс істейтін қызметкерлердің қалалық жағдайда осы қызмет түрлерімен айналысатын азаматтық қызметкерлердің ставкасы және еңбекақысымен салыстырғанда лауазымдық еңбекақы және ставкалары жиырма бес пайызға көбейтілгені белгіленсін.
6. Абай ауданы әкімдігінің 2011 жылға арналған резерві 18600 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Аудан бюджетін орындау үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың 2011 жылғы тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село) ауылдық (село) округтерінің аппараттары бойынша аудандық бюджет шығындары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8-1. 2011 жылға аудандық бюджет инвестициялық жобалардың тізімі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 2011.08.05 N 36/439 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.

2) по социальному налогу – 70 %.
4. Учесть, что на 2011 год размер субвенции, составляет 1901715 тысяч тенге.
5. Установить на 2011 год гражданским служащим здравоохранения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
6. Утвердить резерв акимата Абайского района на 2011 год в сумме 18600 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2011 год, согласно приложению 5.
8. Утвердить в районном бюджете затраты по аппаратам акима города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округов согласно приложению 6.
8-1. Утвердить в районном бюджете перечень инвестиционных проектов на 2011 год, согласно приложению 7.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Абайского районного маслихата Карагандинской области от 05.08.2011 N 36/439 (вводится в действие с 01.01.2011).

212592
003
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
212592
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
1717074
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2301
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2301
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
1714773
004
Жалпы білім беру
1668460
005
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
46313
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
21209
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
21209
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
21081
010
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
128
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
194783
2
Әлеуметтiк көмек
169063
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
167595
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
31126
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
2690
005
Аудандар (облыстық маңызы бар) қалалар бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер
11076
006
Тұрғын үй көмегі
28000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
14806
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
904
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
34294
016
Аудандар (облыстық маңызы бар) қалалар бюджеттеріне 18 жасқа дейіні балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер
11824
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
32875
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
1468
012
Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанының оқушылары мен тәрбиеленушілерін әлеуметтік қолдау
1468
0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
25720
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25720
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

212592
003
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
212592
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
1717074
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2301
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
2301
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
1714773
004
Общеобразовательное обучение
1668460
005
Дополнительное образование для детей и юношества
46313
9
Прочие услуги в области образования
21209
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
21209
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
21081
010
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
128
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
194783
2
Социальная помощь
169063
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
167595
002
Программа занятости
31126
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2690
005
Государственная адресная социальная помощь
11076
006
Жилищная помощь
28000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
14806
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
904
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
34294
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
11824
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
32875
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
1468
012
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
1468
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
25720
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
25720
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения

2370
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайту
13248
Негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде биология, химия және физика кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға
8192
Негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға
16225
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
22377
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға
16274
облыстық бюджеттен
37332
Тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығына
30000
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк) және ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
7332
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
575595
республикалық бюджеттен
439076
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға
921
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына
330404
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға
82513
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдардың дамуына
25238
облыстық бюджеттен
136519
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға
3100
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына
124660
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға
8759
Бюджеттік кредиттер
257440
республикалық бюджеттен
257440
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
6240
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу берілген бюджеттік кредиттер есебінен

2370
На увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
13248
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях  основного среднего и общего среднего образования
8192
На создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
16225
На ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
22377
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
16274
из областного бюджета
37332
На жилищно-коммунальное хозяйство
30000
На организацию внутрипоселковых (внутригородских) внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
7332
На развитие
575595
из республиканского бюджета
439076
На развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
921
На строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
330404
На развитие системы водоснабжения
82513
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020
25238
из областного бюджета
136519
На развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3100
На строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
124660
На развитие системы водоснабжения
8759
Бюджетные кредиты
257440
из республиканского бюджета
257440
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
6240
Бюджетные кредиты на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда