Ақтөбе, Үміткер селолық округтарында бруцеллез бойынша шектеу іс-шараларын белгілеу туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 15 қаңтардағы N 01/03 қаулысы. Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 11 ақпанда N 8-11-88 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 1 шілдедегі № 21/06 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданы әкімдігінің 01.07.2016 № 21/06 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі "Ветеринария туралы" Заңының 10 бабының 2 тармағына сәйкес, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабының 1 тармағының 18 тармақшасын басшылыққа алып, Бұқар жырау ауданы бас мемлекеттік ветеринариялық инспекторының ұсынысының негізінде, Ақтөбе, Үміткер селолық округтарының шаруашылықтары мен аулаларында ірі қара малдар арасында бруцеллез ауруының тіркелуіне байланысты, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ірі қара малдар арасында бруцеллез ауруының тіркелуіне байланысты, Ақтөбе, Үміткер селолық округтарының аулаларында ірі қара малдар арасында бруцеллез бойынша шектеу іс-шаралары белгіленсін.
2. Шектеу шарттары бойынша тиым салынсын:
1) шектеу қойылған аумақ арқылы аурудан таза жануарларды тасымалдауға, айдап өтуге, енгізуге, сыртқа шығаруға, тек оларды етке союға жіберген жағдайдан басқа;
2) аурудан таза емес округтер аумағынан басқа аумақтарға әкету үшін шөп, сабан және басқа мал азығын дайындауға, сонымен қатар мал және адамдардың топталуына байланысты шаралар өткізуге;
3) бруцеллезбен ауырған малдарды және олардан алынған төлдерді 5 күннен артық ұстауға, көрсетілген малдар тез арада басқа малдардан оқшаулансын және олардың асыл тұқымдығына және өндірістік мәніне, салмағына, жасына, буаздығына қарамастан, бордақыламай 5 күн мерзім ішінде союға өткізілсін;
3. Бруцеллезге бейім малды (оның ішінде асыл тұқымды) сатып алған жағдайда, олар 30 күн бойы басқа малдардан оқшаулап ұсталынсын және екі рет диагностикалық зерттеулер жүргізілсін.
4. Ақтөбе, Үміткер селолық округтарының әкімдері мемлекеттік ветеринариялық инспекторларға шектеу іс-шараларын ұйымдастыруға ықпал жасасын.
5. Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы Министрлігінің Бұқар жырау ауданы аумақтық инспекциясы (келісім бойынша) шектеу іс-шараларын белгіленген мерзімде орындауды қамтамасыз етсін. Ауыл шаруашылығы малдары бруцеллезімен күресудің және алдын алудың іс-шаралар жоспары әзірленсін.

Об установлении ограничительных мероприятий по бруцеллезу в Актобинском, Умуткерском сельских округах
Постановление акимата Бухар-Жырауского района Карагандинской области от 15 января 2010 года N 01/03. Зарегистрировано Управлением юстиции Бухар-Жырауского района Карагандинской области 11 февраля 2010 года N 8-11-88. Утратило силу постановлением акимата Бухар-Жырауского района Карагандинской области от 1 июля 2016 года № 21/06
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Бухар-Жырауского района Карагандинской области от 01.07.2016 № 21/06.
В соответствии с пунктом 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии", руководствуясь подпунктом 18 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании представления главного государственного ветеринарного инспектора Бухар-Жырауского района, в связи с регистрацией бруцеллеза среди крупного рогатого скота в подворьях и хозяйствах Актобинского, Умуткерского сельских округов акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить ограничительные мероприятия по бруцеллезу в подворьях Актобинского, Умуткерского сельских округов в связи с регистрацией бруцеллеза среди крупного рогатого скота.
2. По условиям ограничения запретить:
1) провоз (прогон) животных через территорию, где установлены ограничения, ввоз (ввод) на эту территорию здоровых животных, вывоз (вывод) из них животных, кроме случаев отправки их на убой;
2) заготовку на территории округов, где установлены эпизоотические очаги инфекции, сена, соломы и других грубых кормов для вывоза их на другую территорию, а также проведение мероприятий, связанных со скоплением животных и людей;
3) содержание больных бруцеллезом животных и полученного от них приплода более 5 суток, указанных животных немедленно изолировать от другого поголовья и не более чем 5-дневный срок сдать на убой без откорма и нагула, не зависимо от их племенной и производственной ценности, весовых кондиций, возраста, состояния беременности.
3. В случаях приобретения (покупки) восприимчивых к бруцеллезу животных (в том числе племенных) в течение 30 дней содержать их изолированно от остальных животных и дважды подвергать диагностическим исследованиям на бруцеллез.
4. Акимам Актобинского, Умуткерского сельских округов оказать содействие государственным ветеринарным инспекторам в организации ограничительных мероприятий.
5. Территориальной инспекции Бухар-Жырауского района Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить выполнение ограничительных мероприятий в установленные сроки. Разработать план мероприятий по профилактике и борьбе с бруцеллезом сельскохозяйственных животных.

6. Аудандық ішкі істер басқармасы (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы Министрлігінің Бұқар жырау ауданы аумақтық инспекциясымен (келісім бойынша) бірлесіп, ауыл шаруашылығы малдарының қозғалысын қадағалауды күшейтсін.
7. Бұқар жырау ауданы бойынша облыстық мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаментінің аудандық филиалы (келісім бойынша) Ақтөбе, Үміткер селолық округтарының тұрғындары арасында санитарлық ағарту жұмыстарын күшейтсін, бруцеллезбен ауырған, сонымен қатар олармен қатынаста болғандарды медициналық байқаудан өткізуді бақылауға алсын.
8. Бұқар жырау ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 18 қарашадағы N 30/1 "Үштөбе, Самарқанд селолық округтарында бруцеллез бойынша шектеу іс-шараларын белгілеу туралы" қаулысының (тіркеу нөмірі 8-11-64, аудандық "Сарыарқа" газетінде 2008 жылдың 13 желтоқсанында жарияланған N 50) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
9. Осы қаулының орындалуын бақылау ауыл шаруашылығы бөлімінің бастығы Манат Сәлімұлы Құрманғалиевқа жүктелсін.
10. Осы қаулы бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жарияланғаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданының әкімдігінің 2010.03.25 N 07/01 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
Аудан әкімі
Е. Нашаров
Келісілген
Аудандық ішкі істер
басқармасының бастығы
С. Алиев
12.01.2010 жыл
Бұқар жырау ауданы бойынша
Қарағанды облысы мемлекеттік
санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалау басқармасының бөлім
бастығы
С. Сембаев
12.01.2010 жыл
Қазақстан Республикасы ауыл
шаруашылығы Министрлігінің
Бұқар жырау аудандық аумақтық
инспекциясының бастығы
Е. Кусаев
12.01.2010 жыл

6. Управлению внутренних дел (по согласованию) совместно с территориальной инспекцией Бухар-Жырауского района Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию) усилить контроль за передвижением сельскохозяйственных животных.
7. Районному филиалу областного департамента государственного санитарно-эпидемиологического надзора по Бухар-Жыраускому району (по согласованию) усилить санитарно-просветительную работу среди жителей Актобинского, Умуткерского сельских округов, контроль за прохождением медицинского осмотра больных, заболевших бруцеллезом, а также лиц, бывших с ними в контакте.
8. Считать утратившими силу постановление акимата Бухар-Жырауского района "Об установлении ограничительных мероприятий по бруцеллезу в Уштобинском, Самаркандском сельских округах" от 18 ноября 2008 года N 30/1 (регистрационный номер 8-11-64, опубликовано 13 декабря 2008 года в районной газете "Сарыарка" N 50)
9. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на начальника отдела сельского хозяйства Курмангалиева Маната Салимовича.
10. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования в средствах массовой информации.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными постановлением акимата Бухар-Жырауского района Карагандинской области от 25.03.2010 N 07/01 (порядок введения в действие см. в пункте 2).
Аким района
Е. Нашаров
Согласовано
Начальник территориальной инспекции
Бухар-Жырауского района Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Кусаев
12.01.2010 года
Начальник районного
управления внутренних дел
С. Алиев
12.01.2010 года
Начальник отдела управления
государственного
санитарно-эпидемиологического
надзора Карагандинской области
по Бухар-Жыраускому району
С. Сембаев
12.01.2010 года