"Коммуналдық меншік объектілерін кейіннен сатып алу құқығынсыз мүліктік жалдауға (жалға) беру Нұсқаулығын бекіту туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 28 наурыздағы № 231 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысының әкімдігінің 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 339 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 20 қазанда № 2086 тіркелді. Күші жойылды - Манғыстау облысы әкімдігінің 2011 жылғы 23 қарашадағы № 333 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Манғыстау облысы әкімдігінің 2011.11.23  № 333 қаулысымен.
1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, шағын кәсіпкерлік субъектілерін қолдау, сондай - ақ жергілікті бюджеттің кіріс бөлігін толықтыру мақсатында, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Коммуналдық меншік объектілерін кейіннен сатып алу құқығынсыз мүліктік жалдауға (жалға) беру Нұсқаулығын бекіту туралы» Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 28 наурыздағы № 231 (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2011 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінде 2008 жылғы 13 мамырда жарияланған) қаулысына мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасында:
7 - тараудың 51 - тармағының екінші абзацындағы «Жалдау төлемін» деген сөздерден кейін «бір айда» деген сөздермен толықтырылсын;
7 - тараудың «Мемлекеттік тұрғын жай емес қорын жалдау төлемінің есептік мөлшерлемелері және қолданылатын коэффициенттерінің мөлшері» деген 1 - кестесінде:
реттік нөмірі 5.3. жолы алынып тасталсын;
7 - тараудың 52 - тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«52. 2 - Кестеге сәйкес, басқа да мүліктің (ғимарат, құралдар, автокөлік құралдары және басқа да мүлік) ай сайынғы мүліктік жалдау төлемақысы активтердің алғашқы баланстық құнының деректері және қолданылатын коэффициенттер мөлшерлері негізінде анықталады.»;
7 - тараудың «Мүліктің жалдау төлемінің есептік мөлшерлемелері және қолданылатын коэффициенттер мөлшері» деген 2-кестесінде:
реттік нөмірі 1.2. жолдағы «28» деген сандар «20» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 1.5. жолдағы «22» деген сандар «13» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 1.6. жолдағы «25» деген сандар «10» деген сандармен ауыстырылсын;
7 - тарау мынадай мазмұндағы 53-1 тармақпен толықтырылсын:
«53 - 1. Мүліктік жалдауға (жалға) берудің (оқу аудиториялары, спорттық, концерттік, акт және көрме залдарының) біржолғы шара үшін төлем ставкасы өткізілетін шараның бір күніне Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жыл сайын бекітіліп отыратын айлық есептік көрсеткіштің 10 еселенген мөлшерінде алынады. Коммуналдық меншік объектілерін мүліктік жалдауға (жалға) беруден түскен қаражат тиісті жергілікті бюджетке аударылады.
Біржолғы шараны өткізуге коммуналдық алаңды мүліктік жалдауға (жалға) берудің шарты Объектінің баланс ұстаушысымен жасасылады.
Баланс ұстаушы біржолғы шараларды өткізуге тапсырылатын алаңдардың саны туралы коммуналдық меншікті басқаруға уәкілетті мемлекеттік органға ай сайын ақпарат береді.».

О внесении дополнений и изменений в постановление акимата Мангистауской области от 28 марта 2008 года № 231 "Об утверждении Инструкции по предоставлению в имущественный наем (аренду) объектов коммунальной собственности без права последующего выкупа"
Постановление акимата Мангистауской области № 339 от 20 сентября 2010 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области № 2086 от 20 октября 2010 года. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 23 ноября 2011 года № 333
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 23.11.2011 № 333
В соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», в целях поддержки субъектов малого предпринимательства, а также пополнения доходной части местного бюджета, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 28 марта 2008 года № 231 «Об утверждении Инструкции по предоставлению в имущественный наем (аренду) объектов коммунальной собственности без права последующего выкупа» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2011, опубликовано в газете «Огни Мангистау» 13 мая 2008 года) следующие дополнения и изменения:
в приложении к указанному постановлению:
в абзаце втором пункта 51 главы 7 после слов «арендной платы» дополнить словами «в месяц»;
в таблице 1 главы 7 «Расчетные ставки арендной платы государственного нежилого фонда и размеры применяемых коэффициентов»:
строку, порядковый номер 5.3., исключить;
пункт 52 главы 7 изложить в следующей редакции:
«52. Ежемесячно арендная плата за имущественный наем иного имущества (сооружения, оборудования, автотранспортное средство и иное оборудование) определяется на основании данных первоначальной балансовой стоимости активов и размеров применяемых коэффициентов, согласно Таблице 2.»;
в таблице 2 главы 7 «Расчетные ставки арендной платы имущества и размеры применяемых коэффициентов»:
в строке, порядковый номер 1.2., цифры «28» заменить цифрами «20»;
в строке, порядковый номер 1.5., цифры «22» заменить цифрами «13»;
в строке, порядковый номер 1.6., цифры «25» заменить цифрами «10»;
главу 7 дополнить пунктом 53 – 1 следующего содержания:
«53 - 1. Ставка оплаты по имущественному найму (аренде) (учебных аудиторий, спортивного, концертного, актового и выставочного залов) для разовых мероприятий взимается в размере 10 - кратного месячного расчетного показателя, ежегодно утверждаемого в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за один проведенный день мероприятия. Средства от имущественного найма (аренды) объектов коммунальной собственности, перечисляются в соответствующий местный бюджет.
Договор имущественного найма (аренды) коммунальной площади, сдаваемой на проведение разовых мероприятий, заключается с баланссодержателем Объекта.
Баланссодержатель представляет ежемесячно информацию о количестве сдаваемой площади по разовым мероприятиям в государственный орган, уполномоченный на управление коммунальной собственностью.».

2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ә.С. Қыраубаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             Қ. Көшербаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Маңғыстау облысы қаржы
басқармасының бастығы
М.Б. Әлібекова
20 қыркүйек 2010 ж.
КЕЛІСІЛДІ:
Ә.С. Қыраубаев
С.А. Бермұхамедов
Ж.А. Оспанова
А. Әбдешұлы
Маңғыстау облысы қаржы
басқармасының бастығы
М.Б. Әлібекова
20 қыркүйек 2010 ж.

2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Краубаева А.С.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                            К. Кушербаев
«СОГЛАСОВАНО»
начальник управления финансов
Мангистауской области
М.Б. Альбекова
20 сентября 2010 г.
СОГЛАСОВАНО:
Краубаев А.С.
Бермухамедов С.А.
Оспанова Ж.А.
начальник управления финансов
Мангистауской области
М.Б. Альбекова
20 сентября 2010 г.