Қалалық мәслихаттың 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 27/239 "2010-2012 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтау қалалық мәслихатының 2010 жылғы 07 қазандағы № 35/316 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2010 жылы 11 қазанда № 11-1-139 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңына және облыстық мәслихаттың 2010 жылғы 06 қазанның № 27/323 «2010 - 2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 10 желтоқсандағы № 21/252 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2010 жылдың 7 қазанында № 2085 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қалалық мәслихаттың 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 27/239 «2010 - 2012 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11-1-121 болып тіркелген, 2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 208 - 209 «Маңғыстау» газетінде жарияланған), төмендегідей өзгерістер енгізілсін:
2010 жылға арналған қалалық бюджет 1 - қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 13 971 924 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 676 187 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 387 252 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 603 191 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 305 294 мың теңге;
2) шығындар – 13 991 257 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 340 теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5 340 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 223 450 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 223450 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 248 123 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 248 123 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 5 340 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 48 975 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 291 758 мың теңге.
2 тармақта:
бірінші абзацтағы «9,8» саны «12,0» санымен ауыстырылсын.
бесінші абзацтағы «11,1» саны «12,0» санымен ауыстырылсын.
3 - 9 тармақта:
«200 000» саны «10 000» санымен ауыстырылсын.
7 тармақта:
4 қосымша осы шешімге 2 қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
қалалық мәслихаттың
хатшысы                                 Ж. Матаев
«КЕЛІСІЛДІ»
«Ақтау қалалық экономика
және бюджеттік жоспарлау
бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы
А. Ким
07 қазан 2010 жылы
Қалалық мәслихаттың 2010 жылғы
7 қазандағы  № 35/316 шешіміне
1 - қосымша
2010 жылға арналған Ақтау қаласының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы

О внесении изменений в решение городского маслихата от 22 декабря 2009 года № 27/239 "О городском бюджете на 2010-2012 годы"
Решение Актауского городского маслихата от 07 октября 2010 года № 35/316. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 11 октября 2010 года № 11-1-139
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением областного маслихата от 06 октября 2010 года № 27/323 «О внесении изменений и дополнения в решение областного маслихата от 10 декабря 2009 года № 21/252 «Об областном бюджете на 2010 - 2012 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 07 октября 2010 года № 2085), городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 22 декабря 2009 года № 27/239 «О городском бюджете на 2010 - 2012 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11-1-121, опубликовано в газете «Огни Мангистау» от 29 декабря 2009 года № 211), следующие изменения:
Утвердить городской бюджет на 2010 год, согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 13 971 924 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 676 187 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 387 252 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 603 191 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 305 294 тысяч тенге;
2) затраты – 13 991 257 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 340 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 340 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 223 450 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 223 450 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 248 123 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 248 123 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 5 340 тысяч тенге;
погашение займов – 48 975 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 291 758 тысяч тенге.
В пункте 2:
в абзаце первом цифру «9,8» заменить цифрой «12,0»;
в абзаце пятом цифру «11,1» заменить цифрой «12,0».
В пункте 3 - 9:
цифру «200 000» заменить цифрой «10 000».
В пункте 7:
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии,
секретарь городского
маслихата                               Ж. Матаев
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник государственного
учреждения «Актауский
городской отдел экономики и
бюджетного планирования»
_А. Ким
7 октября 2010 года
Приложение 1
к решению городского маслихата
от 7 октября 2010 года № 35/316
Бюджет города Актау на 2010 год
категория
Сумма, тыс.тенге
класс
подкласс
Наименование

28 842
006
Балаларға қосымша білім беру
207 033
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
12 579
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
1 321 113
011
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
505 918
013
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарықтандыру
756
467
Құрылыс бөлімі
426 386
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
426 386
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
586 830
123
Өмірзақ селосы әкімінің  аппараты
348
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
348
451
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
565 802
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету  үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 079
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
79 122
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
15 988
006
Тұрғын үй көмегі
11 035
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
281 398
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 925
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 859
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
20 603
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
57 194
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
7 625
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілерінің қызмет көрсетуі
16 505
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
1 592
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген,  оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін»  медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу

28 842
006
Дополнительное образование для детей
207 033
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
12 579
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
1 321 113
011
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
505 918
013
Материально-техническое оснащение государственных органов
756
467
Отдел строительства
426 386
037
Строительство и реконструкция объектов образования
426 386
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
586 830
123
Аппарат акима села Умирзак
348
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
348
451
Отдел занятости и социальных программ
565 802
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
48 079
002
Программа занятости
79 122
005
Государственная адресная социальная помощь
15 988
006
Жилищная помощь
11 035
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
281 398
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 925
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 859
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного места жительства
20 603
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
57 194
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
7 625
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
16 505
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
1 592
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим  военную службу в период с 22 июня 1941 года  по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне

004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
006
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
031
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
467
Құрылыс бөлімі
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
12
Көлік және коммуникация
458
Тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
009
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын қала және елді-мекендер көшелерін салу және қайта құру қалалардың және елді-мекендердің көшелері өткізу
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
Инвестициялық бағдарламалар
13
Басқалар
452
Қаржы бөлімі
014
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту

004
Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
005
Развитие объектов коммунального хозяйства
006
Развитие системы водоснабжения
031
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
467
Отдел строительства
009
Развитие теплоэнергетической системы
12
Транспорт и коммуникации
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
009
Строительство и реконструкция автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
022
Развитие транспортной инфраструктуры
Инвестиционные программы
13
Прочие
452
Отдел финансов
014
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц