2011 жылдың қаңтар - наурызында азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеу туралы
Бейнеу ауданының әкімінің 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 2 шешімі. Бейнеу ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 21 қаңтарда № 11-3-109 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі «Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» заңының 17 - бабының 3 - тармағына сәйкес ШЕШЕМІН:
1. 2011 жылы он жеті жасқа толатын еркек жынысты азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеу 2011 жылдың қаңтар - наурыз айларында өткізілсін.
Шақыру учаскесі «Бейнеу ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесінің (одан әрі – Қорғаныс бөлімі) базасында құрылысын.
2. Село, селолық округтер әкімдері өздері басқаратын әкімшілік аумақтық бірлікте орналасқан тиісті ұйымдардың басшыларымен келісе отырып шақыру учаскесіне тіркелуге жататын әскер жасына дейінгілер тізімін Қорғаныс бөліміне берсін.
3. Мыналарға ұсынылсын:
1) «Маңғыстау облысының ішкі істер департаменті Бейнеу ауданының ішкі істер бөлімі» мемлекеттік мекемесіне (А.Боранов):
азаматтарды тіркеу кезеңінде Қорғаныс бөлімімен өзара іс - қимыл ұйымдастыру және шақыру учаскесінде қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету;
әскер жасына дейінгілердің шақыру учаскесіне келуін бақылауды жүзеге асыру және олардың тіркеуден жалтару әрекетінің жолын кесу;
2) «Бейнеу орталық аудандық ауруханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнына (З.Нұржанова):
шарттық негізде дәрігерлік шараларды өткізу;
Қорғаныс бөлімінің өтінімі бойынша тіркеуге жататын азаматтарды медициналық куәландыру үшін дәрігер мамандарын бөлу;
әскер жасына дейінгілердің 2011 жылдың 10 - қаңтарынан 31 - наурызы аралығында флюорографиядан, электрокардиограммадан өту талдамаларын, қан және дәрет сараптамаларын тапсыруын, қан топтарын және қанның микрореакциясын анықтауды қамтамасыз ету;
шақыру учаскесін қажетті дәрі - дәрмектермен, құрал аспаптармен және медициналық мүліктермен жабдықтау;
тіркелгендерді сапалы медициналық куәландырумен қамтамасыз ету, қажет болған жағдайда Медициналық комиссияның жолдамасы бойынша әскер жасына дейінгілерді тұрақты орында қосымша бақылау және емдеуді ұйымдастыру, бұл үшін емдеу орындарынан қажетті санда төсек - орын бөлу;
3) Қорғаныс бөліміне (С.Қабиев):
әскер жасына дейінгілерді шақыру учаскесіне тіркеуді толық қамтуға қол жеткізу және оларды Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне қызмет етуге әзірлеуді ұйымдастыру;
тіркеу кезінде әскери оқу орындарына үміткерлерді іріктеу жүргізу;
2011 жылдың 11 сәуіріне дейін шақыру учаскесіне тіркеу жөнінде аудан әкіміне ақпарат беру.

О приписке граждан к призывному участку в январе - марте 2011 года
Решение акима Бейнеуского района от 24 декабря 2010 года № 2. Зарегистрировано Управлением юстиции Бейнеуского района 21 января 2011 года № 11-3-109
В соответствии со статьей 17 закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О воинской обязанности и воинской службе» РЕШИЛ:
1. Провести приписку граждан мужского пола, которым в 2011 году исполняется 17 лет, к призывному участку в январе - марте месяцев 2011 года.
Образовать призывной участок на базе государственного учреждения «Отдел по делам обороны Бейнеуского района» (далее - Отдел обороны).
2. Акимам сел, сельских округов по согласованию с руководителями организации, расположенных руководимой ими административно- территориальной единице, предоставлять в Отдел обороны списки до призывников, подлежащих приписке к призывным участкам.
3. Рекомендовать:
1) Государственному учреждению «Бейнеуский районный отдел внутренних дел Департамента внутренних дел Мангистауской области» (А.Боранов):
организовать в период приписки граждан взаимодействие с Отделом обороны и обеспечить общественный порядок в призывном пункте;
осуществлять контроль за явкой до призывников на призывной участок и пресекать попытки уклонения их от приписки;
2) Государственному коммунальному казенному предприятию «Бейнеуская центральная районная больница» (З.Нуржанова) провести на договорном основании врачебные мероприятий;
выделить по заявке Отдела обороны врачей - специалистов для медицинского освидетельствования граждан, подлежащих к приписке;
обеспечить прохождения до призывниками флюорографии, электрокардиограммы, сдачу анализов крови и мочи, определения группы крови и микрореакцию крови с 10 января по 31 марта 2011 года;
укомплектовать призывной участок необходимыми медикаментами, инструментарием и медицинским имуществом;
обеспечить качественное освидетельствование приписываемых, при необходимости организовать стационарное дополнительное обследование и лечение по направлению медицинской комиссии, выделив для этого необходимое количество коек - мест в лечебных учреждениях;
3) Отделу обороны (С.Кабиев) добиться полного обхвата приписки до призывников к призывному участку и организовать их подготовку к воинской службе в Вооруженных Силах Республики Казахстан;
провести в период приписки отбор кандидатов в военные учебные заведения;
до 11 апреля 2011 года представить акиму района информацию о приписке граждан к призывному участку.

4. «Бейнеу аудандық экономика және қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесіне (М.Нысанбаев) азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеуге байланысты шығыстарды қаржыландыру тапсырылсын.
5. Осы шешімнің орындалысын бақылау аудан әкімінің орынбасары Қ.Әбілшеевке жүктелсін.
6. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланған кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізілсін.
Аудан әкімінің
міндетін атқарушы                       Қ.Әбілшеев
дайынд.:Қ.Бөлтеков
Қ.Жарасбаева

4. Государственному учреждению «Бейнеуский районный отдел экономики и финансов» (М.Нысанбаев) осуществлять финансирование расходов, связанные с припиской граждан к призывному участку.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима района К.Абильшеева.
6. Настоящее решение вводится в действия по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования.
Исполняющии обязанности
акима района                            К.Абильшеев