2011 жылдың қаңтар - наурыз айларында 1994 жылы туған азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеуді ұйымдастыру жөнінде шаралар туралы
Маңғыстау ауданының әкімінің 2010 жылғы 20 желтоқсандағы № 19 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 28 қаңтарда № 11-5-109 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» және 2005 жылғы 8 шілдедегі № 74 «Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» заңдарына сәйкес ШЕШЕМІН:
1. 1994 жылы туылған азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеу 2011 жылдың қаңтар - наурыз айларында жүргізілсін.
2. Шақыру учаскесі «Маңғыстау ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесі (әрі қарай – қорғаныс істері жөніндегі бөлім) базасында ұйымдастырылсын.
3. Село әкімдері және ұйымдардың басшылары:
1994 жылы туылған және бұрын тіркеуден өтпеген азаматтарды аудандық қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің шақыру учаскесіне белгіленген мерзімде келуін қамтамасыз етсін.
4. «Маңғыстау аудандық орталық ауруханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының директоры Ж.Нұрлыбаеваға (келісім бойынша) төмендегі қызметтерді іске асыру ұсынылсын:
1994 жылы туылған азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеу кезінде медициналық куәландыру комиссиясына тәжірибесі мол маман - дәрігерлерді қатыстыру;
2011 жылдың қаңтар - наурыз айларында шақыру учаскесіне тіркеуге алынатын азаматтардың флюорографиядан, электрокардиограммадан өтуін, анализдер тапсыруын, қан құрамын айыруын қамтамасыз ету;
азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеу комиссиясының маман - дәрігерлерін қажетті дәрігерлік аспаптармен, рентгенпленкамен, флюорография, электрокардиограммаға арналған қағазбен қамтамасыз ету;
созылмалы аурулар бойынша диспансерлік есепте тұрғандардың тізімдерін, денсаулық жағдайын сипаттайтын ауру тарихының көшірмесін, дәрігерлік тексерулер мен диспансерлік бақылау мәліметтерін, дәрігерлік амбулаториялық карталарын қорғаныс істері жөніндегі бөліміне 2010 жылдың қаңтар айына дейін тапсыру, комиссия жолдаған азаматтарды кезектен тыс амбулаториялық және стационарлық тексеруден өткізуді жүзеге асыру.
5. Маңғыстау аудандық ішкі істер бөлімінің бастығы А.Досжановқа (келісім бойынша) азаматтардың тіркеу учаскесіне келуін бақылауды жүзеге асыру және олардың тіркеуден жалтару әрекеттерінің жолын кесу, шақыру учаскесінде реттілік пен тәртіпті қамтамасыз ету ұсынылсын.
6. Азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеу кезінде әскери оқу орындарына үміткерлерді іріктеу мақсатындағы жұмыстарын жүргізу және тіркеуден өткізу барысында оларды Қарулы Күштер қатарына қызмет етуге дайындау қорытындысы туралы аудан әкіміне жазбаша хабарлама түсіру, аудандық қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің бастығы С.Шегебаевқа (келісім бойынша) ұсынылсын.

Об организации мероприятии по проведению приписки к призывному участку граждан 1994 года рождения в январе - марте 2011 года
Решение Мангистаукого районного акимата № 19 от 20 декабря 2010 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области № 11-5-109 от 28 января 2011 года
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и от 08 июля 2005 года № 74 «О воинской обязанности и воинской службе» РЕШИЛ:
1. Провести приписку граждан 1994 года рождения к призывному участку с января по март 2011 года.
2. Призывной участок организовать на базе государственного учреждения «Отдел по делам обороны Мангистауского района» (далее – отдел по делам обороны).
3. Всем сельским акимам и руководителям организации:
Обеспечить организованную обязательную явку в отдел по делам обороны граждан 1994 года рождения, а также граждан старших возрастов ранее не прошедших приписку в призывной участок.
4. Рекомендовать государственному коммунальному казенному предприятию «Мангистауская районная центральная больница» директор Ж.Нурлыбаева (по согласованию) провести нижеследующие мероприятия:
при проведении приписки граждан 1994 года рождения в состав медицинской комиссии включить более опытных врачей-специалистов;
во время приписки в январе - марте месяце 2011 года обеспечить проведение флюорографии, электрокардиограммы, сдачи анализов, определение состав крови;
обеспечить врачей - специалистов нужными инструментами и медицинскими приборами, рентгенпленками флюорографии и бумагами для электрокардиограммы;
предоставить списки состоящих на диспансерном учете больных с хроническими заболеваниями, копию истории болезни, врачебных исследовании и данные по диспансерному учету больного, обеспечить сдачу амбулаторных карт в отдел по делам обороны до января 2011 года, а также провести внеочередное обследование граждан направленных на стационарное и амбулаторные лечение.
5. Предложить начальнику отдела внутренних дел Мангистауского района А.Досжанову (по согласованию) взять на контроль явку граждан к призывному участку, пресечь возможную не явку граждан, а также обеспечить общественный порядок на призывном участке.
6. Рекомендовать начальнику отдела по делам обороны Мангистауского района (по согласованию) С.Шегебаеву организацию работ по отбору кандидатов в военно-учебные заведения и информирование акима района о проделанной работе по подготовке призывников к службе в вооруженных силах.

7. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Т.Қылаңовқа жүктелсін.
8. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                             Қ.Боқанов
«КЕЛІСІЛДІ»
«Маңғыстау ауданының қорғаныс
істері жөніндегі бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Шегебаев Самат Ұзақбайұлы
20 желтоқсан 2010 жыл
«Маңғыстау аудандық орталық
ауруханасы» МКҚК-ның директоры
Нұрлыбаева Жанар Сайынқызы
20 желтоқсан 2010 жыл
«Маңғыстау аудандық ішкі істер
бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығы
Досжанов Амангелді Асқарұлы
20 желтоқсан 2010 жыл

7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима района Кыланова Т.А.
8. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким района                             К.Боканов
СОГЛАСОВАНО:
Директор ГККП «Мангистауская
районная центральная больница»
Нурлыбаева Жанар Сайыновна
20 декабря 2010 год
Начальник государственнного
учреждения «Мангистауский
районный отдел внутренных дел»
Досжанов Амангелди Аскарович
20 декабря 2010 год
Начальник государственнного
учреждения «Отдел по делам
обороны Мангистауского района»
Шегебаев Самат Узакбаевич
20 декабря 2010 год