Аз қамтылған және аса мұқтаж азаматтарға біржолғы материалдық көмек көрсету туралы
Мұнайлы ауданының әкімдігінің 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 247-қ Қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 21 қаңтарда № 11-7-84 тіркелді. Күші жойылды - Мұнайлы аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 25 маусымдағы № 150-қ қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Мұнайлы аудандық әкімдігінің 2012.06.25  № 150-қ қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» Заңына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Біржолғы материалдық көмек (бұдан әрі - көмек) аз қамтылған отбасыларға,тұрақты мекен етуге көшіп келген оралмандарға алғашқы жылдары жағдайын түзету үшін:
тұрғындардың әлеуметтік қорғалуға жататын санатындағы азаматтарға; аса мұқтаж денсаулық сақтау, білім беру және спорт, халықты әлеуметтік қорғау және мәдениет мемлекеттік мекемелерінің қызметкерлеріне белгіленсін.
2. Көмек тағайындау бойынша Мұнайлы аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі уәкілетті орган болып табылады (бұдан әрі - уәкілетті орган).
3. Көмек табыс мөлшеріне қарамастан азаматтардың өтініші бойынша ауыр материалдық, моральдық зардаптарға соқтырған өмірдің айрықша қиын кезеңдерінде: отбасы мүшелерінің біреуі қайтыс болған жағдайда, облыстан тыс жерде емделуге материалдық жағдайы келмесе, отбасына материалдық залал келтірген өрт болған жағдайда және басқа да қайғылы оқиғалар болғанда жылына бір рет беріледі.
4. Көмек тағайындау кезінде отбасы құрамында оның кәмелетке толмаған балалары, көмек алушыдан басқа асыраушысының жоқтығы ескеріледі.
5. Өтініш берушінің әлеуметтік - тұрмыстық жағдайына тексеру жүргізу селолық округтер және село әкімдері жанындағы жәрдемақы сұраған адамдардың материалдық жағдайын тексеретін учаскелік комиссиялар жүзеге асырады.
6. Аз қамтылған отбасылар, тұрақты мекен етуге көшіп келген оралмандар, тұрғындардың әлеуметтік қорғалуға жататын санатындағы азаматтар, аса мұқтаж денсаулық сақтау, білім беру және спорт, халықты әлеуметтік қорғау және мәдениет мемлекеттік мекемелерінің қызметкерлері арызға төмендегі құжаттар тіркеуі қажет:
- тұрақты мекен жайын анықтайтын тұрғындарды тіркеу кітабы;
- өтініш берушінің жеке куәлігі, отбасы мүшелерінің құжаттары;
- алушының және отбасы мүшелерінің материалдық көмек алу мәртебесі бар екендігін дәлелдейтін құжат;
- зардапты оқиғаны дәлелдейтін құжаттар (анықтама, куәлік, емделуге, берілген жолдама және т.б.);
- әлеуметті материалдық ауыр жағдайды куәландыратын басқа да құжаттар.

Об оказании единовременной материальной помощи малообеспеченным и остронуждающимся гражданам
Постановление Мунайлинского районного акимата № 247-қ от 30 декабря 2010 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области № 11-7-84 от 21 января 2011 года. Утратило силу постановлением Мунайлинского районного акимата Мангистауской области от 25 июня 2012 года № 150-қ
Сноска. Утратило силу постановлением Мунайлинского районного акимата Мангистауской области от 25.06.2012 года № 150 - қ.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить единовременную материальную помощь (далее - помощь): малообеспеченным семьям, вновь прибывшим на постоянное место жительства оралманам в течении первых лет жизнеустройства;
гражданам социально - защищаемых категорий населения;
остронуждающимся работникам государственных учреждений здравоохранения, образования и спорта, социальной защиты населения и культуры.
2. Уполномоченным органом по назначению помощи является Государственное учреждение «Мунайлинский районный отдел занятости и социальных программ» (далее - уполномоченный орган).
3. При возникновении трудных жизненных ситуаций помощь назначается независимо от доходов по обращению, при обстоятельствах, приведших к тяжелым материальным, моральным последствиям в случаях: смерти кого - либо из членов семьи, отсутствия материальных средств для выезда на лечение за пределы области, пожара, значительный материальный ущерб пострадавшей семье, других несчастных происшествий, не более одного раза в год.
4. При назначении помощи принимается во внимание наличие несовершеннолетних детей в составе семьи, отсутствие иного кормильца кроме получателя помощи.
5. Социально - бытовое положение заявителя осуществляют участковые комиссии по вопросам проверки материального положения лица, обратившегося за помощью, созданные при сельских акимах и сельских округов.
6. Малообеспеченные семьи, прибывшим на постоянное место жительства оралманы, граждане социально-защищаемых категорий населения, остронуждающиеся работники государственных учреждений здравоохранения, образования и спорта, социальной защиты населения и культуры к заявлению прилагают следующие документы:
- книга регистрации граждан, подтверждающая регистрацию постоянного места жительства;
- удостоверение личности заявителя, документы членов семьи;
- документы заявителя и членов семьи, подтверждающие статус получателя помощи;
- документы, подтверждающие факт события (справки, свидетельства, направление на лечение и т.д)
- иные документы, свидетельствующие о тяжелом социальном, материальном положении.